Σελίδα 7 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εχω 5 γκανια αλλά κανένα δεν ειναι ΠΟΤΕ στο σπίτι.
    Εδω την φουτσα μου για κατουριμα δεν βρίσκω οταν ξυπνάω το βράδυ, θα βρω το πιστόλι θα γεμίσω και θα σκοπευσω και σωστα;
    Μην λέμε οτι θέλουμε.
    ενταξει παιζει και αυτο...
    αλλα παιζει και το αλλο:
    οταν οντως συνειδητοποιησεις οτι υπαρχει καποιος εισβολεας στο σπιτι σου η αδρεναλινη να κατακλυσει και το τελευταιο κυτταρο σου και να τους κανεις κοσκινο με το μαγκνουμ που φυλας κατω απ'το μαξιλαρι σαν τον Τακλεμπερυ..


    περα απο την πλακα αν εχεις παιδια δεν θα τα υπερασπιστεις με οτι εχεις και δεν εχεις???

    αν ακουσεις θορυβο στην πυλωτη ή στην κουζινα δεν θα σκεφτεις να το βγαλεις??

    το θεμα ειναι κατα ποσο εχεις τα κακαλα και την ψυχραιμια οταν το βγαλεις να το χρησιμοποιησεις ή αντιστοιχα τα κακαλα και την ψυχραιμια να μην το βγαλεις καθολου και να κανεις τον ψοφιο κοριο...

    αλλα σκεφτειτε οτι πλεον δεν μπαινουν "απλα" για να κλεψουν..παρα πολλα περιστατικα που βασανιζουν για να τους πεις που τα εχεις κρυμμενα...

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    καλύτερα συναγερμό με σύνδεση με αστυνομία συν 1-2 ροτβαΐλερ παρά όπλο

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    ....
    θες να μου πεις οτι οι ε.φ. που εχουν 2 μηνες εκπαιδευση και οπλοφορουν ειναι καλυτεροι απο τους κρητικους που ειναι ολη τους την ζωη μεσα στα οπλα???
    και δεν λεμε οταν ειναι σε υπηρεσια που εχουν τον φοβο του πειθαρχικου, της ε.δ.ε κλπ...οταν ειναι χαλαροι..σπιτι τους..

    ή αν μπουν σε σπιτι μπατσου και ειναι μεσα δεν θα το βγαλει??

  4. #94
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...
    οταν οντως συνειδητοποιησεις οτι υπαρχει καποιος εισβολεας στο σπιτι σου η αδρεναλινη να κατακλυσει και το τελευταιο κυτταρο σου και να τους κανεις κοσκινο με το μαγκνουμ που φυλας κατω απ'το μαξιλαρι σαν τον Τακλεμπερυ..
    ...
    Ξαναλέω, μείνε στο δεν ξέρεις... Στην παραπάνω κατάσταση το πιθανότερο είναι να μην μπορέσεις καν να οπλίσεις.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θες να μου πεις οτι οι ε.φ. που εχουν 2 μηνες εκπαιδευση και οπλοφορουν ειναι καλυτεροι απο τους κρητικους που ειναι ολη τους την ζωη μεσα στα οπλα???
    και δεν λεμε οταν ειναι σε υπηρεσια που εχουν τον φοβο του πειθαρχικου, της ε.δ.ε κλπ...οταν ειναι χαλαροι..σπιτι τους..

    ή αν μπουν σε σπιτι μπατσου και ειναι μεσα δεν θα το βγαλει??
    Αν είναι έξυπνος, όχι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ξαναλέω, μείνε στο δεν ξέρεις... Στην παραπάνω κατάσταση το πιθανότερο είναι να μην μπορέσεις καν να οπλίσεις.


    Αν είναι έξυπνος, όχι.
    στο πρωτο εκανα πλακα...το εγραψα αλλωστε...εβαλα και λολ...


    στο δευτερο θα ηθελα να δω την ψυχραιμια και την εξυπναδα του αν εκανε να μπει στο παιδικο δωματιο....

  6. #96
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θες να μου πεις οτι οι ε.φ. που εχουν 2 μηνες εκπαιδευση και οπλοφορουν ειναι καλυτεροι απο τους κρητικους που ειναι ολη τους την ζωη μεσα στα οπλα???
    και δεν λεμε οταν ειναι σε υπηρεσια που εχουν τον φοβο του πειθαρχικου, της ε.δ.ε κλπ...οταν ειναι χαλαροι..σπιτι τους..

    ή αν μπουν σε σπιτι μπατσου και ειναι μεσα δεν θα το βγαλει??



    Ολες οι κυρωσεις που θα εχεις ( εκτος απο καποιο ελαφρυντικο αμυνας ) ειτε με τον κλεφτη ειτε με ασχετο θα ειναι ιδιες.......

    Ξερις τι ειναι να πληρωνεις τον κλεφτη με 2μιση χιλιαρικα αποζημιωση και 14 μηνες φυλακη γιατι τον σακαταψες στον ξυλο ....( αποπειρα κλοπης tdm μεσα απο αυλη παρακαλω..)

    Ξερεις τι ειναι ....να σου διαρηξουν το μαγαζι για να σου παρουν απο μεσα το μηχανακι ....

    Τα δυο σκυλια να κανουν την δουλεια τους μια χαρα ....

    Και εσυ να τρως 6 μηνες φυλακη γιατι δεν ειχες ταμπελα " προσοχη σκυλος "


    Μπορεις να φανταστεις τωρα εαν τον τραυματισεις με οπλο.....!!



  7. #97
    Είναι μέχρι να γίνει καμία μανούρα σοβαρή και τότε η πολιτεία θα ασχοληθεί... Ωραία όλα όσα γράφουμε αραχτοί και light.. Αλλά αν συμβεί μπροστά σου, τότε τι θα κάμεις? Γράφεται μερικοί ότι είναι σίδερα ..ΟΚ.. Εγώ μαζί σας.. Σίδερα είναι, αλλά το ΣΚ είχα πάει μια βόλτα με τα σιδερά και ένιωθα τόσο ωραία.. Με έκαναν να νιώθω υπέροχα τα ''κωλοσιδερα''.. Οπότε, σίγουρα αν δω να μου κλέβουν την μηχανή θα θολώσω στιγμιαία αλλά θα προσπαθήσω να συμμαζέψω ότι λογική μου έχει μένει και να σκεφτώ την ασφάλεια μου.. Τέλος, ας μην αγοράζαν κάποιοι ανταλλακτικά κλεμμένα, η χωρίς να γνωρίζουν την προέλευση τους, να δείτε πόσο θα μειωνόταν το θέμα. Διότι δεν νομίζω ότι όλα πάνε εξωτερικό...
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Ολες οι κυρωσεις που θα εχεις ( εκτος απο καποιο ελαφρυντικο αμυνας ) ειτε με τον κλεφτη ειτε με ασχετο θα ειναι ιδιες.......

    Ξερις τι ειναι να πληρωνεις τον κλεφτη με 2μιση χιλιαρικα αποζημιωση και 14 μηνες φυλακη γιατι τον σακαταψες στον ξυλο ....( αποπειρα κλοπης tdm μεσα απο αυλη παρακαλω..)

    Ξερεις τι ειναι ....να σου διαρηξουν το μαγαζι για να σου παρουν απο μεσα το μηχανακι ....

    Τα δυο σκυλια να κανουν την δουλεια τους μια χαρα ....

    Και εσυ να τρως 6 μηνες φυλακη γιατι δεν ειχες ταμπελα " προσοχη σκυλος "


    Μπορεις να φανταστεις τωρα εαν τον τραυματισεις με οπλο.....!!



    θεμα...σοβαρο θεμα...
    αλλα νομιζω αυτοι ειναι και καποιοι απ'τους λογους (αναμεσα σε αλλους) που δεν εχουν ολοι οπλο σπιτι τους...

    ουτε θελω να το παιξω καλαχαν, ραμπο,τσακ νορις κλπ...ουτε ειμαι κ@υλωμενος με γκανια, αεροβολα και τα ρεστα...
    ουτε σφεντονα δεν εχω...
    σκεψεις κανω και εικασιες για την κακια στιγμη....

  9. #99
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Ασφάλεια κλοπής και ότι θεωρεί καθένας μας πιο ασφαλές είτε λέγετε κλειστό γκαράζ,είτε 35 cryptonite και disc lock στο μηχανάκι,μια αρκούδα να το φυλάει απο δίπλα κ.ο.κ. μα πάνω απ όλα τύχη.Δυστυχώς είναι τυχερό αν θα σου χτυπήσει την πόρτα,έχω φίλο που πήγαινε στο κέντρο παλιαότερα και το παράταγε το αμάξι ξεκλείδωτο και δεν του είχαν ακουμπήσει ούτε τα χερούλια....Τρέμω στην ιδέα κάποια στιγμή να γινόταν η οπλοκατοχή νόμιμη και θα παραθέσω ενα παράδειγμα:Φανάρι σταματημένος με το cbr πέρσυ κατα λάθος είχε στριμώξει κατα λάθος ένας με Χ5 έναν άλλο με ένα Σαξό,συνοδεία καντηλίων και λοιπών κοσμητικών λοιπών άξαφνα ξεπροβάλει καραφλό αγόρι με το Χ5 βγάζει πανέμορφα το γκάνι μέσα στον κόσμο και το κολλάει στο τζάμι του σάξου στο φανάρι,ευτυχώς βγήκε απο μέσα άλλος και τον συμμάζεψε δε θέλω να φανταστώ α)αν κυκλοφοράμε όλοι σαν τέξας ranger νόμιμα τι κλάμα έχει να πέσει, β)αν δεν σταμάταγε κάποιος τον καράφλα....Ούτε όπλα ουτε κέρατα ούτε τπτ,νομοθεσία σκληρή πρέπει να απαιτήσουμε ξέρω ίσως να τα πετάω στο βρόντο αλλα συγγνώμη εγώ στη μπουζού δε θα πάω για κανέναν ξεγραμμένο απο τη ζωή καριόλη.Ίσως να τα λέω τώρα με ένα πιο ήρεμο τόνο αλλά δυστυχώς δεν καλύπτομαι και αλλιώς απο το νόμο,αν τον φάω ας πούμε γιατί ήμουν θεριακλής και σε άμυνα ωραία τον έχωσα 2 μέτρα κάτω απο τη γή,σάμπως ήταν ο 1ος ή ο τελευταίος;

  10. #100
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Πρώτα από όλα χαίρομαι που έχει απήχηση το thread. Και από την άλλη πως να μην είχε. Επιτρέψτε μου όμως να γράψω το εξής. Παιδιά θεωρώ ότι μιλάτε οι περισσότεροι σε λάθος εντελώς βάση. Το θέμα δεν είναι να πάρουμε τα όπλα, αν και ξαναγράφω εννοείτε χρειάζεται.

    Το θέμα είναι ότι απλά έχουμε παραδεχτεί ότι μας γ@μ@νε και εμείς βάζουμε και βαζελίνη για να μη πονέσει. Το να μας κλέψουν μια μοτοσυκλέτα ή κάποια υλικά αγαθά σωστά δεν είναι σημαντικό. Το ότι η καθημερινότητα είναι φουλ γ@μημένη, το ότι γίνεται της πουτ@ν@ς δε λέει τίποτα; Στη ζούγκλα τουλάχιστον παίζουν και 2-3 κανόνες.

    Αυτό που βλέπω είναι λίγο η λογική, οκ ας μη φύγουμε από το ευρώ, ας μας βάλουν και άλλους φόρους μη χάσουμε το σπιτάκι μας. Άσχετο ότι σιγά σιγά μας παίρνουν το σπιτάκι, εμείς γερνάμε και εν τέλει ψοφάμε.

    Πλήρης παρανομία, είτε "μικρού" ή μεγάλου βαθμού και εμείς απλά πάμε να σώσουμε ότι έχει απομείνει. & εν τέλει τι έχει απομείνει; Γιατί αγωνιζόμαστε;

    Όλοι εσείς που έχετε παιδιά τι πιθανότητες δίνετε ότι τα παιδιά σας θα ζήσουν σε καλύτερες συνθήκες σε αυτό το κομμάτι Γης; Πως τους φτιάχνουμε το μέλλον;

    Μάγκες συγνώμη αλλά θα γίνουν πολύ χειρότερα τα πράγματα και τότε ίσως χρειαστούν Θυσίες.

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θεμα...σοβαρο θεμα...
    αλλα νομιζω αυτοι ειναι και καποιοι απ'τους λογους (αναμεσα σε αλλους) που δεν εχουν ολοι οπλο σπιτι τους...

    ουτε θελω να το παιξω καλαχαν, ραμπο,τσακ νορις κλπ...ουτε ειμαι κ@υλωμενος με γκανια, αεροβολα και τα ρεστα...
    ουτε σφεντονα δεν εχω...
    σκεψεις κανω και εικασιες για την κακια στιγμη....
    Τις σκέψεις σου, τις έχουν κάνει πολλοί εδώ μέσα. Το πρόβλημα είναι πως ο θυμός ή ο πανικός είναι κακός σύμβουλος. Λόγω γεγονότος στο στενό οικογενειακό μου περιβάλλον, που λίγο ο θυμός, λίγο ο τσαμπουκάς, λίγο η εύκολια με την οποία βγήκε όπλο τρείς άνθρωποι πέθαναν σε 1 λεπτό. Οι άνθρωποι χάθηκαν, ο θύτης έμεινε πάνω από 25 χρόνια στην φυλακή, τα παιδιά του μεγάλωσαν χωρίς πατέρα, η γυναίκα του πέθανε κανένα χρόνο μετά την αποφυλάκιση.

    Πολλές χαμένες ζωές, για το τίποτα.

    Άστο...για τα μηχανάκια και τα αντικείμενα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν αξίζει. Μόνο για να προστατευτεί η οικογένεια μας αξίζει, αλλά χωρίς εκπαίδευση το πιθανότερο είναι να κάνω μεγαλύτερο κακό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Πρώτα από όλα χαίρομαι που έχει απήχηση το thread. Και από την άλλη πως να μην είχε. Επιτρέψτε μου όμως να γράψω το εξής. Παιδιά θεωρώ ότι μιλάτε οι περισσότεροι σε λάθος εντελώς βάση. Το θέμα δεν είναι να πάρουμε τα όπλα, αν και ξαναγράφω ενίοτε χρειάζεται.

    Το θέμα είναι ότι απλά έχουμε παραδεχτεί ότι μας γ@μ@νε και εμείς βάζουμε και βαζελίνη για να μη πονέσει. Το να μας κλέψουν μια μοτοσυκλέτα ή κάποια υλικά αγαθά σωστά δεν είναι σημαντικό. Το ότι η καθημερινότητα είναι φουλ γ@μημένη, το ότι γίνεται της πουτ@ν@ς δε λέει τίποτα; Στη ζούγκλα τουλάχιστον παίζουν και 2-3 κανόνες.

    Αυτό που βλέπω είναι λίγο η λογική, οκ ας μη φύγουμε από το ευρώ, ας μας βάλουν και άλλους φόρους μη χάσουμε το σπιτάκι μας. Άσχετο ότι σιγά σιγά μας παίρνουν το σπιτάκι, εμείς γερνάμε και εν τέλει ψοφάμε.

    Πλήρης παρανομία, είτε "μικρού" ή μεγάλου βαθμού και εμείς απλά πάμε να σώσουμε ότι έχει απομείνει. & εν τέλει τι έχει απομείνει; Γιατί αγωνιζόμαστε;

    Όλοι εσείς που έχετε παιδιά τι πιθανότητες δίνετε ότι τα παιδιά σας θα ζήσουν σε καλύτερες συνθήκες σε αυτό το κομμάτι Γης; Πως τους φτιάχνουμε το μέλλον;

    Μάγκες συγνώμη αλλά θα γίνουν πολύ χειρότερα τα πράγματα και τότε ίσως χρειαστούν Θυσίες.
    Sorry Mike, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αόριστο κείμενο με συγκαλυμμένες λύσεις μου φαίνεται το παραπάνω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #103
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Sorry Mike, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αόριστο κείμενο με συγκαλυμμένες λύσεις μου φαίνεται το παραπάνω.
    Θα μας πει βέβαια αλλά νομίζω καταλαβαίνω μια κούραση στο να μην υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά σ' αυτόν τον τόπο...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Θα μας πει βέβαια αλλά νομίζω καταλαβαίνω μια κούραση στο να μην υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά σ' αυτόν τον τόπο...
    Το οτι δεν δουλεύει τίποτα σωστά σ΄αυτόν τον τόπο είναι καθημερινότητα. Και παλιά έτσι θυμάμαι να ήταν δλδ...
    Για την γ@μημένη καθημερινότητα και της π@υτάνας που γίνεται για τα προς το ζειν, το οτι γερνάμε και κάποια στιγμή ψοφάμε και κάτι πρέπει να γίνει, κάποιες θυσίες...το χάνω.
    Δεν νομίζω οτι υπάρχει εύκολη ζωή πουθενά στον πλανήτη. Εκτός του lucky sperm...οι υπόλοιποι γ@μιούνται καθημερινά αν θυμάμαι καλά
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #105
    Οι κλοπές μοτοσυκλετών (και γενικότερα) δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο ούτε και τωρινό.
    Είναι πολύ φυσικό , ένα αντικείμενο μεγάλης αξίας που είναι αφημένο στον δρόμο , να γίνει εύκολος στόχος .
    Οι λύσεις είναι συγκεκριμένες και γνωστές .
    Φύλαξη σε κλειστό χώρο , συναγερμοί , λουκέτα και ασφάλεια κλοπής .

    Όλα τα άλλα είναι για b movie του Bollywood…

Σελίδα 7 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF