Σελίδα 8 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 1055

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αυτή δεν είναι; http://www.tourenfahrer.de/uploads/p...-aufmacher.jpg
    Η γνήσια σχάρα είναι όλο αλουμίνιο ή απλά βαμένη στο χρώμα του αλουμινίου;
    Ολη έτσι είναι ή τα σίδερα που την στηρίζουν είναι μαύρα; Πρέπει να βγει το πίσω στήριγμα συνεπιβάτη για να μπει;

    giovani64 (αν είσαι το 64 γενημμένος είμαστε σειρά...) το δικό σου xj6 τι χρώμα είναι; Σου ταιριάζει το ασημί της σχάρας; Επίσης τι δεν σου άρεσε στην givi;

    Αν δεν βάλει κάποιος την γνήσια, με σαμάρια (χωρίς σίδερα) θα βολευτεί;

    Μανιτάρια να βάλω τα γνήσια; ή καθόλου; (τα γνήσια πρέπει να πηγαίνουν γύρω στα 200 ευρώ)

    Πάρτε 10 ερωτήσεις να έχετε να απαντάτε


  2. #107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Αυτή δεν είναι; http://www.tourenfahrer.de/uploads/p...-aufmacher.jpg
    Η γνήσια σχάρα είναι όλο αλουμίνιο ή απλά βαμένη στο χρώμα του αλουμινίου;
    Ολη έτσι είναι ή τα σίδερα που την στηρίζουν είναι μαύρα; Πρέπει να βγει το πίσω στήριγμα συνεπιβάτη για να μπει;

    giovani64 (αν είσαι το 64 γενημμένος είμαστε σειρά...) το δικό σου xj6 τι χρώμα είναι; Σου ταιριάζει το ασημί της σχάρας; Επίσης τι δεν σου άρεσε στην givi;

    Αν δεν βάλει κάποιος την γνήσια, με σαμάρια (χωρίς σίδερα) θα βολευτεί;

    Μανιτάρια να βάλω τα γνήσια; ή καθόλου; (τα γνήσια πρέπει να πηγαίνουν γύρω στα 200 ευρώ)

    Πάρτε 10 ερωτήσεις να έχετε να απαντάτε

    γεια σου σειρα.
    παμε σε απαντησεις.
    η σχαρα μου φαινεται για αλουμινενια. και ναι πρεπει να βγει η χειρολαβη του συνεπιβατη.
    το δικο μου μηχανακι ειναι σε κοκκινο.
    σχετικα με τα σαμαρια ακομα δεν βγηκαν της γιαμαχα. αλλα απο οτι ακουσα καλυτερα να τα αποφυγεις. η καλυτερη λυση ειναι οι πλαινες βαλιτσες.
    μανιταρια εχω παραγγειλει τα γνησια που μου τα φερνουν με κατι λιγοτερο απο 150 ευρω.επειδη το εχω ψαξει νομιζω για το συγκεκριμενο μηχανακι τα μανιταρια ειναι καλυτερα απο την σιδερια. αυταααααααααααααα. αν κατι παρελειψα πες μου.
    ααααααααααααα. αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι μπροστα και κατω στον κινητηρα δεν μπορουσαν να βαλουν ενα καπακι να μην φαινεται ετσι ασχημα αυτο το ψιψιψινι (σορυ αλλα δεν καταλαβα ακομα τι ειναι. μαλλον το φιλτρο??????????????)
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  3. #108
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Kαι σε μένα είπαν να αποφύγω τα σκέτα σαμάρια αλλά κανείς δεν μου εξήγησε το λόγο...

    Της givi η σχάρα γιατί δεν σου άρεσε;

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Kαι σε μένα είπαν να αποφύγω τα σκέτα σαμάρια αλλά κανείς δεν μου εξήγησε το λόγο...

    Της givi η σχάρα γιατί δεν σου άρεσε;
    τα σκετα σαμαρια ειναι πιο πολυ για τσοπερακια. υπαρχει κινδυνος γιατι δεν στηριζονται σε σταθερη βαση. (προσωπικη μου αποψη).
    η σχαρα της givi δεν μου αρεσε γιατι ειναι πολυ φαρδια και καπως ατσουμπαλη.γενικα οι σχαρες αδικουν πολυ το μηχανακη αλλα χρειαζονται.μπορω να σου στειλω φωτο αν μου στειλεις καποιο e-mail η να μου πεις πως μπορω να τις ανεβασω εδω.
    Υ.Γ.στην givi δεν χρειαζεται να βγει η λαβη του συνοδηγου. και ναι στην σχαρα της yamaha το κατω στηριγμα της σχαρας ειναι μαυρο
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    κατατοπιστικότατος...

    Λοιπόν για τις φωτογραφίες άκου πως γίνεται:
    Κάτω από το πλαίσιο που γράφεις το κείμενο όταν απαντάς, υπάρχει ένα πλαίσιο "Επιλογές" και ακόμα πιό κάτω (ακριβώς πάνω από το κουμπί ¨Αποστολή απάντησης" δηλαδή) υπάρχει η "Επισύναψη αρχείου". Πατάς δεξιά στο κουμπί "Αναζήτηση..." και βρίσκεις στον υπολογιστή σου τη φωτο που θες να ανεβάσεις.

    Αν βαριέσαι άστες. Ετσι κι αλλιώς ήσουν κατανοητός!

  6. #111
    παιδιά εδω και μια εβδομάδα είμαι ένας ακόμα κάτοχος του εργαλείου,εγω έχω το diversion σε ανθρακί,μήπως θα ήταν εύκολο καποιος να ανεβάσει το manual σε pdf?δεν μπορώ να το βρω με τπτ.εσας σας είπαν ότι το service book θα έρθει απο την yamaha σε 15 μέρες?

  7. #112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilion10
    παιδιά εδω και μια εβδομάδα είμαι ένας ακόμα κάτοχος του εργαλείου,εγω έχω το diversion σε ανθρακί,μήπως θα ήταν εύκολο καποιος να ανεβάσει το manual σε pdf?δεν μπορώ να το βρω με τπτ.εσας σας είπαν ότι το service book θα έρθει απο την yamaha σε 15 μέρες?
    και μενα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει manual στα ελληνικα ΑΚΟΜΗ. στα αγγλικα υπηρχε.συντομα θα υπαρχει και στα ελληνικα.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  8. #113
    To manual και μενα στα αγγλικα το δωσανε, αλλα εγω το πηρα τελη Φεβρουαριου διακιολογουνται, αλλα ακομα να το βγαλουν στα ελληνικα! τα σωληνακια υψηλης ( πληροφορια απο το long term test στο powerbikes) ειναι της HEL και λενε οτι εχουν αρκετα καλυτερη αποδοση τα φρενα με κοστος 140 ευρω (και εγκατασταση μαζι).. αν και πιστευω οτι τα φρενα του απο μαμα εινα παραπανω απο ικανοποιητικα μετα απο κανα 30 λεπτο (σε σχετικη κινηση) αρχιζουν να εχουν μια ποιο ελαφρια αισθηση.. γιαυτο σε λιγο καιρο μαζι με το σερβισ των 10.000 χλμ θα τα βαλω.. οπωτε θα σας πω εντυπωσεις.. εχει βγει και εξατμισουλα (αλλα προσωπικα μαρεσει ετσι οποως ειναι απο κατω) http://www.termignoni.it/pages/modello.php?marcaMoto=YAMAHA&modelloMoto=XJ6&annoMoto=2009
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  9. #114
    Μέλος Το avatar του/της tsofras
    Εγγραφή
    05/05/2006
    Μηνύματα
    96
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    To manual και μενα στα αγγλικα το δωσανε, αλλα εγω το πηρα τελη Φεβρουαριου διακιολογουνται, αλλα ακομα να το βγαλουν στα ελληνικα! τα σωληνακια υψηλης ( πληροφορια απο το long term test στο powerbikes) ειναι της HEL και λενε οτι εχουν αρκετα καλυτερη αποδοση τα φρενα με κοστος 140 ευρω (και εγκατασταση μαζι).. αν και πιστευω οτι τα φρενα του απο μαμα εινα παραπανω απο ικανοποιητικα μετα απο κανα 30 λεπτο (σε σχετικη κινηση) αρχιζουν να εχουν μια ποιο ελαφρια αισθηση.. γιαυτο σε λιγο καιρο μαζι με το σερβισ των 10.000 χλμ θα τα βαλω.. οπωτε θα σας πω εντυπωσεις.. εχει βγει και εξατμισουλα (αλλα προσωπικα μαρεσει ετσι οποως ειναι απο κατω) http://www.termignoni.it/pages/modello.php?marcaMoto=YAMAHA&modelloMoto=XJ6&annoMoto=2009
    Σωστός για τα σωληνάκια , ωραία και η εξατμισούλα αν και εγώ την προτιμώ απο κάτω.
    απο ήχο την έχεις ακούσει?
    http://tsofras.blogspot.com

  10. #115
    Μονο το οτι ειναι Termignoni σιγουρα θα εχει καλο ηχο!!! και γω προτιμω ομως την μαμα εξατμιση.. ε αργοτερα ελπιζω θα βγει και aftermarket απο κατω.
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    panagis83 έχεις PM...

  12. #117
    ρε παιδια μια απορια ασχετη με τα προηγουμενα. στο δικο μου diversion το φως της πινακιδας μοιαζει να ειναι ξεχαρβαλωμενο. μονο στο δικο μου ειναι ετσι ή το αφησαν λασκα για να μην σπασει απο κραδασμους?
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  13. #118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    κατατοπιστικότατος...

    Λοιπόν για τις φωτογραφίες άκου πως γίνεται:
    Κάτω από το πλαίσιο που γράφεις το κείμενο όταν απαντάς, υπάρχει ένα πλαίσιο "Επιλογές" και ακόμα πιό κάτω (ακριβώς πάνω από το κουμπί ¨Αποστολή απάντησης" δηλαδή) υπάρχει η "Επισύναψη αρχείου". Πατάς δεξιά στο κουμπί "Αναζήτηση..." και βρίσκεις στον υπολογιστή σου τη φωτο που θες να ανεβάσεις.

    Αν βαριέσαι άστες. Ετσι κι αλλιώς ήσουν κατανοητός!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00051.jpg 
Προβολές:	1032 
Μέγεθος:	80,5 KB 
ID:	168905
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  14. #119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    κατατοπιστικότατος...

    Λοιπόν για τις φωτογραφίες άκου πως γίνεται:
    Κάτω από το πλαίσιο που γράφεις το κείμενο όταν απαντάς, υπάρχει ένα πλαίσιο "Επιλογές" και ακόμα πιό κάτω (ακριβώς πάνω από το κουμπί ¨Αποστολή απάντησης" δηλαδή) υπάρχει η "Επισύναψη αρχείου". Πατάς δεξιά στο κουμπί "Αναζήτηση..." και βρίσκεις στον υπολογιστή σου τη φωτο που θες να ανεβάσεις.

    Αν βαριέσαι άστες. Ετσι κι αλλιώς ήσουν κατανοητός!
    τελικα τα καταφερα με τις φωτο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00050.jpg 
Προβολές:	1030 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	168906
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  15. #120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
    ρε παιδια μια απορια ασχετη με τα προηγουμενα. στο δικο μου diversion το φως της πινακιδας μοιαζει να ειναι ξεχαρβαλωμενο. μονο στο δικο μου ειναι ετσι ή το αφησαν λασκα για να μην σπασει απο κραδασμους?
    οχι σε ολα ετσι ειναι ! στην αρχη και γω την ιδια απορια ειχα..
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

Σελίδα 8 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF