Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 126

Θέμα: ΨΕΥΤΟ-dainese

  1. #106
    transalpblack σε ευχαριστω.
    μενω κοντα στις δυο περιοχες που εγραψες και γνωριζω καλα τι παιζει με τα μαιμου μπουφαν, παπουτσια κτλ κτλ για αυτο και ειμαι τοσο επιφυλακτικος με με το συγκεκριμενο καταστημα.

  2. #107
    κεφαλληνιας 44_ηλιουπολη

    σε οδηγουν και οι ταμπελες για το κολυμβητηριο, στην οδο οχι στο μαγαζι
    μπαινεις απο την ραμπα στα δεξια της πολυκατοικιας

  3. #108
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
    κεφαλληνιας 44_ηλιουπολη

    σε οδηγουν και οι ταμπελες για το κολυμβητηριο, στην οδο οχι στο μαγαζι
    μπαινεις απο την ραμπα στα δεξια της πολυκατοικιας
    210-9961782
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  4. #109
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chico82
    κεφαλληνιας 44_ηλιουπολη

    σε οδηγουν και οι ταμπελες για το κολυμβητηριο, στην οδο οχι στο μαγαζι
    μπαινεις απο την ραμπα στα δεξια της πολυκατοικιας
    Εχω αγοράσει από εκεί αρκετά πράγματα και παρόλο που δεν γεμίζει το μάτι σαν χώρος όλα βγήκαν μια χαρά, με τις ταμπελίτσες τους κτλ, και στο πέρασμα του χρόνου βγήκαν απόλυτα εντάξει.

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    210-9961782

    M O T O R P A R T S
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  6. #111
    Αλήθεια....η Θεσσαλονίκη....έχει Santa Barbara?

    Ετσι απο περιεργεια δηλαδη...

  7. #112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Verbal Kint
    Αλήθεια....η Θεσσαλονίκη....έχει Santa Barbara?

    Ετσι απο περιεργεια δηλαδη...
    Η Βόρεια Ελλάδα γενικότερα τα τελευταία χρόνια πηγαίνει για είδη ρουχισμού μια βόλτα προς Βουλγαρία σε μια κωμόπολη μετά τα σύνορα που ονομάζεται Σαντάνσκι.
    Εκεί υπάρχουν στα μαγαζιά πινακίδες με ελληνικές επιγραφές,οι περισσότεροι μιλούν ελληνικά και οι μαϊμούδες είναι σχετικά πιο φθηνές γιατί τα εργατικά χέρια είναι πιο φθηνά.
    Εδώ και καιρό οι ντόπιοι αλλάζουν τις τιμές ελαφρά προς τα πάνω τα Σαβ/Κυρ που πηγαίνουν οι Έλληνες,οπότε καλύτερα καθημερινή με άτομο που ξέρει βουλγάρικα,αν είναι δυνατό,π.χ.έλληνα που ήταν φοιτητής στη Βουλγαρία.Γενικά αν μπορείς να μην φαίνεσαι σαν εξωγήινος τουρίστας...

    Όσο για θεσσαλονίκη ο Βαρδάρης εδώ και χρόνια που έγινε mainstream είναι φαρμακείο.

    Όσο για "κλεμμένα από τελωνείο,"κλεμμένο φορτίο"......είναι π@π@ριές που λένε οι περισσότεροι
    που πουλάνε μαϊμούδες σε πανηγύρια,παζάρια...κ.λ.π. προκειμένου να πειστεί ο πελάτης ότι είναι γνήσιο και να πουλήσουν.Είναι και το ψώνιο του Έλληνα να πει στο γείτονα του με συνομωτικό ύφος:
    -"Το βλέπεις αυτό;Πόσο λες;100 ευρώ γνήσιο με το βιβλιαράκι του"
    -"Γνήσιο;;;;Από που ρε υπερμέγιστε-τσάκαλε-τεράστιε......."
    -'"Ε,έχω τα κονέ μου.....Τσιμουδιά όμως...Είναι από ένα βαπόρι από την περσία που πιάστηκε στην κορινθία..."
    -"Θέλω και εγώ γείτονα...Καλά μιλάμε είσαι τρελό αλάνι...Σε όλα τα κόλπα μέσα είσαι..."

    Έτσι είναι ευτυχισμένος αυτός που πουλάει τη μαϊμού,ευτυχισμένος ο φελλός που το παίζει αλάνι,ευτυχισμένος και ο γείτονας που συναναστρέφεται με αλάνια...

    Happy end

  8. #113
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2006
    Μηνύματα
    26
    Όσο για "κλεμμένα από τελωνείο,"κλεμμένο φορτίο"......είναι π@π@ριές που λένε οι περισσότεροι
    που πουλάνε μαϊμούδες σε πανηγύρια,παζάρια...κ.λ.π. προκειμένου να πειστεί ο πελάτης ότι είναι γνήσιο και να πουλήσουν.Είναι και το ψώνιο του Έλληνα να πει στο γείτονα του με συνομωτικό ύφος:
    -"Το βλέπεις αυτό;Πόσο λες;100 ευρώ γνήσιο με το βιβλιαράκι του"
    -"Γνήσιο;;;;Από που ρε υπερμέγιστε-τσάκαλε-τεράστιε......."
    -'"Ε,έχω τα κονέ μου.....Τσιμουδιά όμως...Είναι από ένα βαπόρι από την περσία που πιάστηκε στην κορινθία..."
    -"Θέλω και εγώ γείτονα...Καλά μιλάμε είσαι τρελό αλάνι...Σε όλα τα κόλπα μέσα είσαι..."

    Έτσι είναι ευτυχισμένος αυτός που πουλάει τη μαϊμού,ευτυχισμένος ο φελλός που το παίζει αλάνι,ευτυχισμένος και ο γείτονας που συναναστρέφεται με αλάνια...
    απλά το post της χρονιάς...έγραψες! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #114
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.685
    Αρχικά δημιουργήθηκε από george 1981
    Η Βόρεια Ελλάδα γενικότερα τα τελευταία χρόνια πηγαίνει για είδη ρουχισμού μια βόλτα προς Βουλγαρία σε μια κωμόπολη μετά τα σύνορα που ονομάζεται Σαντάνσκι.
    Εκεί υπάρχουν στα μαγαζιά πινακίδες με ελληνικές επιγραφές,οι περισσότεροι μιλούν ελληνικά και οι μαϊμούδες είναι σχετικά πιο φθηνές γιατί τα εργατικά χέρια είναι πιο φθηνά.
    Εδώ και καιρό οι ντόπιοι αλλάζουν τις τιμές ελαφρά προς τα πάνω τα Σαβ/Κυρ που πηγαίνουν οι Έλληνες,οπότε καλύτερα καθημερινή με άτομο που ξέρει βουλγάρικα,αν είναι δυνατό,π.χ.έλληνα που ήταν φοιτητής στη Βουλγαρία.Γενικά αν μπορείς να μην φαίνεσαι σαν εξωγήινος τουρίστας...

    Όσο για θεσσαλονίκη ο Βαρδάρης εδώ και χρόνια που έγινε mainstream είναι φαρμακείο.

    Όσο για "κλεμμένα από τελωνείο,"κλεμμένο φορτίο"......είναι π@π@ριές που λένε οι περισσότεροι
    που πουλάνε μαϊμούδες σε πανηγύρια,παζάρια...κ.λ.π. προκειμένου να πειστεί ο πελάτης ότι είναι γνήσιο και να πουλήσουν.Είναι και το ψώνιο του Έλληνα να πει στο γείτονα του με συνομωτικό ύφος:
    -"Το βλέπεις αυτό;Πόσο λες;100 ευρώ γνήσιο με το βιβλιαράκι του"
    -"Γνήσιο;;;;Από που ρε υπερμέγιστε-τσάκαλε-τεράστιε......."
    -'"Ε,έχω τα κονέ μου.....Τσιμουδιά όμως...Είναι από ένα βαπόρι από την περσία που πιάστηκε στην κορινθία..."
    -"Θέλω και εγώ γείτονα...Καλά μιλάμε είσαι τρελό αλάνι...Σε όλα τα κόλπα μέσα είσαι..."

    Έτσι είναι ευτυχισμένος αυτός που πουλάει τη μαϊμού,ευτυχισμένος ο φελλός που το παίζει αλάνι,ευτυχισμένος και ο γείτονας που συναναστρέφεται με αλάνια...

    Happy end
    Αρχηγοπουλο εισαι μεγαλε... απλα και κατανοητα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    764
    και εγω παντως μιας και δεν ειχα οικονομικη δυνατοτητα για κατι παραπανω τσιμπησα ενα μπουφανακι απο το too fast στην αλιμου.cordura ειναι και το πηρα 130 ευρω,το χω εδω και ενα χρονο και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα,ακομα και σε μια σουπα που φαγα πριν καιρο ολα καλα.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  11. #116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
    pedes piga kefalinias sthn apo8iki kai eida ta dainese.sygekrimena epeidi 8elo na paro to jetdream to tsekara an to exei ekei.to opoio htan 'gamato' den xero an einai maimou exei mexri kai thn teleytaia leptomeria pano to jacket.to mono leei mesa made in china.tora den xero exei dei kaneis pou kataskevazontai ta kanonika?
    οχι δεν ειναι μαιμου.

    τα κανει ο ιδιος εισαγωγη απο ιταλια.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #117
    Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
    pou kataskevazontai ta kanonika?
    το δικο μου τυνισια και το πηρα απο αντιπρωσοπια.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #118
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
    και εγω παντως μιας και δεν ειχα οικονομικη δυνατοτητα για κατι παραπανω τσιμπησα ενα μπουφανακι απο το too fast στην αλιμου.cordura ειναι και το πηρα 130 ευρω,το χω εδω και ενα χρονο και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα,ακομα και σε μια σουπα που φαγα πριν καιρο ολα καλα.
    Στα 150? και Gore-teχ.......για τα λεφτα του υπερικανοποιητικο!!!!!!!!!!!!

    Απο αερα δεν περναει τιποτα. Περιμενω πως και πως να με ποιασει καμια βροχα για να το δοκιμασω.

    Μονο μια προστασια πλατης χρειαζεται(οπως και πολλα ακριβοτερα μπουφαν).

  14. #119

    μεγεθος jacket

    ειχα παει προχθες στην αποθηκη στην ηλιουπολη να δω τι παιζει και βρηκα ενα cordura dainese βεβαιως σε καλη τιμη 280 ευρω -δοκιμασα το 46 καλα στεκοταν αλλα θα ξαναπαω γιατι το ειχε μονο σε μακρυ και οχι μεσατο που το θελα εγω....οταν πηγα σπιτι μετρισα την πλατη μου απο τον εναν ωμο στον αλλον και εβγαλε το μετρο 50cm...και ερωτω αν ξερει καποιος να μου πει πριν παω απο εκει για την αγορα σχετικα με το size ..να δοκιμασω και 50??πωσ πανε τα μεγεθη

  15. #120

    Re: μεγεθος jacket

    Αρχικά δημιουργήθηκε από neos mixanovios
    ειχα παει προχθες στην αποθηκη στην ηλιουπολη να δω τι παιζει και βρηκα ενα cordura dainese βεβαιως σε καλη τιμη 280 ευρω -δοκιμασα το 46 καλα στεκοταν αλλα θα ξαναπαω γιατι το ειχε μονο σε μακρυ και οχι μεσατο που το θελα εγω....οταν πηγα σπιτι μετρισα την πλατη μου απο τον εναν ωμο στον αλλον και εβγαλε το μετρο 50cm...και ερωτω αν ξερει καποιος να μου πει πριν παω απο εκει για την αγορα σχετικα με το size ..να δοκιμασω και 50??πωσ πανε τα μεγεθη
    Αν και δε γνωριζω ακριβως πως πανε τα νουμερα (αλλα ακομα κι αν ηξερα), δεν βλεπω τον λογο που το σκεφτεσαι να δοκιμασεις το 50
    Και βεβαια θα δοκιμασεις και το 50 και το 48 και το 52... η δοκιμη ειναι ΔΩΡΕΑΝ...

    Και εκτος οτι θα τα δοκιμασεις ΟΛΑ, πριν καταληξεις στην τελικη επιλογη σου, θα πας και θα κατσεις και πανω στη μηχανη σου γιατι εκει θα "ζυγισεις" το μπουφαν πανω σου... μη ξεχνας οτι ο βασικος λογος που αγοραζεις μπουφαν μηχανης ειναι να εισαι προστατευμενος και ανετος ΠΑΝΩ στην μηχανη και οχι να εισαι ωραιος στον καθρεφτη/καφετερια κτλ :smilea:

    Καλες αγορες και παντα ορθιος!!
    money cant buy me love !!!

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανα Dainese Παντελονι?
    από iliaskorn στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 21:13
  2. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 13:54
  3. Γνησιο Dainese...
    από GyPsy στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:26
  4. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 18:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF