Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 156

Θέμα: Φρένα πανικού!

  1. #106
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Γι αυτό γράφτηκαν όλα τα υπόλοιπα. Για να ξεμπερδευτούμε... Άσε που κάποιοι το κατάλαβαν ακριβώς. Θέλεις να μπερδέψουμε αυτούς τώρα;
    γαμησε το...πες οτι δεν το ειπα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    το ενα δεν αναιρει το αλλο

    Πιστεύω πως έχεις καταλάβει πολύ καλά τι θέλω να πω.

  3. #108
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jorgevaldano Προβολή μηνύματος
    Πιστεύω πως έχεις καταλάβει πολύ καλά τι θέλω να πω.
    αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι αυτο που εχεις καταλαβει ειναι λαθος.αλλα αυτο δεν ειναι καν δικο μου προβλημα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #109
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Κάποιος διαβάζει προσεκτικά! Κρίμα που δε διαφωνείς. Θα είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον!
    Δεν έχω τις γνώσεις για να διαφωνήσω. Αλλά και να τις είχα, ειδικά στο συγκεκριμένο, δε νομίζω να διαφωνούσα. It makes perfect sense.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αλλαξε ρε δημητρη τον τιτλο σε ''οχι φρενα οτι κι οτι αλλα φρενα φαρινα γιωτη'' που μου αρεσε κιολας γιατι κατα πως βλεπω τα παιδια εχουν μπερδευτει απο τον τιτλο.
    Και να αλλάξει και τη φωτογραφία της βέσπας που κάνει έντο και να βάλει αυτή:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων attrimg32687sw8.jpg‎  

  5. #110
    Think faster than you ride

  6. #111
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    ....Και να αλλάξει και τη φωτογραφία της βέσπας που κάνει έντο και να βάλει αυτή:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αλλαξε ρε δημητρη τον τιτλο σε ''οχι φρενα οτι κι οτι αλλα φρενα φαρινα γιωτη'' που μου αρεσε κιολας γιατι κατα πως βλεπω τα παιδια εχουν μπερδευτει απο τον τιτλο.

    υ.γ.στον πανικο δεν παταω φρενα.ανοιγω γκαζι!γιατι μπορει να μη το σωσουμε αλλα αν μη τι αλλο θα το κανουμε θεαματικο!!!! (κλοπιραιτ απο ντιμντοκ)
    ...ή αλλιώς, να δώσεις ένα γρήγορο τέλος στην αγωνία (κι αυτό κλόπυ ράιτ, αλλ δε θυμάμαι από που)

  8. #113
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αλλαξε ρε δημητρη τον τιτλο σε ''οχι φρενα οτι κι οτι αλλα φρενα φαρινα γιωτη'' που μου αρεσε κιολας γιατι κατα πως βλεπω τα παιδια εχουν μπερδευτει απο τον τιτλο.

    υ.γ.στον πανικο δεν παταω φρενα.ανοιγω γκαζι!γιατι μπορει να μη το σωσουμε αλλα αν μη τι αλλο θα το κανουμε θεαματικο!!!! (κλοπιραιτ απο ντιμντοκ)


    Φιλε TROOPER .....

    Μιας και ειμαστε κοντοχωριανοι και on offades με brenba και οι δυο........

    Θες να κανουμε καμμια δεκαρια φορες Κονδυλη , Μπελογιαννη, Θηβων ,Λ Αθηνων, να δεις τι σημαινει ο τιτλος......???

    @ Εχετε μπερδεψει την βελτιωση στο να κερδισω μισο μετρο μεσα στην στροφη ( οπου εχουμε εναν ολοκληρο γυρο να εφαρμοσουμε την τεχνικη μας ελεγχομενα ) στας Σερρας.......

    Με το σταματαω αποτομα ( και οχι κατα αναγκη πανικοβλητα αλλα με αρκετο τρομο ) στις τοσες μ@λ@κιες που συνανταμε στον δρομο μας ανα χιλμ. και πολλες φορες χερια -ποδια εχουν λειτουργησει προτου το εγκεφαλο.......

    Δεχτειτε οτι καποιοι εχουν τον διαφορετικο τροπο τους..

    Δεν νομιζω οτι η ειρωνια χωραει σε αυτο το θρεντ ειδικα σε ανθρωπους που τεκμηριωνουν την αποψη τους.....!!!


    Σορρυ κι ολας μιας και εχω και την μυγα καθως συνεχιζω να συμφωνω με τον jorgevaldano !!!


    Φιλικα..!!!

  9. #114
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Φιλε TROOPER ..... Μιας και ειμαστε κοντοχωριανοι και on offades με brenba και οι δυο........ Θες να κανουμε καμμια δεκαρια φορες Κονδυλη , Μπελογιαννη, Θηβων ,Λ Αθηνων, να δεις τι σημαινει ο τιτλος......??? @ Εχετε μπερδεψει την βελτιωση στο να κερδισω μισο μετρο μεσα στην στροφη ( οπου εχουμε εναν ολοκληρο γυρο να εφαρμοσουμε την τεχνικη μας ελεγχομενα ) στας Σερρας....... Με το σταματαω αποτομα ( και οχι κατα αναγκη πανικοβλητα αλλα με αρκετο τρομο ) στις τοσες μ@λ@κιες που συνανταμε στον δρομο μας ανα χιλμ. και πολλες φορες χερια -ποδια εχουν λειτουργησει προτου το εγκεφαλο....... Δεχτειτε οτι καποιοι εχουν τον διαφορετικο τροπο τους.. Δεν νομιζω οτι η ειρωνια χωραει σε αυτο το θρεντ ειδικα σε ανθρωπους που τεκμηριωνουν την αποψη τους.....!!! Σορρυ κι ολας μιας και εχω και την μυγα καθως συνεχιζω να συμφωνω με τον jorgevaldano !!! Φιλικα..!!!
    Φυσικά υπάρχει κι η θεωρία ότι οι περισσότεροι από μας ζούμε από τύχη ή θεία παρέμβαση (ανλόγως σε τι πιστεύει ο καθένας). Καθόλου ειρωνικά.. (γιατί ξέρω ότι με ακολουθεί και μια ανυπόστατη φήμη).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #115
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Φυσικά υπάρχει κι η θεωρία ότι οι περισσότεροι από μας ζούμε από τύχη ή θεία παρέμβαση (ανλόγως σε τι πιστεύει ο καθένας). Καθόλου ειρωνικά.. (γιατί ξέρω ότι με ακολουθεί και μια ανυπόστατη φήμη).

    Μαζι σου...!!!!

  11. #116
    H συζήτηση για τις αντιδράσεις πανικού, μεταφέρθηκε εδώ.
    Think faster than you ride

  12. #117
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Φιλε TROOPER .....

    Μιας και ειμαστε κοντοχωριανοι και on offades με brenba και οι δυο........

    Θες να κανουμε καμμια δεκαρια φορες Κονδυλη , Μπελογιαννη, Θηβων ,Λ Αθηνων, να δεις τι σημαινει ο τιτλος......???

    @ Εχετε μπερδεψει την βελτιωση στο να κερδισω μισο μετρο μεσα στην στροφη ( οπου εχουμε εναν ολοκληρο γυρο να εφαρμοσουμε την τεχνικη μας ελεγχομενα ) στας Σερρας.......

    Με το σταματαω αποτομα ( και οχι κατα αναγκη πανικοβλητα αλλα με αρκετο τρομο ) στις τοσες μ@λ@κιες που συνανταμε στον δρομο μας ανα χιλμ. και πολλες φορες χερια -ποδια εχουν λειτουργησει προτου το εγκεφαλο.......

    Δεχτειτε οτι καποιοι εχουν τον διαφορετικο τροπο τους..

    Δεν νομιζω οτι η ειρωνια χωραει σε αυτο το θρεντ ειδικα σε ανθρωπους που τεκμηριωνουν την αποψη τους.....!!!


    Σορρυ κι ολας μιας και εχω και την μυγα καθως συνεχιζω να συμφωνω με τον jorgevaldano !!!


    Φιλικα..!!!
    φιλε κωστα παμε τη διαδρομη που ειπες εσυ με μπρεμπα και εγω με το παπι αρκει να δω αδειες (που θα με πεις και οναφα!!!)

    επισης και με τον παπα βενεδικτο να συμφωνεις προσωπικα δε με ενδιαφερει.εγω τεκμηριωση δεν εχω δει απο κανεναν.δεχομαι οτι μπορεις να φρεναρεις και με σιδηρολοστο στον μπροστινο τροχο.δεξου οτι αυτο που προτεινει ο δημητρης στο πρωτο του ποστ ειναι να το δοκιμασεις,να παρατηρησεις τι συμβαινει και μετα να μπεις να πεις τι συμπερασμα εβγαλες.
    αυτα τα παπανδρεικα ''θα'' πεσω, ''δεν θα'' προλαβει ο εγκεφαλος να δωσει εντολη, ''θα'' μου ρθει η τζατζικιλα απο το ρεψιμο μεσα στο κρανος και θα χασω τις αισθησεις μου, εμενα προσωπικα με κανουν να διακωμωδω τις απαντησεις οσων τις δινουν.ειπε κατι ο μπλειντ.δεν το ειπε σαν πανακια.καντο,δοκιμασε το σε ασφαλες περιβαλλον και αν δουλεψει καλυτερα υιοθετησε το.αν οχι, μην το υιοθετησεις.εγω παλι με το παπι θα σε περασω απο το σβερκο

    δεν ειναι να δειξει καποιος οτι ειναι πιο μαγκας και μπορει και φρεναρει πιο καλα απο τον αλλον.ειναι να πουμε μετα απο παρατηρηση τι καναμε.αντι λοιπον να παιζουμε τη γατα και το ποντικι στο πληκτρολογιο καβαληστε και δοκιμαστε.

    αμαν πια.γαιδαρο γκαστρωνετε σε ανηφορα!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Δεχτειτε οτι καποιοι εχουν τον διαφορετικο τροπο τους..

    Δεν νομιζω οτι η ειρωνια χωραει σε αυτο το θρεντ ειδικα σε ανθρωπους που τεκμηριωνουν την αποψη τους.....!!!
    Σαφέστατος. Συμφωνώ απόλυτα.

    Αυτό όμως που δεν έχω καταλάβει, είναι η τεκμηρίωση της άλλης άποψης.
    Τη δική μου τη στήριξα στη σχεδίαση της ίδιας της μηχανής και τους περιορισμούς που θέτει η ίδια λόγω κατασκευής της. Έχει δημοσιευτεί και μια υπέροχη σχετική μελέτη από το πανεπιστήμιο της Padova που το αποδεικνύει εργαστηριακά. Μπορείτε να δείτε το link κάποια μηνύματα πιο πίσω. Επίσης, η ίδια τεχνική διδάσκεται από σχολεία οδήγησης ανά τον κόσμο με την ίδια ακριβώς εξήγηση. Αυτό ζητάει το μηχανάκι. Έτσι είναι σχεδιασμένο.

    Λυπάμαι, αλλά τεκμηρίωση ότι το σύστημα "πιέζω αμέσως βίαια τη μανέτα του φρένου" είναι αποτελεσματικότερο, δεν έχω 'δει. Το ότι μπορείτε να το κάνετε και να μένετε αλώβητοι, μπορεί να σημαίνει ένα σωρό άλλα πράγματα. Απόδειξη δεν είναι.
    Think faster than you ride

  14. #119
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    φιλε κωστα παμε τη διαδρομη που ειπες εσυ με μπρεμπα και εγω με το παπι αρκει να δω αδειες (που θα με πεις και οναφα!!!)

    επισης και με τον παπα βενεδικτο να συμφωνεις προσωπικα δε με ενδιαφερει.εγω τεκμηριωση δεν εχω δει απο κανεναν.δεχομαι οτι μπορεις να φρεναρεις και με σιδηρολοστο στον μπροστινο τροχο.δεξου οτι αυτο που προτεινει ο δημητρης στο πρωτο του ποστ ειναι να το δοκιμασεις,να παρατηρησεις τι συμβαινει και μετα να μπεις να πεις τι συμπερασμα εβγαλες.
    αυτα τα παπανδρεικα ''θα'' πεσω, ''δεν θα'' προλαβει ο εγκεφαλος να δωσει εντολη, ''θα'' μου ρθει η τζατζικιλα απο το ρεψιμο μεσα στο κρανος και θα χασω τις αισθησεις μου, εμενα προσωπικα με κανουν να διακωμωδω τις απαντησεις οσων τις δινουν.ειπε κατι ο μπλειντ.δεν το ειπε σαν πανακια.καντο,δοκιμασε το σε ασφαλες περιβαλλον και αν δουλεψει καλυτερα υιοθετησε το.αν οχι, μην το υιοθετησεις.εγω παλι με το παπι θα σε περασω απο το σβερκο

    δεν ειναι να δειξει καποιος οτι ειναι πιο μαγκας και μπορει και φρεναρει πιο καλα απο τον αλλον.ειναι να πουμε μετα απο παρατηρηση τι καναμε.αντι λοιπον να παιζουμε τη γατα και το ποντικι στο πληκτρολογιο καβαληστε και δοκιμαστε.

    αμαν πια.γαιδαρο γκαστρωνετε σε ανηφορα!!!


    Δεν διαφωνω με κατι που δεν εχω δοκιμασει ( αρα το μπαλακι επιστρεφεται..........)

    Με το παπι θα κλεψεις ( καθως δεν εχεις συμπλεκτη.....)

    Απατεωνα .... Θες και αδειες...???

  15. #120
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφωνω με κατι που δεν εχω δοκιμασει ( αρα το μπαλακι επιστρεφεται..........)

    Με το παπι θα κλεψεις ( καθως δεν εχεις συμπλεκτη.....)

    Απατεωνα .... Θες και αδειες...???
    δεν πεταω μπαλακια.τα κραταω στο παντελονι μου

    ωραια το δοκιμασες και τι?το δοκιμασες με σημαδια σε μια αλανα η βγηκες το πρωι απο το σπιτι και εκανες κατι στο περιπου απο αυτα που ειπε ο μπλειντ δεν μετρησες μετρα φρεναρισματος και απλα ειπες ''μπααα μαλακιες.εγω ειμαι ονοφας 200 χρονια και με μια διασηση στη πλατη τι να μου πουνε τα γατακια του μοτο'' και εφτασες στο γραφειο?
    δεν θες παπι?με το τζιξερ και χωρις μπαταρια αμα γουσταρεις

    εχεις καμια αδεια ρε η σου τις εκοψε η γυναικα σου?μη κλεβω κι εκκλησιες...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φρένα..
    από derd στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 13:49
  2. Τακάκια / Φρενα HORNET 98
    από npoulis στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 22:07
  3. Φρένα!!
    από powerphot στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2005, 11:47
  4. φρένα .....
    από warm up στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2004, 00:26
  5. φρένα
    από milaber στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF