Σελίδα 8 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #106
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Να πω κι εγω τη βλακεία μου παρόλο που όλοι σας μιλάτε σοβαρά;; Σημερα βρωμοκαιρος, μποφορια, κακό,άγχος, πάρκαρα το μηχανακι πεντε λεπτα απ το γραφειο και ξέχασα τα κλειδια στο διακόπτη..γύρισα μετα απο μιάμιση ωρα που το συνειδητοποίησα- όλα στη θέση τους!!!!

    Εγω σας το χω ξαναπεί: ελάτε Ρεθυμνο!
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.344
    Όπως έχω γράψει και έχω τεκμηριώσει επιχειρηματολογώντας (με ντοκουμέντα κύριο ) ΔΕΝ υπάρχει τρόπος ώστε 100% να ΜΗΝ κλαπεί. Υπάρχει τρόπος να μην κλαις τα λεφτά σου ? Ναι ασφάλεια κλοπής (κλαις καμιά 300αρα 400αρα κάθε εξάμηνο). Να μην στο φάνε αν το βάλουν στο μάτι και το θέλουν πολύ δεν υπάρχει. Το γκαράζ με CCTV, βιομηχανική πόρτα και οι κλειδαριές με ασφάλεια 20 της Abus τους κάνουν να το σκεφτούν 2-3 φορές και να το ζυγιάσουν αν έχουν εναλλακτικές. Από κει και πέρα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

    Οκ εγώ έχω γκαράζ που μπλοκάρει και η πόρτα με τηλεπανικό και τους εγκλωβίζω. Έχω και ένα pitbulάκι που κοιμάται εκεί κάποιες φορές. Αν χρειαστεί να πάω κάπου - επείγον - και δεν έχω παπί, ταξί, μετρό τι θα κάνω ? Δεν θα πάω ? Θα πάω γιατί μπορεί να ναι το τελευταίο που με νοιάζει εκείνη την ώρα το μηχανάκι... Εκεί μπορεί και να την πατήσεις.

    Το νούμερο 1 είναι να μην σταμπαριστεί και αν προσπαθείτε όσο περισσότερο για αυτό, μειώνετε τις πιθανότητες. Τώρα τις υπόλοιπες φιλοσοφίες ειδικά σε παθόντες καλύτερα αφήστε τις.

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Να πω κι εγω τη βλακεία μου παρόλο που όλοι σας μιλάτε σοβαρά;; Σημερα βρωμοκαιρος, μποφορια, κακό,άγχος, πάρκαρα το μηχανακι πεντε λεπτα απ το γραφειο και ξέχασα τα κλειδια στο διακόπτη..γύρισα μετα απο μιάμιση ωρα που το συνειδητοποίησα- όλα στη θέση τους!!!!

    Εγω σας το χω ξαναπεί: ελάτε Ρεθυμνο!
    Έχω ξεχάσει κλειδιά σε σκούτερ στον Αγ.Παντελεήμωνα για ένα ολόκληρο Παρασκευοσαββατοκύριακο.

    Ελάτε όλοι Άγιο Παντελεήμωνα!! #live_your_myth_in_middle_east.

  4. #109
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.511
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Πρώτα από όλα χαίρομαι που έχει απήχηση το thread. Και από την άλλη πως να μην είχε. Επιτρέψτε μου όμως να γράψω το εξής. Παιδιά θεωρώ ότι μιλάτε οι περισσότεροι σε λάθος εντελώς βάση. Το θέμα δεν είναι να πάρουμε τα όπλα, αν και ξαναγράφω εννοείτε χρειάζεται.

    Το θέμα είναι ότι απλά έχουμε παραδεχτεί ότι μας γ@μ@νε και εμείς βάζουμε και βαζελίνη για να μη πονέσει. Το να μας κλέψουν μια μοτοσυκλέτα ή κάποια υλικά αγαθά σωστά δεν είναι σημαντικό. Το ότι η καθημερινότητα είναι φουλ γ@μημένη, το ότι γίνεται της πουτ@ν@ς δε λέει τίποτα; Στη ζούγκλα τουλάχιστον παίζουν και 2-3 κανόνες.

    Αυτό που βλέπω είναι λίγο η λογική, οκ ας μη φύγουμε από το ευρώ, ας μας βάλουν και άλλους φόρους μη χάσουμε το σπιτάκι μας. Άσχετο ότι σιγά σιγά μας παίρνουν το σπιτάκι, εμείς γερνάμε και εν τέλει ψοφάμε.

    Πλήρης παρανομία, είτε "μικρού" ή μεγάλου βαθμού και εμείς απλά πάμε να σώσουμε ότι έχει απομείνει. & εν τέλει τι έχει απομείνει; Γιατί αγωνιζόμαστε;

    Όλοι εσείς που έχετε παιδιά τι πιθανότητες δίνετε ότι τα παιδιά σας θα ζήσουν σε καλύτερες συνθήκες σε αυτό το κομμάτι Γης; Πως τους φτιάχνουμε το μέλλον;

    Μάγκες συγνώμη αλλά θα γίνουν πολύ χειρότερα τα πράγματα και τότε ίσως χρειαστούν Θυσίες.
    φίλε ο καθένας ξέρει ο ίδιος γιατί αξίζει να αγωνίζεται, τώρα εάν ως σύνολο δεν έχει το αποτέλεσμα που (υποκειμενικά και χωριστά ο καθένας) θα ήθελε, είναι μεγάλο θέμα.. Το κοινωνικό ως φαινόμενο συμβαίνει σε όλα τα μήκη και πλατη στην γη άλλοτε λιγότερο άλλοτε περισσότερο

    μπορείς να φανταστείς τι θα γινόταν εδώ με αυτή τη φυσική καταστροφή που καταγράφηκε στο νεπάλ?θεωρείται οτι τα συχνά φαινόμενα που καταγράφονται τα τελευταία χρόνια οφείλονται στην πρόωρη γήρανση της γης που με την σειρά της οφείλεται στην υπερθέρμανση που προκαλεί ο άνθρωπος, όμως αν ρωτήσεις ο καθένας(άτομο-εταιρεία-οργανισμος-κράτος) θεωρεί οτι προσπαθεί απο την μεριά του για καλύτερο μέλλον
    Όμως οικονομικά μοντέλα, αδυσώπητες πολιτικές, ταξικές διαφορές, κάνουν ανθρώπους άπληστους, κοινωνίες ενεργοβόρες ενώ παράλληλα σπέρνουν διχόνοια αυτοκαταστροφής
    Σε αυτό το πεδίο ζούμε ή βρισκόμαστε κοντά να ζήσουμε

    Που θέλω να καταλήξω, βάλτο σε πάρκινκ και απέβαλε τον θυμό σε περίπτωση κλοπής του, και εάν στραβώσει ευκαιρία να πάρεις ένα νέο!!!
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει τρόπος να μην κλαις τα λεφτά σου ? Ναι ασφάλεια κλοπής (κλαις καμιά 300αρα 400αρα κάθε εξάμηνο).
    10 χρόνια μηχανές Χ 700 ευρώ το χρόνο επιπλέον για ασφάλεια κλοπής = 7000 ευρώ.

    Χμμμ...δηλαδή να μην τα δώσω στους κλέφτες, να τα δώσω στους αρχικλέφταρους. ΟΥΣΤ.

  6. #111
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Έχω ξεχάσει κλειδιά σε σκούτερ στον Αγ.Παντελεήμωνα για ένα ολόκληρο Παρασκευοσαββατοκύριακο.

    Ελάτε όλοι Άγιο Παντελεήμωνα!! #live_your_myth_in_middle_east.
    Kαι 'γω πριν κανα εναμησι μηνα που ημουν Αθηνα ξεχασα ξεκλειδωτο το αμαξι στα Εξαρχεια. Ουτε γατα ουτε ζημια και μου εχει ξανασυμβει. Βεβαια εκει δεν κλεβουν. Αμα το αφηνα κανα Κολωνο αμφιβαλω αν θα το βρισκα.
    Στο νησι ξεχναω οτι εχω συναγερμο και στο αμαξι και στο μηχανακι. Ο μονος λογος που κλειδωνω το αμαξι ειναι μην παει κανας μπομπιρας μεσα να παιξει και λυσει κανα χειροφρενο και τον κλαιμε γιατι συνηθως παρκαρω σε μερη με κλιση.
    Στο ΤΤR που 'χα παλια το κλειδι ηταν μονιμα στο λαιμο διοτι το ξεχναγα εκει που ειναι κρυμενο και εσβηνα με killswitch.
    A, ρε νησακι τι ωραια που περναμε...

    Στην Αθηνα οταν πηγα να παρω το Dominator το βαλα σε παρκινγκ απο το φοβο. Που ειναι και μηχανακι που δεν κλεβεται γενικα και εχει disclock, πεταλο και συναγερμο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.635
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Ολες οι κυρωσεις που θα εχεις ( εκτος απο καποιο ελαφρυντικο αμυνας ) ειτε με τον κλεφτη ειτε με ασχετο θα ειναι ιδιες.......

    Ξερις τι ειναι να πληρωνεις τον κλεφτη με 2μιση χιλιαρικα αποζημιωση και 14 μηνες φυλακη γιατι τον σακαταψες στον ξυλο ....( αποπειρα κλοπης tdm μεσα απο αυλη παρακαλω..)

    Ξερεις τι ειναι ....να σου διαρηξουν το μαγαζι για να σου παρουν απο μεσα το μηχανακι ....

    Τα δυο σκυλια να κανουν την δουλεια τους μια χαρα ....

    Και εσυ να τρως 6 μηνες φυλακη γιατι δεν ειχες ταμπελα " προσοχη σκυλος "


    Μπορεις να φανταστεις τωρα εαν τον τραυματισεις με οπλο.....!!


    παντα υπαρχει και η πιθανοτητα να μην μαθευτεί τίποτα ποτε..

    τους σπας στο ξυλο ή κανεις οτι αλλο θες.
    γυρνας στο κρεβατι και την αλλη μερα λες οτι κοιμωσουν και δεν ξερεις τιποτα
    με κανα ψευδομάρτυρα που ηταν μαζι σου και καλα οταν κοιμόσουν μπορεις να σκεφτεις και να πεις οτι ιστορια θες στις αρχες μεχρι και οτι δάρθηκαν ή πυροβολοθικαν μεταξυ τους. αρκει να μην υπαρχουν στοιχειά εναντίων σου

    επισης αν δεν φωνάξεις εσυ την αστυνομία προφανώς δεν θα το κανουν οι δαρμένοι κλεφτες

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θες να μου πεις οτι οι ε.φ. που εχουν 2 μηνες εκπαιδευση και οπλοφορουν ειναι καλυτεροι απο τους κρητικους που ειναι ολη τους την ζωη μεσα στα οπλα???
    και δεν λεμε οταν ειναι σε υπηρεσια που εχουν τον φοβο του πειθαρχικου, της ε.δ.ε κλπ...οταν ειναι χαλαροι..σπιτι τους..

    ή αν μπουν σε σπιτι μπατσου και ειναι μεσα δεν θα το βγαλει??
    Το αστυνομικό προσωπικό είναι ένα σύνολο από το οποίο δεν θέλουν όλοι να έχουν όπλο, περνάει μία σχετική εκπαίδευση (όποια κι αν είναι αυτή) και κάθε τόσο όλο και κάποιος άκυρος πυροβολισμός συμβαίνει... σε τοίχο, σκοπιά, χέρι και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Σκέψου κάθε καυλωμένος να παίρνει όπλο επειδή απλώς μπορεί.... είμαστε καλύτερα χωρίς όπλα πιστεύω. Επίσης το όπλο δεν αποτρέπει τον κλέφτη... Αλλά ας μη γυρίσουμε την κουβέντα στα όπλα...

  9. #114
    Μέλος Το avatar του/της Στράτος88
    Εγγραφή
    14/09/2014
    Μηνύματα
    34
    Γέμιση στα φυσίγγια με αλάτι χοντρό ή φακές, και άσε κανα-δυό με μολύβι στο τέλος ανάλογως το όπλο για καμμιά δύσκολη. Να τον κάνεις τον πούστη να ουρλιάζει σαν αλεπού. Έχει ξεφύγει η κατάσταση πλέον με τα ντου μέσα σε σπίτια, και με αυτά τα δεδομένα πιστευω προσώπικά πως πρέπει να κινούμαστε.
    Βέβαια αναφέρθηκε παραπάνω εάν έχεις παιδιά στο σπίτι, και προσωπικά είμαι απ'εξω από τον χορό και λέω πολλά τραγούδια. Όμως σε σπίτι με όπλα μεγάλωσα, όπως μεγαλώνουν και τα πιτσιρίκια ανίψια μου στις οικογένειες των τριών αδερφών μου. Εγγυητης για το αν θα γίνει η στραβή η όχι δεν μπορεί να μπεί κανείς, αλλά με την σωστή φύλαξη, και πάνω από όλα την σωστή ΠΑΙΔΕΙΑ οι πιθανότητες μειώνονται δραματικά...
    Επίσης είμαστε ήδη Τέξας. Ίσως Αθήνα να μην το γνωρίζουν κάποιοι, αλλά ποιός στην επαρχία δεν έχει κυνηγετικό όπλο?
    Το για το πόσο αστεία είναι η διαδικασία απόκτησης, δεν θα το συζητησω.
    Λεωνίδιο-Kαλαμάτα-Erlangen

  10. #115
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ρε ξεκοληστε!!
    Αντε καμια μπουφλα τη ριχνεις αν δεις οτι σε παιρνει.. Ειναι δυνατον να τραβηξεις οπλο και να ριξεις επειδη σου κλεβουν το μηχανακι;;;
    Και αμα τον σκοτωσεις;;; Αξιζει να αφαιρεσεις μια ζωη;;; Πατε καλα;;; Ακομα και αν ηξερες σιγουρα οτι δεν θα εχεις νομικες συνεπειες.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #116
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μεγάλη αύξηση και σε πορτοφολάδες.

  12. #117
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Ρε παιδιά σόρυ... μπορεί να μου πει κάποιος τι μηχανάκι είναι αυτό στο πρώτο βίνδεο που κλειδώνει δεξιά το τιμόνι και σπάει σαν καλαμάκι από σουβλάκι ;

  13. #118
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Άντε να ξαναγράψω μήπως και...

    Το θέμα δεν είναι μόνο οι κλοπές. Άνοιξα το thread αυτό με αφορμή τις κλοπές. Το θέμα για μένα είναι το μπουρδέλο που έχει περιέλθει αυτός ο τόπος και το γεγονός ότι εμείς κοιτάμε απλά να τη περάσουμε όσο πιο ελαφρυά γίνεται και όχι πως θα κάνουμε τα πράγματα καλύτερα. Εδώ είναι πόσοι που λέτε ότι φίλαι αν έχεις ακριβό μοτόρι κάνε και ασφάλεια κλοπής. Άρα παραδεχόμαστε ότι μας γ@μ@νε και εμείς δε μπορούμε να κάνουμε κάτι καλύτερο από το να βάλουμε βαζελίνη.

    Και σόρρυ ρε παιδιά αλλά δεν είναι έτσι ακριβώς σε πάρα πολλές χώρες ακόμα και για τα μη προνομιούχα σπέρματα. Εδώ έχει παραγ@μηθεί το πράμα.


    p.s Εδώ που μένω εγώ κλοπές δεν. Κλειστό γκαράζ έχω δεν ανησυχώ. Ανησυχώ όμως για όλους τους ανεγκέφαλους που περνάνε με κόκκινο και όταν αρχίζω τα γαλλικά οι άλλοι απλά μου λένε άσε μωρέ τι θα καταλάβεις.



  14. #119
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Ανησυχώ όμως για όλους τους ανεγκέφαλους που περνάνε με κόκκινο και όταν αρχίζω τα γαλλικά οι άλλοι απλά μου λένε άσε μωρέ τι θα καταλάβεις.

    Δυστυχώς όπως έχει γίνει η κατάσταση δεν ξέρεις αυτός που έχεις απέναντί σου τι έχει (ή δεν έχει στο μυαλό του) και πως θ' αντιδράσει... Πριν αρκετό καιρό συνάδελφος από τη δουλειά με το παπί του οδηγούσε σε κεντρικό δρόμο, παραβιάζει κάποιος το στοπ δολοφονικά, τον αρχίζουν στα γαλλικά, γερμανικά, σλαβικά και ο τύπος βγαίνει από το αυτοκίνητο και του κολλάει ένα περίστροφο στο κεφάλι...

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2014
    Μηνύματα
    161
    συμφωνω απολυτα με αυτους που τοποθετηθηκαν στη πολιτιστικη-πολιτισμικη-πλευρα του θεματος..
    σε παρακμαζουσες κοινωνιες τα ποσοστα εγκληματικοτητας ειναι αυξημενα..οποως αυξημενα ποσοστα υπαρχουν και σε μεγαλες και πυκνοκατοικημενες περιοχες.
    για να γελασουμε...στο χωριο του πατερα μου το χειμωνα κατοικουν 53 κατοικοι....
    εχει τυχει να παω στο χωριο μετα τη δουλεια (μουσικος γαρ σημαινει οτι σχολαω..4 το πρωι...) με συντροφια και να χτυπησει τηλεφωνο στις 8 το πρωι,να ειναι ο πατερας μου και να με ρωταει αν ειμαι στο χωριο....
    γιατι του εστειλε μυνημα ο κυρ τετοιος....οτι ειδε φως στο σπιτι και μηπως μπηκαν κλεφτες.......
    στη πολη δολοφονουνται ανθρωποι στο διπλανο διαμερισμα και τους ανακαλυπτουμε μετα απο μια εβδομαδα......
    παντως για του λογου του αληθες και γω εχω αφηση τη μοτο με τα κλειδια πανω ολο το βραδυ και την αλλη μερα μια χαρα ολα...

Σελίδα 8 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF