Σελίδα 8 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 225

Θέμα: Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-

  1. #106
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Τζάμπα 129.99 δηλαδή 143€ για μια σιδερένια σχάρα χωρίς μεταφορικά.
    Εμένα μου κόστισε μόνο το χρόνο που αφιέρωσα για να την τροποποιησω. ( ήταν δώρο από το μαγαζί που το αγόρασα).
    Αν ήθελα να την αγοράσω κόστιζε 28€ + κανα 20αρη βαριά βαριά που θα έπαιρνε ο σιδερας, να σου βγει τελικό ποσο μαζί με ένα σπρέι μαυρο 52€.
    Μέχρι τα 143+ μεταφορικά, όπως και να το κάνεις έχει μια διαφορά.
    Οι τιμές Αγγλίας είναι πολυ καλές, για τους μισθούς Αγγλίας.
    εχεις φωτο απο την βαση και την σχαρα σου;;

  2. #107
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.516
    Φιλε.. Παντου επώνυμα ανώνυμα υπαρχουν accessories brands που φτιάχνουν σχαρες για τα περισσότερα μοντελα διτροχων. Το κοστος πανω / κατω βρίσκεται σε αυτο το υψος γιατι πληρώνεις την παντεντα και το ευκολο user installation. Αν εσυ και ο καθε ενας δε θελει να πληρώσει το τίμημα και να βρει εναλλακτική με μηχανουργειο που θα το φτιάξει ακομη καλυτερα ας το κανει.
    Εγω ειδα την ανάγκη εκανα ενα γρηγορο search και σας το πεταξα
    Απο εκει και μετα στην κριση του καθε τι θα επιλέξει

  3. #108
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Φιλε.. Παντου επώνυμα ανώνυμα υπαρχουν accessories brands που φτιάχνουν σχαρες για τα περισσότερα μοντελα διτροχων. Το κοστος πανω / κατω βρίσκεται σε αυτο το υψος γιατι πληρώνεις την παντεντα και το ευκολο user installation. Αν εσυ και ο καθε ενας δε θελει να πληρώσει το τίμημα και να βρει εναλλακτική με μηχανουργειο που θα το φτιάξει ακομη καλυτερα ας το κανει.
    Εγω ειδα την ανάγκη εκανα ενα γρηγορο search και σας το πεταξα
    Απο εκει και μετα στην κριση του καθε τι θα επιλέξει
    Καλα σιγουρα για εμενα ηταν μια ιδεα του τι να ψαξω.εαν ηταν απι ελλαδα ισως να την επαιρνα κιολας.αλλα θα ριξω και μια ματια πρωτα.ο εδω αντιπρωσοπος μου ειπε εχει λυση με 60 ευρω.δεν την εχω δει ομως οποτε θελω να δω τι υπαρχει πρωτα

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Φιλε.. Παντου επώνυμα ανώνυμα υπαρχουν accessories brands που φτιάχνουν σχαρες για τα περισσότερα μοντελα διτροχων. Το κοστος πανω / κατω βρίσκεται σε αυτο το υψος γιατι πληρώνεις την παντεντα και το ευκολο user installation. Αν εσυ και ο καθε ενας δε θελει να πληρώσει το τίμημα και να βρει εναλλακτική με μηχανουργειο που θα το φτιάξει ακομη καλυτερα ας το κανει.
    Εγω ειδα την ανάγκη εκανα ενα γρηγορο search και σας το πεταξα
    Απο εκει και μετα στην κριση του καθε τι θα επιλέξει
    Φίλε doctoras ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
    Δεν υπάρχει λόγος να απολογείσαι επειδή το προϊόν που προτείνεις είναι ακριβό. Καλά έκανες και μας είπες ότι υπάρχει διαθέσιμο.
    Το ότι εγώ το θεωρώ ακριβό δεν παει να πει ότι ισχύει για όλους.Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι νορμάλ τιμή.
    Φυσικά συμφωνώ μαζί σου οτι ειναι στην ευχέρεια του καθενός, τι θα επιλέξει. Αν θα κάνει ίδιο κατασκευή ή το αγοράσει έτοιμο.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Agrimis Προβολή μηνύματος
    Καλα σιγουρα για εμενα ηταν μια ιδεα του τι να ψαξω.εαν ηταν απι ελλαδα ισως να την επαιρνα κιολας.αλλα θα ριξω και μια ματια πρωτα.ο εδω αντιπρωσοπος μου ειπε εχει λυση με 60 ευρω.δεν την εχω δει ομως οποτε θελω να δω τι υπαρχει πρωτα
    Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία της σχάρας ουτε ξέρω να ανεβάζω φώτο.
    Πάντως το αποτέλεσμα μια χαρά είναι.
    Αν έμενες Θεσσαλονίκη, θα σου πρότεινα να ερχόσουν να την έβλεπες από κοντά.
    Πρόσεξε μόνο η σχάρα που σου προτείνει ο αντιπρόσωπος να μην είναι όπως ενός εμπόρου από Κρήτη που είδα στο car.gr, που τοποθετεί την βαλίτσα πολυ μακριά από την μοτοσικλέτα.
    Τελος πάντων αγόρασε με το καλό το NH-T και θα βρεις την άκρη...

  6. #111
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία της σχάρας ουτε ξέρω να ανεβάζω φώτο.
    Πάντως το αποτέλεσμα μια χαρά είναι.
    Αν έμενες Θεσσαλονίκη, θα σου πρότεινα να ερχόσουν να την έβλεπες από κοντά.
    Πρόσεξε μόνο η σχάρα που σου προτείνει ο αντιπρόσωπος να μην είναι όπως ενός εμπόρου από Κρήτη που είδα στο car.gr, που τοποθετεί την βαλίτσα πολυ μακριά από την μοτοσικλέτα.
    Τελος πάντων αγόρασε με το καλό το NH-T και θα βρεις την άκρη...
    Εσένα δηλαδή δεν είναι έτσι ε;είναι ακριβώς εκεί που τελειώνει η θέση του συνοδηγού ;;η επόμενη μου κίνηση ήταν να σου στείλω λινκ από το car να μου πεις εάν είναι και εσένα έτσι όπως αυτή η απομακρυσμένη μπαγαζοερα .εχω πάει στον άλλο αντιπρόσωπο Χανίων.ελπιζω να έχει κάποια πιο όμορφη και σωστη λυση

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Agrimis Προβολή μηνύματος
    Εσένα δηλαδή δεν είναι έτσι ε;είναι ακριβώς εκεί που τελειώνει η θέση του συνοδηγού ;;η επόμενη μου κίνηση ήταν να σου στείλω λινκ από το car να μου πεις εάν είναι και εσένα έτσι όπως αυτή η απομακρυσμένη μπαγαζοερα .εχω πάει στον άλλο αντιπρόσωπο Χανίων.ελπιζω να έχει κάποια πιο όμορφη και σωστη λυση
    Το καλό είναι, όταν κάνεις ίδιο κατασκευή ότι μπορείς να ρυθμίσεις που ακριβώς θέλεις την σχάρα.
    Την έχω βάλει ακριβώς εκεί που τελειώνει η θέση του συνοδηγού και αν και είναι 34 λίτρα givi δεν έχω καθόλου τρέμουλο στο τιμόνι, μέχρι τα 90 χιλιόμετρα/ώρα που το έχω παει. Απο εκει και πανω δεν ξέρω τι γίνεται γιατί δεν έχω τελειώσει το στρωσιμο.

  8. #113
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Το καλό είναι, όταν κάνεις ίδιο κατασκευή ότι μπορείς να ρυθμίσεις που ακριβώς θέλεις την σχάρα.
    Την έχω βάλει ακριβώς εκεί που τελειώνει η θέση του συνοδηγού και αν και είναι 34 λίτρα givi δεν έχω καθόλου τρέμουλο στο τιμόνι, μέχρι τα 90 χιλιόμετρα/ώρα που το έχω παει. Απο εκει και πανω δεν ξέρω τι γίνεται γιατί δεν έχω τελειώσει το στρωσιμο.
    34 λίτρα χωράει ένα κράνος μόνο σωστά;εγώ θέλω να χωράει 2..λες να έχω θέμα εάν βάλω μεγαλύτερη;;

  9. #114
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Σήμερα μετά από 292 χιλιόμετρα με το NH-T και αφού στο καντράν από τα έξη κουτάκια ένδειξης βενζίνης είχε μόνο ενα, είπα να πάω να το φουλάρω, να δω πόσο έκαψε.
    Για περίπου 300 χιλιόμετρα έκαψε 7,28 λίτρα βενζίνης δηλαδή 2,42/100.
    Με οδήγηση μέχρι 5.000 στροφές, περίπου 80-85 max ταχύτητα.
    Πιστεύω είναι πολυ καλά.
    Όμως η ένδειξη στο καντράν είναι λίγο προβληματική, όταν σου δείχνει ότι έχεις ένα τελευταίο κουτάκι ενώ στην πραγματικότητα έχεις 11 λίτρα ρεζερβουάρ - 7,28=3,72 λίτρα βενζίνης. Ποσότητα που σου φτάνει για πανω απο 100 χιλιόμετρα.
    Φίλε καλημέρα! Το βλέπω ήδη στους δρόμους! Πάντα όρθιος και να μας λες πληροφορίες γιατί και σε μένα μάρεσει!!

  10. #115
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Δηλαδή το NH-T αντικατέστησε το Wolf, γιατί δε το βλέπω πια στο site.
    Πάντως είναι όμορφο μηχανάκι. Το ειδα εχθές στο Αιγάλαιω να το οδηγεί ενα παλικαράκι full προβλοπόμενος και τον χάρηκα!!
    Πάντα όρθιοι!!

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Agrimis Προβολή μηνύματος
    34 λίτρα χωράει ένα κράνος μόνο σωστά;εγώ θέλω να χωράει 2..λες να έχω θέμα εάν βάλω μεγαλύτερη;;
    Υπάρχει περίπτωση να έχεις τρέμουλο στο τιμόνι αν βάλεις μεγαλύτερη και μετά θα πρεπει να ψάξεις πιο βαριά αντίβαρα.
    Το θέμα όμως είναι να είναι και αισθητικά όμορφο και να δένει με τον όγκο της μοτοσικλέτας.
    Για να σου δώσω να καταλάβεις στο πάρκινγκ που το εχω, δίπλα ακριβώς έχω το citycom που έχει βαλίτσα 39 λίτρων. Ενώ η 39αρα είναι ότι πρεπει για τον όγκο του citycom, για το NH-T είναι μεγάλη και δεν φαίνεται να δένει με την σιλουέτα του.
    Όσον αφορά το τι χωράει η 34αρα. Καλοκαίρι με τζετ κράνος, εκτός από αυτό χωράει αδιάβροχο και μικρή τσάντα. Χειμώνα με φουλ φέις κράνος χωράει, αυτό και ένα αδιάβροχο. Super market, δυο σακούλες τίγκα.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.100
    σε μικρα μηχανακια πανω απο 36 ειναι ρισκο για τρεμουλο,και δεν δενει και αισθητικα.εγω εχω 500 κυβικα αλλα η βαλιτσα που εχω ειναι 36.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #118
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2020
    Μηνύματα
    12
    Σε καθε περιπτωση θελω η μπαγαζιερα να χωραει 2 κρανοι.εγω νομιζω οτι με μια μεγαλυτερη ζελατινα θα ισσοροπησει ο ογκος με μια μεγαλη μπαγαζιερα.μιας και το αναφερα.εχει αλλαξει κανεις ζελατινα;η μαμα κανει δουλεια με τον αερα η μπα;;

  14. #119
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.145
    Για να χωράει δύο full face κράνη θα πρέπει να πας σε βαλίτσα 46-47+ λίτρων. Θα είναι οκ το μηχανάκι με αυτό;

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Agrimis Προβολή μηνύματος
    Σε καθε περιπτωση θελω η μπαγαζιερα να χωραει 2 κρανοι.εγω νομιζω οτι με μια μεγαλυτερη ζελατινα θα ισσοροπησει ο ογκος με μια μεγαλη μπαγαζιερα.μιας και το αναφερα.εχει αλλαξει κανεις ζελατινα;η μαμα κανει δουλεια με τον αερα η μπα;;
    Να σε καλά φίλε, με έκανες και γέλασα.
    Εδώ κάνουμε αμάν να βρεθεί σχάρα και εσύ θέλεις και ζελατίνα.
    Οχι, η μαμά ζελατίνα της sym ειναι περισσότερο διακοσμητική. Δεν κάνει τίποτα για τον αέρα.
    Πιστεύω όμως ότι ήρθε η ώρα ο γενικός αντιπρόσωπος να αρχίσει να φέρνει αξεσουάρ για το NH-T. Σχάρα, ζελατίνα, σχάρα για πλαϊνες βαλίτσες, χουφτες κτλπ.
    Απλά πρέπει νομιζω να ασκηθεί λίγο πίεση στις αντιπροσωπείες sym με τηλέφωνα στα κεντρικά για αξεσουάρ. Από τον Μάρτιο που ήρθε το NH-T δεν έχει έρθει τίποτα σε αξεσουάρ. Που ειδικά για την σχάρα, το θεωρώ απαράδεκτο. Τόσους μήνες οι ιδιοκτήτες NH-T να είναι με ένα σάκο στην πλάτη λόγο έλλειψης σχάρας.
    Βλέπεις σε άλλες Μάρκες μοτοσικλετών Yamaha, Honda, KTM με το που εμφανίζεται νέο μοντέλο μότο, το ακολουθεί και ένας κατάλογος αξεσουάρ.
    Στη sym δεν γίνεται αυτό.

Σελίδα 8 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  2. ΚΛΟΠΗ SYM Joyride 200cc ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ
    από effieee στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 07:05
  3. Την << Sym >>βουλη Σασ
    από GAS-GAS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 20:21
  4. beltiosh z 200cc
    από pearlman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 15:25
  5. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 03:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF