Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 145

Θέμα: Γ@μημένο Tank Slapping!!!

  1. #106
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    @npat

    @DimChios το γκαζι σωζει !!!να το θυμασαι παντα αυτο !!!!

    @dirtbird α πααινε (του ρηματος πααινω) ρε

    @catmaster well said my friend !!!

    @caesarsk τι μιλας ρε κουλαδι???αυτος τουλαχιστον δεν επεσε :rotflmao: :rotflmao:

    @sniper πως φαινεται ο ανθρωπος που δεν ξερει σουζα....:rotflmao: :rotflmao:

    @all
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    pantos yparxoun arketa mixanakia pou einai eypathi se tank slapping.
    Px. ta 929/954 (ta 600f4i genika den exoun prob) logo geometrias/ropis.Otan eixa parei to 929 mou,eixa diavasei arketa peri aytou,mexri omos na mou to kanei 2-3 kales fores den eixa idea!O sindiasmos apotomou anoigmatos gkaziou kai lakouvas itan epikindinos.
    Amesos mpike stabilizater (pou eprepe na ypirxe apo to ergostasio!!) kai to mixanaki metamorfothike,me to pou paei na 3ekinisei tank slapping amesos tin aporofaei xoris na katalaveis poles fores ti pige na ginei,akoma stin ethniki kai me poli aera kanei arketa pio statheri kai 3ekourasti tin diadromi.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk

    Dimchios, κοπηκες...Ασχολησου με κάτι άλλο, ίσως με το κλαρίνο!


    Καλα, εσενα σε ξερουμε, δε περιμενουμε τωρα να σε μαθουμε!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    για αυτο επρεπε για αρχη να παρεισ ενα γυμνο με καρατιμονα...much much much easier...

    Ρε φιλαρακι, εφυγα απο τα τιμονια να παω στα κλιπ ον γι αυτο και μονο το λογο...να τα μαθω! τι να το κανω το τοθονο π.χ? Αν και υπαρχουν πολυ ομορφα γυμνα!



    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    τωρα...εχω την εντυπωση ...οτι επειδη οντως δεν τρεχεις στα superbike...πως αν για αρχη δοκιμασεις μια λιγο πιο φυσικη σταση στο σωμα ,λιγο πιο ορθιο κορμο και οχι υπερβολες στην ταχυτητα...ΙΣΩς να αρχιζεις ν συνιθιζεισ πιο ευκολα τη στηριξη στα ποδια (καλα στο βοθνο πως και που στηριζοσουνα ) τωρα σε αυτο το κομματι ισως να λεω μαλακιες αλλα εμενα στο τθονο με βολευει αρκετα...

    Ετσι οπως περιγραφει οδηγαω σε νορμαλ συνθηκες! Απλως δεν υπερβαλω σε τπτ απο τα παραπανω! Στο ΚΤΜ ετσι στηριζομουνα αλλα και παλι τα χερια τρωγανε αρκετο ζορι, δεν ειχα καταφερει εντελως να τα χαλαρωσω, δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα και το ξερεις!
    Ακομη και στο μεγαλο βαζω δυναμη στα ποδια, δεν ειναι το ιδιο ομως!
    Ειπα ομως, δοκιμη ειπα να κανω αλλα δε παλευεται για συνεχεια! Το θεμα ειναι ομως, ξερεις ποτε θα στην κανει?

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
    Διαβάζοντας χθές αυτό το θέμα απο την αρχή του, με προβλημάτισε πάλι η θέση οδήγησης μου.
    Χθες λοιπόν το απόγευμα αποφάσισα να πάω την πρώτη μου βόλτα με την μηχανή του αδερφού μου. Πρόκειται για ένα f4i του 2005. Χωρίς ρυθμίσεις δηλαδή.
    Και αποφάσισα να πάω μια βόλτα μέχρι την Καλόγρια. Όταν αποφάσισα να γυρίσω, σε μία ευθεία της εθνικής, πηγαίνοντας με 140, χάνω τελείως το τιμόνι με τον ίδιο τρόπο. Είχε τόση δύναμη που μου πέταξε τα χέρια απο πάνω!
    Κράτησε αρκετά δευτερόλεπτα και είδα τον χάρο με τα μάτια μου (και το απέναντι αυτοκίνητο βασικά.. )
    Τελικά εκτονώθηκε μόνο του. Σαν τον διάολο σε όλη την διαδρομή θυμόμουν αυτά που γράφετε σε αυτό το θέμα και στηριζόμουν με τα γόνατα και χαλαρό τιμόνι (για αυτό και μου πέταξε τα χέρια). Βέβαια ήταν αδύνατο να ανοίξω γκάζι. Μονο προσευχή έκανα

    Οι μαλάκες που διοικούν αυτή την χώρα αποφάσισαν να βάλουν DSL. Αυτό σημαίνει ότι έπρεπε να σκάψουν μια γραμμή απο τον Πύργο μέχρι την Πάτρα. Μονο που η λογική λεει αυτη η γραμμή να βρίσκεται στα δεξιά.
    Αμ δε! Υπάρχουν ακόμα και στροφες που η γραμμη είναι πάνω στην μεση της λωρίδας. Δεν θέλω να ξέρω τι θα γινόταν αν το πάθει κανείς μεσα στην στροφη πλαγιασμενος!! Προσοχή!
    Μιλάμε σε ορισμένα σημεία έχει πλάτος όσο το μπροστινο λάστιχο και βάθος 2-3 εκατοστα!!

    Ειδες καμμια φορα πως ταιριαζουν οι καταστασεις?
    Λες και το ηξερα, το γραψα παραπανω..."μπορει και καποιον αλλο να βοηθησουμε"!

    Επισης, πηρα σε σουπερ προσφορα σωβρακα, αν θες σου στελνω!

    Παντα ορθιος!

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER

    @DimChios το γκαζι σωζει !!!να το θυμασαι παντα αυτο !!!!

    Ευτυχως που το ξερω απο αλλες περιπτωσεις και δε το κλεισα!



  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    http://i21.photobucket.com/albums/b2...-chassis-1.jpg



  8. #113
    Μεταλλικό Μέλος! Το avatar του/της id12586
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    214
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Ειδες καμμια φορα πως ταιριαζουν οι καταστασεις?
    Λες και το ηξερα, το γραψα παραπανω..."μπορει και καποιον αλλο να βοηθησουμε"!

    Επισης, πηρα σε σουπερ προσφορα σωβρακα, αν θες σου στελνω!

    Παντα ορθιος!
    Άστα Μήτσο αγόρασα και εγώ!
    Ξανακαβάλησα μετά το τροχαίο μου (την Μ.Δευτέρα, μαλάκας προσπέραση σε Εθνική απο απέναντι=1 μήνα νοσοκομείο) και είδα τον χριστό φαντάρο στην ευθεία χωρίς λόγο!
    Με το δικό μου, μου το είχε κάνει 2-3 φορές όταν άνοιγα απότομα 2άρα και μετά το ελαφρύ σήκωμα έπεφτε η ρόδα, αλλά εκεί ήταν πολύ ομαλό και χωρίς φόβο!
    Και σκέφτομαι μήπως έχει να κάνει με ρυθμίσεις της ανάρτησης. Δεν ξέρω αν το 2005 μοντέλο έχει απόσβεση μπροστά. Όχι τίποτα άλλο, το οδηγεί ο αδερφός μου.

    Και βλέπεις τέτοια περίοδο κάτι τύπους με καπελάκι και σύγχρονα "άγρια" SS να χουφτώνουν με μανία το γκάζι πάνω σε τούμπια με μια απόκοσμη σιγουριά.. :ZZZ:

  9. #114
    Δε πρεπει να φύγει απ' τα στραβα κι ανάποδα (αφου δεν έγινε τπτ) και να παει στικη στην οδηγηση;

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #115
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.884
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

    Ετσι οπως περιγραφει οδηγαω σε νορμαλ συνθηκες! Απλως δεν υπερβαλω σε τπτ απο τα παραπανω! Στο ΚΤΜ ετσι στηριζομουνα αλλα και παλι τα χερια τρωγανε αρκετο ζορι, δεν ειχα καταφερει εντελως να τα χαλαρωσω, δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα και το ξερεις!
    Ακομη και στο μεγαλο βαζω δυναμη στα ποδια, δεν ειναι το ιδιο ομως!
    Ειπα ομως, δοκιμη ειπα να κανω αλλα δε παλευεται για συνεχεια! Το θεμα ειναι ομως, ξερεις ποτε θα στην κανει?
    Απλα οταν στο κανει το ελενχεις.

    Ενα παραδειγμα στο css για το ποσο χαλαρα πρεπει να ειναι τα χερια στο τιμονι ηταν: πηγαινωντας σε δρομο που τον εχουν ξηλωσει(με αυλακωσεις-λουκια) για να περασουν new ασφαλτα, δοκιμαστε να σφιξετε το τιμονι , θα δειτε οτι δεν υπαρχει κανενα control και αν ασκησετε ''αντιδραστικη'' δυναμη δημιουργητε το παραπανω φαινομενο, τωρα οσο πιο χαλαρα εχεις τα χερια τοσο πιο ανετα θα περασεις.

    Δημητρο προσπαθησε να εχεις τους αγκωνες κοντα στα γονατα, ειναι κουραστικο και χτυπαει την μεση μπορεις να το αποφυγεις σκυβοντας λιγο ή να δωσεις λιγο βαρος στα ποδια-μαρσπιεδες ετσι ωστε τα χερια σου να εχουν ως μονη δουλεια να σπρωξουν τα κλιπονς.

    Ρε φιλαρακι εσυ κανεις κατι καλες βραδυνες , το τηλ. μου το εχεις?

  11. #116
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981

    Re: Γ@μημένο Tank Slapping!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ...χτες το βραδυ, πηγαινοντας για δουλεια!

    Παραλιακή στο παλιό αεροδρομιο Ελληνικού, η 3η στη ροπή της και πλησιαζω τις γραμμες του τραμ!
    Κραταω ανοιχτο το γκάζι να μη πιέσω τη μπροστινη αναρτηση, περναω τις γραμμές και μάλλον, ψιλοσηκώθηκε (ελάχιστα μιλάμε, σχεδον δεν ειμαι σιγουρος) το μπροστινό!
    Κλασματα δευτερολέπτου μετα, αρχιζει να παιζει τρελλά το τιμόνι! Κράτησε για 3-4 δευτερόλεπτα!

    Περιτό να σας πω οτι χεστηκα πάνω μου!
    Το σωσα? Σωθηκε μόνο του? Τι σκατά εγινε ουτε που καταλαβα!
    Στα 500 μετρα ειναι το μαγαζι... φτανω, παρκαρω και κατεβαινω!
    Πρεπει να ετρεμα μεχρι και 2 ωρες μετα!

    Δεν το εχω ξαναζησει αυτο το πραγμα μιλαμε! Δεν ηξερα τι να κανω! Εσφιξα το τιμόνι, ισως να εκλεισα και ελαχιστα (μαλλον λαθος κινηση,ε?) το γκάζι, και τα ματια μου καρφωθηκαν στο τιμονι που ετρεμε σαν μεσα σε νερωφαγωμα!

    ΤΙ ΣΚΑΤΑ?





    Ουφ!!!!!
    καλως ήρθες στον street sport κόσμο!

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δε πρεπει να φύγει απ' τα στραβα κι ανάποδα (αφου δεν έγινε τπτ) και να παει στικη στην οδηγηση;


    +1 Το ανεφερα κι εγω παραπανω...


  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Απλα οταν στο κανει το ελενχεις.

    Ενα παραδειγμα στο css για το ποσο χαλαρα πρεπει να ειναι τα χερια στο τιμονι ηταν: πηγαινωντας σε δρομο που τον εχουν ξηλωσει(με αυλακωσεις-λουκια) για να περασουν new ασφαλτα, δοκιμαστε να σφιξετε το τιμονι , θα δειτε οτι δεν υπαρχει κανενα control και αν ασκησετε ''αντιδραστικη'' δυναμη δημιουργητε το παραπανω φαινομενο, τωρα οσο πιο χαλαρα εχεις τα χερια τοσο πιο ανετα θα περασεις.

    Δημητρο προσπαθησε να εχεις τους αγκωνες κοντα στα γονατα, ειναι κουραστικο και χτυπαει την μεση μπορεις να το αποφυγεις σκυβοντας λιγο ή να δωσεις λιγο βαρος στα ποδια-μαρσπιεδες ετσι ωστε τα χερια σου να εχουν ως μονη δουλεια να σπρωξουν τα κλιπονς.

    Ρε φιλαρακι εσυ κανεις κατι καλες βραδυνες , το τηλ. μου το εχεις?

    η μλκ που εκανα, γιατι δεν το περιμενα και δεν το ειχα κατα νου σαν κινηση, ειναι οτι απο το τρανταγμα και τη τρομαρα, εσφιξα ασυναισθητα τα χερια!
    Αν δεν παθεις, δε μαθαινεις λενε και ελπίζω την επόμενη φορα (που ας μην ξαναρθει, δε χρειαζεται) να μου ρθει στο μυαλο και αυτο, οπως και τοσα αλλα κατα περιπτωση!

    Πανουλη βολτες κανω οποτε μπορω, κατα βαση ομως για δουλεια κυκλοφωρο βραδυ οπως και στην προκειμενη!
    Αφου ψηνεσαι ομως και μιας και το τηλ σου το εχασα...στειλ το!

  14. #119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Πήρες Αdv.... Κατ' εξακολούθηση....
    οχι φιλε μακρυα απο τετοια....

  15. #120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Και να συμπληρωσω καποια σημερινα στοιχεια...
    μεσα!

    @catmaster & AntoD δε χρειαζομαι διαιτα ρε! Τα @@δια μου ειναι βαρια!

    ?

    και

    Caesarsk : Dimchios, κοπηκες...Ασχολησου με κάτι άλλο, ίσως με το κλαρίνο!


    κουλάδι!!!!!!!!

    Γ@μηθηκα στο γέλιο!!!!




    __________________
    :rotflmao:

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tρομερό Tank Slapping
    από sapila racing στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2013, 14:25
  2. Tank Slapping -αναλυση-αποφυγη
    από BILL VUZAS στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 14:31
  3. tank cam speed video
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 23:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF