Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 127

Θέμα: Αγορά 1ης μοτοσυκλέτας

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    5ετίας ίσως όχι... αλλά δεν υπάρχει Kawasaki KLE 5ετίας! Όλα είναι πολύ παλιότερα.
    Όχι μιλάω για γενικότερα μοντέλα 5ετιας ότι δεν θα έχουν προβλήματα όχι για το συγκεκριμένο.

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Αν σ αρέσει πάρε Κλάρα, το μοτέρ δεν χαλάει, φτηνά ανταλλακτικά κ αναλώσιμα, κάνα μαγνήτη ή κοπλερ μπορεί να βγάλει μόνο, σε αυτά λεφτά είναι ότι καλύτερο.

  3. #108
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.180
    Έτσι ακριβώς, το KLE είναι ένα μοντέλο 5ης? γενιάς. Εξαρχής απροβλημάτιστο και με έναν κινητήρα που έχει
    εξοπλίσει 4 πολύ πετυχημένα μοντέλα της kawasaki σε άλλες 4 γενιές και χρησιμοποιείται σαν αντίγραφο απο ένα
    σκασμό κατασκευαστες σήμερα.

    Δεν μπορεί να συγκριθεί με "μοντέλα 5ετίας" ούτε για αστείο.
    Αν θέλει κάποιος να κάνει παραδοχές ανάλογα με την εμπειρία του, είναι δικαίωμα του.
    Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δεχθεί αυτές τις παραδοχές ή τα "συμπεράσματα" που προκύπτουν απο αυτές.

    Ακόμα και άν χρειαστεί ολική ανακατασκευή, κάτι που προφανώς είναι πολύ δύσκολο γιατί δεν συμβαίνει τα τελευταία 20+ χρόνια
    που κυκλοφορεί αλλά και γιατί το συγκεκριμένο που δείχνεις είναι καθαρότατο, απείραχτο, με λίγα χλμ και απο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ,
    θα έχει μεγαλύτερη αξία απο οτιδήποτε "5ετίας" σε αυτά τα χρήματα συν 1000 ευρώ επισκευές που δεν θα χρειαστεί φυσικά
    ακόμα και αν ο μηχανικός σου είναι Λορδος σε πύργο όπως των Horex.

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Γιάννη και υπόλοιποι φίλοι χρόνια πολλά καταρχήν για όλες τις μέρες.
    Μίλησε φίλος από το εδώ υποκατάστημα των Kawa με το συγκεκριμένο κατάστημα και του είπανε ότι είναι αρκετά καλό για την ηλικία του και τα χρήματα του.
    Θα στείλω μηχανικό να το εξετάσει όσο μπορεί βέβαια και θα το πάρω αν δεν έχει κάποιο σοβαρό εμφανές πρόβλημα.
    Θεωρώ ότι για τα χρήματα που χρειάζονται αξίζει αν δεν έχει κάποιο χοντρό πρόβλημα.
    Ε τώρα αν είναι σαπακι και δεν το καταλάβει ούτε ο μηχανικός που θα το δει και μόλις το πάρω μου διαλυθεί οκ.
    Έχασα 1500 ευρώ.
    Σαν να πήγα ένα ταζιδι στο εξωτερικό.
    Δεν θα πεθάνω κιόλας.

  5. #110
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.502
    Σωστός!
    Προχώρα και με το καλο οι πρωτες φωτό

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Καλησπέρα παιδιά
    Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους με υγεία πάνω από όλα και μόνο χαρούμενες στιγμές σε εσάς και τις οικογένειές σας για την νέα χρονιά.
    Α και πάντα όρθιοι να κάνετε ασφαλή χλμ.
    Λοιπόν έχουμε εξελίξεις.
    Έχω εδώ και καιρό κατασταλάξει στο KLE500.Και εκεί που πάω στο μαγαζί μηχανών σε φίλο για να αρχίσουμε να παίρνουμε τηλέφωνα, να και ένας άλλος φίλος μηχανόβιος και αυτό.
    Όταν είδε τι ψάχνουμε μας λέει ότι πουλάει ένας στα Τρίκαλα KLE500. Επειδή στην επαρχία είναι μικρός ο κόσμος,ο συγκεκριμένος που πουλούσε το μηχανάκι ήταν μέλος του γυμναστηρίου μου.
    Τον καλώ και μου λέει πως όντως πουλάει KLE και κλέινουμε ραντεβού το απόγευμα να πάω με τον φίλο τεχνικό να το δω.
    Εχουμε και λέμε.
    Μοντέλο 2004 με 3200 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χλμ. ΝΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ. Αφενός είναι έμπιστος ,αφετέρου δεν είχε κάποιο λόγο να έχει κάνει π@@στιά.
    Την είχε την μηχανή σκεπασμένη με κουβέρτα στο γκαράζ. Την είχε κυκλοφορήσει μέχρι το 2008 από το σπίτι στην δουλειά του,την σταμάτησε μέχρι το 2016 όπου την ξανακυκλοφόρησε 1 χρόνο και μετά την πάρκαρε.
    Σε έναν πρόχειρο έλεγχο ο τεχνικός μου είπε ότι θέλει
    1) Σίγουρα λάστιχα
    2) Λάδια φίλτρα
    3) Μπουζί
    4) Τακάκια μπρος πίσω
    5) μπαταρία
    Θα το πάει στο μαγαζί για να ελέγξει το καρμπιρατέρ αν παίρνει μπροστά και θέλει μόνο καθάρισμα , οι τσιμούχες δεν έσταξαν αλλά θα πρέπει να δουλέψουν τα αμορτισέρ και έριξε και μια ματιά μέσα το ντεπόζιτο αν έχει σκουριά.
    Κοντολογής χρειάζεται περίπου κανένα 600αρι σίγουρα.Τιμή δεν μας είπε.Θέλει να του πει ο μηχανικός το κόστος όλων αυτών που χρειάζεται και θα μας πει.
    Πάντως στο περίπου μας είπε πως αν δεν χρειαζόταν τίποτα θα το έδινε κάτω από 1500 ευρώ.
    Οπότε περιμένω από Δευτέρα που θα το πάνε στο μαγαζί να γίνει το τσεκ απ.
    Σίγουρα ο τεχνικός θα ξέρει ( έτσι φαντάζομαι ) αλλά μπορείτε να μου πείτε οτιδήποτε άλλο πέρα από αυτά που ανέφερα ώστε να τους πω να κοιτάξουν ή οτιδήποτε άλλο πιθανολογείτε ότι χρειάζεται να αλλάξω?
    Σας ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Είναι ατρακάριστο; δεν έχει πέσει κάποια στιγμή; εκτός από το ντεπόζιτο έχει σκουριές αλλού; αυτά να επιβεβαιώσεις. Κατά τα άλλα, νομίζω ότι αυτά που σου είπε ο τεχνικός είναι όσα χρειάζονται.

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Είναι ατρακάριστο; δεν έχει πέσει κάποια στιγμή; εκτός από το ντεπόζιτο έχει σκουριές αλλού; αυτά να επιβεβαιώσεις. Κατά τα άλλα, νομίζω ότι αυτά που σου είπε ο τεχνικός είναι όσα χρειάζονται.
    Θοδωρή Όχι είναι ατρακάριστο και δεν έχει πέσει ποτέ.
    Σκουριά πουθενά.
    Ο τεχνικός όταν φύγαμε μου είπε πως μπορεί να είναι και η μοναδική περίπτωση στην Ελλάδα να έχει μτχ τόσο λίγα χλμ. Μη το πεις ούτε στου παππα μου είπε!!!
    Επίσης κοίταζε σε σημεία που δεν περίμενα ότι θα κοίταζε, έβγαλε και ένα πλαϊνό καπάκι.
    Βέβαια στο μαγαζί θα το εξετάσει πιο εξονυχιστικά.

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Να θελει τακακια με 3200 χιλ. κατι μου λεει!!!!! με 3200χιλ. ουτε θα ειχαν πατηση τα τακακια και η δισκοι πρεπει να ειναι καινουργιοι. Μηπως ειναι 32000 χιλ.αλλα και 32000 χιλ. να ειναι και παλη ειναι οκ.

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    Να θελει τακακια με 3200 χιλ. κατι μου λεει!!!!! με 3200χιλ. ουτε θα ειχαν πατηση τα τακακια και η δισκοι πρεπει να ειναι καινουργιοι. Μηπως ειναι 32000 χιλ.αλλα και 32000 χιλ. να ειναι και παλη ειναι οκ.
    Ανδρέα όχι για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι η αξιοπιστία του φίλου που το πουλάει.
    3200 είναι σίγουρο.
    Τώρα για τα τακάκια μήπως ο τεχνικός είπε ότι θέλουν άλλαγμα λόγω της παλαιοτητας;.
    Δεν ξέρω. Θα τον ρωτήσω.

  11. #116
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.180
    Να κάνεις και αυτή την διόρθωση στους μαγνήτες να είσαι ήσυχος

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Να κάνεις και αυτή την διόρθωση στους μαγνήτες να είσαι ήσυχος
    Τι ακριβώς να πω στον τεχνικό σχετικά με το θέμα αυτό Γιάννη?
    Και αυτή η διόρθωση όπως την λες πόσο κοστίζει?
    Επειδή τώρα μπορεί να μην έχει πρόβλημα εκεί και μπορεί το τωρινός ιδιοκτήτης να μην θέλει να επιβαρυνθεί
    οπότε να του πω του τεχνικού να το φτιάξει με δικά μου χρήματα.

  13. #118
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.180
    Eίναι κοινό, θα σε ενημερώσουν φίλοι που το έχουν κάνει.
    Όταν συνέβει σε φίλο καταστεναχωρήθηκε και μετά πήγαμε για καφέ κοροϊδεύοντας την "ζημιά".
    Δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα γιατί δεν τον απασχόλησε τοσο.

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    αν οντος εχει 3200 χιλ. τοτε το πηρες χθες. Δεν θα ξεκινησεις να αλλαζεις πραγματα, εκτος τα απαραιτητα για την ασφαλεια σου.πχ λαστιχα. Λαδια οχι αμεσα, καντου 100-150 χιλιομετρα να δουλεψη και μετα αλλαγη με φιλτρο λαδιου.
    καλες βολτες να εχεις και να το χαρεις,ειναι εργατης το KLE.

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2019
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    αν οντος εχει 3200 χιλ. τοτε το πηρες χθες. Δεν θα ξεκινησεις να αλλαζεις πραγματα, εκτος τα απαραιτητα για την ασφαλεια σου.πχ λαστιχα. Λαδια οχι αμεσα, καντου 100-150 χιλιομετρα να δουλεψη και μετα αλλαγη με φιλτρο λαδιου.
    καλες βολτες να εχεις και να το χαρεις,ειναι εργατης το KLE.
    Αναμένω με αγωνία τα αποτελέσματα την Δευτέρα που θα το πάρει στο μαγαζί ο φίλος τεχνικός για το απαραίτητο check up!!

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά καινούριας μοτοσυκλέτας
    από yama6336 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2009, 22:33
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 13:37
  3. Αγορά 1ης Μοτοσυκλετας...
    από spyros_utcb στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 10:56
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16
  5. Αγορά πρώτης μοτοσυκλέτας
    από karas78 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 15:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF