Σελίδα 8 από 204 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858108 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 3052

Θέμα: JAPAN Vs. EUROPE

  1. #106
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Παληκάρια καλές οι Ευρώπες, αλλά εκεί...

    1) Άλλες κλιματολογικές συνθήκες.
    2) Άλλοι δρόμοι.
    3) Άλλη κίνηση.. δεν κολλάς δύο ώρες στην Πατησίων με 35 στο κεφάλι βαθμούς και το βεντιλατέρ στο full. Φανταστείτε καταπόνηση λιπαντικών εκεί.
    4) Τα συνεργεία των μοτοσυκλετών δεν έχουν φτάσει ακόμα το επίπεδο εκείνο που έχουν για τα αυτοκίνητα. Όπως είπε ο φίλος πιο πριν... ούτε manual έχουν , ούτε εγκεφάλους , ούτε καν σεμινάρια κάνουν. Την στιγμή που το μοτέρ μιας μηχανής φέρει 40-50% νεότερη και πιο compact τεχνολογία σε σύγκριση με ενα Ι.Χ.
    5) Τελευταίο αφήνω το οικονομικό που όλοι γνωρίζουμε τι λεφτά παίρνουμε ή βγάζουμε κάθε τέλος του μήνα. Που είναι εξίσου σημαντικό αν αναλογιστείτε οτι τις μηχανές τις παίρνουμε και 10-20% ακριβότερα και τα ανταλλακτικά μας κοστίζουν εώς και 50% ακριβότερα.

    Με τους παραπάνω όρους λοιπόν , ο καθένας θέλει να έχει μια μηχανή που θα μπορεί να ανταπεξέρθει σε οτι ακριβώς είπε ο φίλος iriniaa.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ............


    Μήπως οί Japan...........ήταν οί 9500 καί όλες οί ύπόλοιπες 500.....?????
    Καί πολλές είπα.........
    Ίσα δείγματα...????
    Μοντέλλων ίδίων έτών....?????
    Ίδιων μηχανών......??????????
    Αύτά πού τά γράφει τό ride...?????
    Mήπως πήραν καί τίς χορτοκοπτικές τίς Χόντα...?????
    Τέτοια έρευνα γιά νά κάνεις ξέρετε τί χρειάζεται...????
    Καί πόσο βάθος χρόνου θέλει...???
    Καί τί είναι τό ride...???
    Kάτι σάν ΜΟΤΟ..........????......0-300........?????.........2 ΤΡΟΧΟΙ........???????
    ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕ RIDE...?????

    ΥΓ..........Ύπ'όψιν έεεεε........SUZUKI........ΕΧΩ........!!!!!!!!
    Τώρα λέω νά πάρω Χόντα άλλά αύτή ή έρευνα τού ride μέ κλόνισε.....μπορεί νά πάω
    καί γιά Moτογκούτζι.......


  3. #108
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ρε

    παιδια για να τελειωνουμε..
    αλλοι αγοραζουνε μοτο με κριτήρια την αξιοπιστια και αλλοι για αλλους πολλους λόγους.

    αν αγοραζα με βαση το να λεω οκ εχω το πιο αξιοπιστο καμια γιαπωνεζικη παπαρια θα περνα και εγω οκ.


    και στα φανάρια θα χαλβαδιαζα οσα ευρωπαικα καθονταν διπλα μου..
    και θα λεγα απο μεσα μου...χα χα κουφαλες εμεναΝΕ ομως ειναι πιο αξιοπιστο..

  4. #109
    Επειδή βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα και επειδή είχα και αποτα 2 ένα έχω να πώ!


    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ

    Είχα ευρωπαϊκό και χωρίς υπερβολές όσο με είχε πάει, τόσο το έχω σπρώξει, μπορεί να με έχει ρίξει κι'όλας! Και εκτός οτι ήταν ακριβό το πλήεωσα άλλο τόσο με τις ζημιές!


    Και μην ακούω Π@π@ριές για φρένα,αναρτήσεις και στήσιμο!


    Γιατί αν πάρεις ένα 1000ss made in japan και του ρίξεις επάνω 9000€ (που είναι η διαφορά απο ενα 1098 or mv agusta) σε αναρτήσεις και φρένα δεν συγκρίνεται το αποτέλεσμα άσε που απο τη μάνα του θα έχει 20-40 άλογα διαφορά απο τα περισσότερα ευρωπαϊκά!

    Οπότε την καραμέλα περι περιφεριακών φτύστε τη γιατί θα πνιγείτε!
    Και το οτι όλα χαλάνε... Σύμφωνει αλλά το ένα χαλάει μία το 6μηνο και η άλλη μία το 6ήμερο!


    Αναρωτιέμαι γιατί....

    Είμαι στην Θησέως και είναι ένα 999 και φτιάχνει τα όργια! πατιλίκια σουζες έκανε σαν τρελός. Όταν έκατσα δίπλα του στο φανάρι δεν τόλμησε ούτε κάν να με κοιτάξει και ξεκινόντας άλλαζε τις ταχύτητες στις 2000 στροφές! Το μόνο ducati που αξίζει και θα το έχουν ελάχιστοι είναι το Desmosedici...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #110
    Ola ta mixanakia xalane ama ta mamas ti mana.Apla ta japan kratane pio poli apo oti ena italiko(gnomi mou)


    Tora ama ena mixanaki to pas kirile enoeitai oti tha kratisi xronia.


    Ta honda kai ta bmw epidh den pane bima gia auto ta bgalane prota :rotflmao:

  6. #111
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Επειδή βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα και επειδή είχα και αποτα 2 ένα έχω να πώ!


    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ

    Είχα ευρωπαϊκό και χωρίς υπερβολές όσο με είχε πάει, τόσο το έχω σπρώξει, μπορεί να με έχει ρίξει κι'όλας! Και εκτός οτι ήταν ακριβό το πλήεωσα άλλο τόσο με τις ζημιές!


    Και μην ακούω Π@π@ριές για φρένα,αναρτήσεις και στήσιμο!


    Γιατί αν πάρεις ένα 1000ss made in japan και του ρίξεις επάνω 9000€ (που είναι η διαφορά απο ενα 1098 or mv agusta) σε αναρτήσεις και φρένα δεν συγκρίνεται το αποτέλεσμα άσε που απο τη μάνα του θα έχει 20-40 άλογα διαφορά απο τα περισσότερα ευρωπαϊκά!

    Οπότε την καραμέλα περι περιφεριακών φτύστε τη γιατί θα πνιγείτε!
    Και το οτι όλα χαλάνε... Σύμφωνει αλλά το ένα χαλάει μία το 6μηνο και η άλλη μία το 6ήμερο!


    Αναρωτιέμαι γιατί....

    Είμαι στην Θησέως και είναι ένα 999 και φτιάχνει τα όργια! πατιλίκια σουζες έκανε σαν τρελός. Όταν έκατσα δίπλα του στο φανάρι δεν τόλμησε ούτε κάν να με κοιτάξει και ξεκινόντας άλλαζε τις ταχύτητες στις 2000 στροφές! Το μόνο ducati που αξίζει και θα το έχουν ελάχιστοι είναι το Desmosedici...
    ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΓΛΙΤΩΣΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΟΜΜΕΝΑ ΕΞΟΔΑ ΡΕ...

    και να θα παρω ενα ρ1 και θα του ριξω και 9000 ε σε εξτρα..αχ ΑΧ ΑΧ
    ΑΧ ΑΧ
    ΑΧ ΧΑ
    ΑΧΑΧ ΑΧ










    μπας και γινει σαν ευρωπαικο??

  7. #112

    Re: ρε

    και στα φανάρια θα χαλβαδιαζα οσα ευρωπαικα καθονταν διπλα μου..
    και θα λεγα απο μεσα μου...χα χα κουφαλες εμεναΝΕ ομως ειναι πιο αξιοπιστο.. [/B][/QUOTE]


    Ti na zilepsoume apo ta italika tis brembo dagkanes i ton athlio thoribo pou kanoun les kai douleuei kana kompreser eidika ta ducati einai telios athlia.

    Na mou peis to agusta einai gamato ala kai 25.000 kala einai . Ase pou tha ekeino tha fobase na pas opoudipote mi sto klepsoun mi sto riksoun dipla sto krebati sou tha to exeis gia na koimithis isixos :rotflmao:

  8. #113
    Lete oti ta italika striboun pio kala?Ego blepo telios to antitheto simfona me ta periodika kai ta test.

    To k7 ekane kalitero xrono apo t0 1098 kai to agusta eleos dld.

    Mi po sta motogp na xerete o stoner pu eixe megali euthia alios 2 gires tha ton pernouse o rossi.

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349

    Re: Re: ρε

    Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1


    Ti na zilepsoume apo ta italika tis brembo dagkanes i ton athlio thoribo pou kanoun les kai douleuei kana kompreser eidika ta ducati einai telios athlia.

    Αυτό ξαναπέστο. Αν εξαιρέσεις ta BMW όλα τα ευρωπαϊκα είναι ηχορύπανση. Ακόμα και στο φανάρι σου σπάνε τα φρυδια. Φιγούρα δηλαδή ακόμα κι εκεί.

    Για μένα την μηχανή πρέπει ή να την βλέπεις ή να την ακούς. Ποτέ και τα δύο μαζί. Αν με ενοείτε.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  10. #115
    To mono europaiko mixanaki pou mou aresei o hxos tou einai to agusta ola ta ala mou thimizoun tsoper

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    υπαρχουν κ τα 3κυλινδρα triumph..

    http://www.youtube.com/watch?v=Y7hes...elated&search=

  12. #117
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Καλά περί ήχου και τα λοιπά,,, περί ορέξεως που λένε... αλλά μια απορία προς τους Ducatisti...

    Ρε παληκάρια... αυτόν τον ήχο απο την ξηρή καμπάνα , πως τον αντέχετε;.. Ειδικά στα Multistrada, είναι σαν να γδέρνει μέσα ο στρόφαλος και ο κύλινδρος και κάνουν μίξερ με τις βαλβίδες.



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #118
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Επειδή βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα και επειδή είχα και αποτα 2 ένα έχω να πώ!


    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ

    Αναρωτιέμαι γιατί....

    Είμαι στην Θησέως και είναι ένα 999 και φτιάχνει τα όργια! πατιλίκια σουζες έκανε σαν τρελός. Όταν έκατσα δίπλα του στο φανάρι δεν τόλμησε ούτε κάν να με κοιτάξει και ξεκινόντας άλλαζε τις ταχύτητες στις 2000 στροφές!
    Καλά .... μάλλον άσχετος ήταν. Το 999 σε πόλη μέσα το R1 το καταπίνει. Μέχρι και εγώ με το 675 στα διακόσια - τριακόσια μέτρα που έχεις περιθώριο να ανοίξεις το έχω το R1.
    Να ήσουν σε καμμιά Εθνική εκεί άλλη ιστορία.
    Triple 1050


  14. #119
    MIKE OTAN MILAME GIA MOTO MH FERNEIS GIA PARADEIGMA THN TRIUMPH ENA MHXNAKI THS PROKOPEIS EXEI OLO KI OLO

  15. #120
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pariscbr600
    MIKE OTAN MILAME GIA MOTO MH FERNEIS GIA PARADEIGMA THN TRIUMPH ENA MHXNAKI THS PROKOPEIS EXEI OLO KI OLO
    Ενώ το ST 1050, το Speed Triple, το Tiger δεν είναι της προκοπής.

    Άσε ρε φίλε κούνα λίγο το κεφάλι σου.... :rotflmao:
    Triple 1050


Σελίδα 8 από 204 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858108 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. JAPAN Vs. EUROPE ΙΙ
    από sniper στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 2923
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2007, 09:13
  2. Japan Vs Europe (UK)
    από motaba στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 17:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF