Προβολή αποτελεσμάτων ψηφοφορίας: Μάρκα Κράνους

Ψηφοφόροι
249. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε
  • AGV

    15 6,02%
  • ARAI

    56 22,49%
  • SHOEI

    74 29,72%
  • OGK

    10 4,02%
  • SUOMI

    6 2,41%
  • NOLAN / X-LITE

    17 6,83%
  • HJC

    12 4,82%
  • SHARK

    24 9,64%
  • Schuberth

    13 5,22%
  • Αλλη μάρκα

    56 22,49%
Ψηφοφορία πολλαπλών επιλογών
Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 122

Θέμα: Τι κράνος φοράμε;

  1. #106
    shark S-800: ( + )Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης , λιγος θορυβος (σε νορμαλ παντα ταχυτητες ), πολυ ωραια γραφικα ( αυτο βεβαια ειναι δευτερευον και εξαρταται απο το προσωπικο γουστο του καθενα) .( - ) Υψηλη σχετικα τιμη για το υλικο του (θερμοπλαστικο) , περιεργο για το δικο μου προσωπο σχημα κελυφους ( ακουμπουσε το στωμα μου στο μπροστα μερος του κρανους ) .
    LS2 Garda: ( + ) καλη ποιοτητα κατασκευης , Fiberglass κελυφος , εσωτερικη φυμε ζελατινα , πολυ καλη τιμη .( - ) θορυβος .

  2. #107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    η SHARK δεν πουλαει καινουριες επενδυσεις/μαξιλαρακια σαν ανταλλακτικα?

    Βρίσκεις εύκολα ανταλακτικά, ειδικά σε εξουσιοδοτημένα της YAMAHA.
    (Δεν είναι ο λόγος που το δίνω)

    Απλά για αλλαγή και μόνο.

    Απο τα + πάντως της εταιρίας είναι οτι βγάζει πανέμορφα κράνη με τέλεια θα έλεγα αεροδυναμική
    ( δεν χωρεύει το κεφάλι έστω και με γυμνο μηχανάκι)

    Τώρα απο ποιότητα κατασκευής .....

  3. #108
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Τερενς ελπιζω να θυμασε τις τελικες που εχουν καταγραφει τον τελευταιο καιρο απο τα στρωματα και ειδικα τα 650...μηπως ενα RX-7 να ηταν προτιμοτερο...?
    Αν αποφασισει μαλιστα να το σκαλισει και λιγο και στριψει καλα το δεξι καρπο δεν νομιζω οτι θα χρειαστει κατι λιγοτερο... :rotflmao:
    Anyway, περα απο την πλακα νομιζω οτι για κορυφαια κρανοι δεν τιθεται θεμα για το αν πληρουν τους ορους ασφαλειας. Εγω πηρα RX-7 (πριν διαβασω τον Τερενς...) γιατι το θεωρησα κορυφαιας ποιοτητας, μου καθονταν καλα, το βρηκα σε καλη τιμη, και μου αρεσε κιολας... Οδηγω ενα 990 adv που απλα διακοσαριζει (σπανια...) και σιγουρα δεν θα νοιωσω την διαφορα που αναφερει ο Τερενς. Σιγουρα απολαμβανω κορυφαια ποιοτητα κατασκευης αλλα μαλλον θα μπορουσα να εχω πληρωσει λιγοτερα για ενα ποιο φτηνο arai με την ιδια ποιοτητα...
    Το θρεντακι παντως ειναι πολυ κατατοπιστικο και χρησιμο και μακαρι να το διαβασουν ολοι οσοι προκειται να αγορασουν κρανος... θα τους βαλει να ψαχτουν καλυτερα και να κανουν σωστοτερες επιλογες...
    Μια ερητηση τωρα που εχω... εχει κανεις μεγαλο ον-οφ και κρανος με σκιαστρο (κεραμυδι)? μπορει να ταξιδεψει στην εθνικη με 150-160 ή ταλαιπωρειται ο αυχαινας του?
    καλους δρομους σε ολους και ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Τερενς ελπιζω να θυμασε τις τελικες που εχουν καταγραφει τον τελευταιο καιρο απο τα στρωματα και ειδικα τα 650...μηπως ενα RX-7 να ηταν προτιμοτερο...?
    Αν αποφασισει μαλιστα να το σκαλισει και λιγο και στριψει καλα το δεξι καρπο δεν νομιζω οτι θα χρειαστει κατι λιγοτερο... :rotflmao:
    Anyway, περα απο την πλακα νομιζω οτι για κορυφαια κρανοι δεν τιθεται θεμα για το αν πληρουν τους ορους ασφαλειας. Εγω πηρα RX-7 (πριν διαβασω τον Τερενς...) γιατι το θεωρησα κορυφαιας ποιοτητας, μου καθονταν καλα, το βρηκα σε καλη τιμη, και μου αρεσε κιολας... Οδηγω ενα 990 adv που απλα διακοσαριζει (σπανια...) και σιγουρα δεν θα νοιωσω την διαφορα που αναφερει ο Τερενς. Σιγουρα απολαμβανω κορυφαια ποιοτητα κατασκευης αλλα μαλλον θα μπορουσα να εχω πληρωσει λιγοτερα για ενα ποιο φτηνο arai με την ιδια ποιοτητα...
    Το θρεντακι παντως ειναι πολυ κατατοπιστικο και χρησιμο και μακαρι να το διαβασουν ολοι οσοι προκειται να αγορασουν κρανος... θα τους βαλει να ψαχτουν καλυτερα και να κανουν σωστοτερες επιλογες...
    Μια ερητηση τωρα που εχω... εχει κανεις μεγαλο ον-οφ και κρανος με σκιαστρο (κεραμυδι)? μπορει να ταξιδεψει στην εθνικη με 150-160 ή ταλαιπωρειται ο αυχαινας του?
    καλους δρομους σε ολους και ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ


    H ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΟ V-STROM



    Καθιστά άχρηστη τήν άγορά τού RX-7 καί τώρα πιά τού καινούργιου.
    Περιττή θά έλεγα σέ σχέση μέ αύτά πού χάνεις καί αύτά πού κερδίζεις.
    Περισσότερος θόρυβος,πολύ περισσότερος,καί τόν χειμώνα είναι άδύνατον
    νά κυκλοφορήσεις........ΠΑΓΩΝΕΙΣ....!!!
    Τό corsair είναι κατασκευασμένο γιά........ΓΚΑΖΙ........ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ....!!
    Έπειδή κυκλοφόρησα 10 μήνες μέ ένα v-stron 650 ,τόσο τό άντεξα,
    ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟ RX-7 ..........
    ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟΣΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ...!!
    Άλλοι 14 μήνες μέ varadero........μέ έπεβεβαίωσαν πανηγυρικά....
    Έκεί δέν τό φόρεσα σχεδόν καθόλου.
    Όταν στά 180 πίνεις καφέ...??
    Τήν έβγαλα μέ ένα xr-1000 shoei.....!!!
    Έπειδή όμως τά έχω δοκιμάσει θεωρώ τά viper καί chaser....πολύ καλύτερα στά
    πάντα.........
    Στήσιμο,έφαρμογή,ποιότητα......
    Καί κάτι τελευταίο,όσοι φοράτε γυαλιά
    ARAI , SHOEI........δοκιμασμένα καμμιά 30αριά χρόνια ,όχι πολλά...!!


    ΑΥΤΑ...........

    ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ.......



    υγ. ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ ΚΡΑΝΗ.........ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΝΤΗΛΕΡ ΤΩΝ ARAI SHOEI.......
    NA ΒΟΗΘΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ
    ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ....!!!!





  5. #110
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Terens το εχω πιασει το νοημα των λογων σου...Λιγη πλακιτσα εκανα
    Παντως με την δικη μου πολυ μικροτερη εμπειρια, τοσο σε μηχανες οσο και καλα κρανη δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες που αναφερεις.

    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #111
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Terens το εχω πιασει το νοημα των λογων σου...Λιγη πλακιτσα εκανα
    Παντως με την δικη μου πολυ μικροτερη εμπειρια, τοσο σε μηχανες οσο και καλα κρανη δεν μπορω να καταλαβω τις διαφορες που αναφερεις.


    AN ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΧR-1000 Ή ΤΑ ΔΥΟ ARAI........


    ή τό πανάλαφρο κάρμπον τής uvex πού είχα γιά κάποιους μήνες καί.........
    περάσεις τά 220-230 μέ ένα SS, προσωπικά μέ τό hayabusa μου,
    τότε δέ χρειάζεται καί πολύ έμπειρία.....
    Άπλά δέ θά νοιώσεις καλά άν προηγουμένως έχεις φορέσει τό RX-7....
    ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ..........ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ........!!!
    Έπίσης τό χειμώνα θά τό νοιώσεις άμέσως....
    ΜΠΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ........ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΑΣ ΟΥΤΕ ΦΑΣΚΙΩΜΕΝΟΣ..!!


    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.......



    Τό RX-7 είναι ένα είδικό κράνος........γιά συγκεκριμμένα πράμματα.
    Τό νά τό πάρει κάποιος γιά τό naked του ή τό on-off του.........
    ΕΙΝΑΙ..........ΛΑΘΟΣ......!!!!
    Άλλιώς δέ θάβγαζε ή ARAI άλλα μοντέλλα........!!!!
    Γιά τό μόνο πού δέν έχω άποψη είναι τό X-SPIRIT τό άντίστοιχο τής shoei μέ τό rx-7...
    Δέ μού έκατσε καλά στό κεφάλι καί δέν τό πήρα.
    Έτσι κι άλλιώς όμως τά shoei είναι πολύ κοντά μέ τό σαγώνι σύριζα σχεδόν νά
    προεξέχει,καί δέ μού άρέσει.
    Όταν φοράω τό rx-7 είναι σά νά μπαίνω σέ πανοπλία όλόκληρος,τέτοια αίσθηση έχω....!!!
    Σέ έρώτηση πρός τή shoei γιατί είναι τόσο κοντά τά κράνη της ώστε νάχεις τήν
    αίσθηση όταν τά φοράς ότι τό μισό σου κεφάλι είναι άπ'έξω μού είπαν.......
    Είναι έτσι κατασκευασμένα γιά λόγους άσφαλείας.........
    άν πάρει τό κεφάλι κάποια άφύσικη θέση λόγω άτυχήματος ,πτώσης κ.λ.π...
    ώστε νά μήν κοντράρει καί σπάσει ο λαιμός.
    Λόγω τού ότι είναι πιό κοντό δηλαδή έπιτρέπει άν ζοριστεί μεγαλύτερη γωνία κίνησης
    τού λαιμού χωρίς αύτός νά βρεί στήθος....

    Άν κάποιος φίλος βρεί κάποιο κράνος νά συμπεριφέρεται καλύτερα άπό το rx-7
    πάνω άπό τά 240-250 άς μάς τό γράψει.
    Όχι όμως μέ fjr ή gtr.........γιατί έκεί δουλεύει ή ζελατίνα....!!!
    600........ 750.........χιλιάρι........haya......κ.λ.π....


    υγ. Λούκι........δέν έχω άρτηριοσκλήρωση, άκόμα τουλάχιστον.....
    Νομίζω πώς τό viper είναι τό ίδανικό κράνος γιά σένα,έστω κι άν είναι λίγο βαρύ.
    Γιά τό άλλο πού ρώτησες........ΛΑΘΟΣ......!!!
    Δέν σού κάνει καί άπορώ τί τό θές......πάς στή λάσπη..??
    'Η τό θές γιά άντιηλιακό..??:rotflmao:




  7. #112
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Οκ Τερενς, για το viper το εχω καταλαβει απλα επρεπε να τα ειχα διαβασει αυτα νωριτερα... Προς το παρον θα μεινω με το RX-7 και βλεπουμε. Παντως προβλημα με το συγκεκριμενο δεν εχω, και το χειμμωνα που το φοραγα δεν προβληματιστικα ιδαιτερα...Ισως οταν δοκιμασω κατι αλλο καταλαβω την διαφορα. Για το κρανος με το σκιαστρο απλα ρωταω γιατι βλεπω καποιους και αναρωτιωμουν αν αντιμετωπιζουν προβλημα σε μεγαλες ταχυτητες, δεν εχω σκοπο να αγορασω προς το παρον αλλο κρανος, ετσι και αλλιως, αν δεν στρωσουν λιγο τα οικονομικα...
    καλο σκ σε ολους
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #113
    Φοράω το Shoei Z-one. Είναι ένα κράνος που δεν πούλησε αρκέτά στην Ευρώπη. Απ'ό,τι βλέπω στο διαδίκτυο, η σειρά Ζ της Shoei είναι διαθέσιμη μόνο στην Ιαπωνία.
    Το συγκεκριμένο κράνος είναι ένας συνδυασμός XR-1000 και Raid, συνδυάζοντας χαμηλά επίπεδα θορύβου (όπως το Raid) και καλή κυκλοφορία του αέρα (όπως το XR-1000). Αυτό το κάνει πολυχρηστικό, αφού μπορώ να το χρησιμοποιώ σε ταξίδι και εντός πόλης. Εν τω μεταξύ, παραμένει σφιχτό μετά από 3 χρόνια χρήσης.
    Αν κάποιος θέλει λοιπόν να πάρει το XR-1000 ή το Raid, είναι καλό να εξετάσει και την επιλογή του νέου μοντέλου αυτής της σειράς (Shoei Z-5) που είναι μεν πιο ακριβό αλλά συγκεντρώνει τα πλεονεκτήματα και των δύο.

  9. #114
    Για να ρωτήσω επι της ευκαιρίας και να μην ανοίξω άλλο ένα καινούριο ποστ

    Θέλω ένα turing κράνος για ταχύτητες 140-160 το πολύ. Αθόρυβο και αν γίνεται ελαφρύ.

    Έχω Africa και το AIROH που έχω είναι για να φυτέψεις κανά φυτό μέσα, θα το δώσω στην δικιά μου και λέω να ανανεώσω κάποια στιγμή τον εξοπλισμό.

    Τι κράνος να ψάξω? ποια να δοκιμάσω δλδ?

  10. #115
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    Έχω το SHOEI XR1000 5 χρονια, η φθορά του ειναι ελάχιστη, καλή αεροδυναμική, καλός εξαερισμός, πολύ καλά ζυγισμένο κράνος που σε κρατάει ξεκούραστο (ακόμα και σε πολύωρη οδήγηση), πανεύκολη αλλαγή ζελατίνας.
    Οσον αφορά το θόρυβο θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο.Με το wisper kit βελτιώνεται πάρα πολύ και μειώνεται το κρύο.

    Για 2 μηνες είχα ενα UVEX HELLIX όχι το carbon, το απλό.
    Πανάλαφρο κράνος αλλά νομίζω πως είχε γίνει οικονομία προς ώφελος του βάρους.Ο εξαερισμός μετριότατος,το σαγόνι ακουμπούσε στο κράνος στα 120+ και το λουράκι του άρχισε να φθείρεται από την πρώτη εβδομάδα χρήσης.Το καλό είναι οτι το δέχτηκαν πίσω και πήρα το SHOEI.Μετά από καιρό διάβασα σε περιοδικό για το HELLIX CARBON τα ίδια προβληματα με αυτά που προανέφερα.

    Έχω αγοράσει για τη γυναίκα μου το AGV airteck,όμορφο κράνος,ωραία γραφικά,έχει μεγαλύτερες εξωτερικές διαστάσεις από το SHOEI που είναι αρκετά στενό,πιο χοντρά μαξιλαράκια,μέτριο εξαερισμό,χαλαρό μηχανισμό ζελατίνας,εύκολη αντικατάσταση ζελατίνας,μικρή ενόχληση στα αυτιά.Η σύγκριση βέβαια γίνεται με το shoei και ίσως είναι άδικη..το θεωρώ όμως τίμια αγορά..

    Το καλοκαίρι για την πόλη έχουμε 2 jet ,ένα TAKACHI TK8 των 45Ε πολυ καλό για τα λεφτά του και ένα CABERG BREEZE των 118 Ε το οποίο νομίζεις ότι στέκεται πάνω από το κεφάλι σου και η ζελατίνα του δεν προσφέρει ΚΑΜΙΑ προστασία,αντίθετα εμποδίζει το οπτικό πεδίο.

  11. #116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIM.K30
    Έχω το SHOEI XR1000 5 χρονια, η φθορά του ειναι ελάχιστη, καλή αεροδυναμική, καλός εξαερισμός, πολύ καλά ζυγισμένο κράνος που σε κρατάει ξεκούραστο (ακόμα και σε πολύωρη οδήγηση), πανεύκολη αλλαγή ζελατίνας.
    Οσον αφορά το θόρυβο θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο.Με το wisper kit βελτιώνεται πάρα πολύ και μειώνεται το κρύο.

    Για 2 μηνες είχα ενα UVEX HELLIX όχι το carbon, το απλό.
    Πανάλαφρο κράνος αλλά νομίζω πως είχε γίνει οικονομία προς ώφελος του βάρους.Ο εξαερισμός μετριότατος,το σαγόνι ακουμπούσε στο κράνος στα 120+ και το λουράκι του άρχισε να φθείρεται από την πρώτη εβδομάδα χρήσης.Το καλό είναι οτι το δέχτηκαν πίσω και πήρα το SHOEI.Μετά από καιρό διάβασα σε περιοδικό για το HELLIX CARBON τα ίδια προβληματα με αυτά που προανέφερα.

    Έχω αγοράσει για τη γυναίκα μου το AGV airteck,όμορφο κράνος,ωραία γραφικά,έχει μεγαλύτερες εξωτερικές διαστάσεις από το SHOEI που είναι αρκετά στενό,πιο χοντρά μαξιλαράκια,μέτριο εξαερισμό,χαλαρό μηχανισμό ζελατίνας,εύκολη αντικατάσταση ζελατίνας,μικρή ενόχληση στα αυτιά.Η σύγκριση βέβαια γίνεται με το shoei και ίσως είναι άδικη..το θεωρώ όμως τίμια αγορά..

    Το καλοκαίρι για την πόλη έχουμε 2 jet ,ένα TAKACHI TK8 των 45Ε πολυ καλό για τα λεφτά του και ένα CABERG BREEZE των 118 Ε το οποίο νομίζεις ότι στέκεται πάνω από το κεφάλι σου και η ζελατίνα του δεν προσφέρει ΚΑΜΙΑ προστασία,αντίθετα εμποδίζει το οπτικό πεδίο.

    AYTA TA ANOIXTA ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ...........



    Μακάρι νά μή τά χρειαστείς ποτέ.........ΑΛΛΑ........πέταξε τα......

    Είναι μόνο γιά νά μή σέ γράφουν οί μπάτσοι....!!!




  12. #117
    Στην "οικογένεια" υπάρχουν 3 κράνη και 2 δίκυκλα, ένα Suzuki V-Strom 650 και ένα Yamaha Crypton R 115:

    1) HJC HQ-1 Carbon Lordship Gray (δικό μου)

    + Ελαφρύ κράνος ελέω carbon
    + Πολύ καλός έως άριστος εξαερισμός
    + Φυσιολογικά επίπεδα θορύβου
    + Περιελάμβανε επιρρήνιο και υποσιάγωνο στη συσκευασία
    + Εύκολη αλλαγή ζελατίνας
    + Επιτρέπει τη χρήση γυαλιών (μυωπίας/ηλίου)

    - Θα ήθελα λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής για την τιμή του.
    - Η 2η ζελατίνα (φιμέ) που αγόρασα δεν έχει το ίδιο εύκολο άνοιγμα - κλείσιμο (τοποθετημένη σωστά πάντα) με αποτέλεσμα να ταλαντώνεται αρκετά η ζελατίνα, πράγμα που δείχνει ότι παίζουν με αρκετές ανοχές στην κατασκευή της ζελατίνας. Η μαμά διάφανη είναι πολύ καλύτερη-άριστη στο άνοιγμα της.

    2) Shark RSI Karma (της συζύγου)

    + Απίστευτη ποιότητα βαφής - κατασκευής
    + Αισθάνεσαι πραγματικά σαν να φοράς χρηματοκιβώτιο (δεν ξέρω αν αυτό αποτελεί αρνητικό για τους κλειστοφοβικούς)
    + Πολύ καλός εξαερισμός (άποψη συζύγου)
    + Δεν προβληματίζει ο θόρυβος του (άποψη συζύγου)

    - Δεν είναι δυνατόν να φορέσεις γυαλιά μ' αυτό...

    3) Caberg Rhyno (δικό μου για χρήση με την πάπια στη πόλη)

    + Ενσωματωμένη 2η εσωτερική φιμέ ζελατίνα που δεν πέφτει μόνη της.

    - Κακή ποιότητα υλικών και συναρμογής. Συχνά - πυκνά βρίσκομαι μ' ένα κατσαβίδι στο χέρι.
    - Κακός εξαερισμός, ακόμα και με ανοιχτή την εξωτερική ζελατίνα το HJC είναι πολύ καλύτερο.
    - Πολύ βαρύ (λόγω προφανώς μηχανισμού ανάκλησης & 2ης εσωτερικής ζελατίνας)

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    AYTA TA ANOIXTA ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ...........



    Μακάρι νά μή τά χρειαστείς ποτέ.........ΑΛΛΑ........πέταξε τα......

    Είναι μόνο γιά νά μή σέ γράφουν οί μπάτσοι....!!!



    Γνωρίζω πως τα jet κρανοι προσφέρουν ελάχιστη προστασία σε σχεση με τα full fase αλλά κάνω μερικές φορές αυτή την παραχώρηση λόγω ζέστης

    Επισης συμφωνώ με οσα ειπες πως καποια απο τα θετικα ή αρνητικά χαρακτηριστικά που εχουν κάποια κράνη θα φανούν σε συγκεκριμένες συνθήκες(ταχύτητα, κρύο, ζέστη, στάση οδηγησης, ηδος μοτο)

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    καλησπερα στους μηχανοβιους.

    εχω ενα xj6 diversion και θελω ενα κρανος για αποδράσεις εξω απο την πολη κυριως. σκεφτομουν το nolan N86 αλλα βλεπω οτι δεν εχουν γραφτει θετικα σχολια για την nolan. τελικα μπορει καποιος να μου προτείνει κατι?
    Τελευταία τροποποίηση από alexojohn; 23/07/2013 στις 16:29.

  15. #120
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    καλησπερα στους μηχανοβιους.

    εχω ενα xj6 diversion και θελω ενα κρανος για αποδράσεις εξω απο την πολη κυριως. σκεφτομουν το nolan N86 αλλα βλεπω οτι δεν εχουν γραφτει θετικα σχολια για την nolan. τελικα μπορει καποιος να μου προτείνει κατι?
    ποσα διαθετεις?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;
    από FestoNero στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2011, 19:57
  2. Τι jacket (μπουφαν) και τι κράνος;;;;
    από Nikitaz στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2011, 14:24
  3. Τί κράνος να αγοράσω????
    από burgy650 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 11:34
  4. Τι κράνος??????????????????
    από LARISEOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2008, 22:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF