Σελίδα 81 από 131 ΠρώτοΠρώτο ... 3171767778798081828384858691 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.201 έως 1.215 από 1958

Θέμα: ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ και όχι μονο

  1. #1201
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Δεν είναι απλά θέμα διαστάσεων. Είναι η φάτσα του

    Είχα κι εγώ ακριβώς την ίδια εντύπωση αρχικά. Ήταν αυτό που μου χάλασε περισσότερο από κάθε άλλο την ταινία. Αλλά ψάχνοντας, διάβασα τον Abrams να λέει ότι ΔΕΝ είναι Sith. Αυτό τα εξηγεί όλα. Είναι απλά ένα κακομαθημένο Dark Side fanboy, που θέλει να μοιάσει στον παππού του.
    Life begins at 45°.

  2. #1202
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    814
    Δεν είναι αυτό που θα θέλαμε να δούμε.. Όμως έχει κάτι το...twisted

  3. #1203
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι απλά θέμα διαστάσεων. Είναι η φάτσα του

    Είχα κι εγώ ακριβώς την ίδια εντύπωση αρχικά. Ήταν αυτό που μου χάλασε περισσότερο από κάθε άλλο την ταινία. Αλλά ψάχνοντας, διάβασα τον Abrams να λέει ότι ΔΕΝ είναι Sith. Αυτό τα εξηγεί όλα. Είναι απλά ένα κακομαθημένο Dark Side fanboy, που θέλει να μοιάσει στον παππού του.
    Το λέει ξεκάθαρα στην ταινία

  4. #1204
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Η δεύτερη σκέψη που προσωπικά έκανα είναι ότι ίσως εξελιχθεί σε πιο "σκοτεινή" προσωπικότητα στις επόμενες 2 ταινίες...

    Τεχνικά βέβαια ήταν αρκετά καλή η ταινία, αν και το 3D θα μπορούσε να είναι καλύτερο για τέτοιο είδος...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #1205
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Το λέει ξεκάθαρα στην ταινία
    Ναι, αυτό το κομμάτι είναι ξεκάθαρο, αλλά πουθενά δεν υπονοείται καν ότι δεν είναι Sith. Ίσα-ίσα ο Snoke αφήνει, στο τέλος, να εννοηθεί ότι είναι ο apprentice του. Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα.

    Σίγουρα θα εξελιχθεί σε μεγάλο και τρανό στις επόμενες 2 ταινίες. Πιθανότατα αυτός ήταν ο σκοπός αρχικά. Να παρακολουθήσουμε αυτή την τρομακτική αλλαγή.
    Life begins at 45°.

  6. #1206
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Εγώ δεν αντέχω.
    Λοιπόν. Αυτός ο κλώνος που την είδε ιδεαλιστής, όταν σκότωνε τους φίλους του δεν είχε τύψεις;
    Γιατί όλοι οι προηγούμενοι κλώνοι ήταν όλοι ίδιοι; Γιατί ήταν κλώνοι και έμοιαζαν στον πρώτο δότη, τον Τζαγκο Φετ, που κράτησε έναν για να τον μεγαλώσει δαν τον γιο του και τον ονόμασε Μπόμπα Φετ και ήταν ο γνωστός που ξέραμε στα IV, V και VI.
    Αυτός τώρα γιατί είναι διαφορετικός;
    Σε κάποια σκηνή, άκουσα έναν κλώνο που απάντησε σε μια διαταγή, με γυναικεία φωνή και δεν ήταν η Φάσμα.
    Έχω και άλλα να τα πω;
    Δεν ξέρω άλλη ταινία/τριλογία ή όπως θέλετε πείτε το, που να ξεκίνησε... ανάποδα. Ήταν μόνο το SW και την έκανε διαφορετική και για τον λόγο αυτό. Τώρα;

  7. #1207
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν αντέχω.
    Λοιπόν. Αυτός ο κλώνος που την είδε ιδεαλιστής, όταν σκότωνε τους φίλους του δεν είχε τύψεις;
    Γιατί όλοι οι προηγούμενοι κλώνοι ήταν όλοι ίδιοι; Γιατί ήταν κλώνοι και έμοιαζαν στον πρώτο δότη, τον Τζαγκο Φετ, που κράτησε έναν για να τον μεγαλώσει δαν τον γιο του και τον ονόμασε Μπόμπα Φετ και ήταν ο γνωστός που ξέραμε στα IV, V και VI.
    Αυτός τώρα γιατί είναι διαφορετικός;
    Σε κάποια σκηνή, άκουσα έναν κλώνο που απάντησε σε μια διαταγή, με γυναικεία φωνή και δεν ήταν η Φάσμα.
    Έχω και άλλα να τα πω;
    Δεν κατάλαβες απολύτως τίποτα απ'όλη την ταινία ε;

    ΔΕΝ είναι κλώνοι. Είναι άνθρωποι. Τους αρπάζουν από πιτσιρίκια και τους εκπαιδεύουν.
    Life begins at 45°.

  8. #1208
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    OK δεν θα είναι η πρώτη φορά.
    Αλλά, τι απέγιναν οι υπόλοιποι κλώνοι;

  9. #1209
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Ας πούμε ότι είχαν "θεματάκια" και τους απέσυραν. Πιθανότατα κατασκευάζονταν σε ιταλικό εργοστάσιο.
    Life begins at 45°.

  10. #1210
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αυτό το κομμάτι είναι ξεκάθαρο, αλλά πουθενά δεν υπονοείται καν ότι δεν είναι Sith. Ίσα-ίσα ο Snoke αφήνει, στο τέλος, να εννοηθεί ότι είναι ο apprentice του. Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα.

    Σίγουρα θα εξελιχθεί σε μεγάλο και τρανό στις επόμενες 2 ταινίες. Πιθανότατα αυτός ήταν ο σκοπός αρχικά. Να παρακολουθήσουμε αυτή την τρομακτική αλλαγή.
    Ναι σε όλα.

    Βέβαια έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον να δεις και τον "κακό" να εξελίσσεται κι όχι μόνον την καλή πλευρά.
    Δεν θα είχε να δώσει κάτι αν ήταν από την πρώτη ταινία στο μάξιμουμ επίπεδο..

  11. #1211
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ας πούμε ότι είχαν "θεματάκια" και τους απέσυραν. Πιθανότατα κατασκευάζονταν σε ιταλικό εργοστάσιο.
    Τρομερό! Έτσι εξηγούνται όλα!
    Σε ευχαριστώ. Άρα, καλά έκανα και μου άρεσε η ταινία.

  12. #1212
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Βέβαια έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον να δεις και τον "κακό" να εξελίσσεται κι όχι μόνον την καλή πλευρά.
    Δεν θα είχε να δώσει κάτι αν ήταν από την πρώτη ταινία στο μάξιμουμ επίπεδο..
    Ναι, απλά είναι κάπως αστείο να βλέπεις έναν τύπο με αυτή τη στολή και αυτή τη φωνή, στα πρώτα λεπτά, να σταματάει blastershot με τη σκέψη και στις επόμενες σκηνές να βάζει τα κλάματα, σχεδόν να τον "δέρνει" ένας τυχαίος υπάλληλος που καθάριζε τουαλέτες και δεν είχε πιάσει ποτέ saber στη ζωή του και τελικά να τον αποτελειώνει ένα παντελώς ανεκπαίδευτο κοριτσάκι.

    Επίσης δε θέλω ΑΔΕΡΦΕΣ στη Dark Side μου.
    Life begins at 45°.

  13. #1213
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    814
    Συμφωνώ μαζί σου.

  14. #1214
    Εμένα παλι, μου άρεσε ακριβώς αυτο: Το οτι έδειχνε "λιγος" χωρις τη μασκα. Εκει που έχεις εναν κακό μασκοφορο που κοπανάει ο,τι βρει, ξαφνικα βγάζει τη μασκα και βλεπεις ενα ανασφαλές παιδάκι που θελει να γινει κακός (ψυχωση με τον παππού του), αλλα ακομα δεν το εχει. Εβαλε μασκα (ενω δεν την εχει αναγκη), φοράει μαυρα και ριχνει χριστοπαναγιές , αλλα μολις του αντιστέκεται η Ρέυ τρέχει σα δαρμενος στον Σνόουκ.

    Σκεφτειτε οτι ειναι μια πολυ καλυτερη εισαγωγη ενος potential κακου απ' οτι ο πιτσιρικας "Ανι" στο επεισόδιο 1 και 2.

    Επισης, η μονομαχια με τα φωτοσπαθα ειναι εξαιρετική στις κινησεις της και πολυ καλα γυρισμενη!
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #1215
    Πρέπει όμως να πάω τάχιστα

    Πριν από λίγο, με παίρνει ένας πιτσιρικάς φίλος τηλέφωνο και πρώτ κουβέντα που μου λέει το κωλόπαιδο είναι

    "Ο κακός της ταινίας είναι ο γυιος του Χαν!!!!"

    Του τό 'κλεισα κατάμουτρα του διαόλου .....

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 13:27
  3. ΟνΟφαδικη και ΟΧΙ μονο ... για την ΚΥ 29/05/05
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 23:19
  4. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:17
  5. Για στριφτερους και οχι μονο....
    από Runner Ducati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF