Σελίδα 83 από 139 ΠρώτοΠρώτο ... 3373787980818283848586878893133 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.231 έως 1.245 από 2083

Θέμα: AFRICA!

  1. #1231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    το 800gs adv βλεπω εχει βασικη εκδοση 12,600...δε ξερω ομως αν απο εξοπλισμο εχει μαρπιεδες και κορνα μαζι



    ΑΡΑ..??



    Και αυτήν την αγορά δεν καλοβλέπει..??
    Με τα ίδια λεφτά υπάρχει άνθρωπος που θα πάει σε bmw..??
    Ούτε στο χωριό της Γερμανίας που παράγεται,άσε που κουβαλάει
    και 100 κιλά τεχνολογία περισσότερο..!!
    ΦΡΕΣΚΟ ΠΡΑΜΜΑ λέμε.

  2. #1232
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΝΕΟ ΑΦΡΙΚΑ ΒΓΗΚΕ..............





    Για να χτυπήσει τα αντίπαλα χιλιάρια που πάνε χώμα και να πάρει μερίδιο της αγοράς.
    Επίσης σε καμμία περίπτωση δεν ανταγωνίζεται το αδερφάκι του crossturer,το οποίο
    είναι ένα άλλο καθαρά ταξιδιάρικο μηχανάκι,άλλο τι ατέλειες έχει,σε αντικατάσταση του
    βαραντέρο με αντιπάλους τα 1200σάρια bmw,explorer,ktm,multistrada,super tenere.
    Όμως νομίζω ότι η Χόντα με το νέο Άφρικα κοντράρει και τα 800σάρια ktm,fg800 και
    ότι άλλο στέκεται απέναντι της προσπαθώντας να δημιουργήσει νέα υψηλότερα στάνταρ
    βασιζόμενη φυσικά και στο όνομα θρύλο που κουβαλάει το Άφρικα...!!!
    Aν βγαλανε το 1000αρι να χτυπησει τα 800αρια γιατι ανακοινωσανε οτι θα βγαλουνε εκδοση κοντα στα 800 κυβικα?

  3. #1233
    Για να χτυπήσει τα 600cc.
    Πας να βγαλεις άκρη με τη Honda...

  4. #1234
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Aν βγαλανε το 1000αρι να χτυπησει τα 800αρια γιατι ανακοινωσανε οτι θα βγαλουνε εκδοση κοντα στα 800 κυβικα?



    ΑΦΡΙΚΑ 800..??




    Κάθε 200 κυβικά μηχανάκι ίδιο..??

  5. #1235
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ενα θα ειναι..

    Για πιο μικρα κυβικα ισως βγαλει κατι με πλαισιο και μοτερ nc750 με αλλες αναρτησεις, ζαντες και κοστουμι..
    Η κατι με το μοτερ του cb 500.

    Aλλα δεν χρειαζεται κιολας.
    Η κατηγορια δεν εχει τοσο μεγαλο κοινο. Και το Αφρικα παιζει μπαλιτσα παντου. Ταξιδευει αξιοπρεπως, παει χωμα τραινο, (συμφωνα με τα τεστ παντα) καιει λιγο και κοστιζει επισης λιγο.
    Αρα χτυπαει τα μαστοδοντα στο χωμα και στην οικονομια και τα μικρα στην ανεση και την συμπεριφορα στο ταξιδι.
    Για την αξιοπιστια μενει να περασει ο καιρος και να δουμε (αν και δεν εχω λογους να αμφιβαλω)..

    Αρα win-win για καποιον που θελει ενα ταξιδιωτικο dual sport και οχι ενα street με ψηλες αναρτησεις.

    Και εννοειται πως τα περισσοτερα το μονο χωμα που θα δουν θα ειναι μεσα στη γλαστρα της καφετεριας αλλα.. :a12:
    Οπως προαναφερθηκε, καλυτερα για εμας που θα το παρουμε μεταχειρισμενο και θα ειναι αδουλευτο!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #1236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.865
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ενα θα ειναι..

    Για πιο μικρα κυβικα ισως βγαλει κατι με πλαισιο και μοτερ nc750 με αλλες αναρτησεις, ζαντες και κοστουμι..
    Η κατι με το μοτερ του cb 500.

    Aλλα δεν χρειαζεται κιολας.
    Η κατηγορια δεν εχει τοσο μεγαλο κοινο. Και το Αφρικα παιζει μπαλιτσα παντου. Ταξιδευει αξιοπρεπως, παει χωμα τραινο, (συμφωνα με τα τεστ παντα) καιει λιγο και κοστιζει επισης λιγο.
    Αρα χτυπαει τα μαστοδοντα στο χωμα και στην οικονομια και τα μικρα στην ανεση και την συμπεριφορα στο ταξιδι.
    Για την αξιοπιστια μενει να περασει ο καιρος και να δουμε (αν και δεν εχω λογους να αμφιβαλω)..

    Αρα win-win για καποιον που θελει ενα ταξιδιωτικο dual sport και οχι ενα street με ψηλες αναρτησεις.

    Και εννοειται πως τα περισσοτερα το μονο χωμα που θα δουν θα ειναι μεσα στη γλαστρα της καφετεριας αλλα.. :a12:
    Οπως προαναφερθηκε, καλυτερα για εμας που θα το παρουμε μεταχειρισμενο και θα ειναι αδουλευτο!!
    Για να βγάλει κάτι πρέπει να είναι αναλόγου "διαμετρήματος".
    Και στα κιλά που θα βγούν το δικύλινδρο cb500 ή nc750 θα είναι αστεία κάθε συζήτηση για χώμα.
    Εξάλλου όπως λές το 1000 καλύπτει μεγάλο κομμάτι κυβισμών και γούστων.
    Οπότε η μόνη τρύπα στην γκάμα μένει χαμηλά εκεί που παίζουν μόνο τα μονοκύλινδρα.
    Οπότε η μόνη βάση για μικρότερο πολιτικό χωμάτινο που έχει η honda είναι κάποια μορφή crf 450.

  7. #1237

  8. #1238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τερενς μια μόνο υπενθύμιση, το τενερέ οταν βγήκε είχε.... θυμάσαι η απλά βολεύει η φετινή χαμηλή τιμή (που έπεσε λόγω μηδενικών πωλήσεων) γιατι ισχυροποιεί το επιχείρημα σου;

    Το καβασάκι είναι μια πλατφόρμα με τρια παράγωγα, το έξοδο εξέλιξης μοιράζεται, συν το ότι έχει φτηνές αναρτήσεις χωρίς πληρεις ρυθμίσεις. Και είναι μόνο για δρόμο. Και εστω και από μια πηγή μάθαμε ότι δεν είναι τόσο σταθερό.

    Το 1050 χωρίς διολου ρυθμίσεις, με ασφάλτινες ζάντες και.... κουνάει.

    Άλλος για το εκατομμύριο;

    Σε λίγες μέρες ξεκινούν οι πωλήσεις και εδώ. Κοντός ψαλμός...




    ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ




    Νομίζω ότι είναι σπουδαίο μηχανάκι που κουβαλάει και ιστορία.
    Τώρα για πωλήσεις θα δούμε όπως λες.
    Το σούπερ τενερέ επειδή το έψαχνα από τότε που βγήκε το πρώτο
    είχε 16000+ αλλά φορούσε μέχρι και μεταλλικές βαλίτσες επάνω.
    Σήμερα ο αντικαταστάτης του gen 2 που έχει πολλές αλλαγές και διόρθωσε
    και ένα δύο στραβά έχει επίσημα 13900...!!!
    Όχι γιατι δεν πουλάει στην Ελλάδα αλλά γιατί χρησιμοποίησαν προφανώς
    και κάποια μέρη από το gen 1 ,κατέβηκε το κόστος και άλλαξαν σίγουρα και
    πολιτική στο οικονομικό όπως είπες.Επίσης δεν δαπανήθηκαν τα ποσά που
    έδωσε η Γιαμάχα για το gen1 μια μοτό που χτίστηκε από το ΜΗΔΕΝ..!!
    Όπως φυσικά και το νέο Άφρικα.
    Ακόμα αμφιβάλλω για το κούνημα του versys 1000 ,ειδικά του καινούργιου,
    που το παρακολουθώ και ξέρω ότι άλλαξε ανάρτηση ακριβώς γιαυτόν τον λόγο.
    Έχει πολύ γκάζι και όταν φτάνεις στα 230-240 τι να σου κάνει θα κουνήσει κιόλας.
    Μήπως το bmw και το ΚΤΜ δεν κουνάνε..?? Τα έκανα και τα δύο βόλτα,το 1190
    ήταν πιο σταθερό αλλά μόλις περνούσες τα 200 ΧΑΜΟΣ..!!
    Όπότε καταλαβαίνεις...................ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ το λένε ευγενικά...!!!
    Επειδή έχω ανεβεί σε μηχανές με μεγάλες τελικές πιστεύω ότι το να προσανατολίζονται
    οι εταιρείες και εμείς στο πόσα πιάνουν τα ON-OFF είναι χαζομάρα.
    Αυτές οι μηχανές για μένα είναι για να ταξιδεύουν με 150-160 και αν χρειαστεί
    να διακοσαρίζουν αξιοπρεπώς για μια καλή προσπέραση.
    Ότι παραπάνω το θεωρώ ΑΧΡΗΣΤΟ,αυτό είδα και στο νέο Χόντα έχει πιάσει το σφυγμό.
    210-215 στο κοντέρ για 2-3 δεύτερα και όχι για ταξίδι...!!!
    Άλλωστε που θα κινηθείς με τόσα..?? Μόνο Γερμανία σε μερικά μέρη της Εθνικής τους..!!!
    Σε όλη την υπόλοιπη Ευρώπη είναι γεμάτα τα μέρη με λέηζερ και κάμερες καταγραφής
    της ταχύτητας.
    Τα υπόλοιπα ανήκουν πλέον στο παρελθόν,χωρίς πινακίδες,καγκουριές κ.λ.π.
    Όποιος γουστάρει Σέρρες,Μέγαρα......
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 01/01/2016 στις 11:41.

  9. #1239
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    παιδιά η καινούργια αφρικάνα αν πέσει η τιμή καπου στα 12 χιλιάρικα για το απλό με τα μπούνια...

  10. #1240
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    παιδιά η καινούργια αφρικάνα αν πέσει η τιμή καπου στα 12 χιλιάρικα για το απλό με τα μπούνια...




    ΜΕ ΠΑΖΑΡΙΑ ΗΔΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ






    Το abs περίπου στα 13200 και το χωρίς 12200...!!!

  11. #1241
    https://www.youtube.com/watch?v=LREzZyukVgY

    έκατσα και είδα το παραπάνω βίντεο....

    για να μη γράψω εγώ και γίνω κακός/γραφικός και ό,τι άλλο θέλετε, θα σας παρακαλούσα να το δείτε και να μου πείτε τι αίσθηση αποκομίζετε....

    μόνο αγάπη
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #1242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=LREzZyukVgY

    έκατσα και είδα το παραπάνω βίντεο....

    για να μη γράψω εγώ και γίνω κακός/γραφικός και ό,τι άλλο θέλετε, θα σας παρακαλούσα να το δείτε και να μου πείτε τι αίσθηση αποκομίζετε....

    μόνο αγάπη



    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ



    Όμως θα μπορούσε κάποιος να βγάλει πολλών ειδών συμπεράσματα βλέποντας αυτό το βίντεο.
    Μόνο και μόνο από την εμφάνιση όμως της μοτό είναι σίγουρο ότι δεν μπορεί να σταθεί δίπλα
    στα μαστόδοντα αλλά ούτε και θα το επεδίωκε αυτό η Χόντα σκοτώναντας το καμάρι της crossturer
    που δυστυχώς γιαυτήν πάει ΑΠΑΤΟ παγκοσμίως λόγω του ότι άλλα υπόσχεται και άλλα προσφέρει..!!
    Έτσι και με το νέο Άφρικα θέλει προσοχή,διότι άλλα μας αφήνει να φανταστούμε και άλλα θα δούμε
    στο τέλος.Για μένα είναι ξεκάθαρο,είναι ένα μηχανάκι πολύ εύχρηστο,λειτουργικό,με φοβερή τεχνολογία,
    οδήγησα το crossturer με το αυτόματο κιβώτιο,που όμως είναι για μοναχικούς τύπους.
    Δεν εχει καμμία σχέση με την άνεση του varadero και του crossturer ούτε φυσικά και των ανταγωνιστών.
    Η κάλυψη στο ταξίδι φαίνεται ότι είναι λίγη και από την εικόνα του αλλά και από αυτά που διαβάσαμε από
    αυτούς που το δοκίμασαν.Ο δεύτερος κάθεται μεν ΑΛΛΑ...με υποχωρήσεις,δεν είναι μηχανάκι ταξιδιάρικο.
    Είναι μηχανάκι παιχνιδιάρικο,ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,όσοι λατρεύον το χώμα για περιήγηση και όχι για
    αγωνιστικούς ρυθμούς είναι ότι πρέπει,διότι όταν ξαναβγεί στην άσφαλτο θα είναι αξιοπρεπέστατο.
    Αν ήμουν μοναχικός καβαλάρης,αν ήθελα να διασχίζω κάμπους και βουνά,αν είχα καλή μέση,
    αν ήμουν και 30 χρόνια νεώτερος μάλλον θα το έπαιρνα.....
    Τότε όμως είχαμε ΧΤ και XL ,γαμάτα μηχανάκια για την εποχή τους,με πολύ λιγότερες απαιτήσεις,
    που όταν έπεφτες ΔΕΝ ΕΚΛΑΙΓΕΣ,ούτε έδινες το μηνιάτικο για να τα ξαναφτιάξεις...!!!
    Και ήταν και 160-170 κιλά ,τα 230 είναι ΠΟΛΛΑ για το χώμα,πάρα πολλά,όσοι πάνε χώμα
    πραγματικό χώμα,κατσάβραχο ,κροκάλα και βράχο αντιλαμβάνονται τι εννοώ.
    Τέλος πάντων η Χόντα έχει μια πολιτική και δυναμική να κατακλύζει τον κόσμο με νέα μοντέλα.
    Φαίνεται να στηρίζει πολλά πάνω στο νέο Άφρικα,είναι και η ιστορία βλέπετε.
    ΟΨΟΜΕΘΑ..........

  13. #1243
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=LREzZyukVgY

    έκατσα και είδα το παραπάνω βίντεο....

    για να μη γράψω εγώ και γίνω κακός/γραφικός και ό,τι άλλο θέλετε, θα σας παρακαλούσα να το δείτε και να μου πείτε τι αίσθηση αποκομίζετε....

    μόνο αγάπη
    Η αίσθηση που αποκομιζω, είναι ότι από αυτο το βιντεο δεν μπορώ να αποκομισω καμία αίσθηση. Δεν βάζεις τίποτε πιο αντιπροσωπευτικο;
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #1244
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Η αίσθηση που αποκομιζω, είναι ότι από αυτο το βιντεο δεν μπορώ να αποκομισω καμία αίσθηση. Δεν βάζεις τίποτε πιο αντιπροσωπευτικο;

    https://youtu.be/IT9YuhDEmKc

  15. #1245
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.977
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=LREzZyukVgY

    έκατσα και είδα το παραπάνω βίντεο....

    για να μη γράψω εγώ και γίνω κακός/γραφικός και ό,τι άλλο θέλετε, θα σας παρακαλούσα να το δείτε και να μου πείτε τι αίσθηση αποκομίζετε....

    μόνο αγάπη

    Καθαρά ασφάλτινη χρήση...

Παρόμοια θέματα

  1. Repair Manual Transalp 600-650 & Africa 650-750
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:01
  2. Ζελατίνα AFRICA TWIN
    από Julius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2004, 19:44
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 15:31
  4. africa twin Αναζητήσεις
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF