Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 134 από 134

Θέμα: ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΈΡΕΥΝΑ /πινακίδες κυκλοφορίας /

  1. #121
    Αντε να πω και γω τη "μαλακια μου" μιας και σημερα εφαγα κλησουλα για μη "ορατη πινακιδα"

    Με σταματησαν πρωι πρωι στην αττικη οδο, καθολα νομιμος απο χαρτια, κρανος και τα σχετικα και με τη πινακιδα πανω στη μηχανη σε σπαστη βαση οχι ομως μαζεμενη κατω απο το undertray της μηχανης αλλα κανονικα προς τα εξω απλα οχι εντελως καθετα οπως θα ηταν αν ηταν στη μαμα βαση....

    Τον διαλογο δε θα τον γραψω γιατι δεν εχει σημασια το μονο που θα πω ειναι πως εχει πεσει συρμα και γραφουν αβερτα κουβερτα.....ναι παραδεχομαι πως η πινακιδα μου δεν ειναι εντελως καθετα οπως θα επρεπε να ειναι κανονικα αλλα μη ορατη δε τη λες με τιποτα μιας και φαινεται κανονικοτατα.....την εχω ετσι ουτε και γω θυμαμαι ποσο καιρο, οσες φορες με ειχαν σταματησει ποτε δε μου ειχαν κανει παρατηρηση..ε σημερα επεσα στο στραβο3υλο πες τον.....νεο πες τον....εκτελουντα διαταγες ανωθεν πες το..... και μου την εριξε ...

    Που θελω να καταλληξω και τα λεω αυτα....συμφωνω πως η πινακιδα πρεπει να ειναι πανω στη μηχανη και να φαινεται αλλα ρε γαμωτο οχι να τη τρωμε ετσι επειδη δεν ειναι εντελως καθετα με το δρομο...αλλα ξεχασα....καπως πρεπει να μαζευτει το μαρουλι που τους λειπει......

    περαστικα μου.....
    Ολα φαινονται καλυτερα πανω σε δυο τροχους......

  2. #122
    Δικύλινδρο μέλος Το avatar του/της aris_n
    Εγγραφή
    08/12/2009
    Μηνύματα
    134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
    Αντε να πω και γω τη "μαλακια μου" μιας και σημερα εφαγα κλησουλα για μη "ορατη πινακιδα"

    300αρού τσίμπησες?

  3. #123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
    300αρού τσίμπησες?

    Ω ναι 300ρου...και αν τη πληρωσω μεσα σε 10 μερες πεφτει στα 150....
    Ολα φαινονται καλυτερα πανω σε δυο τροχους......

  4. #124
    Δικύλινδρο μέλος Το avatar του/της aris_n
    Εγγραφή
    08/12/2009
    Μηνύματα
    134
    Άστα να πάνε φιλαράκι....κάποτε ήταν 30 ευρωπουλάκια......

    Περαστικά εύχομαι και στους γιατρούς να τα φάνε....

  5. #125
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
    Αντε να πω και γω τη "μαλακια μου" μιας και σημερα εφαγα κλησουλα για μη "ορατη πινακιδα"

    Με σταματησαν πρωι πρωι στην αττικη οδο, καθολα νομιμος απο χαρτια, κρανος και τα σχετικα και με τη πινακιδα πανω στη μηχανη σε σπαστη βαση οχι ομως μαζεμενη κατω απο το undertray της μηχανης αλλα κανονικα προς τα εξω απλα οχι εντελως καθετα οπως θα ηταν αν ηταν στη μαμα βαση....

    Τον διαλογο δε θα τον γραψω γιατι δεν εχει σημασια το μονο που θα πω ειναι πως εχει πεσει συρμα και γραφουν αβερτα κουβερτα.....ναι παραδεχομαι πως η πινακιδα μου δεν ειναι εντελως καθετα οπως θα επρεπε να ειναι κανονικα αλλα μη ορατη δε τη λες με τιποτα μιας και φαινεται κανονικοτατα.....την εχω ετσι ουτε και γω θυμαμαι ποσο καιρο, οσες φορες με ειχαν σταματησει ποτε δε μου ειχαν κανει παρατηρηση..ε σημερα επεσα στο στραβο3υλο πες τον.....νεο πες τον....εκτελουντα διαταγες ανωθεν πες το..... και μου την εριξε ...

    Που θελω να καταλληξω και τα λεω αυτα....συμφωνω πως η πινακιδα πρεπει να ειναι πανω στη μηχανη και να φαινεται αλλα ρε γαμωτο οχι να τη τρωμε ετσι επειδη δεν ειναι εντελως καθετα με το δρομο...αλλα ξεχασα....καπως πρεπει να μαζευτει το μαρουλι που τους λειπει......

    περαστικα μου.....
    νομιζω πως κακως υπογραψες τετοια κληση..και καλυτερα να πας δικαστικως.

  6. #126
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.241
    300 Γιούρια!;!

    Άμα στην Κρήτη γράφανε για δυσδιάκριτες/ανύπαρκτες πινακίδες το 10% των παραβατών θα είχαμε λύσει το πρόβλημα του ελλείμματος.

    ....βάλε κι αυτούς χωρίς φώτα και δανείζουμε και στους Γερμανούς.

  7. #127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    νομιζω πως κακως υπογραψες τετοια κληση..και καλυτερα να πας δικαστικως.
    ελα ομως που πλεον τετοιες κλησεις δε πανε δικαστικως αλλα πανε κατευθειαν στα ταμεια του δημου...απ οσο ξερω δλδ....και ξερεις τι σημαινει αυτο ε....βαρδα μη χρειαστεις κανα χαρτι απο το δημο.....

    Βεβαια εχω σκοπο να παω να κανω ενσταση για τη κληση αλλα δε νομιζω να κερδισω κατι, ειπαμε...το κρατος εχει αναγκη απο χρηματα.....
    Ολα φαινονται καλυτερα πανω σε δυο τροχους......

  8. #128
    και για να μη βγει κανεις να πει πως ισως υπερβαλω......δειτε πως εχω τη πινακιδα πανω στη μηχανη και βγαλτε συμπερασματα μονοι σας.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	05052010002.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	19,0 KB 
ID:	196942
    Ολα φαινονται καλυτερα πανω σε δυο τροχους......

  9. #129
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Πιθανολογώ ότι σε έγραψαν επίτηδες λόγω της σπαστής βάσης....
    Give me fuel, Give me fire

  10. #130
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias24
    και για να μη βγει κανεις να πει πως ισως υπερβαλω......δειτε πως εχω τη πινακιδα πανω στη μηχανη και βγαλτε συμπερασματα μονοι σας.....
    νομιζω παλι πως αν δεν την υπογραψεις σου οριζει δικασιμο ο τροχαιος...

    δεν επρεπε να υπογραψεις..μπορεις να αποδειξεις στο δικαστηριο (απο τι βλεπω) οτι η πινακιδα σου μια χαρα φαινεται..

  11. #131
    Πιστευω πως δεν παιζει ρολο αν την υπογραψεις. Μπορει να κερδισεις το δικαστηριο. Αν και τυπικα εισαι παρατυπος οπως ειπες κι εσυ.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.995
    Kώδικας Οδικής Κυκλοφορίας

    Άρθρο 91, Παράγραφος 4
    Αυτός που θέτει σε κυκλοφορία αυτοκίνητο όχημα, το οποίο δεν έχει
    τοποθετημένες και τις δύο πινακίδες αριθμού κυκλοφορίας, οι οποίες έχουν
    νόμιμα χορηγηθεί, καθώς και εκείνος, ο οποίος κυκλοφορεί άλλης κατηγορίας
    όχημα, που δεν είναι εφοδιασμένο με κανονικές πινακίδες αριθμού κυκλοφο-
    ρίας, τιμωρείται με διοικητικό πρόστιμο τριακοσίων (300,00) ευρώ. Με διοι-
    κητικό πρόστιμο τριακοσίων (300,00) ευρώ τιμωρείται και αυτός που οδηγεί
    οδικό όχημα του οποίου οι πινακίδες δεν είναι, για οποιοδήποτε λόγο, ευκρινώς
    ορατές ή αναγνωρίσιμες από τεχνικά μέσα βεβαίωσης παραβάσεων ή τοποθε-
    τεί επ’ αυτών μη αντανακλαστικό υλικό.

  13. #133
    (asxeto)
    εμενανε παντως μου ξανακοπηκε σημερα για 4η (!!!) φορα!!!!

    και ειμαι απο σημερα παλι παρανομος...
    αντε θα με ξαναγραψουν το βραδυ (παντα με γραφουν μια - δυο μερες αφοτου κοπει) και αντε παλι θα την ξανασβησω....



    (γ@μω την barracuda!! γ@μW!!!!!)
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #134
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2010
    Μηνύματα
    20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    (asxeto)
    εμενανε παντως μου ξανακοπηκε σημερα για 4η (!!!) φορα!!!!

    και ειμαι απο σημερα παλι παρανομος...
    αντε θα με ξαναγραψουν το βραδυ (παντα με γραφουν μια - δυο μερες αφοτου κοπει) και αντε παλι θα την ξανασβησω....



    (γ@μω την barracuda!! γ@μW!!!!!)

    Mαγκες αν κ 4τροχος ακομα(σε κανενα 20ημερο θα εχω κ το πολυποθητο διπλωμα μηχανης κ συντομα το δικο μου δικυκλο)απο κλησεις μετραω ηδη 11(ολοκληρη ενδεκαδα)μονο απο ταχυτητα κ ολες απο κομπλο κ καμια απο κρυφεσ καμερες.Κανω συχνα(1φορα το μηνα)Αθηνα-Πρεβεζα.Η πινακιδα μισοφαινεται (1 απο τις 2 πισω φεγγει) ομως ποτε δεν μου εχει γινει παρατηρηση γι'αυτο τωρα για τα δικυκλα δεν ξερω παντως θεωρω μεγαλη μλκια με τον μπατσο που γραφει τον κοσμακι χωρις λογο οπως τον φιλο παραπανω.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2009, 11:49
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 10:32
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 10:49
  4. Πινακίδες κυκλοφορίας...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2005, 09:03
  5. ευρωπαϊκές πινακίδες
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 13:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF