Σελίδα 9 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 273

Θέμα: Daytona remix 125

  1. #121
    Banned
    Εγγραφή
    18/01/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Προκειται να κανω το πρωτο σερβις στα λαδια. Τι λαδακι προτείνεται 10-40 ή 20-50
    Εμένα πάντως φίλε μου,μου έβαλε 20/50 στο πρώτο σερβις

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Οποτε να το αφησω να μ βαλει οτι θελει ο αντιπρόσωπος να μην του ζητησω συγκεκριμενα λαδια (μαρκα)?

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    εαν θες να βαλεις καποια συγκεκριμενη μαρκα...μπορεις να του το πεις..με το αναλογο κοστος ομως φανταζομαι

  4. #124
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    μαγκες καλησπερα.Μπηκα στο σάιτ του γκοργκολη και το ρεμιξ πια δεν υπαρχει.Να υποθεσω οτι καταργήθηκε σαν μοντέλο?

  5. #125
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Ναι, έχεις δίκιο,έχει καταργηθεί σαν μοντέλο μιας και η μόδα είναι περισσότερο ρετρό μηχανές. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.(χιούμορ)
    Κρίμα που σε λίγο θα πρέπει να το αποχαιρετήσω και εγώ.Παντως σαν εκπαιδευτική πρώτη μοτοσυκλέτα (άσχετα με κάποια προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε μερικούς κατόχους) εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γλύτωσε η μέση μου από τις λακούβες και εκπαιδευτικα στην χρήση συμπλέκτη.
    Τώρα ότι δεν είναι και το πιο ποιοτικό μηχανάκι,αυτό το ήξερα και πριν το αγοράσω.

  6. #126
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.540
    Sebastian εφόσον σου ελυσε το πρόβλημα με την μεση, γιατι να το αλλαξεις?

  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε doctoras το σχέδιο ήταν : Παίρνω μικρή μοτοσυκλέτα, μαθαίνω χρήση συμπλέκτη, παίρνω μεγάλη.
    Το remix αγοράστηκε καθαρά για εκπαιδευτικό, με σκοπό να πάρω μετά το honda 500x ή το Kawasaki versys x 300 που πιστεύω είναι οι μηχανές που τα κάνουν σχεδόν όλα.
    Τώρα να κρατήσω το remix και να πάρω και καινούρια μεγάλη δεν γίνεται.

  8. #128
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε doctoras το σχέδιο ήταν : Παίρνω μικρή μοτοσυκλέτα, μαθαίνω χρήση συμπλέκτη, παίρνω μεγάλη.
    Το remix αγοράστηκε καθαρά για εκπαιδευτικό, με σκοπό να πάρω μετά το honda 500x ή το Kawasaki versys x 300 που πιστεύω είναι οι μηχανές που τα κάνουν σχεδόν όλα.
    Τώρα να κρατήσω το remix και να πάρω και καινούρια μεγάλη δεν γίνεται.
    Ωραιος και ορθοτατη λογικη! Με το καλο το επόμενο

  9. #129
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Ναι, έχεις δίκιο,έχει καταργηθεί σαν μοντέλο μιας και η μόδα είναι περισσότερο ρετρό μηχανές. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.(χιούμορ)
    Κρίμα που σε λίγο θα πρέπει να το αποχαιρετήσω και εγώ.Παντως σαν εκπαιδευτική πρώτη μοτοσυκλέτα (άσχετα με κάποια προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε μερικούς κατόχους) εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γλύτωσε η μέση μου από τις λακούβες και εκπαιδευτικα στην χρήση συμπλέκτη.
    Τώρα ότι δεν είναι και το πιο ποιοτικό μηχανάκι,αυτό το ήξερα και πριν το αγοράσω.
    το efi cbs εχεις ή το καρμπυρατερ?

  10. #130
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Το remix EFI cbs έχω.

  11. #131
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Το remix EFI cbs έχω.
    σου εχει βγαλει εσενα τα προβληματα για τα οποια διαμαρτυρονται ολοι?? (ρωταω διοτι ενας μηχανικος που το εχει ψαξει πολυ το θεμα μου ειπε οτι τα ιντζεξιον ειναι πολυ πιο ποιοτικα ως προς την κατασκευη τους απ'ο,τι τα καρμπυρατερ)

  12. #132
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    γενικα μαγκες αν εχει καποιος το efi cbs μοντελο,ας μας πει αν του εχει βγαλει τα κλασσικα προβληματα που εβγαζε και το καρμπυρατερ (σκουριασμενες βιδες,χαλασμενο κοντερ,ξεβαμμενη σελα κλπ κλπ)

  13. #133
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μου έχουν σκουριάσει οι δύο βίδες που κρατάνε το προστατευτικό τις εξατμίσεις. Οι τρεις (από τις έξι) που κρατάνε τα πλαστικά στο κέντρο τους έχουν ένα δείγμα σκουριάς. Από Δευτέρα θα βγάλω μια,για αγοράσω έξι ανοξείδωτες, θα τις βάλω και τέλος.
    Όλα τα υπόλοιπα, λειτουργούν μια χαρά.
    Απλά οι πιέσεις που δίνει ο κατασκευαστής για τα λάστιχα είναι λάθος για τους δικούς μας δρόμους. Στην πρώτη βροχή,κάνεις πατινάζ. Θέλει πολύ πιο κάτω από τα 2,3 bar που λέει.

  14. #134
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/12/2018
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Μου έχουν σκουριάσει οι δύο βίδες που κρατάνε το προστατευτικό τις εξατμίσεις. Οι τρεις (από τις έξι) που κρατάνε τα πλαστικά στο κέντρο τους έχουν ένα δείγμα σκουριάς. Από Δευτέρα θα βγάλω μια,για αγοράσω έξι ανοξείδωτες, θα τις βάλω και τέλος.
    Όλα τα υπόλοιπα, λειτουργούν μια χαρά.
    Απλά οι πιέσεις που δίνει ο κατασκευαστής για τα λάστιχα είναι λάθος για τους δικούς μας δρόμους. Στην πρώτη βροχή,κάνεις πατινάζ. Θέλει πολύ πιο κάτω από τα 2,3 bar που λέει.
    ευχαριστω πολυ,σε ποσο καιρο υπολογιζεις να την πουλησεις?

  15. #135
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Κοίτα το honda 500x 2019 που θέλω να αγοράσω, λένε έρχεται τον Μάρτιο.
    Άρα θα το πουλήσω αρχές Μαρτίου.

Σελίδα 9 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF