Σελίδα 9 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Και βλεπετε ενα καθαρματακι να βαζει χερι στην καλη σας.....

    Δικο σας
    επειδή την εχω δει λιγο βουδιστής και δεν χαλάει η ψυχραιμία μου ουτε χανω την αυτοσυγκρατηση μου ευκολα τωρα τελευταια και ιδικα στις πραγματικά δυσκολες περιπτώσεις.

    αν ειναι μερα και εχει περαστικούς πας και τον σκουντας στην πλατη ελαφρα. "συγνωμη κυριος" αν δεν φυγει ή σου γυρίσει κανα οπλο και σε σημαδεύει του δινεις τα κλειδια κυριος και του λες μονο οτι δεν εχεις λάστιχα μην σκοτωθεί ο μαλακας. και απλα περνεις την αστυνομία τηλ.

    αν ειναι βραδυ εισαι στο μπαλκόνι και το πάρεις γραμμή έγκαιρα αφου παρεις τηλ. την αστυνομια εεεε δεν ποτίζεις και τα λουλούδια ε καταλαθος δεν τους πιτσίλισες και λιγο? ζητας και ενα συγνώμη.. τωρα αμα τους πιτσιλίσεις με χλωρινη η λαδι για να γλυστραει σαν τρελο κατω , τι πειράζει?

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    H φτώχεια μεγαλώνει, η ανεργία μεγαλώνει, λογικό δν είναι να αυξηθούν και οι ληστείες;

    Η λύση δεν είναι να πάρουμε το νόμο στα χέρια μας, πρέπει να δώσουμε στους μη έχοντες δουλειές να ζήσουν.

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    H φτώχεια μεγαλώνει, η ανεργία μεγαλώνει, λογικό δν είναι να αυξηθούν και οι ληστείες;

    Η λύση δεν είναι να πάρουμε το νόμο στα χέρια μας, πρέπει να δώσουμε στους μη έχοντες δουλειές να ζήσουν.
    Τέτοιου είδους κλοπές δε γίνονται λόγω φτώχιας αλλά κατ'επάγγελμα ΜΟΝΟ. Αυτό το παραμύθι που συνδέει τη φτώχεια με την κλοπή και τη ληστεία κάνει μόνο για πολιτικές σκοπιμότητες.
    Φτωχοί ήταν και οι παππούδες μας που δεν είχαν παρά μόνο ψωμί να φάνε αλλά δεν κλέβανε. Φτωχοί υπάρχουν και σήμερα που δεν έχουν να φάνε και δεν κλέβουν.
    Και για να γνωρίζετε μερικά πράγματα οι κλοπές γίνονται από δύο κατηγορίες ανθρώπων. Η πρώτη είναι οι μικροκλοπές που γίνονται από εξαρτημένους στα ναρκωτικά ώστε να εξασφαλίσουν τη δόση τους και οι υπόλοιπες γίνονται από οργανωμένες συμμορίες που το κάνουν κατ'επάγγελμα. Όλα τα υπόλοιπα είναι παραμύθια των καναλιών.....

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sfigas
    Εγγραφή
    22/03/2006
    Μηνύματα
    171
    Κατι αντιστοιχο γινετε και στην Αγγλια. https://www.facebook.com/DatatoolUK

    Police launched a pan-London operation against motorcycle theft with figures revealing more than 9,500 bikes were stolen in the capital last year - or 27 each day. Scotland Yard said there had been a 31 per cent surge in thefts of bikes and mopeds - with criminals stealing machines to commit crimes such as smash and grab raids and mobile phone snatches.

    Oμως εδω δουλευουν, συνεργαζονται και δν σκεφτονται μονο την παρτη τους.
    ziste tin kathe strofi..tin kathe euthia,,,

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Σύμφωνα με τη eurostat, με την κρίση οι ληστείες υπερδιπλασιάστηκαν και τα εγκλήματα κατά της περιουσίας αυξήθηκαν κατά 75%.

    Τα στατιστικά όσο αφορά τα ναρκωτικά δείχνουν ότι δεν έχουμε ραγδαία αύξηση απο πρεζόνια.
    Άρα σύμφωνα με τη λογική σου Μενέλαε πνιγήκαμε στις οργανωμένες συμμορίες;

    Και αυτές οι συμμορίες που τα βρίσκουν τα μέλη τους; Τι κοινωνικό προφίλ έχουν;

  6. #126
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος

    Και αυτές οι συμμορίες που τα βρίσκουν τα μέλη τους; Τι κοινωνικό προφίλ έχουν;
    Δεν είδες το βίντεο με το απαγαγωνενο μπουσα; Μη σου πω οτι ήταν hipsters..!
    Εννοώ δε τους έκανες για σεσημασμένους φαινοντουσαν παιδια της διπλανής πόρτας, αμάνικα, φούτερ κουκούλα, αθλητικό (επωνημο κατα πάσα πιθανότητα)..!
    Σκατα

  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνα με τη eurostat, με την κρίση οι ληστείες υπερδιπλασιάστηκαν και τα εγκλήματα κατά της περιουσίας αυξήθηκαν κατά 75%.

    Τα στατιστικά όσο αφορά τα ναρκωτικά δείχνουν ότι δεν έχουμε ραγδαία αύξηση απο πρεζόνια.
    Άρα σύμφωνα με τη λογική σου Μενέλαε πνιγήκαμε στις οργανωμένες συμμορίες;

    Και αυτές οι συμμορίες που τα βρίσκουν τα μέλη τους; Τι κοινωνικό προφίλ έχουν;
    Αυτό δεν είναι θεωρεία μου αρχικά αλλά πραγματικότητα. Δεν είναι κάτι που πιστεύω ή θεωρώ πως είναι έτσι αλλά κάτι που βλέπω καθημερινά και γνωρίζω πως είναι έτσι.
    Το ότι αυξήθηκαν οι ληστείες (βάση στατιστικής πάντα- ας μην αναλύσουμε πως βγαίνει η στατιστική ας το δεκτώ) έστω ότι είναι πραγματικότητα (που πράγματι είναι ). Αυτό είναι ένα γεγονός, το ότι αυθαίρετα το συνδέεις με τη φτώχεια πως το εξηγείς??? Δηλαδή δεν υπάρχουν άλλοι παράγοντες???
    Και εξηγούμαι. Έχουν έρθει στη χώρα μας μετανάστες από εμπόλεμες ζώνες και χώρες όπου όχι απλώς δεν έχουν μάθει τη λέξη ηθική αλλά σφαζόταν μεταξύ τους. Αυτοί οι άνθρωποι δε το έχουν σε τίποτα να κάνουν ληστεία ή κλοπή. Και για να μη παρεξηγηθώ δεν έχει να κάνει με τους μετανάστες αλλά με την ηθική που έχει ο καθένας.
    Επιπλέον υπάρχει τελευταία ευνοική νομοθεσία ( προς αποσυμφώρηση των φυλακών) που ουσιαστικά αν αποζημιώσεις το θύμα ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΣΑΙ σε περιπτώσεις κλοπών. Άρα ασυδοσία. Επίσης όλοι οι παππούδες- γιαγιάδες υπό το φόβο της πτώχευσης έχουν τραβήξει το χρήμα στο σπίτι και αυτό το ξέρουν αυτοί που ασχολούνται με το επάγγελμα και έχουν αυξηθεί οι μπούκες σε σπίτια ( ενώ παλιότερα δεν έβρισκαν τίποτα).
    Υπάρχουν κι άλλα που δε γνωρίζεις. Ουσιαστικά αυτό που μας ορίζει να μη γίνουμε κλέφτες είναι ο φόβος και η ηθική... αλλιώς συμφέρει.
    Ας μη βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα λοιπόν του τύπου φτώχια άρα περισσότερες κλοπές επειδή το λέει μόνο η τηλεόραση ή κάποιος....

  8. #128
    Όλη η πλατεία Αγ. Ειρήνης στην μπουζού τώρα.
    Η αλήθεια για το που βρίσκουν οι χίπστερς λεφτά για ανακατασκευές από χρέπια στο φως.
    "Άκου μάστορα, θα σου φέρω ένα GS μπλιαχ και θα με δώκεις αυτό το XT350 που έχεις στην αποθήκη να το κάνω καφέ. Ναι το ξέρω ότι είναι καφέ από τη σκουριά ήδη. ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΨΩ. Και αυτά τα κλιπονάκια από το cb400rr θα με τα δώκεις. Για το ΧΤ, ναι. ΜΗ ΓΕΛΑΣ, ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ. Το GS το θέλεις τέλος πάντων να ρεφάρουμε;"

    Καλημέρα adidas εκεί; Ναι, έχω ένα σκούτερ, το παίρνετε ανταλλαγή με την νέα κολεξιόν αθλητικά πατούμενα;

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν είναι θεωρεία μου αρχικά αλλά πραγματικότητα. Δεν είναι κάτι που πιστεύω ή θεωρώ πως είναι έτσι αλλά κάτι που βλέπω καθημερινά και γνωρίζω πως είναι έτσι.
    Το ότι αυξήθηκαν οι ληστείες (βάση στατιστικής πάντα- ας μην αναλύσουμε πως βγαίνει η στατιστική ας το δεκτώ) έστω ότι είναι πραγματικότητα (που πράγματι είναι ). Αυτό είναι ένα γεγονός, το ότι αυθαίρετα το συνδέεις με τη φτώχεια πως το εξηγείς??? Δηλαδή δεν υπάρχουν άλλοι παράγοντες???
    Και εξηγούμαι. Έχουν έρθει στη χώρα μας μετανάστες από εμπόλεμες ζώνες και χώρες όπου όχι απλώς δεν έχουν μάθει τη λέξη ηθική αλλά σφαζόταν μεταξύ τους. Αυτοί οι άνθρωποι δε το έχουν σε τίποτα να κάνουν ληστεία ή κλοπή. Και για να μη παρεξηγηθώ δεν έχει να κάνει με τους μετανάστες αλλά με την ηθική που έχει ο καθένας.
    Επιπλέον υπάρχει τελευταία ευνοική νομοθεσία ( προς αποσυμφώρηση των φυλακών) που ουσιαστικά αν αποζημιώσεις το θύμα ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΣΑΙ σε περιπτώσεις κλοπών. Άρα ασυδοσία. Επίσης όλοι οι παππούδες- γιαγιάδες υπό το φόβο της πτώχευσης έχουν τραβήξει το χρήμα στο σπίτι και αυτό το ξέρουν αυτοί που ασχολούνται με το επάγγελμα και έχουν αυξηθεί οι μπούκες σε σπίτια ( ενώ παλιότερα δεν έβρισκαν τίποτα).
    Υπάρχουν κι άλλα που δε γνωρίζεις. Ουσιαστικά αυτό που μας ορίζει να μη γίνουμε κλέφτες είναι ο φόβος και η ηθική... αλλιώς συμφέρει.
    Ας μη βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα λοιπόν του τύπου φτώχια άρα περισσότερες κλοπές επειδή το λέει μόνο η τηλεόραση ή κάποιος....
    Και πες ΟΚ έρχονται μετανάστες. προ 2008 είμασταν παρθένα χώρα; μόνο ντόπιοι;

    οι αριθμοί λένε για τρομακτικές μεταβολές με την έλευση της κρίσης. δεν μιλάμε για στατιστικά σφάλματα του 4-5%.

    επίσης επειδή την έχεις πετάξει την σπόντα περί τηλεπλύσης εγκεφάλου εις διπλούν...προσωπικά δεν έχω τηλεόραση από το 2004.

  10. #130
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος

    Ελάτε όλοι Άγιο Παντελεήμωνα!!
    Ναι πηγαινετε, μπορει να μη σας κλεψουν, αλλα αμα πιανουν το τιμονι τυφλοι και κουτσοι....κλαφτα..
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.344
    Δεν νομίζω ότι αυξηθήκαν έτσι κατακόρυφα μέσα σε 2 μήνες οι κλοπές λόγω της κρίσης. Τι δλδ οι κλέφτες νομίζουν ότι πάμε για χρεοκοπία και καβατζώνονται ? Κατά τη γνώμη μου κάτι άλλο παίζει. Τώρα έιναι συνεργεία, είναι κύκλωμα που τους λέει φέρτε τις αλβανία, βουλγαρία, ρουμανία δεν ξέρω γω που (και Γερμανία μέσα είναι) και θα τις αγοράσουμε... Η κρίση κατ' εμέ δεν είναι.

    Σήμερα λόγω της ημέρας (Τρίτη) πήγα μια βόλτα από το συνεργείο (για τον εβδομαδιαίο έλεγχο της Τρίτης). Πέραν ότι μου είπε για 10 περιπτώσεις που δεν είναι γραμμένες πουθενά πέραν στο νετ από 2, έμαθα ότι έξαρση έχει και η κλοπή ανταλλακτικών ακόμη και τιμόνια. Τιμόνι αν σου κόψουν και ντίζες/σωληνάκια φτάνει το χιλιάρικο η ζημιά (αναλόγως και τι σου πάρουν). Με την αυτοδικία δεν συμφωνώ σε καμία περίπτωση. Ακόμη και να δώσω τον κλέφτη στην αστυνομία και να μπει μέσα δεν ξέρω κατά πόσο θα τον σωφρονίσει μέσα σε 2 χρόνια. Από την άλλη να τον αφήσω παράλυτο και να πάω εγώ για σωφρονισμό ? Να τον αφήσω να φύγει για να ξαναγυρίσει ή να πάει στον επόμενο ?

    Επίσης σήμερα που πήγα να βγάλω αντικλείδια ο κλειδαράς μου πε ότι κάνουν χρυσές δουλειές σε αλυσίδες, disclocks κλπ κλπ

    Από την αστυνομία προσωπικά δεν περιμένω τπτ απολύτως για διάφορους λόγους. Απλά ερώτημα για αδύνατους λύτες: Αν αντί για μηχανές ήταν τράπεζες ή χρηματαποστολές - χωρίς να ανοίγει ρουθούνι όχι με πυροβολισμούς κλπ - θα χε γίνει της πουτάνας τώρα ναι ή όχι ?

  12. #132
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Και εξηγούμαι. Έχουν έρθει στη χώρα μας μετανάστες από εμπόλεμες ζώνες και χώρες όπου όχι απλώς δεν έχουν μάθει τη λέξη ηθική αλλά σφαζόταν μεταξύ τους. Αυτοί οι άνθρωποι δε το έχουν σε τίποτα να κάνουν ληστεία ή κλοπή. Και για να μη παρεξηγηθώ δεν έχει να κάνει με τους μετανάστες αλλά με την ηθική που έχει ο καθένας.
    Δηλαδη και εδω, μετα το Β' ΠΠ και τον Εμφυλιο θα επρεπε ολοι να κλεβουμε ο ενας τον αλλο...
    Επισης να σε ενημερωσω οτι σε χωρες οπως το Πακισταν, Συρια κλπ και γενικα σε μερη με Ισλαμικη παιδεια η κλοπη θεωρειται μεγαλη ατιμωση και αμαρτια.
    Επισης, πως εξηγεις οτι Τουρκοι, Ελληνες και λοιποι μεταναστες στη Γερμανια εχουν δημιουργησει μεγαλες μαφιες ενω δεν προερχονταν απο εμπολεμες ζωνες;;

    Αλλα καταλαβαινω οτι ειναι "ανθρωπινο, πολυ ανθρωπινο" (οπως λεει και ο Νιτσε) να βρισκουμε αποδιοπομπαιους τραγους για την κατασταση μας..

    Εσυ λοιπον, ώ αμεμπτου ηθικης ανθρωπε, ασε τη Δημοκρατια, το Πρωτο Θεμα και την Ελευθερη Ωρα.
    Διοτι δεν φταιει η κουλτουρα καποιου αλλα η περιθωριοποιηση και η φτωχια ειναι αυτα που οδηγουν σε παραβατικες, αντικοινωνικες συμπεριφορες.

    Φιλικα
    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #133
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.776
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος

    Έτυχε να περάσει μηχανάκι με κόκκινο στο ρεύμα που περίμενα εγώ. Πάτησα κόρνα παρατεταμένα, φώναξα "κόκκινοοοοοοοοοοοοοοοοο εεεεεεεεεεεεεεεε".
    Έτυχε το μηχανάκι να το καβαλάει γυναίκα η οποία ζήτησε και τα ρέστα. Ε λοιπόν με βάλανε μπρος 2-3 που περιμένανε πίσω μου γιατί τα βάζω με τη "κοπελιά" και "τι σε νοιάζει εσένα..." και "δε σκότωσε κανέναν..." [σταματάμε εδώ]

    Βλέπω σε κεντρικότατο δρόμο πατέρα με παιδάκι πάνω σε scooter χωρίς κράνη και οι δύο (εννοείται) και του λέω ευγενικότατα να βάλει ένα κράνος τουλάχιστον στο παιδί. Ε, μου κατέβασε κάτι καντήλια και μόνο που δε κατέβηκε να με δείρει και οι γύρω μας σφυρίζανε αδιάφοροι [σταματάμε πάλι εδώ]
    Φάση τρίτη. Βλέπω στην Τσιμισκή μια ξανθιά να οδηγεί το σκουτεράκι της ανέμελη. Σταματάω δίπλα της στο φανάρι και της λέω χαμογελώντας.. "κοπελιά, είσαι πολύ όμορφη για να οδηγείς δίχως κράνος"!

    Τα έχασε! Άρχισε να γελά για να καλύψει την αμηχανία της, ενώ εγώ την κοιτούσα χαμογελώντας έχοντας πάρει το πιο αισθησιακό μου βλέμμα (ευτυχώς φορούσα κράνος!)

    Δυστυχώς το φανάρι άναψε πολύ νωρίς. [σταματάμε εδώ].

    Sent from me using a computer.

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Και πες ΟΚ έρχονται μετανάστες. προ 2008 είμασταν παρθένα χώρα; μόνο ντόπιοι;

    οι αριθμοί λένε για τρομακτικές μεταβολές με την έλευση της κρίσης. δεν μιλάμε για στατιστικά σφάλματα του 4-5%.

    επίσης επειδή την έχεις πετάξει την σπόντα περί τηλεπλύσης εγκεφάλου εις διπλούν...προσωπικά δεν έχω τηλεόραση από το 2004.
    Ποιοί αριθμοί το λένε αυτό??? Για να σου απαντήσω ακριβώς.

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Ποιοί αριθμοί το λένε αυτό??? Για να σου απαντήσω ακριβώς.
    http://ec.europa.eu/eurostat/statist..._statistics/el

Σελίδα 9 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF