Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 163

Θέμα: Θα μου εξηγήσει κανείς τι είναι το TC- μπροστά απο τα Shoei ;

  1. #121
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2013
    Μηνύματα
    7
    φιλε μου ριξε μια ματια εδω εγω απο ισπανια το πηρα πολυ καλο και πολυ καλη τιμη..¨) http://www.motocard.com/en/helmets/h...ylvan_tc9.aspx

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bouzos r6 Προβολή μηνύματος
    φιλε μου ριξε μια ματια εδω εγω απο ισπανια το πηρα πολυ καλο και πολυ καλη τιμη..¨) http://www.motocard.com/en/helmets/h...ylvan_tc9.aspx
    σ'ευχαριστώ αλλα είναι ακριβότερα απο το helmet.co.uk.

  3. #123
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    να ρωτήσω κάτι? τι σημαίνει TC? αρχικά δεν είναι? και όταν λέμε TC-1, TC-2, ... , TC-N τότε το N αντιστοιχεί σε κάποιον πίνακα συνδυασμών RGB? και αν ναι, που βρίσκω τον πίνακα αυτόν? λέτε να τον έχει η SHOEI?

    και μια τελευταία ερώτηση: για να καταλάβω, ηδονίζεστε με τα ψώνια του άλλου? τα φαντάζεστε στο κεφάλι σας, ε?!



    υγ. συνεχίστε, απλά πέρασα να πω ένα γεια. ψέμματα λέω, πέρασα να σας πω οτι αν δεν κολλάτε σε κράνη κόκκινα και με λοιπές πεταλουδίτσες περάστε να ρίξετε μια ματιά και από κεφαλληνίας. το μονόχρωμο Vision-R (Shark) οο βρήκα στη χαμηλότερη δυνατή τιμή και, ναι, ούτε 'γω το πίστευα όταν μου το 'παν!

  4. #124
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arhs Προβολή μηνύματος
    και μια τελευταία ερώτηση: για να καταλάβω, ηδονίζεστε με τα ψώνια του άλλου?
    Καλά δεν έχεις δει τις γκόμενες που κάνουν 3 συμβούλια με μίνιμουμ 5 άτομα το καθένα για να πάρουν ένα μπλουζάκι των 10 ευρών από τον Ζάρα ;
    το κάνουμε από καθαρή αλληλεγγύη στον σύναδελφο μοτοσικλετιστή

    μ@λ@κίες, χειρότερες κουτσομπόλες από τις γκόμενες είμαστε

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #125
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    μ@λ@κίες, χειρότερες κουτσομπόλες από τις γκόμενες είμαστε

    σιιιιιιιγουρα που λέει και ένας φίλος!

    υγ. εγώ δηλαδή που όταν έρχεται ο καιρός να αγοράσω κάτι κάθομαι με τις ώρες (εννοώ τις ώρες που έχετε ρίξει και οι 4 μαζί) και ψάχνω/κοιτάω όοοολα τα μαγαζιά (+τα ιντερνετικά) και μέχρι να τα αγοράσω δεν τα έχω δείξει σε κανέναν, έχω πρόβλημα?

  6. #126
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arhs Προβολή μηνύματος
    υγ. συνεχίστε, απλά πέρασα να πω ένα γεια. ψέμματα λέω, πέρασα να σας πω οτι αν δεν κολλάτε σε κράνη κόκκινα και με λοιπές πεταλουδίτσες περάστε να ρίξετε μια ματιά και από κεφαλληνίας. το μονόχρωμο Vision-R (Shark) οο βρήκα στη χαμηλότερη δυνατή τιμή και, ναι, ούτε 'γω το πίστευα όταν μου το 'παν!
    Καλά χρυσά τα παιδιά στην Κεφαλληνίας αλλά στην περίπτωση που σου διέφυγε, το παλουκάρι που άνοιξε το thread είναι από Βορρά. Λίγο δύσκολο να κατέβει Ηλιούπολη να ρίξει μια ματιά στην Κεφαλληνίας δε νομίζεις? Α κι επίσης, καλή και χρυσή και η κίνηση που έκαναν τα παιδιά να φτιάξουν site αλλά θέλει δουλίτσα ακόμα. Κι όσο καλές τιμές κι αν έχουν, τις τιμές που έχουν τα μαγαζιά έξω γενικότερα δεν μπορούν να τις χτυπήσουν και είναι λογικό. Κι αφού ο φίλος δεν έχει κανένα πρόβλημα να ψωνίσει από το νετ δε βρίσκω λόγο να τον παραπέμψουμε στο συγκεκριμένο μαγαζί (ή στο site του). Εγώ από την άλλη που δεν ψωνίζω από νετ και μένω Αθήνα, το 80% του εξοπλισμού μου από το συγκεκριμένο μαγαζί το έχω αγοράσει. Δεν την ψωνίσαμε λοιπόν ξαφνικά και την είδαμε "Ευρωπαίοι". Να βοηθήσουμε προσπαθούμε.

    Α και να σου πω κι εγώ κάτι που μπορεί να μην το πιστέψεις κι όμως είναι αλήθεια. Υπάρχουν άνθρωποι που τους απασχολεί και το χρώμα και τα γραφικά στο κράνος που πρόκειται να αγοράσουν και μπορεί να γουστάρουν κράνος με πεταλουδίτσες και λουλουδάκια κι όχι ένα μαύρο μονόχρωμο που το πουλάει κάποιος μπιρ παρά. Ούτε ασόβαροι είναι ούτε μ@λάκες

  7. #127
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    έπρεπε να βάλω περισσότερα για να πιάσεις το κλίμα, ε?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ούτε ασόβαροι είναι ούτε μ@λάκες
    για το δεύτερο συμφωνούμε, απορώ βασικά πως σου πέρασε κάτι τέτοιο από το μυαλό. για το πρώτο όμως, με το συμπάθειο κιόλας, αλλά παίρνει αρκετή κουβέντα και θα είναι κρίμα να το συνεχίσουμε. όπως και να 'χει, δεν σχολιάζω τις πεταλούδες ή το χρώμα... απλά μου θύμισε το όλο σκηνικό το άλλο το παλικάρι που έψαχνε πολιτικές μπότες και ενώ ακόμα και 'γώ ο περίεργος είχα βρει 2-3 ζευγάρια (απ' όσα είχαν προτείνει διάφορα παιδιά) στο τέλος όλο και κάτι χάλαγε! αντίστοιχα και 'δω, έχω ήδη βρει 2-3-4-μη σε πω και 5 κράνη που αν χρειαζόμουν αυτή τη στιγμή κράνος θα τα χτύπαγα (και λόγω χρωματισμών αλλά πάνω απ' όλα τιμής!)

    όσον αφορά στα παιδιά στην κεφαλληνίας, όντως, δεν είχα παρατηρήσει οτι είναι από θεσσαλονίκη το παιδί


    EDIT:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι όσο καλές τιμές κι αν έχουν, τις τιμές που έχουν τα μαγαζιά έξω γενικότερα δεν μπορούν να τις χτυπήσουν και είναι λογικό.
    μιας που σε βλέπω οτι το ΄χεις, θα με πεις και μένα που βρίσκεις το φθηνότερο shark vision-r? με μια σχετική σύγκριση που είχα κάνει το καλοκαίρι είχα βρει ίδια τιμή ελλάδα-εξωτερικό (ελλάδα 10€ πιο φθηνό μάλιστα) και ενδιαφέρομαι να μάθω αν υπάρχει και κάποιο άλλο site "κλειδί" που να ξέχασα να βάλω στη σύγκριση. 225 το είχα πάρει (μαύρο)
    Τελευταία τροποποίηση από arhs; 23/02/2013 στις 02:34.

  8. #128
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arhs Προβολή μηνύματος
    έπρεπε να βάλω περισσότερα για να πιάσεις το κλίμα, ε?
    Ετσι οπως το διαβασα το ποστ σου μου φανηκε ειρωνικο. Mea culpa.

    Απο'κει και περα, πιστευω οτι υπαρχουν οι σιωπηλοι αγοραστες (θα κοιταξουν τα ηδη υπαρχοντα thread ή μπορει να μην κοιταξουν και τιποτα και με ο,τι ακρη βγαλουν θα προχωρησουν), υπαρχουν αυτοι που τους βγαινει να παρουν 5-10 γνωμες πριν αποφασισουν, και υπαρχουν και οι αναποφασιστοι τελειως που φτανουν τις 500 σελιδες τα thread τους κι ακρη δεν μπορουν να βγαλουν. Νομιζω ειναι εμφανες ποια ειναι η περιπτωση καθε φορα.

    Τελος, πιστέυω οτι ο φιλος εχει ηδη αποφασισει κρανος για εκεινον. Η κοπελια ειναι το θεμα πλεον κι εκει ειναι που επεσαν και οι πολλες ιδεες με τα shark κλπ, γιατι ψαχνουμε και καλο κρανος και στα 250 ευρω μαξ και με γραφικα τυπου "πετουν τα πεταλουδια επανω στα λουλουδια".

    (Θα παρει αυτος το conqueror το μαυρο, θα τσονταρει λιγο να παρει και η κυρα του το κοκκινο και case closed λεμε )

  9. #129
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arhs Προβολή μηνύματος
    EDIT:


    μιας που σε βλέπω οτι το ΄χεις, θα με πεις και μένα που βρίσκεις το φθηνότερο shark vision-r? με μια σχετική σύγκριση που είχα κάνει το καλοκαίρι είχα βρει ίδια τιμή ελλάδα-εξωτερικό (ελλάδα 10€ πιο φθηνό μάλιστα) και ενδιαφέρομαι να μάθω αν υπάρχει και κάποιο άλλο site "κλειδί" που να ξέχασα να βάλω στη σύγκριση. 225 το είχα πάρει (μαύρο)
    Καθόλου δεν το εχω

    Όπως προείπα δεν ψωνίζω απο νετ. Τα μαγαζιά που έχει πέσει το μάτι μου είναι αυτά που βλέπω συχνά να αναφέρονται στο φόρουμ (helmet city, fc moto, ενα αλλο outlet κατι κλπ). Ιδεα δεν εχω. Όπως δεν εχω (ενταξει μετα απο τοσο ψαξιμο πλεον ψιλοεχω, αλλα μεχρι χθες δεν ειχα) την παραμικρη ιδεα σχετικα με τα shark. Στην προσπαθεια μου να βοηθησω τον φιλο μπηκα κι εγω στο τριπακι και χαζεψα λιγο παραπανω τα site. Κι απλα επειδη πηγαινω και σχετικα συχνα στο μαγαζι στην κεφαλληνιας και τσεκαρω και το site τους, ακομα και πορσελανινο ματι να ειχα θα εβλεπα τις διαφορες στις τιμες με τα μαγαζια εξω. Και δεν ειναι μονο αυτοι φυσικα. Γενικοτερα ο κανονας ειναι τιμες site εξωτερικου<τιμες καταστηματων.
    Τωρα στο οτι σε καποιο συγκεκριμενο κρανος για τον χ ψ λογο μπορει να εχουν καταφερει να ριξουν την τιμη στα ταρταρα και να ειναι πιο χαμηλα κι απο τιμες εξωτερικου μπορει απλα να ετυχε.

    Και μιας και ρωτας για site, μπες στο προφιλ του petran και δες το τελευταιο thread που ανοιξε. Στην ουσια συμμαζεψε ενα παλιο thread με ολα τα online μαγαζια που ειχε γινει λιγο ρδελο και τα εβαλε σε ταξη ομορφα κι ωραια. Μπορει εκει να βρεις καποιο site "κλειδι" οπως λες

  10. #130
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    @pipe_smoker σ'ευχαριστώ πάντως και για τηνβοήθεια αλλά και για το thread Που λες Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα.

    Γενικότερα τώρα,ναι εγώ έχω κλείσει 100 % πλέον στο XR-1100
    Απλά ελπίζω να μην αργήσω και το χάσω.

    Η κοπελιά είναι το θέμα τώρα, να δεί να αποφασίσει ,αν και αυτά που με έδειξε εκείνη δεν τα λες τελείως γυναικεία , γιατί πιο πολύ Minimal μου έμιαξαν :P
    (Της έδειξα το κόκκινο Conqueror ,και με ειπε οτι δεν βαζω χαρο στο κεφαλι μου,και την λεω, ελα ειναι 5/5 * ειναι καλο θα ταιριαζουμε κτλ. και επιασε το κολπο , λογικα ειπε οτι θα παρουμε το ιδιο χαχαχα!)

    Το θερμοπλαστικο πως ειναι στα αγγλικά ; Για να δω πια κράνη το γράφουν ; Θέλω να το αποφύγω.

  11. #131
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Καλά δεν έχεις δει τις γκόμενες που κάνουν 3 συμβούλια με μίνιμουμ 5 άτομα το καθένα για να πάρουν ένα μπλουζάκι των 10 ευρών από τον Ζάρα ;
    το κάνουμε από καθαρή αλληλεγγύη στον σύναδελφο μοτοσικλετιστή

    μ@λ@κίες, χειρότερες κουτσομπόλες από τις γκόμενες είμαστε
    το πιστεύω άνετα !

  12. #132
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Το θερμοπλαστικο πως ειναι στα αγγλικά ; Για να δω πια κράνη το γράφουν ; Θέλω να το αποφύγω.
    Thermoplastic

    Θα το δεις κι ως high resistant thermoplasitc resin, injected thermoplasitc resin κλπ ανάλογα πώς το αναφέρει κάθε εταιρεία.

    Το θερμοπλαστικό thermoplastic είναι πάντως.

  13. #133
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    ωραία γιατί διαβάζω σε μερικά γράφει :

    * Composite fibre shell ,τι είναι τούτο ; Σε μετάφραση δεν μου το βγάζει σωστά.

  14. #134
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος

    Το θερμοπλαστικο πως ειναι στα αγγλικά ; Για να δω πια κράνη το γράφουν ; Θέλω να το αποφύγω.


    Να υποθέσω ότι από υπόλοιπο εξοπλισμό είστε υπερπλήρεις έτσι; Το λέω γιατί έχεις γράψει 3-4 φορές ότι θέλεις τη μέγιστη ασφάλεια από το κράνος και δεν λέει να έχεις το καλύτερο κράνος και να είσαι με τα all star ας πούμε...

    (μη με παρεξηγήσεις, από ενδιαφέρον το λέω και όχι ειρωνικά )
    Give me fuel, Give me fire

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της immoral
    Εγγραφή
    07/12/2011
    Μηνύματα
    167
    εγώ παντός πήρα το el capitan 450 από τον τζορτ.... το έχω 1,5 χρόνο με καθημερινή χρίση και είμαι φουλ ευχαριστημένος καθώς για την αντοχή του άλλα και για το ότι δεν άκου θόρυβο ουτε σφυρίγματα πιστεύω οτι ειναι αρκετά καλο κράνος

    Προσοχή όμως αν πάρεις μάτ αν σου πέσει βρομόνερα και δεν το καθαρίσεις τότε την πάτησες απορροφάτε και δεν βγαίνει έμενα μού έσταζε νερό θαλάσσης με σκουριά και έμεινε

    με τα gloss χρώματα δεν έχεις κανέναν λόγο για να φοβάσαι
    el Capitan

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ξέρει κανείς τι είναι αυτα?
    από xtapodias στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2006, 06:55
  2. Τι ειναι το Spam?
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2006, 12:49
  3. ξερει κανεις τι ειναι αυτο?
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 14:47
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 05:45
  5. τι είναι το ram air;
    από cityfly στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF