Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 179

Θέμα: GR2CZ - Father's report

  1. #121
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    ΗΜΕΡΑ ΔΕΚΑΤΗ - ΚΥΡΙΑΚΗ

    Από μέσα από το πλοίο με αδιάβροχα, τόσο έβρεχε καρέκλες στην Πάτρα, πρώτη φορά το βλέπω.
    Μέχρι την Κόρινθο όμως τα βγάζουμε και πίνουμε ένα φρέντο στα Μακ. Περνάμε υποχρεωτικά από σπίτι του Νίκου, γιατί τα πράγματά μας είναι ανακατεμένα, κάτι δικό του σε μένα και τούμπαλιν. Μας χαιρετά η μαμά του Νίκου εγκάρδια. Τελικά ανεβαίνουμε επάνω στο σπίτι, για να πιούμε και ένα γαλλικό μαζί της. Όπως έχουμε τις ίδιες στολές, κοιτάει μία σε μένα, μία στον Νίκο και φανερά τον καμαρώνει, τι αντράκλας πια έγινε. Του πάει η στολή της μηχανής. Τις θύμισα μερικά τοπία, που τα περάσαμε κάποτε μαζί και τα είδαμε και τώρα με τον Νίκο. Αποχαιρετιζόμαστε ζεστά, αυτό ικανοποιεί και τον Νίκο, το βλέπω.
    Για το δρομολόγιο μέχρι την Σαρωνίδα μπορώ να δηλώσω:
    "στην διάρκεια της υπηρεσίας μου δεν συνέβη κάτι το περίεργο"

    Στο σπίτι γίνεται μικρή επανάσταση, τα κορίτσια μου φαίνονται να μεγάλωσαν πάρα πολύ στο δεκαήμερο που έλειπα. Η Μαργαρίτα κατεβάζει το βλέμμα συνοφρυωμένη, για να δηλώσει ότι θύμωσε για την απουσία μου, Η Αφροδίτη είναι ΟΚ, δεν με μαλώνει. Η Ελπίδα? Θέλω να ελπίζω, ότι της έλειπα, αλλά όχι τόσο πολύ να μην με αφήσει για άλλη περιπέτεια.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	planaa.jpg 
Προβολές:	573 
Μέγεθος:	187,5 KB 
ID:	226770


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  2. #122
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    ΕΠΙΛΟΓΟΣ

    Ποτέ δεν φανταζόμουν, ότι μπορεί να βγει το ταξίδι τόσο δυνατό. Σε μερικές λίγες ημέρες αλλάξαμε εντελώς το mode σε ταξιδευτή. Ο Νίκος το έζησε πρώτη φορά, εγώ ξανά. Νόμιζα, ότι θα κάνω κυρίως εκπαιδευτική οδήγηση, αλλά τελικά δεν με περιόριζε, το απόλαυσα και ο ίδιος. Κάναμε 5.400 χιλιόμετρα και μερικά κράτη.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p9260418_resize.jpg 
Προβολές:	568 
Μέγεθος:	185,3 KB 
ID:	226771


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  3. #123
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Η χρηματαποστολή έφτασε αισίως στην Ελλάδα, η άλλη αποστολή, του πατέρα και εκπαιδευτή επίσης. Ο μικρός βελτιώθηκε αισθητά όχι μόνο τεχνικά αλλά από πλευράς αντίληψης και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Είχε στην αρχή στην Βουλγαρία και την κακιά στιγμή του, αλλά πέρασε. Και ότι δεν σε σκοτώνει, σε κάνει σιδερένιο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p9260417_resize.jpg 
Προβολές:	574 
Μέγεθος:	170,7 KB 
ID:	226772


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  4. #124
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Ελπίζω να βοήθησα στην ανατροφή και εκπαίδευση ενός γρήγορου αλλά κυρίως ασφαλούς και συνειδητοποιημένου αναβάτη. Δεν θα είναι ποτέ Rossi, αλλά ταξιδευτής περιπέτειας μάλλον ναι. Ότι μπορεί να υπάρχει τόσο μεγάλη μεταμόρφωση μόλις σε έξι χιλιάδες χιλιόμετρα, δεν θα πίστευα πριν.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p9180301_resize.jpg 
Προβολές:	574 
Μέγεθος:	206,0 KB 
ID:	226773


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  5. #125
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Υ.Γ. Συμβουλή για πατεράδες: όποιος είστε περίπου στην φάση μου [ηλικία, γιός], μην διστάσετε και κάντε κάποιο ταξίδι μαζί, συμφέρει, θα πάρετε τόσα πράγματα πίσω, που ούτε ελπίζατε καν....



    Κώστας


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p9250416_resize.jpg 
Προβολές:	572 
Μέγεθος:	186,7 KB 
ID:	226774


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  6. #126
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.045
    Εξοχο!!!!!

    Μπράβο και στους δυο σας!!!

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της George20vt
    Εγγραφή
    08/09/2009
    Μηνύματα
    504
    Ένα "διαφορετικό" ταξιδιωτικό, με τη συναισθηματική φόρτιση παρούσα και απολύτως δικαιολογημένα.


    Δε σου κρύβω πως όταν στην αρχή ακόμη διάβασα αυτό...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από liberec
    Όταν πήρα αυτό το τσαντάκι, που είναι και σχετικά μεγάλο, ευρύχωρο, ησύχασα. Τώρα τα βάζω όλα μέσα και δεν είναι σκόρπια. Ο αφηρημένος εγκέφαλός μου δεν είναι ικανός να τακτοποιήσει πέντε διαφορετικές τσέπες με οκτώ σημαντικά αντικείμενα. Ένα μεγάλο στην μέση το καταφέρνει εύκολα και με ασφάλεια. ....... Όλα μέσα στο τσαντάκι λοιπόν. Ο Νίκος δυστυχώς κληρονόμησε και αυτό το κουσούρι μου, για αυτό είναι και δώρο ιδιαίτερα χρήσιμο, θα τα έχει όλα υπό έλεγχο.
    ...χαμογέλασα σκεφτόμενος και το δικό μου κουσούρι. Που να φανταστώ ότι για το ίδιο κουσούρι θα είχατε περιπέτεια παρόμοια με τη δική μου , έστω και σε λίγο πιο light εκδοχή

    Ευτυχώς η εξέλιξη ήταν θετική και μπορέσατε να ευχαριστηθείτε όλο το υπόλοιπο!
    Εύχομαι και σε επόμενο

  8. #128
    ...Το μόνο που σκεφτόμουνα όταν το διάβαζα ήταν να είμαστε καλά εγώ και ο γιος μου και σε 15 χρόνια να κάνουμε κάτι αντίστοιχο… (τώρα είναι 7…)

    Να είστε πάντα καλά μπαμπάς και γιος ..

  9. #129
    ..νά'σαστε πάντα γεροί και να γεμίζετε με τέτοια!


  10. #130
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648
    καταφερα μετα απο 2 καφεδες κ ενα 2ωρο να το διαβασω μονοκοπανια
    κ ηχρηματαποστολει κ η εκπαιδευση αισιο τελος!το top πατερας κ γιος μαζι σε ενα τοσο ωραιο ταξιδη με απο ολα μεσα,κ αυτο το no good for eyεs τι να πω....
    τελικα πολυ good for eyes κ οχι μονο το ταξιδιωτικο σου
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Na'ste panta geroi kai na ton xairesai ton gio sou...Elpizw na se akolouthei olo k perissotero se tetoia taksidia!Oloi tha thelame na eixame mia toso dunati sxesi me ton patera mas kai eidika an dn ton vlepeis k suxna,opos stin diki sas periptwsi!




    PS:Me sugxwreis gia ta greeklish alla dn uparxei kanenas upologistis me ellinika edw trigurw.

  12. #132
    που στε ρεεεεεεεεεεε! !!!! Το avatar του/της jpag
    Εγγραφή
    01/12/2007
    Μηνύματα
    258

  13. #133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liberec
    Υ.Γ. Συμβουλή για πατεράδες: όποιος είστε περίπου στην φάση μου [ηλικία, γιός], μην διστάσετε και κάντε κάποιο ταξίδι μαζί, συμφέρει, θα πάρετε τόσα πράγματα πίσω, που ούτε ελπίζατε καν....
    Κώστας
    + 10000000000000000000000


    Νο1

    Νο2


    ΝΑ ΕΙΣΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ

    :a19: :a19:

    Μια ζωή δεν αξίζει τίποτε, αλλά και τίποτε δεν αξίζει όσο μια ζωή.

  14. #134
    Αψογοι...

    Motoadv.gr- The Best Motorcycle Travel Blog

  15. #135
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Timberg
    + 10000000000000000000000


    Νο1

    Νο2


    ΝΑ ΕΙΣΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ

    :a19: :a19:


    είσαι άψογος ... και προηγείσαι βέβαια, και τα δύο SUPER


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. California Superbike School REPORT
    από EarthDog στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 22:49
  2. 0-300 Riding School Report
    από sniper στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 09:23
  3. A family is sitting around the supper table. The son asks his father,
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2005, 13:36
  4. MotoGP set-up report - Malaysia
    από RapidShade στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 13:50
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF