Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 155

Θέμα: Αγορά fun bike / CBR954RR VS Tuono1000R

  1. #121
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Fun bike ζήτησε. Το vstrom δεν είναι ούτε fun, ούτε bike.
    Στο άλλο θέμα το VSTROM
    Το εξιμισο
    σπάει κοντέρ.
    Φαντάζομαι το
    1000 διακτινιζεται
    Στριβει σαν gp
    Πλαγιολισθαινει σαν super Μoto
    Τι άλλο.να ζητήσει κανείς....

  2. #122
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Στο άλλο θέμα το VSTROM
    Το εξιμισο
    σπάει κοντέρ.
    Φαντάζομαι το
    1000 διακτινιζεται
    Στριβει σαν gp
    Πλαγιολισθαινει σαν super Μoto
    Τι άλλο.να ζητήσει κανείς....
    Φρένα για να μην ανοίξει καινούρια μαύρη τρύπα στο σύμπαν.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    +1 Tuono...

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    V STROM
    Πρότεινε κανένας?
    Δεν εισαι με τα καλα σου μου φαινεται.. Να μαθει ειπε το παλικαρακι... τι θες να παθει κανενα με το οπλο στα χερια??

    Ασε πρωτα να μαθει πεντε πραγματα και μετα μπαινει στα βαθια...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #125
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Επειδη το στρωμα ολοι το χετε για φτυσιμο, να ενημερωσω οτι εγω (και καποιοι αλλοι παλιοι) γνωριζουμε ατομο που αν σας πετυχει με το στρωμα του θα σας ξεκωλιασει και δεν θα ξερετε κι απο που σας ηρθε. Αυτα ετσι προς ενημερωση σας. Αν λοιπον θελετε να δειτε τις πραγματικες δυνατοτητες ενος στρωματος, οπου πετυχετε στρωμ με τιγρε ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΓΡΕ σελα, δοκιμαστε να τον τσιγκλισετε λιγο.

    Υ.γ. σοβαρα μιλαω! Να ειστε ετοιμοι να πληρωνετε τα μηχανακια σας στην καλυτερη περιπτωση αν προσπαθησετε να τον ακολουθησετε!!!

    Φιλικα.

    Οσο για το θεμα...μαλλον πρεπει να ορισπυμε τι ειναι fun. Γιατι προσωπικα δεν νλεπω κανενα fun στα 2 μηχανακια που εβαλε ο δημιουργος. Το ενα ειναι SS και το αλλο street fighter. Κανενα fun λοιπον κατα τη γνωμη μου.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #126
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Επειδη το στρωμα ολοι το χετε για φτυσιμο, να ενημερωσω οτι εγω (και καποιοι αλλοι παλιοι) γνωριζουμε ατομο που αν σας πετυχει με το στρωμα του θα σας ξεκωλιασει και δεν θα ξερετε κι απο που σας ηρθε. Αυτα ετσι προς ενημερωση σας. Αν λοιπον θελετε να δειτε τις πραγματικες δυνατοτητες ενος στρωματος, οπου πετυχετε στρωμ με τιγρε ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΓΡΕ σελα, δοκιμαστε να τον τσιγκλισετε λιγο.

    Υ.γ. σοβαρα μιλαω! Να ειστε ετοιμοι να πληρωνετε τα μηχανακια σας στην καλυτερη περιπτωση αν προσπαθησετε να τον ακολουθησετε!!!

    Φιλικα.

    Οσο για το θεμα...μαλλον πρεπει να ορισπυμε τι ειναι fun. Γιατι προσωπικα δεν νλεπω κανενα fun στα 2 μηχανακια που εβαλε ο δημιουργος. Το ενα ειναι SS και το αλλο street fighter. Κανενα fun λοιπον κατα τη γνωμη μου.

    Ο συγκεκριμένος που λες, αν έχω καταλάβει καλά, και με παπί να σε πετύχει θα σου αλλάξει τον αδόξαστο
    Άμα έχεις τέτοια χέρια, ό,τι και να καβαλάς (ακόμα και στρωμ ) σε όπλο μετατρέπεται.

    Το tuono γιατί δεν είναι fun?
    Γυμνό, ελαφρύ, 2κύλινδρο, δυνατό, με πολύ καλό στήσιμο.

    Εκτός κι αν με το fun πάμε στην κατηγορία "διαχειρίσιμο fun" οπότε πιάνουμε μονοκύλινδρα μοτάρντ κλπ.
    Αν εννοείς αυτό, σύμφωνοι.

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος

    Οσο για το θεμα...μαλλον πρεπει να ορισπυμε τι ειναι fun. Γιατι προσωπικα δεν νλεπω κανενα fun στα 2 μηχανακια που εβαλε ο δημιουργος. Το ενα ειναι SS και το αλλο street fighter. Κανενα fun λοιπον κατα τη γνωμη μου.
    Αυτή η κουβέντα ίσως έχει αρκετό ενδιαφέρον και θα μπορούσε να βοηθήσει και άλλους στην επιλογή μηχανής. Αλλά νομίζω σε νέο θρεντάκι


    Κατά τα άλλα, θυμάμαι τον αδερφό του spyro σε κάποιο 36ωρο να τον κυνηγάνε καμιά 100στη μηχανές και τερματίζει πρώτος με δανεικό στρώμα
    Travel, Grow, Share

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Επειδη το στρωμα ολοι το χετε για φτυσιμο...

    Φιλικα.
    .
    Γιωργο, Δεν έχει κανείς το στρομα για φτύσιμο.. Τις υπερβολές αρκετων κατόχων σχολιάζουμε στο άλλο θέμα... Όσο για το παλικάρι που λες, αν κάποιος "το χει" το άθλημα, ότι και να πάρει θα το πάει, είναι γνωστά αυτά...


    Προσωπικά τα Street fighter τα θεωρώ fun bikes, μετά τα motard..

  9. #129
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ο συγκεκριμένος που λες, αν έχω καταλάβει καλά, και με παπί να σε πετύχει θα σου αλλάξει τον αδόξαστο
    Άμα έχεις τέτοια χέρια, ό,τι και να καβαλάς (ακόμα και στρωμ ) σε όπλο μετατρέπεται.

    Το tuono γιατί δεν είναι fun?
    Γυμνό, ελαφρύ, 2κύλινδρο, δυνατό, με πολύ καλό στήσιμο.

    Εκτός κι αν με το fun πάμε στην κατηγορία "διαχειρίσιμο fun" οπότε πιάνουμε μονοκύλινδρα μοτάρντ κλπ.
    Αν εννοείς αυτό, σύμφωνοι.
    Ο συγκεκριμενος (χωρις να ξερω ποιον καταλαβες) ναι. Θα παει με οτι κι αν εχει και οι αλλοι δεν θα το πιστευουνε. Αυτο δεν αλλαζει το οτι οι δυνατοτητες του στρομ ειναι πολυ αλλου σε σχεση με το τι πιστευει ο κοσμος.
    Στο θεμα...αν δεν ειναι διαχειρισιμο δεν εχει καθολου fun!
    Και ενω το τουονο ειναι φανταστικο μηχανημα, στους ελληνικους δρομους δεν βγαζει το fun γιατι εκτος απο αυτα που ειπες δεν ειναι τπτ αλλο παρα ενα μηχανακι με ss χαρακτηρα που απλα εχει καρατιμονα. Δεν φτανει αυτο κατα τη γνωμη μου. Η αναρτηση ειναι ss, τα λαστιχα ειναι ss, το μοτερ ειναι λυσσα, τα φρενα απολυτα, λαθη δεν συγχωρουνται. Αυτο δεν εχει πλακα. Ειναι ενα σοβαροτατο εργαλειο!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Αυτή η κουβέντα ίσως έχει αρκετό ενδιαφέρον και θα μπορούσε να βοηθήσει και άλλους στην επιλογή μηχανής. Αλλά νομίζω σε νέο θρεντάκι


    Κατά τα άλλα, θυμάμαι τον αδερφό του spyro σε κάποιο 36ωρο να τον κυνηγάνε καμιά 100στη μηχανές και τερματίζει πρώτος με δανεικό στρώμα


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Γιωργο, Δεν έχει κανείς το στρομα για φτύσιμο.. Τις υπερβολές αρκετων κατόχων σχολιάζουμε στο άλλο θέμα... Όσο για το παλικάρι που λες, αν κάποιος "το χει" το άθλημα, ότι και να πάρει θα το πάει, είναι γνωστά αυτά...


    Προσωπικά τα Street fighter τα θεωρώ fun bikes, μετά τα motard..
    Ξερω που αναφερεστε. Απλα κραταω το ισιο γιατι στις υπερβολες των μεν απαντατε και οι δε με υπερβολες
    Προσωπικα fun bikes θεωρω τα motard και τα μηχανακια που συγχωρουν η ακομα καλυτερα διορθωνουν λαθη και που ταιριαζουν στους δρομους μας. Για παραδειγμα ktm 950-990.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Fun bike ειναι ενα μηχανάκι με σοβαρο πλαίσιο αναρτησεις και μοτερ το οποιο θα προσφερει ευχαριστηση στον εκαστοτε αναβατη

    Καποιο χαιρονται με τα ss αλλοι με motard, streetfighter κοκ. Ο καθενας βρισκει αυτο που τον κανει να εχει ενα μονιμο χαμογελο στο προσωπο του.

    Και ναι ο τιτανας μπορει να παταει το 99% αυτων που θα τον ακολουθουσαν με το vstrom αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα χαιροταν περισσοτερο το στριψιμο πχ με ενα multistrada

  11. #131
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    δες και 675 daytona παιζει να ειναι πολυ ωραιο μηχανακι
    δεν εχω οδηγησει κανενα απλα το 954 μου φαινεται ογκωδες μηχανημα
    το tuono ειναι πολυ ωραιο ειδικα το factory

  12. #132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Στο θεμα...αν δεν ειναι διαχειρισιμο δεν εχει καθολου fun!
    Συγχέεις τις έννοιες μάλλον. Διαχειρισιμο=ασφαλές.
    Τα fun bikes, πρέπει να έχουν δύο πράγματα. Γκάζι και μικρό βάρος (σχετικό αυτό, αλλά δεν υπάρχει fun bike με 250 κιλά).

    Ο συνδυασμός των παραπάνω δύο, ποτέ δεν είναι "διαχειρισιμος" και γιαυτό έχουν fun.
    Κανείς κάτοχος δεν αγοράζει naked 1000αρι επειδή ταιριάζει στους ελληνικούς δρόμους. Αλλιώς θα έπαιρνε XT.
    Για την καβλα το παίρνει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #133
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.758
    Μετα απο οσα εχω διαβασει, αυτη τη στιγμη βλεπω δυο επιλογες. Προχωραω με το σχεδιο δυο μηχανες και παω σε μικρο+Tuono ή διαφορετικα παω σε ΜΤ09. Θα εξαρτηθει πολυ και απο το τι ευκαιριες θα βρεθουν. Φυσικα πιο πολυ με ψηνει η πρωτη εκδοχη, αλλα ειναι λιγο πιο δυσκολη σαν αγορα.

    Σαν back-up plan κραταω το ΜΤ09 που ξερω πως θα με καλυψει στην καθημερινοτητα μου και ως μοναδικο μηχανακι. Ειναι πολυ κοντα στο ΜΤ07 σε πολλες παραμετρους (στησιμο/θεση οδηγησης/βαρος/ογκο/αξιοπιστια). Μοναδικο μειονεκτημα που βλεπω η αυξημενη σχετικα καταναλωση, η οποια ομως με την καθημερινη οδηγηση εντος πολης μπορει να στοιχισει αρκετα. Απο πλευρας fun factor ειναι επισης εγγυημενα καλη επιλογη.

    Τα μεγαλα ΚΤΜ που αναφερθηκαν δε με ψηνουν (αν και θεωρω το super duke πανεμορφο μηχανακι). Εχω φιλο με 990 adv και του εχει γινει λιγο τρυπιος κουμπαρας το εργαλειο, ολο κατι ζηταει.

    Τελος, στο θεμα fun bike θα συμφωνησω με το Ζευκα οτι ειναι υποκειμενικο το θεμα. Και ο trooper βεβαια τη γνωμη του εκφραζει, οποτε σεβαστο το οτι αυτο θεωρει εκεινος ως fun. Οπως τη βρισκει ο καθενας που λεμε. Μιας και μιλαμε για μενα παντως η αποψη μου περι fun bike ταιριαζει με τον ορισμο του byron.

  14. #134
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Συγχέεις τις έννοιες μάλλον. Διαχειρισιμο=ασφαλές.
    Τα fun bikes, πρέπει να έχουν δύο πράγματα. Γκάζι και μικρό βάρος (σχετικό αυτό, αλλά δεν υπάρχει fun bike με 250 κιλά).

    Ο συνδυασμός των παραπάνω δύο, ποτέ δεν είναι "διαχειρισιμος" και γιαυτό έχουν fun.
    Κανείς κάτοχος δεν αγοράζει naked 1000αρι επειδή ταιριάζει στους ελληνικούς δρόμους. Αλλιώς θα έπαιρνε XT.
    Για την καβλα το παίρνει.
    Μαλλον δεν εγινε κατανοητο το τι εννοω.

    Για να εχει fun πρεπει, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ με την οποια δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να συμφωνει, να νιωθει ο αναβατης οτι οταν του κουνησει, ντριφταρει, σηκωθει, ανοιξει τροχια κλπ, μπορει να το φερει.
    Το οτι καποιοι μπορουμε να το διαχειριστουμε αυτο πανω σε ενα γκαζιαρικο, ελαφρυ μηχανακι σαν το τουονο και το διασκεδαζουμε κι ολας, δεν κανει το μηχανακι fun bike

    Φυσικα ειναι ξαναλεω η προσωπικη μου αποψη και δεν υποχρεουται κανεις να την ενστερνιστει!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #135
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ....
    Κατάλαβα ποιον εννοείς, τον ίδιο λέμε.

    Έχεις ένα δίκιο σε αυτό που λες, με την έννοια ότι εγώ που είμαι κουλός και δεν μπορώ να κουμαντάρω το τουόνο θα μου προσφέρει λιγότερο φαν τελικά από αυτό που θα προσφερει σε αυτόν που μπορεί να το κουμαντάρει, ή από ένα μηχανάκι που θα μπορούσα εγώ να κουμαντάρω.

    Το θέμα είναι οτι κι ορισμός που δίνει ο Βύρωνας είναι σωστός.
    Και έχει συνηθιστεί αυτά τα μηχανάκια να τα βάζουμε στην κατηγορία fun bikes.

    Fun bikes είναι, αλλά όχι για αρχάριους.

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αγορά καινούριας Yamaha MT07 vs Yamaha XJ6 vs Suzuki Gladius
    από yannisk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2015, 13:50
  2. Αγορα ON/OF Transalp vs BMW η κατι αλλο?
    από stelioskrete στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2014, 11:13
  3. Αγορά μηχανής yzf 125 Vs cbr 125
    από Spitz στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2014, 17:02
  4. Fun Bike Facts
    από byron στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2013, 23:57
  5. CBR954RR vs GSXR750 K4-K5
    από gaz6 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2011, 05:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF