Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 195

Θέμα: Video με το νεο VFR 1200

  1. #121
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    EIXA KAI 2 BLACKBIRD........2003 ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ


    Mέ τό πρώτο έκανα 600κμ. μόνον ........τό είχαμε βγάλει άπό τήν κούτα.
    Παρέδωσε πνεύμα,ή μπαταρία ,ό άνορθωτής ,τά πηνία.......
    Ή έξυπηρέτηση ήταν άμεση καί άψογη.
    ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΙΧΑ ΣΑΛΤΑΡΕΙ ΕΓΩ...??
    Όλοι μού φώναζαν ,άστο στήν κατηφόρα νά πάρει μπρός.......
    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΛΕ...........ΗΛΕΚΤΡΙΚ.....!!!
    Έγώ όμως είχα σαλτάρει καί λέω φέρτε μου ένα άλλο χρώμα....
    Μαύρο στό καπάκι...........
    Μέσα σέ ένα χρόνο.........ΞΕΝΕΡΩΣΑ........τό λαχταρούσα χρόνια,άλλά
    ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.........ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑΣ......!!!!
    Τό μόνο καλό πού είχε.........όταν τελικά κατάφερνε καί άνέβαζε χιλιόμετρα ήταν
    όντως τά φρένα του...........!!!!!
    ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟ VARADERO..........ΑΠΛΑ Ο ΜΕΣΟΣ
    ΟΔΗΓΟΣ, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ABS.....!!!!
    ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ.........!!!!

    Άλλο πράμμα όμως τό hayabusa..........ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ.....!!!

    Ίσως στά 65 μου άν ζώ άκόμα τό ξανασκεφτώ......ξανά γιά μαυροπούλι...!!

    Η ΧΟΝΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..........ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΛΕ ΓΙΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΟΥ.....
    σχεδόν άδερφίστικα.........καί τώρα τελευταία ή λέξη άξιοπιστία....ΚΛΩΝΙΖΕΤΑΙ...!!!
    Έτοιμος είναι ό Σοιχίρο νά βγεί άπό τόν τάφο....!!!




    Ρε μάστορα....

    μην είμαστε συνέχεια σε '3 πουλάκια κάθονται' mode...

    Αν σου καψε ανορθωτή, ε τότε ας μην το έπλενες πολύ... είναι γνωστό ότι η όλη μαλακία ξεκινάει από τη φύσσα κάτω από την ουρά.
    Και αες φρόντισες να τπ ζήσεις λίγο παραπάνω (έστω σε μαύρο) και ας ψαχνόσουν εκεί που έπρεπε (αναρτήσεις).

    Πάμε στα φρένα.....

    Όλο μου χτυπάς το ABS , CBS minos-EMi και άλλα ωραία...
    Το συγκεκριμμένο σύστημα είναι βοήθεια σε μέτρια και άνω άσφαλτο (όπου τα συγκεκριμμένα φρένα ΕΧΟΥΝ δύναμη να μπλοκάρουν τροχό με 2 δάχτυλα στη μανέτα) ΑΛΛΑ ΟΧΙ σε γυαλισμενη Ελληνική (είτε σκονισμένη καλοκαιρινή είτε βρεγμένη μετα-καλοκαιρινή) ειδικά όταν έχεις επέμβει στα ελατήρια του πηρουνιού. Το γιατί..... σκύψε κάτω από το αριστερό του πηρούνι και έλα ΜΕΤΑ να σου εξηγήσω. Αν μη τι άλλο .... με χωμάτινο μιλάς, λες να τσιμπάω με ψιλογλυστρηματάκια και μπλοκαρισματάκια?

    Πάμε στα γκάζα....
    Δε σου φτάναν? Μαγκιά σου. Το ξέρουν και οι πέτρες ότι είναι πιο αργό από το haya, εσύ δεν το ήξερες? Αλλά όχι δεν ανεβάζει και χιλιόμετρα... τότε δε σου φτάνει τίποτα.
    Και μπαι δε γουει, εσύ με πόσα ρολάρεις όταν κατεβαίνεις προς τα κάτω? Και τι κουβαλάς μαζί σου?

    Και στο φινάλε, ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ μου, δεν τρακοσαρίζω με μηχανάκι μαρκας που έχει παράδοση στα κομμένα πλαίσια από το πρώτο GSXR. και που έχει ένα σκασμό κραδασμούς μέχρι να στροφάρει (και το παλιό μου ninja ΔΕΝ είχε άξονες εξισορρόπησης αλλά έτσι ΔΕΝ έκανε....)


    Σας φταίει η Honda?
    Πάρτε Kawasaki....Yamaha... Aprilia....

    Αλλά ήμαρτον με τα Suzuki

    δεν μιλάμε, δε δίνουμε σημασία, αφήνουμε ΠΟΛΛΕΣ κουβέντες να πέσουν όπου να'ναι αλλά παρτε το χαμπάρι....

    εδώ και καιρό, πολύ καιρό......


    MAΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΝΤΑΙ....



    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -





















    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  2. #122
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    ...


    πολυ μεγαλο για τα δικα σου δεδομενα...


    new word record



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  3. #123
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    αν εχει και I-pod και εσωτερικο Modem φυτεμμενο στην ECU ωστε να κατεβαζει Online τα Updates εγω μαζι τους.........


    :a31:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #124
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.712
    μάλιστα...λογικό και επόμενο να υπάρχουν αντιδράσεις. Εξάλλου αυτό γίνεται με κάθε νέα καινοτομία / τεχνολογία που εμφανίζεται στην αγορά (και ειδικά φαντάζομαι στην μηχανοκίνηση). Φαντάζομαι ότι τα ίδια μοτίβα επιχειρημάτων χρησιμοποιήθηκαν όταν εμφανίστηκε ο ψεκασμός (σε σχέση με τα καρμπιρατέρ) ή η ηλεκτρονική ανάφλεξη (σε αντίθεση με το points ignition...) και ακόμα πιο παλιά με την εμφάνιση του πρώτο μηχανοκίνητου αυτοκινήτου όταν το πιο αξιόπιστο μέσο προσωπικής μετακίνησης ήταν το.....άλογο
    είναι στην φύση του ανθρώπου να αναζητά την πρόοδο και ταυτόχρονα να αντιστέκεται σε κάθε τι νέο απλά και μόνο γιατί το ''παλιό'' είναι γνώριμο, δοκιμασμένο και το έχει συνηθίσει...

    απλά για ένα λεπτό φανταστείτε το αντίθετο....
    φανταστείτε ότι ΟΛΕΣ οι μηχανές που έχετε οδηγήσει μέχρι σήμερα είχαν DG και αυτόματη λειτουργία και το μόνο είχατε να κάνετε ήταν..γκάζι... φρένο! ελάτε φανταστείτε το...
    και ξαφνικά έρχεται η HONDA και σας λέει ότι πλέον οι ταχύτητες θα αλλάζουν από το αριστερό πόδι, με την βοήθεια ενός λεβιέ στο αριστερό γκρίπ και από πάνω θα πρέπει με το δεξί χέρι να ανοιγοκλείνεις το γκάζι σε κάθε αλλαγή και όλα αυτά με συντονισμό γιατί υπάρχει κίνδυνος να επηρεαστεί η ευστάθεια την μοτοσυκλέτας....
    είδατε, το Α/DG δεν είναι και τόσο χάλια τελικά ε;....


    υγ: όχι δεν προκειται ποτέ να πάρω τέτοιο πράμα...
    προτιμώ να πιω 2 λίτρα νιτρογλυκερίνης και να πάω για τραμπάλα..... :rotflmao:
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  5. #125
    ΚΩΣΤΗΣ ZZR1400R Το avatar του/της booktsio
    Εγγραφή
    15/09/2003
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    MAΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΤΟΥΧΑΝ........ΑΛΛΙΩΣ

    δέν θά μίλαγες γιά θέαμα,οδηγικές ικανότητες κ.λ.π....τών σημερινών όδηγών μέ αύτούς
    τού παρελθόντος.
    Τό 1980 μέ ένα μηχανάκι στό δρόμο ήσουν μέ 200-220 κμ.
    Τώρα είσαι μέ 300 πιά.
    Τό ότι τά 220 τού 1980........ΘΕΛΑΝΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΚΚΑΛΑ........αύτό θέλω νά
    σού πώ.....!!!
    Ή έξέλιξη είναι νομίζεις ταυτόσημη καί άνάλογη τού θεάματος καί τών ίκανοτήτων
    τών όδηγών...??
    ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ....
    Δέν ήταν άπλά πιό δύσκολες οί μηχανές τότε.
    ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ.....!!!
    Άν έβαζες έναν όδηγό τού 80-85 πάνω σέ ένα σημερινό μηχανάκι........
    ΘΑ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ.......!!!!!
    Άλλο πράμμα ή έξέλιξη ,άλλο τό πήξιμο στό ήλεκτρονικό.
    Άλλο πράμμα ή άεροδυναμική ,τό μοτέρ ,τά φρένα,τό πλάισιο........καί ή βελτίωση τους
    καί άλλο τό φρενάρω έγώ γιά σένα,ελέγχω έγώ γιά σένα τήν πρόσφυση κ.λ.π...
    Άνέκαθεν ή γοητεία τού σπόρ ήταν στό νά δοκιμάζει ό άνθρωπος τά όρια του καί στό πώς
    καί πόσο μπορεί νά δαμάσει καί νά τιθασεύσει στό δρόμο τά άλογα.
    Έ..........όταν έρχεται ένα τσιπάκι ή ένα όλοκληρωμένο καί τά κάνει όλα αύτά τόσο
    μά τόσο εύκολα,τότε.........μπορεί νά γίνεσαι πιό γρήγορος,νά κάνεις καλύτερους γύρους,
    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ............ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ
    ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ.......!!!!!

    Άλλο πράμμα λοιπόν έξελίσσω μιά μηχανή..........καί άλλο άναθέτω τόν έλεγχο της
    στήν ήλεκτρονική.......άφήνοντας τόν άνθρώπινο παράγοντα στήν άκρη...!!
    Είναι δύο διαφορετικά πράγματα..........


    Έδώ ύπάρχει μιά πολύ λεπτή γραμμή,πού ή τεχνολογία τήν ύπερέβη.
    Άνέθεσε τόν έλεγχο στά ήλεκτρονικά......ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ.......!!!!


    Είχα γράψει κάποτε ότι τό..........

    HAYABUSA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.......!!!!!

    Μετά από αύτά πού άρχισαν νά έμφανίζονται........c-abs ήλεκτρονικά σταμπιλιζατέρ
    καί άλλα κόλπα βλέπω όντως τό haya νά φαντάζει σάν τήν τελευταία προσπάθεια
    τού άνθρώπου νά δοκιμάσει τά........ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΟΡΙΑ....!!!

    Δέν έχει φίλε τό hayabusa πού άνέφερες σάν παράδειγμα ούτε τράξιον κοντρόλ,
    ούτε αντισπίν,ούτε abs.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ BMW.........ΟΥΤΕ ΧΟΝΤΑ.....!!!!!

    Έπίσης δέν ξέρω πόσο πιό γρήγορο γύρο θά έκανε σέ κάποια πίστα άν τά είχε όλα αύτά.


    ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ.........
    ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΥΡΑΥΛΟΣ ΕΔΑΦΟΥΣ - ΕΔΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ
    ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΧΕΡΑΚΙΑ....!!!
    ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΗΔΟΝΗ...........
    ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΚΑΥΛΑ ,ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΣ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ ΚΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΣΤΑ 200....!!
    ΟΤΑΝ ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ Η ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΣΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΔΕΞΙΑ...!!!
    ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΣ ΤΑ 300..!!!

    Άλλη μαλακία κι αύτή,νά τριακοσαρίζει τό zzr μου τό 1990 καί νάρχονται 20 χρόνια
    μετά καί τά κοντέρ νά μή γράφουν 300.....!!!
    Λές καί τό κάνουν έπίτηδες έπειδή μέ 13 χιλιάρικα ξευτελίζεις τίς Πόρσε καί τίς Φερράρι.
    ΕΚΕΙ.......ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΟΡΙΑ...??







    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.


    Συμφωνώ σε αρκετά και γιαυτό και μπαίνω στην κουβέντα. Μπορούμε όμως να έχουμε και μια άλλη προσέγγιση στο θέμα. Ένα ένα λοιπόν.

    Καταρχήν έχω δει πολύ Ντούχαν και Ρέινυ και Σβάντς και λίγο Γκαρντνερ και Λώσον. Οπότε μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις.

    Το θέμα του θεάματος δεν μπορεί να συζητηθεί. Η δεκαετίες '80-'90 ήταν οι χρυσές δεκαετίες των gp , δεν υπάρχει σύγκριση, συμφωνώ απόλυτα.

    Οδηγικές ικανότητες όμως;... Μήπως προσπαθώντας να υποστηρίξεις τη γνώμη σου υπερβάλεις λίγο; Οι σημερινοί οδηγοί έχουν ικανότητες ίδιες με τους παλαιότερους ακριβώς! Μα οι οδηγοί εξελίσονται και μαθαίνουν μαζί με τις μοτοσυκλέτες δεν είναι ανεξάρτητοι της εποχής τους!
    Αυτά τα μηχανάκια είχαν τότε, αυτές τις οδηγικές ικανότητες ήταν υποχρεωμένοι να αναπτύξουν για να τα οδηγήσουν! Οι σημερινοί οδηγοί έχουν άλλου είδους ικανότητες οδηγικές , αυτό είναι το θέμα. Δεν σημαίνει ότι ένας παλιός οδηγός-Ντούχαν πχ. - σε μια νέα μοτοσυκλέτα θα πήγαινε πιο γρήγορα, δεν έχει μάθει να εξελίσει μια τέτοια μοτοσυκλέτα. Μπορεί να βαριόταν βέβαια, όπως αναφέρεις αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το ποιός είναι πιο ικανός...

    Όσοι έχουν τρέξει σε αγώνα και έχουν κάνει πίστα ξέρουν πολύ καλά ότι το θέμα οδήγηση είναι ένα ζήτημα , αλλά το θέμα εξέλιξη είναι ένα άλλο , μεγαλύτερο και σπουδαιότερο πολύ συχνά.

    Τα 220 του 1980 θέλανε μεγάλα ΚΑΚΚΑΛΑ αλλά αυτό το λέμε τώρα που έχουμε τα 300 για πλάκα-και μας φταίει που βάζουν και κόφτη...- τότε δεν λέγανε "ποπο τι δυσκολο μηχανάκι καβαλάω", δεν το ξέρανε γιατι ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!
    Η εξέλιξη ΔΕΝ είναι ταυτόσημη του θεάματος αλλά ΕΙΝΑΙ ταυτόσημη ΤΩΝ ΙΚΑΝΟΤΉΤΩΝ ΤΩΝ ΟΔΗΓΏΝ! Ποιός νομίζεις ότι έχει εξελίξει τα μηχανάκια μας και το busa σου; Οι εκάστοτε οδηγοί αγώνων.
    Καλύτεροι οδηγοί δεν ήταν κατά τη γνώμη μου. Πιο ριψοκίνδυνοι σίγουρα. Το να είσαι ριψοκίνδυνος όμως δεν σε κάνει καλύτερο οδηγό, ούτε στο δρόμο ούτε -πολύ περισσότερο-
    στην πίστα.
    Η εξέλιξη δεν έχει φρένο, δεν μπορείς να πεις φτιάξε καλύτερα φρένα και πλαίσιο αλλά όχι ηλεκτρονικά... δεν γίνεται.

    Δεν φρενάρει ούτε επιταχύνει κανείς για λογαριασμό άλλου. Απόδειξη οι διαφορές στους χρόνους οδηγών ίδιων ομάδων. Δες τον Πεντρόζα και τον Ντοβιτσιόζο, τον Στονερ και όποιον θες από τους team mates που είχε, τον Ρόσι και όλους τους πριν τον Λορέντζο. Και δες και τον Λορεντζο που είναι ΟΔΗΓΑΡΑ και είναι αυτός που μπορεί να κάνει να δουλέψουν υπερ του όλα αυτά που οι άλλοι δεν μπορούσαν σ'αυτό το βαθμό-και που βέβαια έχει εξελίξει ο Ρόσσι , αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.... Γιατί; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ!!!

    Σιγά να μην μπορεί ένα τσιπάκι να σε κάνει να μην πεφτεις. Δηλαδή τώρα τα V-Strom με abs ...δεν πεφτουν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για όλα τα άλλα περί οδηγικής ηδονής κτλ συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά δεν έχουν να κάνουν με τις ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ κάθε οδηγού.

    Τώρα για το ότι... "το HAYABUSA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ......."



    ας το αφήσω ασχολίαστο...


  6. #126
    ΚΩΣΤΗΣ ZZR1400R Το avatar του/της booktsio
    Εγγραφή
    15/09/2003
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    The haya fraternity as usual misses the point.........:o


    Λογικό ..... με τέτοια φρένα που έχει

    ΕΤΣΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ... ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΟ BUSA Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΛΙ...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #127
    ΚΩΣΤΗΣ ZZR1400R Το avatar του/της booktsio
    Εγγραφή
    15/09/2003
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird


    MAΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΝΤΑΙ....







    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -





















    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:















    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #128
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    μιας και θεσατε τις οικανοτητες που πλεον δεν εχουν οι οδηγοι...

    θυμαμαι μια συνεντευξη ενος αγωνιζομενου που ετρεχε group B...ξερετε...τα τερατα...

    οδηγησε ενα σημερινο αμαξι wrc, που εχει λιγοτερη δυναμη, και νομιζω πως ειναι και βαρυτερο απο εκεινα...


    αυτο που ειπε, ηταν πως δε μπορουσε να το οδηγησει γιατι πηγαινε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ για τα δικα του δεδομενα...δε μπορουσε να διανοηθει πως μπορουσε να μπει σε μια στροφη με τετοια φορα, ειδικα οταν η εμπειρια του ηταν σε τελειως αλλες κατασκευες...
    δυστυχως δε θυμαμαι το ονομα του...

    επισης, δειτε οσοι δεν εχετε δει, τον hamond απο το top gear, που ο τυπος εχει οδηγησει τα παντα απο αυτοκινητα...του εδωσαν να οδηγησει την F1 ths Renault και μετα βιας καταφερε να κανει 2 γυρους, δε μπορουσε καν να το στριψει το μηχανημα...


    οι συγχρονοι οδηγοι αγωνων ειναι οι καλυτεροι που υπαρχουν εβερ...και αυτο, γιατι ξερουν ΟΛΑ οσα ηξεραν και εκαναν οι παλιοτεροι superstar, συν τα δικα τους...παντα ο ενας οδηγος θα ειναι καλυτερος απο τον προηγουμενο...






    τωρα για το κιβωτιο, δε μπορω να καταλανω γιατι κλαιγεστε πραγματικα...μιλαμε για ενα ηλεκτρομηχανικο συνολο, πολυ ακριβο σαν κατασκευη, το οποιο σου δινει περισσοτερες επιλογες απο ενα απλο.Αλλα ΔΟΥΛΕΥΕΙ και οπως ολων των μοτοσυκλετων κατ'επιλογη...



    το μονο που θα αξιζει να διαμαρτυρηθει καποιος, ειναι για αυτο που παραπονεθηκε ο reinmeister...
    δηλαδη το οτι θα ειναι κριμα να το κανουν να εχει 130-140 αλογα.Δηλαδη 10+ χρονια μετα το blackbird, να εχει την ιδια ιπποδυναμη...αυτο ειναι κατι για το οποιο πρεπει να παραπονιομαστε

    και οσοι νομιζετε οτι αυτο ειναι το μελλον στα κιβωτια κανετε πολυ μεγαλο λαθος!τετοια κιβωτια ειναι γνωστα πολλα χρονια τωρα...apo to 1939 για την ακριβεια...ξεκινησαν να πρωτοεμφανιζοντε σε αγωνες πριν απο καμια 20ρια χρονια, και σε μοντελα παραγωγης ειναι καμια 10ρια χρονια περιπου...ολα τα αυτοκινητα εχουν κιβωτιο διπλου συμπλεκτη?ΟΧΙ, και δεν εχουν γιατι ειναι πολυ ακριβο στην κατασκευη του και στο κοστος του, και γι 'αυτο προτιματε το συμβατικο.Στην πορσε ομως που οταν θα την αγορασει ο αλλος ενα καρο λεφτα δε τον νιαζει να δωσει και 5000 παραπανω για το κιβωτιο αυτο, και τα δινει...

    ετσι και στις μηχανες...οι πιο ακριβες θα εχουν την δυνατοτητα να δινοντε με το γαμηστερο κιβωτιο...οι αλλες οχι, για λογους κοστους προφανως...

  9. #129
    ΚΩΣΤΗΣ ZZR1400R Το avatar του/της booktsio
    Εγγραφή
    15/09/2003
    Μηνύματα
    81
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΑ p@nos.....



    εκτός από την ορθογραφία...



    no hard feelings ,man!


  10. #130
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από booktsio
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΑ p@nos.....



    εκτός από την ορθογραφία...



    no hard feelings ,man!


    nai man εχεις δικιο...ωρες ωρες μου ξεφευγουν μερικα που οταν τα ξαναδιαβαζω μου βγαινουν τα ματια εξω!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    [B]EIXA KAI 2 BLACKBIRD........2003 ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ

    Mέ τό πρώτο έκανα 600κμ. μόνον ........τό είχαμε βγάλει άπό τήν κούτα.
    Παρέδωσε πνεύμα,ή μπαταρία ,ό άνορθωτής ,τά πηνία.......
    Ή έξυπηρέτηση ήταν άμεση καί άψογη.
    ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΙΧΑ ΣΑΛΤΑΡΕΙ ΕΓΩ...??
    Όλοι μού φώναζαν ,άστο στήν κατηφόρα νά πάρει μπρός.......
    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΛΕ...........ΗΛΕΚΤΡΙΚ.....!!!
    Έγώ όμως είχα σαλτάρει καί λέω φέρτε μου ένα άλλο χρώμα....
    Μαύρο στό καπάκι...........
    Μέσα σέ ένα χρόνο.........ΞΕΝΕΡΩΣΑ........τό λαχταρούσα χρόνια,άλλά
    ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ.........ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑΣ......!!!!
    Τό μόνο καλό πού είχε.........όταν τελικά κατάφερνε καί άνέβαζε χιλιόμετρα ήταν
    όντως τά φρένα του...........!!!!!
    Το θέμα μπορεί να είναι για το V4 1200 αλλά βλέπω το γυρνάτε στο ΧΧ (δίκαια ίσως αφού το κενό που έχει αφήσει μετά το τέλος παραγωγής δεν μπορεί να το καλύψει ΚΑΝΕΙΣ ) και διαβάζοντας τα παραπάνω πρέπει λιππόν και εγώ να πω τα δικά μου :

    Είχες λέει 2 ΧΧ '03, το πρώτο μπλε και έκανε 600 χλμ, το 2ο μαύρο και δε λες πόσα έκανε. Σου έβγαλε κάτι που ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ (μπαταρία, ανορθωτής, πηνία...εκτός αν ιππονοείς ότι τα έβγαλε όλα...) σε εξυπηρέτησαν άψογα αλλά εσύ είχες σαλτάρει.

    ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΧ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ

    Λες λιππόν "όταν κατάφερνε και ανέβαζε χιλιόμετρα" Δεν ξέρω πόσο ποιο αργό είναι το '03 (καταλυτικό) σε σχέση με το δικό μου '00 ΧΧΥ αλλά αν δεν σε καλύπτει από γκάζια μια μοτοσυκλέτα με γύρω στα 140 άλογα τροχό που επιταχύνει 0-200 σε λίγο πάνω από 8 δευτερόλεπτα ιπποθέτω ότι χρειάζεσαι καμμιά 50αριά ακόμα για να "την ακούσεις"

    Τέλος για να πούμε και για λαγούς και κουκουβάγιες : μόλις χτές γύρισα από μία βδομάδα Ιταλία. Πέμπτη φορά μέσα σε τέσσερα χρόνια για μένα, 3η για το ΧΧ, τις άλλες 2 είχα πάει με το Hyper. Φανταστική χώρα με εκπληκτικές διαδρομές για οδήγηση. Αυτό που μου άφησε το XX είναι πως γίνεται μετά από 6 χρόνια στα χέρια μου, με 99500 χλμ στο κοντέρ, να μην το βαριέμαι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, να αναρωτιέμαι και εγώ ο ίδιος ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ 260+++ ΣΕΡΙ στην autostrada και να μην σε ενοχλεί ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ (ούτε αέρας με μαμά ζελατίνα, ούτε κραδασμοί, ούτε φρένα, ούτε τιμόνια, ούτε σταθερότητες) να πηγαίνεις αυθυμερόν από Ρίμινι - Βενετία για καφέ και πίσω και στην επιστροφή να μπαίνεις στον SS 67 από Φορλί για Μουρελιόνε (τρελλό μοταρντάδικο στροφιλίκι) και να αναρωτιέσαι ΑΝ πήγαινες ποιο γρήγορα & διασκεδαστικά εκεί από ότι πήγαινες μόλις 3 μήνες πριν με το Hyper (μόνο οι σούζες του μου έλλειψαν )

    My two fucking eurocents

  12. #132
    ΚΩΣΤΗΣ ZZR1400R Το avatar του/της booktsio
    Εγγραφή
    15/09/2003
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από supergeorge
    Το θέμα μπορεί να είναι για το V4 1200 αλλά βλέπω το γυρνάτε στο ΧΧ (δίκαια ίσως αφού το κενό που έχει αφήσει μετά το τέλος παραγωγής δεν μπορεί να το καλύψει ΚΑΝΕΙΣ ) και διαβάζοντας τα παραπάνω πρέπει λιππόν και εγώ να πω τα δικά μου :

    Είχες λέει 2 ΧΧ '03, το πρώτο μπλε και έκανε 600 χλμ, το 2ο μαύρο και δε λες πόσα έκανε. Σου έβγαλε κάτι που ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ (μπαταρία, ανορθωτής, πηνία...εκτός αν ιππονοείς ότι τα έβγαλε όλα...) σε εξυπηρέτησαν άψογα αλλά εσύ είχες σαλτάρει.

    ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΧ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ

    Λες λιππόν "όταν κατάφερνε και ανέβαζε χιλιόμετρα" Δεν ξέρω πόσο ποιο αργό είναι το '03 (καταλυτικό) σε σχέση με το δικό μου '00 ΧΧΥ αλλά αν δεν σε καλύπτει από γκάζια μια μοτοσυκλέτα με γύρω στα 140 άλογα τροχό που επιταχύνει 0-200 σε λίγο πάνω από 8 δευτερόλεπτα ιπποθέτω ότι χρειάζεσαι καμμιά 50αριά ακόμα για να "την ακούσεις"

    Τέλος για να πούμε και για λαγούς και κουκουβάγιες : μόλις χτές γύρισα από μία βδομάδα Ιταλία. Πέμπτη φορά μέσα σε τέσσερα χρόνια για μένα, 3η για το ΧΧ, τις άλλες 2 είχα πάει με το Hyper. Φανταστική χώρα με εκπληκτικές διαδρομές για οδήγηση. Αυτό που μου άφησε το XX είναι πως γίνεται μετά από 6 χρόνια στα χέρια μου, με 99500 χλμ στο κοντέρ, να μην το βαριέμαι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, να αναρωτιέμαι και εγώ ο ίδιος ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ 260+++ ΣΕΡΙ στην autostrada και να μην σε ενοχλεί ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ (ούτε αέρας με μαμά ζελατίνα, ούτε κραδασμοί, ούτε φρένα, ούτε τιμόνια, ούτε σταθερότητες) να πηγαίνεις αυθυμερόν από Ρίμινι - Βενετία για καφέ και πίσω και στην επιστροφή να μπαίνεις στον SS 67 από Φορλί για Μουρελιόνε (τρελλό μοταρντάδικο στροφιλίκι) και να αναρωτιέσαι ΑΝ πήγαινες ποιο γρήγορα & διασκεδαστικά εκεί από ότι πήγαινες μόλις 3 μήνες πριν με το Hyper (μόνο οι σούζες του μου έλλειψαν )

    My two fucking eurocents
    Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;



    Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!




    ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ... ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;






    ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΕ: 260+++ ;;;

    ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ +++ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΕΡΙ;;; ΚΑΙ ΠΟΣΟ "ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ" ;;;


    ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ....




    ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ BUSA KAI XX;;;

  13. #133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από booktsio
    Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;

    Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΤΩΡΑ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ... ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;



    ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΕ: 260+++ ;;;

    ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ +++ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΕΡΙ;;; ΚΑΙ ΠΟΣΟ "ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ" ;;;

    ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ....



    ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ BUSA KAI XX;;;
    Πάμε ένα - ένα : το ερέθισμα για το ποστ μου δεν ήταν ποια είναι η καλύτερη μοτοσυκλέτα αλλά οι ανακρίβειες που γράφτηκαν για το ΧΧ

    Δεν είδα πουθενά να γράφεται ποια είναι η καλύτερη μοτοσυκλέτα και αν είναι η δική μας έχω πρόβλημα γιατί έχω 2 + 1 σκούτερ, πάω για 3η και ο στόχος είναι να έχω όσες ποιο πολλές μπορώ άρα δεν μπορεί να είναι όλες η καλύτερη

    260 - 290 όσο δεν είχε κίνηση

    Δεν καταλαβαίνω γιατί αισθάνεσαι ότι δεν έχεις κάνει χιλιόμετρο στην ζωή σου διαβάζοντας κάτι τέτοιο

    Δεν αντιπαράθεσα κανένα Μπούσα

    Αυτά και καληνύχτες / καλημέρες

  14. #134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από booktsio
    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.


    Συμφωνώ σε αρκετά και γιαυτό και μπαίνω στην κουβέντα. Μπορούμε όμως να έχουμε και μια άλλη προσέγγιση στο θέμα. Ένα ένα λοιπόν.

    Καταρχήν έχω δει πολύ Ντούχαν και Ρέινυ και Σβάντς και λίγο Γκαρντνερ και Λώσον. Οπότε μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις.

    Το θέμα του θεάματος δεν μπορεί να συζητηθεί. Η δεκαετίες '80-'90 ήταν οι χρυσές δεκαετίες των gp , δεν υπάρχει σύγκριση, συμφωνώ απόλυτα.

    Οδηγικές ικανότητες όμως;... Μήπως προσπαθώντας να υποστηρίξεις τη γνώμη σου υπερβάλεις λίγο; Οι σημερινοί οδηγοί έχουν ικανότητες ίδιες με τους παλαιότερους ακριβώς! Μα οι οδηγοί εξελίσονται και μαθαίνουν μαζί με τις μοτοσυκλέτες δεν είναι ανεξάρτητοι της εποχής τους!
    Αυτά τα μηχανάκια είχαν τότε, αυτές τις οδηγικές ικανότητες ήταν υποχρεωμένοι να αναπτύξουν για να τα οδηγήσουν! Οι σημερινοί οδηγοί έχουν άλλου είδους ικανότητες οδηγικές , αυτό είναι το θέμα. Δεν σημαίνει ότι ένας παλιός οδηγός-Ντούχαν πχ. - σε μια νέα μοτοσυκλέτα θα πήγαινε πιο γρήγορα, δεν έχει μάθει να εξελίσει μια τέτοια μοτοσυκλέτα. Μπορεί να βαριόταν βέβαια, όπως αναφέρεις αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το ποιός είναι πιο ικανός...

    Όσοι έχουν τρέξει σε αγώνα και έχουν κάνει πίστα ξέρουν πολύ καλά ότι το θέμα οδήγηση είναι ένα ζήτημα , αλλά το θέμα εξέλιξη είναι ένα άλλο , μεγαλύτερο και σπουδαιότερο πολύ συχνά.

    Τα 220 του 1980 θέλανε μεγάλα ΚΑΚΚΑΛΑ αλλά αυτό το λέμε τώρα που έχουμε τα 300 για πλάκα-και μας φταίει που βάζουν και κόφτη...- τότε δεν λέγανε "ποπο τι δυσκολο μηχανάκι καβαλάω", δεν το ξέρανε γιατι ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!
    Η εξέλιξη ΔΕΝ είναι ταυτόσημη του θεάματος αλλά ΕΙΝΑΙ ταυτόσημη ΤΩΝ ΙΚΑΝΟΤΉΤΩΝ ΤΩΝ ΟΔΗΓΏΝ! Ποιός νομίζεις ότι έχει εξελίξει τα μηχανάκια μας και το busa σου; Οι εκάστοτε οδηγοί αγώνων.
    Καλύτεροι οδηγοί δεν ήταν κατά τη γνώμη μου. Πιο ριψοκίνδυνοι σίγουρα. Το να είσαι ριψοκίνδυνος όμως δεν σε κάνει καλύτερο οδηγό, ούτε στο δρόμο ούτε -πολύ περισσότερο-
    στην πίστα.
    Η εξέλιξη δεν έχει φρένο, δεν μπορείς να πεις φτιάξε καλύτερα φρένα και πλαίσιο αλλά όχι ηλεκτρονικά... δεν γίνεται.

    Δεν φρενάρει ούτε επιταχύνει κανείς για λογαριασμό άλλου. Απόδειξη οι διαφορές στους χρόνους οδηγών ίδιων ομάδων. Δες τον Πεντρόζα και τον Ντοβιτσιόζο, τον Στονερ και όποιον θες από τους team mates που είχε, τον Ρόσι και όλους τους πριν τον Λορέντζο. Και δες και τον Λορεντζο που είναι ΟΔΗΓΑΡΑ και είναι αυτός που μπορεί να κάνει να δουλέψουν υπερ του όλα αυτά που οι άλλοι δεν μπορούσαν σ'αυτό το βαθμό-και που βέβαια έχει εξελίξει ο Ρόσσι , αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.... Γιατί; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ!!!

    Σιγά να μην μπορεί ένα τσιπάκι να σε κάνει να μην πεφτεις. Δηλαδή τώρα τα V-Strom με abs ...δεν πεφτουν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για όλα τα άλλα περί οδηγικής ηδονής κτλ συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά δεν έχουν να κάνουν με τις ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ κάθε οδηγού.

    Τώρα για το ότι... "το HAYABUSA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ......."



    ας το αφήσω ασχολίαστο...


    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΕΙΣ...



    Νοιώθω λίγο κουρασμένος καί ίσως νά μονοπωλούσαμε την κουβέντα.
    Έχουμε διαφορετική άποψη στό τί σημαίνει καλύτερος,ίσως τό ριψοκίνδυνος
    είναι ένα μέρος τού τί πιστεύω έγώ.
    Άν κάποια στιγμή άνέβαινε κάποιο παλικαράκι στήν καρμανιόλα τού Ντούχαν.....
    άπό αύτά πού στά 20 τους παίρνουν παγκόσμιους τίτλους καί προσπαθούσε νά
    τό πάει μέ άνάποδα τιμόνια χωρίς τράξιον κοντρόλ,άντισπίν κ.λ.π...κ.λ.π....
    τότε ίσως άλλαζα γνώμη.

    Τώρα πιά έχουν 5 γιατρούς άπό πάνω τους άπό σεξολόγο μέχρι ψυχίατρο,
    διαιτολόγο,παίρνουν τά χαπάκια τους καί ρουφάνε καί τό μέλανα ζωμό άπό τήν
    καμπούρα.....!!!

    ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.............ΑΛΛΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.....


    Τελείωσαν καί τά μηχανάκια,πάνε χειρότερα άπό τήν F-1, έγιναν.........ΣΟΥΠΑ....!!

    Παραδέξου το...........βγαίνεις από τή στροφή μέ........ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ........τό μόνο πού
    προσέχεις είναι μή πέσεις πάνω σέ κανέναν άλλον..!!
    ΝΤΡΙΦΤ........ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...??

    Μάλλον έχουμε διαφορετική άποψη γιά τό τί σημαίνει θέαμα.........

    ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΤΖΟΙΣΤΙΚ.........ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΕ PLAYSTATION ΠΑΙΔΙΑ.....!!!

    Τό ξέρετε ότι σήμερα τίς 7 πρώτες θέσεις στή σειρά έκκίνησης τής f-1 τίς πήραν μοτέρ
    μερσεντές.....???
    Ποιός άσχολείται πιά...??
    Όλοι ψάχνουν τίς πιό καλές τίς.......ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ.....!!!

    Θά δώ έγώ ξανά Βιλνέβ.........νά κάνει όλόκληρο γύρο μέ πάνω άπό 200 μέ 3 λάστιχα
    καί μία ζάντα καί τή Φερράρι νά βγάζει φωτιές...??
    Ύπάρχει περίπτωση νά ξαναδώ Χαίηλγουντ...??
    Φιτιπάλντι...??
    Δέ μέ νοιάζει άν ή έργοφυσιολογία βγάζει καλύτερους αύτά τά παιδάκια μέ τόν
    συγκεκριμμένο σωματότυπο.....!!
    ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ,ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ........πολλών άπό αύτούς πού έφυγαν νωρίς,
    ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΤΡΕΛΛΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΘΕΤΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ
    ΠΙΣΤΑ...........
    ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.........!!!!
    Ή ύπέρβαση έγινε καί στό μηχανοκίνητο άθλητισμό.
    Ή γοητεία τού νά δαμάζει ό άνθρωπος τή μηχανή.......ΕΛΑΒΕ ΤΕΛΟΣ.....!!!
    Άν καλύτερος σημαίνει τό νάμαι 10 ώρες στήν πίστα μέ ένα άκουστικό στό αύτί
    καί νά μού έλέγχουν τό γκάζι άπό τά πίτς...........
    ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ......!!!
    ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΥΝΟΥΧΙΣΜΟΣ......!!!!!Άς πάρουν οί νεώτεροι.
    Αύτοί ίσως σέ μερικά χρόνια βάζουν τόν αύτόματο πιλότο στό αύτοκίνητο,όπως ήδη
    ξεκίνησε νά έφαρμόζεται πειραματικά ........ή όδηγούν τό ήλεκτρικό τους
    μηχανάκι πάνω σέ μιά ράγα.....!!!
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΝΑΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ........ΕΡΧΟΝΤΑΙ.......!!!
    Στήν προσπάθεια νά στηθεί μιά κοινωνία πού βολεύει τά τράστ,ότι έχει σχέση
    μέ άτομική προσωπικότητα πατάσσεται.
    Ότι άφορά τήν άτομική πρωτοβουλία ,έξαφανίζεται σιγά-σιγά.
    Δέ θά μπορούσε άπό αύτή τή διαδικασία νά ξεφύγει ούτε τό αύτοκίνητο
    ούτε ή πιό άλήτικη μηχανή.........
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΑ.........ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΛΕΟΝ
    ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΟΔΗΓΟΙ.......!!!!
    Εύτυχώς πού δέ θά ζώ νά τά απολαύσω όλα αύτά τά ώραία.....!!!


    Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΗΜΑΙΑ ΤΗ.........BP.........KAI THN MOBIL.......
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΑ.......ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ.....!!!!

    Πρίν άπό καμμιά κατοσταριά χρόνια όταν τά έγραφε ό Βέρν όλοι τά θεωρούσαν
    παραμύθια.
    ΤΖΩΡΤΖ......ΟΡΓΟΥΕΛ.........ό έφιάλτης είναι τόσο κοντά....!!!

    ΔΕΝ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ........ΤΑ ΓΚΑΤΖΕΤΑΚΙΑ ΣΑΣ.........ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΤΟΝ
    ΕΛΕΓΧΟ..........ΚΙ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ......!!!


    ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ ΛΕΜΕ.........δέν τήν κάνουν ένας -ένας έπειδή έχουν
    οικονομικά προβλήματα άλλά έπειδή τελειώνει ή ίστορία καί τό γυρνάνε
    στή μπαταρία......!!!!

    ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ.............ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.


    Όσο γιά τό hayabusa.........κί έγώ καλύτερα νά μή τό σχολιάσω.......

    12 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ..........τί νά σχολιάσεις...???

    12 ΧΡΟΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.......ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ.

    ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ............

    ΑΠΟ ΤΟ 1999.........ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ............ΓΙΑ ΑΓΟΡΙΑ.....!!!





  15. #135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Ρε μάστορα....

    μην είμαστε συνέχεια σε '3 πουλάκια κάθονται' mode...

    Αν σου καψε ανορθωτή, ε τότε ας μην το έπλενες πολύ... είναι γνωστό ότι η όλη μαλακία ξεκινάει από τη φύσσα κάτω από την ουρά.
    Και αες φρόντισες να τπ ζήσεις λίγο παραπάνω (έστω σε μαύρο) και ας ψαχνόσουν εκεί που έπρεπε (αναρτήσεις).

    Πάμε στα φρένα.....

    Όλο μου χτυπάς το ABS , CBS minos-EMi και άλλα ωραία...
    Το συγκεκριμμένο σύστημα είναι βοήθεια σε μέτρια και άνω άσφαλτο (όπου τα συγκεκριμμένα φρένα ΕΧΟΥΝ δύναμη να μπλοκάρουν τροχό με 2 δάχτυλα στη μανέτα) ΑΛΛΑ ΟΧΙ σε γυαλισμενη Ελληνική (είτε σκονισμένη καλοκαιρινή είτε βρεγμένη μετα-καλοκαιρινή) ειδικά όταν έχεις επέμβει στα ελατήρια του πηρουνιού. Το γιατί..... σκύψε κάτω από το αριστερό του πηρούνι και έλα ΜΕΤΑ να σου εξηγήσω. Αν μη τι άλλο .... με χωμάτινο μιλάς, λες να τσιμπάω με ψιλογλυστρηματάκια και μπλοκαρισματάκια?

    Πάμε στα γκάζα....
    Δε σου φτάναν? Μαγκιά σου. Το ξέρουν και οι πέτρες ότι είναι πιο αργό από το haya, εσύ δεν το ήξερες? Αλλά όχι δεν ανεβάζει και χιλιόμετρα... τότε δε σου φτάνει τίποτα.
    Και μπαι δε γουει, εσύ με πόσα ρολάρεις όταν κατεβαίνεις προς τα κάτω? Και τι κουβαλάς μαζί σου?

    Και στο φινάλε, ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ μου, δεν τρακοσαρίζω με μηχανάκι μαρκας που έχει παράδοση στα κομμένα πλαίσια από το πρώτο GSXR. και που έχει ένα σκασμό κραδασμούς μέχρι να στροφάρει (και το παλιό μου ninja ΔΕΝ είχε άξονες εξισορρόπησης αλλά έτσι ΔΕΝ έκανε....)


    Σας φταίει η Honda?
    Πάρτε Kawasaki....Yamaha... Aprilia....

    Αλλά ήμαρτον με τα Suzuki

    δεν μιλάμε, δε δίνουμε σημασία, αφήνουμε ΠΟΛΛΕΣ κουβέντες να πέσουν όπου να'ναι αλλά παρτε το χαμπάρι....

    εδώ και καιρό, πολύ καιρό......


    MAΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΝΤΑΙ....



    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -





















    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    ΣΠΑΝΙΑ ΠΛΕΝΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ............


    Νά φανταστείς τό καινούργιο τόχω κάτι μήνες καί δέν πλύθηκε άκόμα.

    Σουζούκι είχα νά πάρω άπό τό 1984 καί πήρα τό 2004.......!!!!

    Χόντα πήρα άπό τό 2003 μέχρι τό 2008............ΤΕΣΣΕΡΑ..........!!!!

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΟΣΟ ΖΩ......!!!


    Γιά νά άπαντήσω καί σέ μερικούς.........ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ ...............

    ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΑ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ....!!!!

    ΟΛΑ ΤΑ ΣΦΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝΩ.........!!!

    Έκτός άπό τά Εύρωπαικά........μή λέμε καί μαλακίες......!!!!




    υγ. 'Εσύ τόν άνορθωτή στό πλύσιμο τόν έκαψες...??
    Γιατί έμένα θάταν μάλλον άπό τά λάδια συντήρησης,είχαν πέσει πολλά φαίνεται....!!!





Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οι εργασιακές σχέσεις... με το νέο μνημόνιο....
    από GIXXERAKIAS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2012, 14:33
  2. O Hayden θα τρέξει με το νέο κινητήρα στο Donινgton
    από gavos στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2008, 15:46
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 22:56
  4. Κρυφες δοκιμες του Rossi με το νεο Yamaha του 2006.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 10:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF