Σελίδα 91 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 41818687888990919293949596101141191591 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.351 έως 1.365 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1351
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν κάνουν στατιστική στο δημοτικο. κάνουν ομως ανάγνωση. Ξαναδιάβασε το λοιπον. πρωτα μας λέει οτι δεν πάνε hand in hand και μετά μας παραθέτει στοιχεια που δείχνουν πλήρη αναλογία ανάμεσα στην αμερική και την ελβετια. δεν ξέρω ποσο πιο απλα να το γράψω.
    Ε δεν έχεις δίκιο. Στην Αμερική είναι ~24%, ενώ στην Ελβετία ~27%.
    Life begins at 45°.

  2. #1352
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε δεν έχεις δίκιο. Στην Αμερική είναι ~24%, ενώ στην Ελβετία ~27%.
    Όταν στην μια χώρα, στατιστικά, οπλοφορουν όλοι, ενώ στην άλλη το 1/4.

    Άρα δεν έχει πρόβλημα η Αμερική, η Ελβετία έχει.

    Ελπίζω τώρα το hand in hand να είναι κατανοητό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #1353
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Όταν στην μια χώρα, στατιστικά, οπλοφορουν όλοι, ενώ στην άλλη το 1/4.

    Άρα δεν έχει πρόβλημα η Αμερική, η Ελβετία έχει.

    Ελπίζω τώρα το hand in hand να είναι κατανοητό.
    το οτι έχεις 6 όπλα δεν σημαίνει οτι θα ανέβει ο αριθμός των επιθέσεων. η επιθεση θα παραμείνει μια (ακόμη και αν πηγες εκει με όλα σου τα όπλα). Είτε 1 εχεις σπιτι ειτε 40 η επίθεση και τα θύματα δεν θα πάνε αναλογικά με τα όπλα που διαθέτεις. τεσπα δεν ξερω πλεον ποιο ειναι το debate εδω.

    Πατας (αν καταλαβα καλα) στο γεγονός οτι τα όπλα δεν σκοτώνουν μόνα τους. απο την άλλη τα όπλα ειναι ο πιο έυκολος τροπος να σκοτωσεις και ειναι προσβάσιμα στον οποιονδήποτε στην αμερική. Με δεδομένο οτι τα περισσοτερα εγκλήματα γίνονται εν βρασμω και οχι προμελετημένα ή οργανωμένα, η προσβαση σε όπλα (ειδικά ημιαυτοματα η τροποποιημένα σε αυτοματα) είναι το πρόβλημα. Αν μου σπάσει τα νευρα ο γειτονας και εχω ενα πιστολι στο 1ο συρταρι μπορει να του την ανάψω. Αν δεν εχω μάλλον μεχρι να βρω θα μου περάσει. Μπορει να του επιτεθω με μαχαίρι, με τσεκουρι η με τον πλάστη και παλι να τον σκοτώσω αλλα οι πιθανοτητες να τα καταφέρω είναι δραματικά λιγοτερες δεν νομίζεις?

  4. #1354
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το οτι έχεις 6 όπλα δεν σημαίνει οτι θα ανέβει ο αριθμός των επιθέσεων. η επιθεση θα παραμείνει μια (ακόμη και αν πηγες εκει με όλα σου τα όπλα). Είτε 1 εχεις σπιτι ειτε 40 η επίθεση και τα θύματα δεν θα πάνε αναλογικά με τα όπλα που διαθέτεις. τεσπα δεν ξερω πλεον ποιο ειναι το debate εδω.
    Το hand in hand που δεν καταλάβαινες.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος

    Πατας (αν καταλαβα καλα) στο γεγονός οτι τα όπλα δεν σκοτώνουν μόνα τους. απο την άλλη τα όπλα ειναι ο πιο έυκολος τροπος να σκοτωσεις και ειναι προσβάσιμα στον οποιονδήποτε στην αμερική.
    Λάθος. Αναλόγως την πολιτεία. Άλλους νόμους έχει η California (Αυστηρότατους μέχρι αηδίας) άλλους το Τέξας. Και στην κατοχή και να το φέρεις πάνω σου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Με δεδομένο οτι τα περισσοτερα εγκλήματα γίνονται εν βρασμω και οχι προμελετημένα ή οργανωμένα,
    Αυτό το δεδομένο πως προκύπτει; Μάλλον δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα. Αντιθέτως, τα περισσοτερα εγκληματα με όπλο είναι προμελετημένα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η προσβαση σε όπλα (ειδικά ημιαυτοματα η τροποποιημένα σε αυτοματα)
    Ένας που τροποποιεί ένα όπλο, αυτό είναι αυτομάτως παράνομο. Για να το τροποιποιήσεις θες οπλουργό και κανένας δεν ειναι τοσο μαλάκας ώστε να χάσει τη δουλειά του και να πάει και φυλακή για εσένα.
    Αν μιλάμε λοιπόν για παράνομα όπλα να το δουμε αλλιώς.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    είναι το πρόβλημα. Αν μου σπάσει τα νευρα ο γειτονας και εχω ενα πιστολι στο 1ο συρταρι μπορει να του την ανάψω.
    Εγώ που είχα κι έχω και γνωρίζω πάρα πολλούς που έχουν. Δεν τα φυλάμε σε συρτάρια, μάλλον δεν έχεις ιδέα πως φυλάσσεται ένα όπλο στο σπίτι και βγάζεις, πάλι, αυθαίρετα συμπεράσματα. Επιπλέον, όσοι έχουν όπλα, ΝΟΜΙΜΑ, θα το σκεφτούν δύο και τρεις φορές πριν το ακουμπήσουν.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν εχω μάλλον μεχρι να βρω θα μου περάσει.
    Αυτό που λες λέγεται cooling off period, κι εφαρμόζεται σε πωλήσεις όπλων στην Αμερική. Δεν μπαινεις στο μαγαζί πληρώνεις και φευγεις με όπλο. (Θες επίσης ΚΑΙ την FFL βέβαια που δεν πρόσεξες πιο πάνω).
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Μπορει να του επιτεθω με μαχαίρι, με τσεκουρι η με τον πλάστη και παλι να τον σκοτώσω αλλα οι πιθανοτητες να τα καταφέρω είναι δραματικά λιγοτερες δεν νομίζεις?
    Αναλόγως. Αν σου επιτεθώ με εγώ τσεκούρι, δεν έχεις πολλές ελπίδες.

    Αντιθέτως, πολύ χαλαρά κάθομαι στα 5μ μπροστά σου αν κρατάς πιστόλι εσύ ο συγκεκριμένος (που δεν έχει ρίξει ποτέ στη ζωή του απ' ότι κατάλαβα)


    Σου λείπουν βασικές γνώσεις στο θέμα και γράφεις έκθεση ιδεών σχολείου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #1355
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.173
    άρνηση..

    τεσπα δεν εχω σκοπό να σε πεισω οτι η προσβαση σε όπλα προκαλεί (περισσότερους) θανάτους. οσο περνάει απο το χέρι μου ο δικός μου γειτονας δεν θέλω να έχει όπλο ουτε σε χρηματοκιβώτιο. Στην αμερική να κάνουν οτι θέλουν, όπως το θέλουν. Η έκθεση ιδεών σχολείου μου γράφτηκε γιατι κατάφερα να τελείωσω το σχολείο, δεν με καθάρισε ο συμμαθητης μου με το παράνομο τουφέκι του.

  6. #1356
    Πάντως, ένα ωραίο μέτρο (και όχι απαγόρευση), έρχεται από την Αυστραλία, ορίζεται μια περίοδος που ο καθένας που κατέχει παράνομο όπλο το παραδίδει χωρίς κυρώσεις, έχει ξαναγίνει προ 20ετίας, μαζεύτηκαν αρκετές χιλιάδες όπλα και, όλο και κάποιος φουκαράς θα την έχει γλιτώσει, έστω και από αυτοτραυματισμό...

  7. #1357
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    232
    Την περίοδο του 1950-60 σε κάποια Αμερικάνικη πολιτεία υπήρχε σημαντική απαγόρευση όπλων σε όλους τους πολίτες της πολιτείας. Η εγκληματικότητα είχε φτάσει σε τρελά επίπεδα. Οι αρχές αποφάσισαν τότε να δώσουν την δυνατότητα στους πολίτες να αυτοπροστατευθούν κατέχοντας όπλο το οποίο όμως θα είναι εμφανές και όχι κρυμμένο. Το έγκλημα τότε κατέγραψε όχι απλά πτωτικές τάσεις αλλά σχεδόν μηδενίστηκε. Φυσικό ήταν να συμβεί αυτό γιατί πλέον ο υποψήφιος εγκληματίας δεν είχε να αντιμετωπίσει ένα ανυπεράσπιστο θύμα άλλα έναν ένοπλο αντίπαλο.
    Στις Ηνωμένες Πολιτίες πέραν του ότι η κατοχή του όπλου προβλέπετε από το σύνταγμα τους, υπάρχουν εν ισχύ σημαντικοί διαπολιτειακοί αλλά και πολιτειακοί νόμοι για την ατομική προστασία της ανθρώπινης ζωής. Τέτοιου είδους νόμοι υπάρχουν σε αρκετές χώρες της Ευρώπης όπως Φινλανδία, Αυστρία, Ιταλία.
    Επειδή το εργαλείο δεν σκοτώνει αλλά ο χρήστης, έγινε πλέον σαφές σε σχετικούς Ελληνικούς νόμους (που αντιγράφονται κάκιστα από το εξωτερικό) ότι τιμωρείται η παράνομη χρήση εργαλείων ή πραγμάτων που έχουν σκοπό την πλήξη της ανθρώπινης ζωής.
    Παράδειγμα έχω ένα απλό σπρέι λάκ μαλλιών, μπαίνω σε ασανσέρ χρησιμοποιώ το σπρέι για να τυφλώσω το θύμα μου και να πράξω ότι έχει μέσα το κούφιο μυαλό μου.
    Κοινωνία άοπλη είναι κοινωνία προβάτων, όπως ακριβώς την θέλουν κάποιοι. Ο φόβος είναι κομμάτι του τρόπου διαχείρισης των μαζών.

    Δυστυχώς δεν βρισκόμαστε στην ουτοπία ή στον παράδεισο. Είμαστε πάνω στη γη και από την ύπαρξη του ανθρώπου το όποιο όπλο δημιούργησε για την απόκτηση και χρήση της τροφής του, τα ίδια αυτά εργαλεία έγιναν και τα όπλα κατά της ανθρώπινης ζωής. Αυτό δεν έχει σχέση με το όποιο όπλο και την εξαφάνιση του από την καθημερινότητα μας αλλά από την κακή χρήση που αποφασίζει κάποιος να κάνει.
    Ακόμα και οι Ινδουιστές που δεν τρώνε ούτε κοτόπουλο παρά μόνο φυτικά προϊόντα γιατί σέβονται κάθε μορφή ζωής, διαθέτουν ένα πανίσχυρο στρατό και πυρηνικά όπλα, για να αποτρέψουν τις πιθανές επιβουλές.

    Το πρόβλημα με την φοβία των όπλων δεν είναι η καθεαυτού ύπαρξη των όπλων αλλά η ανθρώπινη παράνοια. Το δεύτερο ο παράγοντας άνθρωπος ο "οπλοφοβικός" δεν μπορεί να το ελένξει αλλά αποφασίζει να εξοβελίσει το εργαλείο, το όπλο. Πιστεύοντας ότι έτσι θα δώσει τη λύση. Αλλά αυτό που καταφέρνει είναι να ενισχύσει το εγκληματικό στοιχείο που αυτό ξέρει που θα βρει και τι.

    Η ανθρώπινη ζωή, η αξιοπρέπεια, η τιμή κλπ που βρίσκονται στη λογική ενός ανθρώπου που δεν θέλει τα όπλα? Αν γνώριζαν τα κλεφτρόνια ότι εσύ, ο καθένας μπορεί να προστατέψεις με ένα όπλο την περιουσία σου θα ήταν το ίδιο εύκολο να έρθει σε σχέση με εσένα τον άοπλο? που ακόμα και αν τους πάρεις μυρωδιά και κατέβεις να δεις την τύχη της μηχανή σου αυτοί θα έχουν κάποιο είδους όπλο για να σε απειλήσουν ή θα περιμένεις πότε θα έρθει το περιπολικό κρυμμένος? Έχουν συμβεί δυστυχώς πάρα πολλά περιστατικά βιασμών όπου η κοπέλα βιάσθηκε μπροστά στα μάτια του συντρόφου της υπό την απειλή κάποιου όπλου.

    Για μένα το μοναδικό σχετικό πρόβλημα στο θέμα κατοχής όπλων είναι η έλλειψη κατάλληλης εκπαίδευσης και έλεγχου του ψυχολογικού προφίλ του κάτοχου του όπλου. Αυτό βέβαια και ειδικά το τελευταίο είναι το μεμπτό και μελανό σημείο για την ελεύθερη οπλοκατοχή στις ΗΠΑ. Στην Ευρώπη αλλά και στην χώρα μας τα πράγματα είναι πολύ σφιχτά έχοντας υπόψη τους δύο παραπάνω παράγοντες για την χορήγηση νόμιμου και ελεγχόμενου όπλου.

    Κάποτε στη συζήτηση με ένα φίλο κατά των όπλων, τον ρώτησα υποθετικά. Βρίσκεσαι σε κατάσταση ληστείας, τα μοναδικά σου χρήματα και τιμαλφή θα εξαφανιστούν και την επόμενη μέρα μάλλον θα πεινάσεις και δεν θα μπορείς να πληρώσεις ούτε το δάνειο σου, ενώ οι ληστές έχουν και ύποπτες διαθέσεις για την πανέμορφη γυναίκα σου. Θα ήθελες ένα όπλο να προστατεύσεις την οικογένεια σου ή να τα παραδώσεις αμαχητί όλα αυτά.
    Δεν χρειάζεται να σας πω ότι αναθεώρησε.

    Σας παραθέτω τον παρακάτω σύνδεσμο για περαιτέρω διάβασμα.
    http://defenceline.gr/index.php/soma...4599-oploforia

    Ελπίζω να μην δίχασα αλλά να βοήθησα στην κατανόηση του πραγματικού προβλήματος.
    Mil. Spec.

  8. #1358
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να μην δίχασα αλλά να βοήθησα στην κατανόηση του πραγματικού προβλήματος.
    Ναι, φυσικά. Το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι όπου τα όπλα διανέμονται εύκολα, θρηνούν εκατοντάδες θύματα καθημερινώς. ΟΛΑ τα επιχειρήματα υπέρ των όπλων είναι πλασματικά, χωρίς καμία ουσία. Όλα. Καμία εξαίρεση. Και τα γεγονότα το αποδεικνύουν. Οι θεωρίες και οι υποθετικές ερωτήσεις δεν αλλάζουν την πραγματικότητα.

    Η Αμερική ήδη πλησιάζει τους 2.500 νεκρούς από όπλα, μέσα σε αυτό το έτος μόνο. 2,5. ΧΙΛΙΑΔΕΣ. Σε 2 μήνες. Δεν ξέρω αν κατανοείτε τι υποστηρίζετε. Μάλλον όχι.

    Ο φίλος σου, αν είχε το όπλο, όπως λες, θα έχανε τα λεφτά του, τη γυναίκα του ΚΑΙ τη ζωή του. Μάλλον δεν του έδωσες ως επιλογή αυτή την απάντηση, μμ;
    Life begins at 45°.

  9. #1359
    Τώρα, σοβαρά κάνουμε κουβέντα για την ""χρησιμότητα"" των όπλων σε πολίτες;

  10. #1360
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, φυσικά. Το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι όπου τα όπλα διανέμονται εύκολα, θρηνούν εκατοντάδες θύματα καθημερινώς. ΟΛΑ τα επιχειρήματα υπέρ των όπλων είναι πλασματικά, χωρίς καμία ουσία. Όλα. Καμία εξαίρεση. Και τα γεγονότα το αποδεικνύουν. Οι θεωρίες και οι υποθετικές ερωτήσεις δεν αλλάζουν την πραγματικότητα.

    Η Αμερική ήδη πλησιάζει τους 2.500 νεκρούς από όπλα, μέσα σε αυτό το έτος μόνο. 2,5. ΧΙΛΙΑΔΕΣ. Σε 2 μήνες. Δεν ξέρω αν κατανοείτε τι υποστηρίζετε. Μάλλον όχι.

    Ο φίλος σου, αν είχε το όπλο, όπως λες, θα έχανε τα λεφτά του, τη γυναίκα του ΚΑΙ τη ζωή του. Μάλλον δεν του έδωσες ως επιλογή αυτή την απάντηση, μμ;
    Εάν είναι έτσι όπως τα λες "μονόδρομα" επί της ουσίας, παραβλέποντας όλα τα στοιχεία και μένεις μόνο σε νούμερα, ανήκεις και εσύ στους πολέμιους των όπλων, σεβαστό. Θα μπώ και εγώ στη λογική σου, λέω να ανοίξουμε μια άλλη ομάδα πολέμιων των μοτοσικλετών που έχουν "φάει" τόσες χιλιάδες νέα παιδιά ή στους πολέμιους των οχημάτων που ξεκληρίζουν τόσες χιλιάδες ανθρώπων κάθε χρόνο σε τροχαία. Να απαγορευτούν οι μηχανές άνω των 25 hp και τα αυτοκίνητα άνω των 75 hp είναι επικίνδυνα και διάφορα άλλα ευκολόπεπτα.
    Νομίζω ότι όπως σέβομαι την γνώμη σου και εσύ θα πρέπει να σεβαστείς την δική μου. Ο κάθε ένας μας διαλέγει πως θα ζήσει και τον τρόπο που θα το κάνει αυτό. Διαλέγει αν θα ζήσει με ψηλά το κεφάλι έστω και προσπαθώντας ή θα σκύψει και θα υποστεί.
    Οι αποφάσεις μας και οι επιλογές μας, μας κρίνουν, το ίδιο έκανε και ο φίλος μου αφού αντιλήφθηκε πλήρως το πρόβλημα.
    Όποιος είναι τόσο αποφασισμένος με τέτοιο κουράγιο και θάρρος να μην αντιπαρατεθεί στην όποια απειλή δεχθεί, ας το δηλώσει μαζί με την διεύθυνση του σπιτιού του.
    Εγώ που είμαι φοβητσιάρης δεν το αντέχω και θα κάνω την κόντρα μου.
    Mil. Spec.

  11. #1361
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Λολ.
    Life begins at 45°.

  12. #1362
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Τώρα, σοβαρά κάνουμε κουβέντα για την ""χρησιμότητα"" των όπλων σε πολίτες;
    σκέψου τωρα τις αντιστοιχες συζητησεις σε αμερικάνικο φορουμ..

  13. #1363
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    σκέψου τωρα τις αντιστοιχες συζητησεις σε αμερικάνικο φορουμ..
    Δεν είναι τυχαίο ότι οι pro-gunners μειώνονται όσο το πνευματικό/εκπαιδευτικό επίπεδο αυξάνεται. Ούτε ότι οι περισσότεροι είναι μαζεμένοι στον Νότο, όπου ευημερούν οι θρησκόληπτοι, αμόρφωτοι ουγκ.

    https://www.statisticbrain.com/gun-o...-demographics/
    Life begins at 45°.

  14. #1364
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι τυχαίο ότι οι pro-gunners μειώνονται όσο το πνευματικό/εκπαιδευτικό επίπεδο αυξάνεται. Ούτε ότι οι περισσότεροι είναι μαζεμένοι στον Νότο, όπου ευημερούν οι θρησκόληπτοι, αμόρφωτοι ουγκ.

    https://www.statisticbrain.com/gun-o...-demographics/
    Εξαιρετική στατιστική μελέτη μπράβο γιατί αναδεικνύει την πραγματικότητα.... λίγο προσοχή στο "Education", εδώ άραγε έχουν όλοι πανεπιστημιακούς τίτλους?, "Income" βλέπω μεγάλα βαλάντια να παίζουν με τα όπλα .... "Region" το ότι οι Νότιοι έχουν μεγαλύτερη ενασχόληση με τα όπλα τους κάνει ηλίθιους. Πες το σε ένα Κρητικό!
    Βρε φίλε BLitzER γιατί επιμένεις τόσο? Άστο... σεβαστή απόλυτα η γνώμη σου, αν και τα αποδεικτικά σου σε αναιρούν, Μου θυμίζεις κάτι αντί-κυνηγούς που χωρίς καμία μελέτη και επιστημονική στήριξη κάθε χρόνο προσπαθούν να σταματήσουν το κυνήγι με όποιο τρόπο μπορούν και τρώνε τα μούτρα τους στο τέλος. Να είσαι σίγουρος ότι αν υπήρχε πραγματικά λογική, επιστημονική και νομική βάση σε αυτό που πιστεύεις θα είχε πραγματοποιηθεί το όνειρο σου, ή τουλάχιστον περιοριστεί σε σημαντικό βαθμό όσο μεγάλο και να είναι το λόμπι των όπλων.
    Εγώ λομπίστας δεν είμαι αλλά ούτε και αμόρφωτος όπως με θεωρείς εσύ από ότι φαίνεται προσβλητικά. Παρόλα αυτά εγώ δεν σε προσβάλω αλλά προσπαθώ να σε πίσω δια της λογικής οδού.
    Να βάλω στην υπογραφή μου αμόρφωτος - θρησκόληπτος - νότιος - πνευματικά ανεπαρκείς?
    Mil. Spec.

  15. #1365
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Ας πούμε απλά ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να το "συζητήσω" παραπάνω. Δημόσια είναι τα γραπτά μας και ο καθένας μπορεί να καταλάβει ποιος είναι τι.
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF