Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: μπαταριες

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    12

    μπαταριες

    Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μηχανιονι 125 κυβικα κρυπτον χ και εβαλα καταλαθος αντι για υγρα μπαταριας,νερο βρυσης.πειραζει?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mounta13 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μηχανιονι 125 κυβικα κρυπτον χ και εβαλα καταλαθος αντι για υγρα μπαταριας,νερο βρυσης.πειραζει?
    Εφόσον δεν μπορείς να κανεις κάτι πλέον, αναμένουμε να μας πείς τα αποτελέσματα

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    10
    Γεια σου φίλος ! Έχω κι εγώ ένα crypton και τις προάλλες ρώτησα ένα μάστορα και μου είπε ο ανεγκέφαλος να βάλω νερό βρύσης , το έκανα κι εγώ και μετα απο ένα μήνα γέμισε άλατα το στοιχείο και δεν έπαιρνε μπρος το παπί , αλλα θα σου πω ένα κόλπο να την κανεις τη μπαταρία να δουλεύει Τζι Τζι το είδα στο γιουτουμπ. Θα την αδειάζεις τελείως, αν σου έχει πιάσει άλατα, τα γεμίσεις τις τρύπες με ξύδι και θα τ αφήσεις καμία ώρα να δράσει, μετα θ αδειάζεις το ξύδι και θα βάλεις λιγο χλωρίνη στις τρύπες να πλύνεις το στοιχείο θα τ αφήσεις να δράσει κανένα μισάωρο, μετα θ αδειάζεις τη χλωρίνη και θα γεμίσεις τις τρύπες με απιονισμενο νερό και θα ρίψεις 5 σταγόνες κόκα κολα σε κάθε τρύπα για ν αντικαστησεις τον ηλεκτρολύτη. Εγώ φιλάρα μου το έκανα ετσι και η μπαταρία δουλεύει μπομπα ακομα μετα απο ένα χρόνο . Γιασουα ειναι η μπαταρια ε; Καντο και πες μας αποτελεσμα

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    12
    ναι ναι στεφανε θα πω αποτελεσματα!Λες βαγγε να λειτουργησει ετσι με αυτο το κολπο?θα το κανω.Ειδες τι τραβαω για να γλυτωσω 5 ευρω απο το απιονισμενο νερο?αμα ξυσω τα αλατα με καποιο γυαλοχαρτο?θα πιασει?

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    10
    Όχι φίλος θα καταστρέψεις το στοιχείο με τα γρεζια απ το γυαλόχαρτο, και βιακαλ θα συνιστούσα για τα άλατα αλλα το ξυδάκι ειναι πιο αγνό. Τι μάρκα ειναι η μπαταρια;

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    12
    ειναι πολυ παλια αν ξεχωριζω τα γραμματα,γραφει γιοσιμιτσου απανω.Λες να τη κατεστρεψα τη μπαταρια?πωπω ρε γαμωτο που να το ξερα και γω 14χρονων ειμαι και μου πε ο φιλος μου ο γιαννης βαλε νερο δε πειραζει λεει.τωρα κλαφτα μαλλον,θα ριξω λιγο κοκακολα οπως μου πες μεσα μπας και το σωσω.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vaggos322 Προβολή μηνύματος
    Γεια σου φίλος ! Έχω κι εγώ ένα crypton και τις προάλλες ρώτησα ένα μάστορα και μου είπε ο ανεγκέφαλος να βάλω νερό βρύσης , το έκανα κι εγώ και μετα απο ένα μήνα γέμισε άλατα το στοιχείο και δεν έπαιρνε μπρος το παπί , αλλα θα σου πω ένα κόλπο να την κανεις τη μπαταρία να δουλεύει Τζι Τζι το είδα στο γιουτουμπ. Θα την αδειάζεις τελείως, αν σου έχει πιάσει άλατα, τα γεμίσεις τις τρύπες με ξύδι και θα τ αφήσεις καμία ώρα να δράσει, μετα θ αδειάζεις το ξύδι και θα βάλεις λιγο χλωρίνη στις τρύπες να πλύνεις το στοιχείο θα τ αφήσεις να δράσει κανένα μισάωρο, μετα θ αδειάζεις τη χλωρίνη και θα γεμίσεις τις τρύπες με απιονισμενο νερό και θα ρίψεις 5 σταγόνες κόκα κολα σε κάθε τρύπα για ν αντικαστησεις τον ηλεκτρολύτη. Εγώ φιλάρα μου το έκανα ετσι και η μπαταρία δουλεύει μπομπα ακομα μετα απο ένα χρόνο . Γιασουα ειναι η μπαταρια ε; Καντο και πες μας αποτελεσμα
    Περιμένουμε link

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    10
    Το έχουν κατεβάσει απο γιουτουμπ φίλε Στέφανε αλλιώς θα το έστελνα στο φίλο, το είχα δει το συγκεκριμένο βίντεο πριν ένα χρόνο περίπου, κι εγώ είχα τις αμφιβολίες μου αλλα παραδόξως δούλεψε. Ειναι κανεις άλλος που μπορεί να δώσει συμβουλές στο φίλο μουντά;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.861
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mounta13 Προβολή μηνύματος
    που να το ξερα και γω 14χρονων ειμαι.....

    Με crypton 14 χρονων..
    Ωραιος

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    12
    εχω ακουσει και εγω οτι η κοκακολα καθαριζει πολλα,γιατι οχι και αλατα?θα δοκιμασω να βαλω λιγο μεσα στη μπαταρια και ο θεος βοηθος.Αν ακουσετε στις ειδησεις για εκτιναξη μηχανιονιου εγω θα μαι χαχαχα χD Μηπως εχεις καμια συμβουλη φιλε βαγγος για την αλυσιδα επισης?γιατι ειναι παλια και σκουριασμενη και που λεφτα για καινουργια

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Με crypton 14 χρονων..
    Ωραιος
    Ti να κανω φιλε μου εδω στο χωριο δεν εχει μεσα και πρεπει να βγαλω κανα γκομενακι αλλιως θα με καρπαζωνουν στο σκολειο.

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    10
    Κόκα κολα φίλε θα στην κανει καινούριο ,βγαλτην και βουτά την σε μια λεκάνη γεμάτη κόκα κολα και άστην εκεί καμία δυο μέρες πάρε μια συρματοβουρτσα και άρχισε την και πριν τη βάλεις άπλωσε λιγο βαζελίνη στην τροχαλία και χαλάρωσε λιγο περισσότερο τον προεντατηρα . Το θες για σούζες ή κωλιες;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.861
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mounta13 Προβολή μηνύματος
    Ti να κανω φιλε μου εδω στο χωριο δεν εχει μεσα και πρεπει να βγαλω κανα γκομενακι αλλιως θα με καρπαζωνουν στο σκολειο.


    Σωραιος

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    10
    Σωστός ο μάγκας.

  15. #15
    Banned
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vaggos322 Προβολή μηνύματος
    Κόκα κολα φίλε θα στην κανει καινούριο ,βγαλτην και βουτά την σε μια λεκάνη γεμάτη κόκα κολα και άστην εκεί καμία δυο μέρες πάρε μια συρματοβουρτσα και άρχισε την και πριν τη βάλεις άπλωσε λιγο βαζελίνη στην τροχαλία και χαλάρωσε λιγο περισσότερο τον προεντατηρα . Το θες για σούζες ή κωλιες;
    Λες?αυτο θα κανω και ο θεος βοηθος.Μπα για κοντρες το χω το χω μεγαλωσει το χω κανει 175 με 35 αλογα και εχω φαει ολα μου τα λεφτα εκει και δεν μενει φραγκο για τιποτα.σκεψου με παντοφλες το οδηγαω xd Εσυ φαινεσαι σπουδαγμενος και ξερεις αρκετα.ελπιζω να πιασει το κολπο σου.Αμα ριξω μεσα στο υγρο κανα δυο ΑΑ μπαταριες λες να παρει τα πανω της η μπαταρια μου?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαταρίες ....... Yuasa VS Bosch
    από kiriakost στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2013, 15:21
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2007, 07:34
  3. 9sec 0-400 με μπαταρίες......
    από sapila racing στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2007, 15:06
  4. jel μπαταριες ξερει κανεις τιποτα
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2005, 14:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF