Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: αγορά παλιού lc4

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2012
    Μηνύματα
    10

    αγορά παλιού lc4

    Γεια σε όλους,
    ρε παιδιά αν πάρω ένα lc4 με κάνα 1.500 Ευρώ, μοντέλο 2000, τι θα χρειαστεί να αλλάξω ώστε να γίνει αξιόπιστο;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά...









    ...Μηχανάκι


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Τυχερά είναι αυτά.Μπορεί να είνα κια μια χαρά!!!


  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2012
    Μηνύματα
    10
    sorry μιλάω για το 640

    το ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να μην είναι μια χαρά. Ρωτάω τι θα χρειαστεί για να γίνει μια χαρά...
    Τελευταία τροποποίηση από vag; 18/06/2012 στις 15:51.

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.296
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PReDaTORR Προβολή μηνύματος
    Τι τι θα χρειαστεί; Λεφτά θα χρειαστείς είναι το μόνο σίγουρο. Δώσε περισσότερες πληροφορίες λίγο παλιό μοντέλο.

    ΠΟΛΛΑ λ7 κιόλας, εδώ καινούργια και κάθε τριτοτετάρτη είναι στον μάστορα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2012
    Μηνύματα
    10
    χμμμ, για να δούμε, τι λέτε γι αυτά π.χ. ;

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2459172/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2432864/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2401369/

    σκέφτομαι να δω και για ttr600 αλλά δεν ξέρω με τα ανταλλακτικά τι γίνεται. Απ' ότι βλέπω στο ebay δεν έχει τίποτα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vag Προβολή μηνύματος
    χμμμ, για να δούμε, τι λέτε γι αυτά π.χ. ;

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2459172/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2432864/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2401369/

    σκέφτομαι να δω και για ttr600 αλλά δεν ξέρω με τα ανταλλακτικά τι γίνεται. Απ' ότι βλέπω στο ebay δεν έχει τίποτα.
    Το Adv φαίνεται να έχει και λάστιχα,ενώ το δεύτερο LC4 με 1200 κρατάς και τα υπόλοιπα για ότι χρειαστεί.
    Τι ακριβώς δν μπορείς να ξέρεις.Για αρχή πήγαινε να τα δεις και σιγουρεψου ότι δν κάνει θορύβους σαν να τρώει τα σωθικά του...

    Για το ttr η Yamaha έχει τα πάντα.Το ebay ούτε καν θα σου χρειαστεί...Αν αντέχεις τις μανιβελιές είναι τρομερό σκαπτικό το συγκεκριμένο...
    Edit:Ααααα,παίζει να το βγάζανε και με μίζα...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    αυξησε το budget σου...
    δεν γινετε να παρεις 10ετιας μηχανακια μονοκυλινδρα επιδοσεων (και καλα) και να μην σου βγαλουν κατι...

  9. #9
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    να ξέρεις οτι ο LC4 θελει στα 50.000 χλμ αλλαγη η καδενα του εκκεντροφόρου και το πρωτο μηχανακι που εχεις απο το car.gr δεν το αναφέρει, αρα θα δώσεις και αλλα λεφτα με το καλημέρα.

    Το 2ο είναι 2 good 2 b true. Πηγαινε δεστο και ψαξε γιατι ένα μηχανακι 10 ετών έχει μονο 21.000 χλμ. Επίσης στον lc4 απεφυγε την μανιβέλα. Εκτος οτι θα τρως ενα ζευγάρι παπουτσια τον μήνα μια "χαζη" ζημια οπως να σπασει το ελατήριο επαναφοράς θέλει ολικο λύσιμο τους μοτέρ.

    Το 3ο μοιαζει για πιο τιμια λύση. Βρες καλο συνεργείο για να στο αξιολογήσει αλλα και να στο συντηρεί. Οι lc4 είναι σκυλια αν τους συμπεριφερθείς σωστά.
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  10. #10
    Stockholme Syndrome Το avatar του/της Hintro
    Εγγραφή
    07/11/2011
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dukeandthecity Προβολή μηνύματος
    να ξέρεις οτι ο LC4 θελει στα 50.000 χλμ αλλαγη η καδενα του εκκεντροφόρου και το πρωτο μηχανακι που εχεις απο το car.gr δεν το αναφέρει, αρα θα δώσεις και αλλα λεφτα με το καλημέρα.

    Το 2ο είναι 2 good 2 b true. Πηγαινε δεστο και ψαξε γιατι ένα μηχανακι 10 ετών έχει μονο 21.000 χλμ. Επίσης στον lc4 απεφυγε την μανιβέλα. Εκτος οτι θα τρως ενα ζευγάρι παπουτσια τον μήνα μια "χαζη" ζημια οπως να σπασει το ελατήριο επαναφοράς θέλει ολικο λύσιμο τους μοτέρ.

    Το 3ο μοιαζει για πιο τιμια λύση. Βρες καλο συνεργείο για να στο αξιολογήσει αλλα και να στο συντηρεί. Οι lc4 είναι σκυλια αν τους συμπεριφερθείς σωστά.


    Έχω lc4 του 2002-2003 και μίζα δεν έχω γιατί είχε κανά 300αρι σύνολο για να μπει όλο το σύνολο του κόμπλερ-μίζας-καρβουνάκια-καρβουνοθήκη-αυτόματος αποσυμπιεστής κτλπ. και 1 χρόνο τώρα παίρνει με μανιβέλα...Πόσο ανυπόστατα μπορείς να θέσεις παραπληροφόρηση για ένα ζητημα όμως...Τ_Τ
    Braaaaaaaaaaaaaaaaaapppp Braaaaaaaaaaaaaaaaaaaappppp!!! Ο εγκέφαλος πρέπει να λειτουργεί σε MODE 010001110001

  11. #11
    Stockholme Syndrome Το avatar του/της Hintro
    Εγγραφή
    07/11/2011
    Μηνύματα
    130
    1ον Αν θες να πάρεις lc4 άκουσε με γιατί μέχρι στιγμής έχω αλλάξει 5 από δαύτα τα οποία ήταν μπόμπα και τα 5 και τώρα έχω το 6ο. Πάρε τον μηχανικό σου και πήγαινε δες τα. Αν ψάχνεις για lc4 συγκεκριμένα ψάξε μοντέλο 2004 και μετά. Τα 2003 βγαίνουν με ψιλόελατωματική κεφαλή high flow το οποίο συνηστώ με το που το πάρεις αν το πάρεις πήγαινε το για επισκευή κεφαλής έχει δεν έχει πρόβλημα. Αν θες μοντέλο πριν του 2003 για οικονομικούς λόγους(που δν βρίσκω τον λόγο γιατί και τα 2003+++ τα βρίσκεις σε πολύ καλές τιμές πλέον) πάρε μοντέλο με κινητήρα με γκρι κράμα μηχανής. Απέφυγε δια ριπάς τα lc4 με μαύρο κινητήρα.. Ξέρω που σου λέω το κράμα τους είναι για τον π..... (Έχεις δει κύλινδρο να σπάει από το σφίξιμο με χέρι ούτε καν αερόκλειδο..? Γάματα είναι).. Οι μύθοι της μανιβέλας..?? μλκιες.. Ίσα ίσα που θα φτιάξεις και πόδι. Πρόσεχε τις ανάποδες όμως...Λαδάκια και service στην ώρα τους και λίγο πιο νωρίς και κάνε αυτό για το οποίο δημιουργήθηκαν...ΠΙΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ..
    Braaaaaaaaaaaaaaaaaapppp Braaaaaaaaaaaaaaaaaaaappppp!!! Ο εγκέφαλος πρέπει να λειτουργεί σε MODE 010001110001

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2012
    Μηνύματα
    10
    thanks για τις συμβουλές και τις πληροφορίες παιδιά.
    Θα πάω να δοκιμάσω κανένα και θα επανέλθω...

    να ρωτήσω και κάτι. Βλέπω κάποια μοντέλα πριν το 2003 με γκρι κινητήρα και κάποια με μαύρο. Το ίδιο μηχανάκι έβγαινε με 2 τύπους κινητήρα;

    Αν θες μοντέλο πριν του 2003 για οικονομικούς λόγους(που δν βρίσκω τον λόγο γιατί και τα 2003+++ τα βρίσκεις σε πολύ καλές τιμές πλέον) πάρε μοντέλο με κινητήρα με γκρι κράμα μηχανής. Απέφυγε δια ριπάς τα lc4 με μαύρο κινητήρα.. Ξέρω που σου λέω το κράμα τους είναι για τον π..... (Έχεις δει κύλινδρο να σπάει από το σφίξιμο με χέρι ούτε καν αερόκλειδο..? Γάματα είναι)..
    Τόσο χάλια ο μαύρος κινητήρας ε...;
    Τελευταία τροποποίηση από vag; 25/06/2012 στις 00:47.

  13. #13
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Hintro Προβολή μηνύματος
    Έχω lc4 του 2002-2003 και μίζα δεν έχω γιατί είχε κανά 300αρι σύνολο για να μπει όλο το σύνολο του κόμπλερ-μίζας-καρβουνάκια-καρβουνοθήκη-αυτόματος αποσυμπιεστής κτλπ. και 1 χρόνο τώρα παίρνει με μανιβέλα...Πόσο ανυπόστατα μπορείς να θέσεις παραπληροφόρηση για ένα ζητημα όμως...Τ_Τ

    οχι ρε φιλε... το εχεις ένα ολοκληρο χρόνο και δεν δεχεσε τις ανυποστατες παραπληροφορίες????

    εχω κλάσει μέντες.... παω να κοροιδεψω σε κανενα αλλο φορουμ εδω μεσα εχει "γάτες"
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vag Προβολή μηνύματος
    thanks για τις συμβουλές και τις πληροφορίες παιδιά.
    Θα πάω να δοκιμάσω κανένα και θα επανέλθω...

    να ρωτήσω και κάτι. Βλέπω κάποια μοντέλα πριν το 2003 με γκρι κινητήρα και κάποια με μαύρο. Το ίδιο μηχανάκι έβγαινε με 2 τύπους κινητήρα;


    Τόσο χάλια ο μαύρος κινητήρας ε...;
    Ποσοι δενουν κινητηρες με αεροκλειδο?

  15. #15
    Stockholme Syndrome Το avatar του/της Hintro
    Εγγραφή
    07/11/2011
    Μηνύματα
    130
    duke ξέρεις οτι δεν ήθελα να στην "πω" ούτε να σε θίξω προς θεού. Αν έδωσα τέτοια εντύπωση που μάλλον έδωσα συγνώμη από μέρους μου. Ναι βαγγ ο μαύρος κινητήρας είναι τόσο για τον π..... Θάναρε κτίνος ΧD...! Εννοούσα συγκεκριμένα μπουλόνια, κατευθείαν να χωθείς!
    Braaaaaaaaaaaaaaaaaapppp Braaaaaaaaaaaaaaaaaaaappppp!!! Ο εγκέφαλος πρέπει να λειτουργεί σε MODE 010001110001

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα ktm lc4 640 04
    από ktm lc4 640 s/m στο forum KTM
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2010, 14:02
  2. αγορα ktm lc4 2001
    από orion στο forum KTM
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2009, 22:23
  3. Αγορα scooter λογω κλοπης του παλιου
    από james9 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2009, 11:36
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2007, 10:50
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF