Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 164

Θέμα: Που βαδίζει το forum?

  1. #1

    Που βαδίζει το forum?

    Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
    Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
    Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
    Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

    Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!


  2. #2
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Καλημέρα φίλε...διάβασε λίγο αυτό
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  3. #3
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304

    Re: Που βαδίζει το forum?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
    Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
    Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
    Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

    Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!

    Φορουμ για μοτοσυκλετιστες κι οσους αγαπουν την μοτοσυκλετα(κι ας εχουν και ποδηλατο!)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
    Καλημέρα φίλε...διάβασε λίγο αυτό

    Το έχω διαβάσει, το ξέρω οτι έχει ξαναμπεί παρόμοιος προβληματισμός. Λέω και κάτι παραπάνω...

  5. #5

    Re: Re: Που βαδίζει το forum?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Φορουμ για μοτοσυκλετιστες κι οσους αγαπουν την μοτοσυκλετα(κι ας εχουν και ποδηλατο!)
    ετσι μπραβο...


  6. #6
    Όπως τα λέει ο Γιάννης (vstrommer71)

    Δεν μπορείς (και καλώς) να θέσεις προϋπόθεση για να γραφτεί κάποιος να έχει μηχανή, πολλώ μάλλον να έχει συγκεκριμένο είδος δικύκλου

    Απο την άλλη, εναπόκειται στον καθένα που γράφεται και συμμετέχει στο φόρουμ αυτό (άσχετα αν έχει ή όχι μηχανή) να αναλογιστεί αν του ταιριάζει το φόρουμ, αν τον καλύπτει και τέλος αν έχει να προσφέρει κάτι σχετικό με μηχανές ή απλά γράφει για να περνάει η ώρα, να τσατάρει και να έχει μια "ηλεκτρονική" παρέα.

    Θεμιτά όλα, αλλά με μέτρο

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7

    Re: Re: Που βαδίζει το forum?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Φορουμ για μοτοσυκλετιστες κι οσους αγαπουν την μοτοσυκλετα(κι ας εχουν και ποδηλατο!)
    Εντάξει πάσο ακόμα κι αν δεν συμφωνω...γιατί με κάποιους που ΔΕν έχουν καλύτερα να μιλάμε για τον καιρο...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Re: Re: Που βαδίζει το forum?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    Εντάξει πάσο ακόμα κι αν δεν συμφωνω...γιατί με κάποιους που ΔΕν έχουν καλύτερα να μιλάμε για τον καιρο...
    Καλα και πολλους απο αυτους που εχουν 2 και 3 μοτοσυκλεταρες, και δεν εχουν να πουν τιποτα, τι να τους κανουμε, που οι σκουτεροπαπακηδες τους βαζουν τα μυαλα σε θεματα παιδειας και ενασχολησης με το αντικειμενο;

    Να τους στειλουμε στους φορτηγατζηδες;
    Η μηπως δεν κανουν ουτε για κει τι λες;

    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    καλά...άσε....κι κάποιοι που έχουν μοτο βλέπω πως μιλάνε....και δες και κάποιοι με scooter και παπιά τι απόψεις έχουν....Αμ δεν κάνουν τα ράσα τον παπάααα!!!!
    Όλοι όσοι έχουν αγάπη και τους αρέσουν οι 2 τροχοί πρέπει να είναι ευπρόσδεκτοι σε εναν τέτοιο χώρο!
    Αλλά και να κρατάμε και κάποιο επίπεδο.....μην αρχίζουν πάλι οι παρεξηγήσεις και οι κόντρες!!
    CALCULATOR ISLAND

  10. #10
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307

    Re: Re: Re: Που βαδίζει το forum?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    Εντάξει πάσο ακόμα κι αν δεν συμφωνω...γιατί με κάποιους που ΔΕν έχουν καλύτερα να μιλάμε για τον καιρο...
    Γιατί τέτοια επίθεση βρε?Δεν χρειάζεται..Όλοι εδώ μέσα μοιραζόμαστε μια κοινή αγάπη και αυτό είναι όλο
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  11. #11
    Βόριο Μέλος Το avatar του/της symvoulos
    Εγγραφή
    13/10/2006
    Μηνύματα
    124
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΠΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ 1000;;;;
    ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΑΞΙΖΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ;;;
    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΣΤΡΕΙΒΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΜΗΛΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΅ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ΅ ΑΣ ΠΟΥΜΕ;;;
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

  12. #12
    Eτσιιι ετσιιιιιιι


    Πεστα ρε μουτρο:a66:
    http://www.myspace.com/fliptopboxxx



  13. #13
    ΑνεΜελος
    Εγγραφή
    16/06/2006
    Μηνύματα
    46
    Η ένοια των δικτυακών forums έιναι να αποτελούν ένα εναλλακτικό χώρο συζήτησης του πραγματικού, αφού πλέον χρόνος για πραγματική επικοινωνία 'παρέας' δεν βρίσκεται έυκολα.

    Βοηθάει βέβαια και η τεχνολογία φέρνοντας σε επικοινωνία άτομα που σε κανονικές συνθήκες δεν θα αντάλλασαν κουβέντα, είτε λόγω απόστασης είτε λόγω άλλων διαφορών...
    Τα μειονεκτήματα που προκύπτουν από την ανωνυμία είναι γνωστά :
    1. Γίνονται εύκολα παρεξηγήσεις
    2. ο καθένας δηλώνει ότι θέλει

    Παρ' όλα αυτά, η γνώμη μου είναι ότι το forum πρέπει να αντιμετωπίζεται σαν "δικτυακή καφετέρια". Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ελαφρότητα απόψεων ή έλλειψη σοβαρότητας, αλλά ένα χώρο σαν αυτόν που θα μπορούσες να πάς να βρής τους φίλους σου και να μιλήσετε για ότι γουστάρεις.

    Και επειδή 'γουστάρουμε' μοτοσυκλέτες, μπήκαμε στην δικτυακή καφετέρια moto.gr/forums. Αν γουστάραμε κινητά τηλέφωνα θα μπαίναμε στο myphone.gr (πιθανόν και άλλού)

    Εν κατακλέιδι, δεν πιστεύω ότι θα είχαμε πρόβλημα αν στο τραπέζι που καθόμαστε και πίνουμε τον καφέ μας και συζητάμε για μοτοσυκλέτες, κάθονται και άτομα που δεν έχουν κάν μηχανή ή έχουν παπί ή σκούτερ, και ενίοτε να λένε και την γνώμη τους, τηρουμένων βέβαια των αναλογιών.

    Αν κάποιος που έχει παπί ξέρει για κάποιο μαγαζί με προσφορές στα κράνη δεν θα με χάλαγε καθόλου, όπως επίσης και άν κάποιος που δεν έχει καθόλου μηχανή αλλά θέλει να πάρει, έχει ψάξει την αγορά και ξέρει κάποιο καλό πακέτο από κάποιον αντιπρόσωπο.

    Επίσης, οι έχοντες παπί και σκούτερ αλλά και οι μή κατέχοντες, μέσω της επικοινωνίας με το forum, έχουν την ευκαιρία να ακούσουν γνώμες από μοτοσυκλετιστές με πολύχρομη εμπειρία, που δεν θα την έβρισκαν αλλού. Στην πραγματικότητα ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να προσελκύουμε 'κόσμο' στο forum γιατί είτε ως νέοι, είτε ώς εν δυνάμει μοτοσυκλετιστές μόνο κερδισμένοι θα βγούμε όλοι.
    Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

    Albert Einstein

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Που βαδίζει το forum?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
    Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
    Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
    Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

    Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!

    Όσοι δεν έχουν BMW μπορούν να γράφουν;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Όσοι δεν έχουν BMW μπορούν να γράφουν;
    Έχουν δάχτυλα τα σκουλήκια ??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι σημαίνει για εσάς το Forum?
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2014, 15:19
  2. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2009, 14:49
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 11:18
  4. Πρόταση για το Forum
    από niko13g στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2004, 15:51
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF