Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Nmax 125 ως πρώτο σκούτερ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2024
    Μηνύματα
    5

    Nmax 125 ως πρώτο σκούτερ

    Λοιπόν, είμαι σε ψάξιμο για πρώτο σκούτερ. Σκοπεύω τις καθημερινές να κάνω 15-20 χιλιόμετρα και τα Σαββατοκύριακα μεγαλύτερες βόλτες, συνήθως δικάβαλο. Μέχρι σήμερα το Nmax περισσότερο από όλα έχει τραβήξει την προσοχή μου, ειδικότερα επειδή έχω διαβάσει ότι ειναι βολικό για ψηλά άτομα, ΟΜΩΣ η τιμή του - 3700€ το 125cc (λόγω περιορισμού από το δίπλωμα) - με έχει κάνει να κρατηθώ λίγο από την αγορά του. Φυσικά έχω κοιτάξει και φθηνότερα σκούτερ, όμως π.χ. ένα JetX με ABS πλέον δεν έχει και διαφορά τιμής που να πεις "εντάξει, φυσικά και θα πάρω αυτό". Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας έιτε απο γνώμες ή προσωπικές σας εμπειρίες.

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2022
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisss22 Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, είμαι σε ψάξιμο για πρώτο σκούτερ. Σκοπεύω τις καθημερινές να κάνω 15-20 χιλιόμετρα και τα Σαββατοκύριακα μεγαλύτερες βόλτες, συνήθως δικάβαλο. Μέχρι σήμερα το Nmax περισσότερο από όλα έχει τραβήξει την προσοχή μου, ειδικότερα επειδή έχω διαβάσει ότι ειναι βολικό για ψηλά άτομα, ΟΜΩΣ η τιμή του - 3700€ το 125cc (λόγω περιορισμού από το δίπλωμα) - με έχει κάνει να κρατηθώ λίγο από την αγορά του. Φυσικά έχω κοιτάξει και φθηνότερα σκούτερ, όμως π.χ. ένα JetX με ABS πλέον δεν έχει και διαφορά τιμής που να πεις "εντάξει, φυσικά και θα πάρω αυτό". Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας έιτε απο γνώμες ή προσωπικές σας εμπειρίες.
    K γιατι να παρεις scooter με τοσα λεφτα..?
    κ 125cc ? κ δικαβαλο ?
    Δες κατι αλλο

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.179
    Πανεμορφο το nmax, κι εγω το γλυκοκοιτάζω (αν και θα προτιμουσα το 155 που δυστηχως ανεβαινει κι αλλο).

    Στα 3700 όμως μαλλον θα πηγαινα προς απριλια μεριά, sr gt 125, για το οποίο διαβάζω παντού τα καλύτερα. Επιπλέον δεν λεει όχι σε λίγο χωματόδρομο.


    Μια πιο μπατζετ εναλλακτικη ειναι και το voge srt1 με 1000 ευρω λιγότερα αλλά φοβαμαι είναι σχετικά μικρό για ψηλά άτομα.

  4. #4
    Έχω το 155
    125 τελική με ευνοϊκό άνεμο
    Δικαβαλο λιγότερα
    Οικονομικό σε όλα
    Χώρος κάτω από τη σέλα για να τζετ κρανος άνετα και για full face με λίγο ζόρι
    Θέση οδήγησης άνετη
    Ανεμοκαλυψη μηδέν
    Σέλα μέτρια
    Κοπανημα στις λακούβες φουλ
    Αναρτήσεις αίσχος


    Εάν θα το ξανά αγόραζα; Παρόλο που μου αρέσει εμφανισιακά μάλλον όχι και αυτό λόγω αναρτήσεων, κοπανηματος και μικρών τροχών

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antonis_fr4-4 Προβολή μηνύματος
    Έχω το 155
    125 τελική με ευνοϊκό άνεμο
    Δικαβαλο λιγότερα
    Οικονομικό σε όλα
    Χώρος κάτω από τη σέλα για να τζετ κρανος άνετα και για full face με λίγο ζόρι
    Θέση οδήγησης άνετη
    Ανεμοκαλυψη μηδέν
    Σέλα μέτρια
    Κοπανημα στις λακούβες φουλ
    Αναρτήσεις αίσχος


    Εάν θα το ξανά αγόραζα; Παρόλο που μου αρέσει εμφανισιακά μάλλον όχι και αυτό λόγω αναρτήσεων, κοπανηματος και μικρών τροχών
    Καλά, δεν νομίζω να υπάρχει σκούτερ που δεν κοπανάει, είναι πισώβαρα με ότι συνεπάγεται αυτό, δυστυχώς.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Καλά, δεν νομίζω να υπάρχει σκούτερ που δεν κοπανάει, είναι πισώβαρα με ότι συνεπάγεται αυτό, δυστυχώς.....
    Το συγκεκριμένο το παρακάνει και μπρος και πίσω. Χαλι μαύρο λέμε

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2022
    Μηνύματα
    37
    μαλλον ο Γιαννηςςς22 λακησε απτο θεμα

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2022
    Μηνύματα
    3
    Το φλέρταρα καιρό το nmax αλλά είναι τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει. Στην τελική σκέψου ότι κρατάει τα λεφτά του όποτε θες να το πουλήσεις τα παίρνεις πίσω

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2024
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Petran94 Προβολή μηνύματος
    Το φλέρταρα καιρό το nmax αλλά είναι τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει. Στην τελική σκέψου ότι κρατάει τα λεφτά του όποτε θες να το πουλήσεις τα παίρνεις πίσω
    125 ή 155;

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2024
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antonis_fr4-4 Προβολή μηνύματος
    Έχω το 155
    125 τελική με ευνοϊκό άνεμο
    Δικαβαλο λιγότερα
    Οικονομικό σε όλα
    Χώρος κάτω από τη σέλα για να τζετ κρανος άνετα και για full face με λίγο ζόρι
    Θέση οδήγησης άνετη
    Ανεμοκαλυψη μηδέν
    Σέλα μέτρια
    Κοπανημα στις λακούβες φουλ
    Αναρτήσεις αίσχος


    Εάν θα το ξανά αγόραζα; Παρόλο που μου αρέσει εμφανισιακά μάλλον όχι και αυτό λόγω αναρτήσεων, κοπανηματος και μικρών τροχών
    Το βλέπω πολύ συχνά αυτό που λες για τους τροχούς. Αλήθεια τόσο χάλια είναι;

    Σαν εναλλακτικό έχω κοιτάξει και το Medley 125 το οποίο έχει μεγαλύτερους τροχούς.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2024
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mallias Προβολή μηνύματος
    K γιατι να παρεις scooter με τοσα λεφτα..?
    κ 125cc ? κ δικαβαλο ?
    Δες κατι αλλο
    Αν είχα Α2 θα πήγαινα σίγουρα σε μεγαλύτερα κυβικά αλλά σκοπεύω να κάνω την αναβάθμιση σε έναν χρόνο περίπου. Για τώρα χρειάζομαι ένα βολικό όχημα, με χώρο κάτω από τη σέλα.

    Αν έπαιρνα καινούριο σίγουρα σκοπεύω να το κρατήσω 3-4 χρόνια, όμως για οικονομικούς λόγους έχω κοιτάξει και μεταχειρισμένα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να τα εμπιστευτώ.

  12. #12
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.203
    Κοίτα και το voge SR1, αξιοπρεπέστατο και δεν ζητάει νεφρί.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2024
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κοίτα και το voge SR1, αξιοπρεπέστατο και δεν ζητάει νεφρί.....
    Το έχω κοιτάξει, φαίνεται καλούτσικο για την τιμή του αλλά με απογοητεύει λίγο ο χώρος κάτω από τη σέλα, γιατί δεν χωράει full face κράνος.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisss22 Προβολή μηνύματος
    Το βλέπω πολύ συχνά αυτό που λες για τους τροχούς. Αλήθεια τόσο χάλια είναι;

    Σαν εναλλακτικό έχω κοιτάξει και το Medley 125 το οποίο έχει μεγαλύτερους τροχούς.
    Ναι είναι αίσχος. Καλύτερα το μεντλευ

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha NMax 125 και 155 2021
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2020, 23:16
  2. NMAX 125
    από nikolis27 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2015, 10:09
  3. Να παρω την cbr 125 η cbf 250 για πρωτο.
    από babishondakias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2006, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF