Φιλοι μου,στην ελλαδα τα μηχανακια ολονων μας,δουλευουν αψογα,και ολοι μας τα παινευομαι,αλλα τα συνεργεια ειναι παντα γεματα,και ως συνηθως οι πιο πολλοι απο εμας δεν εχομαι σπουδασει μιχανικοι,αλλα ουτε εχομαι δουλεψει και σε καποιο συνεργειο.
Προσφατα βρεθηκα στην Τουρκια,και υπαρχει ενας συλλογος με εδρα την Σμυρνη,για BMW GS και μονο,με μελη 28.000 !!!!!
Το νουμερο δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ειναι αληθεια,αλλα με πλυθησμο 80.000.000,ισως και να ειναι. Ο συλλογος παλι ουτε ρατσιστικος ειναι και δεχεται μελη μονο κατοχους GS,αλλα σκοπος του ειναι να αναλυει ζημιες και προβληματα με σκοπο να τα ελαχιστοποιησει η" να τα εξαφανισει,οσο γινεται φυσικα......
Ειμαι κατοχος GS 1100 R,αλλα ποτε μου σε κανενα συνεργειο BMW η" οπουδηποτε αλλου,κανενας δεν μου ειχε πει οτι στα
80-100.000 χλμ,θα πρεπει να αλλαξω αξονα,( μαλλον περιμενουν να τους τον πας σπασμενο),ετσι λοιπον βρεθηκα στη μεση της Ανατολιας,χειμωνα καιρο με σπασμενο αξονα ( να ειναι παντα καλα τα μελη της λεσχης EMOK που εκαναν τα παντα να με βοηθησουν).
Ζηταω λοιπον απο κατοχους BMW,αλλα και αλλων μηχανων ( θα μας βοηθησει),να αναλυομαι τα προβληματα μας,αλλα και τις λυσεις τους.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων.......και καλες γιορτες,χωρις προβληματα,και τζαμπα λεφτα στα συνεργεια.
Η προληψη ειναι το καλυτερο φαρμακο,για ολους μας.
Χρονια πολλα,και καλη προτοχρονια.........