Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Algida Truck

  1. #1

    Algida Truck

    το πρωι πηγα σαν καλο παιδι να πλυνω την μοτο μου στην Δοιρανης σε ενα πλυντηριο αλλα ειχε 3 μηχανακια που περιμεναν για πλυσιμο και αποφασισα να παω στο moto discovery 400 μετρα πιο κατω για να δω κατι αξεσουαρ.
    παρκαρω, μπαινω μεσα, βγαζω κρανος και ρωταω " ποσο εχει το undertail για την μηχανη μου?" και εκεινη την στιγμη βλεπω ενα φορτηγο ALGIDA να κανει οπισθεν πανω στο μωρακι μου!!!
    το μονο που ειπα ειναι " ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ "
    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2550 ευρω ζημια, σπασμενα τα πλαστικα απο την δεξια πλευρα, εξατμιση καθρεπτες και μανετα φρενου.
    ελπιζω να μου κανει την δηλωση την δευτερα το παιδι, αν και ηρθε και η αστυνομια.
    τωρα πανε και οι διακοπες παει και το undertail.
    H ΤRIUMPH αγγλιας μαλλον δεν θα προλαβει να μου στειλει τα πλαστικα διοτι κλεινει για διακοπες, αρα το μηχανακι μαλλον απο σεπτεμβρη τωρα.
    αυτα καλοι μου φιλοι καλο καλοκαιρι να εχετε και μακρια απο τα ALGIDA !!! ( τα φορτηγα οχι τα παγωτα!!!}
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  2. #2
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    ωρε φιλε.. καλα ρε ετσι παει στη οπισθεν αυτος?? ντουγρου, φορτηγο εχω και ολα τα ισοπεδωνω?? καλα ξεμπερδεματα.. και υπομονη..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι και καλά δεν βλέπει πίσω από το θηρίο, ένας μλκας δεν υπάρχει να τους καθοδηγεί;

    Συνέχεια γίνονται τέτοια γελοία ατυχήματα που έχουν ως αποτέλεσμα τη χρονοβόρα και πολυέξοδη ταλαιπωρία....








    Υπομονή......



    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    τι να πεις...

    δε λες καλα που δε σε πηρε και εσενα απο κατω...

    Ζουγκλα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.005
    Όπως ήδη ειπώθηκε... υπομονή !

  6. #6
    Κρεμασμα και στην πυρα!

    Να γλυτωσουμε μια και καλη!

    Αι στο διαολο πια

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2004
    Μηνύματα
    14
    Καλημερα και καλο μηνα..!
    Ιδιο σκηνικο με ιχ οδηγουσε μια κυριουλα χαζη....!η μηχανη παρκαρισμενη κανονικα εγω σε δειγματισμο και η τηλεειδοποιηση να χτυπαει σαν τρελη.
    τρεξιμο τρελο μεχρι να φτασω και να την δω ξαπλωμενη κατω..ξερεις φωνες μπινελικια αστραπες βροντες κι αυτη αφωνη να με κοιταει και να ειναι ετοιμη να βαλη τα κλαματα.
    τηλεφονο σε αστυνομια η κυρια πηρε τηλεφονο την ασφαλεια της ,και σε ενα τεταρτο ειχανε στειλη υπαληλο τους φοτογραφησε την μηχανη και η δηλωση εγινε επι τοπου.δεν μου εχει ξασυμβη κατι τετοιο μα ειμαι ειλικρινης.
    Η ζημια φτανει τα 2000 ευρω τα ανταλακτικα ερχονται μεσα στην εβδομαδα και ολα καλα..!

    Το ευτηχημα ειναι οτι μας χτυπησαν χωρις να ειμαστε επανω ολα τα αλλα φτιαχνονται..!

  8. #8
    Λογω του οτι η ζημια ειναι κατω απο 6000 ευρω η ασφαλιστικη του παιδιου με στελνει στη δικια μου (Εγνατια) οπου και ηρθε ο εμπιρογνωμονας σημερα να δει την ζημια. Ηταν και πολυ λακαμας, δεν δεχοταν να αλλαξει τα πλαστικα με καινουργια, παρα ηθελα να τα βαψουμε (9 μηνων μηχανακι). με ταλαιπωρει δηλαδη η δικια μου ασφαλιστικη!!!Παντως μολις εχασε ενα πελατη η Εγνατια. Μωλις με πληρωσουν, αν με πληρωσουν, θα παω σε καμια Εθνικη να εχω το κεφαλι μου ησυχο!Προσοχη παιδια με τις ασφαλιστικες
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  9. #9
    Είναι πολύ λεπτό θέμα αυτό γαμώτο

    Έχω εδώ και χρόνια μηχανάκι στην Εθνική όπου έχω διαπιστώσει σοκαρισμένος ότι πληρώνω επιπλέον έως και 40% παραπάνω ασφάλιστρα σε σχέση με άλλες εταιρίες (και μιλάμε τώρα για Bonus Malus 3!).

    Τόσα χρόνια (φτού φτου) δεν μου έχει συμβεί ποτέ τίποτα και γι αυτό το λόγο σκεφτόμουνα να πάω το καινούργιο σε κάποια άλλη ασφαλιστική όπου θα μου έρχεται ίδια τιμή, ίσως και φτηνώτερα να έχω ασφαλησμένα και τα δυο!

    Θα μου πείς την ασφαλιστική μπορεί να την χρειαστεία και μόνο μια φορά και αυτή να κάνει την διαφορά αλλά... όπως και να το δεί κανείς... είναι πολλά τα λεφτά Άρη...

  10. #10
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ

  11. #11
    Λοιπον, ηρθε και δευτερος εμπιρογνωμονας και ειπε οτι η ζημια του φαινετε λογικη και εγκρινετε η πληρωμη :hypnotize και εγω εχω τρελαθει!! να δουμε τωρα, η παιζουν με τα νευρα μου η οντως τελιωσαν τα βασανα, θα δειξει......
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  12. #12
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 955i
    Λογω του οτι η ζημια ειναι κατω απο 6000 ευρω η ασφαλιστικη του παιδιου με στελνει στη δικια μου (Εγνατια) οπου και ηρθε ο εμπιρογνωμονας σημερα να δει την ζημια. Ηταν και πολυ λακαμας, δεν δεχοταν να αλλαξει τα πλαστικα με καινουργια, παρα ηθελα να τα βαψουμε (9 μηνων μηχανακι). με ταλαιπωρει δηλαδη η δικια μου ασφαλιστικη!!!Παντως μολις εχασε ενα πελατη η Εγνατια. Μωλις με πληρωσουν, αν με πληρωσουν, θα παω σε καμια Εθνικη να εχω το κεφαλι μου ησυχο!Προσοχη παιδια με τις ασφαλιστικες
    Αδερφέ δε θα βρεις ούτε εκεί κατανόηση,
    εγω πέρσυ παραλίγο μακαρίτης..(ακράνοτος... ήταν η δεύτερη φορά στη ζωή μου που δεν το είχα φορέσει...)έχω ένα σημάδι φυλακόβιου στο κεφάλι , τεσπα...φταιξιμο 100% του ΙΧ, και επειδή η΄ζημια του ΙΧ ηταν ελάχιστη ,η Εθνική αυτή που λες, ήθελε να μου ρίξει εμένα το φταίξιμο να πληρώσει αυτη το φτερο τουΙΧ και να τσεπώσει την επιβάρυνση από μένα γιατι θα είχε κέρδος και πλήρωνα σαν μαλάκας 300 ευρα περιπου ασφαλεια!!!
    Δε γαμιούνται λέω εγω!!!

  13. #13
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Πολυ ασχημη φαση - και το εχω αγχος οταν παρκαρω πισω απο κουτι μηπως καποιο σταβαδι μου αλφαδιασει το μηχανακι προσπαθωντας να ξε-παρκαρει....

    Περαστικα στο μηχανακι, σε λιγο καιρο θα εισαι παλι βολτες.......


  14. #14
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Κρίμα. Μακάρι να πάρεις τα χρήματα σου και να ξεμπερδεύεις. Τελικά είναι καλύτερα να δίνεις κάτι παραπάνω στα ασφάλιστρα σε μια καλή ασφαλιστική από το να τραβιέσαι με την κάθε no name mitsos trademark και τα ρέστα... Υπομονή.

  15. #15
    Φιλε Alx 84 στην πραξη δυστηχως ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα...

    Αν και ξεφευγει απο τα πλαισια του συγκεκριμενου post νομιζω οτι θα ηταν πολυ ενδιαφερον να ανοιγαμε μια συζητηση για ασφαλειες - ασφαλιστικες με αξονα παντα τις μηχανες μας. Ποσο δινουμε, ποιες εχουν αποδειχτει ξηγημενες και δεν αρχισαν να το παιζουν τρελιτσα μετα το τρακαρισμα, ποιες προσφερουν υπηρεσιες οπως ισως αυτοκινητο να στην μαζεψει αμα μεινει (εχει ακουστει οτι το κανει η interamerican με μια μικρη επιπλεον επιβαρυνση γι αυτο το λεω, ισως να υπαρχει και καποια αλλη).

    Το προβλημα εδω μεσα ειναι οτι οταν καποια δηλωση γινεται επωνημα μπορει αυτοματα να θεωρηθει διαφημηση η δυσφημηση με οτι επακολουθα μπορει να εχει αυτο.

    Το θεμα παντως ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον και νομιζω οτι μας απασχολει ολους...

    Offtopic: Φιλε gmakris το avatar σου ειναι ολα τα λεφτα!!! Ζαλιζει, υπνωτιζει... πονοκεφαλος εντελως!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. truck rasing
    από MANOSR1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2010, 15:12
  2. atego truck drift
    από costas81 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2007, 11:39
  3. Who needs a truck!!!
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 12:42
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 11:16
  5. Truck Day ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ 13/7
    από kawasaki ZX-12 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 210
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2005, 19:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF