Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Κακοποίηση ζώων part 2

  1. #1
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Κακοποίηση ζώων part 2

    Κοιτάξτε τί κάνουν ψαράδες σε αβοήθητα σκυλιά & γάτες
    παραπάνω μπορείτε να διαβάσετε και εδώ


  2. #2

    Re: Κακοποίηση ζώων part 2

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Κοιτάξτε τί κάνουν ψαράδες σε αβοήθητα σκυλιά & γάτες
    παραπάνω μπορείτε να διαβάσετε και εδώ

    ANASKOLOPISMOS!!

  3. #3
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Δεν μπορώ να μπω να το δω...αρνούμαι.Το κερατό μου μέσα
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #4
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #5
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    se ti skata kosmo zoyme?anthropoi kai zoa kai fyta ola skata ta exoyme kanei mpravo mas mas ta dosan etoima na ta kanoyme ola apokaidia allhlofaskelothite na teleionoyme
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #6
    το χειροτερο ον πανω στη γη ειναι ο ανθρωπος ειναι το μοναδικο ον που δεν μπορει να συνηπαρξει με τους γυρως του και την φυση,το μονιαδικο που οπου παει καταναλωνει ολους τους πορους της γης και μετα παω αλου να τους εξαντλησει το μονο που του αξιζει ειναι να μην υπαρχει.
    ,πορει αυτο που λεω να ειναι βαρυ αλα δυστηχβς ετσι ειναι.

  7. #7
    κλα'ιν μα'ιν Το avatar του/της vagelis24
    Εγγραφή
    15/12/2007
    Μηνύματα
    101

    Re: Κακοποίηση ζώων part 2

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Κοιτάξτε τί κάνουν ψαράδες σε αβοήθητα σκυλιά & γάτες
    παραπάνω μπορείτε να διαβάσετε και εδώ

    ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΕΝΑΣ 42ΧΡΟΝΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ

    ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΩΣΗ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΤΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗΣ ΑΤΙΚΗΣ.

    ΠΝΙΓΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ

  8. #8
    Είχα σκύλα, ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει να ζεις με ζώα.

    16 χρόνια κοινής συμβίωσης δεν ήταν λίγα...

    Περάσαμε πολλές καλές στιγμές (παιχνίδια, γέννες, κλπ) αλλά και πολλές αγωνίες στις αρρώστιες της και τις εγχειρίσεις της.

    Αποδείχθηκε δυνατή, ικανή, έξυπνη, υπάκουη, φύλακας μα πάνω απ' όλα πιστή "φίλη"...

    Δεν θα θελα να ξαναπεράσω την στιγμή, όταν ο γιατρός, αφού μου περιέγραψε την κατάστασή της, μετά από την τελευταία μάχη που έδωσε με τον καρκίνο... μου είπε πως πρέπει να τη θανατώσω για να μην ταλαιπωρείται...

    Δεν θα ξεχάσω την καταραμμένη στιγμή της "ένεσης", όταν ενώ σφάδαζε από τους πόνους, αντιστεκόταν πεισματικά στη βελόνα του γιατρού...και όταν της έκανα "κεφαλοκλείδωμα" για να της πατήσει την ένεση, εκείνη, όσο είχε κλειστά τα μάτια με δάγκωνε δυνατά στο μπράτσο, ενώ όταν τα άνοιγε, με έγλυφε γιατί ήμουν το αφεντικό της.

    Δεν ξεχνιέται η εικόνα του φαρμακου στα μάτια της.

    Την έθαψα σε δικό μου χωράφι εκτός Αθηνών την ίδια μέρα, ενω στη διαδρομή έκλεγα με λιγμούς.

    Η Μάντυ είναι πάντα στο μυαλό μου, αλλα και μέσα στο κινητό μου...μαζί με τα αγαπημένα μέλη της οικογένειάς μου. Ήταν μέλος από την στιγμή που την είδα, ούσα κουτάβι, να πέφτει με λαχτάρα μέσα στο πύλινο κιούπι, προσπαθόντας να πιεί γάλα, ανάμεσα από τα τότε κοντά της πόδια...

    Προσπαθώ να μεταφέρω την αγάπη των ζώων στα παιδιά, αλλά και τις ευθύνες που προκύπτουν από αυτα, καθώς επίσης και την επισήμανση των κανόνων και συνθηκών, που έχουν ανάγκη μέσα σε αυτές να ζήσουν

    Τα λατρεύω τα ζώα, μακάρι να ήμουν σε εξοχή ή σε μονοκατοικία...

    Είμαι κατά της κακομεταχείρισης τους...
    Φιλικα παντα, Νακος

  9. #9
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Η αλλαζονια και αυτη η -απατηλη- αισθηση υπεροχης που εχουμε ως ειδος δεν θα εχουν μεγαλη διαρκεια.

    Η φυση δεν θα ''εκδικηθει'' οπως συχνα λεγεται.

    Απλα θα αποκαταστησει και παλι την ταξη.

    Μονο που οταν θα ερθει αυτη η ωρα καλο ειναι να μην μυξοκλαιμε και να μην επικαλουμαστε τους Θεους μας.

    Γιατι η φιλεσπλαχνια και ο οικτος ειναι γνωρισματα αντιληπτα μονο απο τον ανθρωπο.

    Ισως τοτε να αναλογιστουμε το ποσο κακο εχουμε προκαλεσει με την παρουσια μας στον πλανητη.

    Αλλα θα ειναι πολυ αργα για να ζητησουμε συγνωμη η για να αποκατατστησουμε την ζημια.

    Κανενας δεν θα μας ακουσει.

    Γιαι μας δωθηκε το μεγαλυτερο δωρο.

    Το να αντιλαμβανομαστε και να χαιρομαστε το θαυμαστο μεγαλειο της φυσης σε ολη του την διασταση.

    Αλλα εμεις δειξαμε αχαριστια.

    Ηδη εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση, αλλα σε αντιθεση με οσα πιστευουμε για το μεγεθος της ''ευφυϊας'' μας, συνεχισουμε σαν το πιο ανοητο ειδος να επαιρουμε τους εαυτους μας παραδωμενοι στην ληθη της ευδαιμονιας.

    Ειμαστε ασεβεις. Και επειδη η ηθικη ειναι εννοια που παλι δεν εχει θεση στην φυση...απλα εχουμε αμετροεπεια.

  10. #10
    κυραΚουλα στο εκανα γουλι Το avatar του/της SpineshankD
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    125
    TI NA ΠΩ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ


    :a015: :a57:

  11. #11
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    εδω ειμαι μαζι σας 100%

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #12

  13. #13
    καπιο μελος... Το avatar του/της soteas
    Εγγραφή
    31/07/2007
    Μηνύματα
    38


    η μαλακιά είδες τι μπορεί να κάνει?
    γλυκια μικρη μου μανιβελα....

Παρόμοια θέματα

  1. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20
  2. Ελλαδα -αυστρια -Τσεχια (many parts)
    από hornet στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 09:47
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 22:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF