Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;

  1. #1
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556

    Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;

    Γειά χαρά!
    Στα πλαίσια της αέναης έρευνας αγοράς μου σκέφτηκα να μάθω από εσένα για το ποιό κράνος να προτιμήσω. Νομίζω οτι μια τέτοια συζήτηση χρησιμεύει αρκετά ώστε να υπάρχει μια "βάση δεδομένων" για κράνη, ώστε να μην επαναλαμβάνονται οι ερωτήσεις. Οι ερωτήσεις που θα ήθελα να απαντήσεις είναι οι εξής:

    1) Ποιό ή κράνος έχεις; Πόσο σου κόστισε; Αν θες, βάλε μια φωτογραφία του (από το internet).

    2) Είσαι ευχαριστημένος από το κράνος σου; Ποιά είναι τα μειονεκτήματα και ποιά τα πλεονεκτήματα του; Τι θα άλλαζες; Θα το πρότεινες σε κάποιον που φοράει γυαλιά;

    3) Με τι μηχανή το χρησιμοποιείς; Τι χρήση του κάνεις δηλαδή;

    4) Το ανέκδοτο με τη σαύρα το ξέρεις;

    Αν δούμε οτι έχει επιτυχία το θέμα αυτό, μπορεί να κάνουμε αντίστοιχο και για μπουφάν, μπότες, γάντια, κλπ.


    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
    ... Θα το πρότεινες σε κάποιον που φοράει γυαλιά;

    ...

    Μαλακία ερώτηση.

    Αν δεν φοράει γυαλιά δεν μπορεί ν' απαντήσει.

    Αν φοράει και το έχει, τι ν' απαντήσει;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    1)Κράνος: LS2 FF375 Combat. 139ευρώ πριν ένα χρόνο στο Mega Stock Bazaar στην Π.Ράλλη Αθήνα.

    Image
    http://www.championmotouk.com/avacti...t_Black_Lg.jpg

    2) Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

    -Έχει φοβερή οπτική , δεν κόβει καθόλου από το οπτικό πεδίο. Οραίο δέσιμο, οραίο σχήμα. Το καλοκαίρι δεν με πέθανε στη ζέστη. Έχει προστατευτικό αέρα για το χειμώνα για μύτη και στο σαγόνι. Είναι FiberGlass οπότε δε λήγει κιόλας!! Ταιριάζει άριστα στο κεφαλι μου αν και στην αρχή πήρε καιρό μέχρι να πάρουν μορφή τα μαξιλαράκια στα μάγουλα και με πίεζαν πολύ.

    -Μειονέκτημα η ζελατίνα του που ΔΕΝ είναι αντιθαμβωτική και μου σπάει τα νεύρα το χειμώνα.


    Μέσα από τη ζελατίνα έχει ενσωματωμένα γυαλιά ηλίου τα οποία ανοιγοκλείνουν με κουμπί στο πλάι. Αλλά τα γυαλιά αυτά είναι άθλια. Παραμορφώνουν και δε βλέπεις καθαρά. Εγώ βάζω τα κανονικά μου γυαλιά ηλίου μέσα.

    Εγώ τα γυαλιά μου (ηλίου) τα βάζω οκ μέσα, ίσως ζορίζονται ελαφρώς αλλά μπαίνουν οκ. Γενικά ο σκελετός είναι λεπτός πάντως.


    Έμαθα όταν το πήρα ότι γενικά είναι καλή ποιότητα για τα λεφτά του από άποψη προστασίας. Ελπίζω να είναι αλήθεια και ακόμα περισσότερο να μη χρειαστεί να μάθω!

    3) Παπί έχω, καθημερινή χρήση ... Δουλειά-Σπίτι, βόλτες.

    4) Ανέκδοτο ξέρω ένα με τον Τοτό αν σας κάνει.

    Yamaha FZS 600

  4. #4
    Αντε να σε δω με μηχανακι και τι στον κοσμο!


    Στο δια ταυτα

    1) Εχω το Shoei XR1000 και αν θυμαμαι καλα το κοστος αγορας ηταν 500ευρω.Πληρως ικανοποιημενος ιδιοκτητης!

    2) Πλεονεκτηματα: Αριστη ποιοτητα κατασκευης ( το κρανος εχει πανω του σχεδον 6 χρονια καθημερινης χρησης και τα χρωματα του δεν εχουν αλλοιωθει στο ελαχιστο), πολυ καλη εφαρμογη στο κεφαλι (αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο), καλο εξαερισμο, δεν κουναει στα πολλα, δεν κανει πολυ θορυβο (τουλαχιστον στα δικα μου αυτια!), εχει χαμηλο βαρος. Αυτα μου ερχονται αρχικα στο μυαλο.
    Μειονεκτηματα: Αν δεν εχεις το υποσιαγωνο οπως εγω, μπαινει αερας μεσα ο οποιος ειναι λιγο ενοχλητικος. Η ζελατινα θαμπωνει σχετικα ευκολα αλλα με σωστη ρυθμιση της αναπνοης σου ή τοποθετωντας την anti fog λυνεται το θεμα. Τα γυαλια σε οποιοδηποτε κρανος εχεις, εχουν και αυτα το θεμα του θολωματος το οποιο, οπως ειπα και πριν, λυνεται με ρυθμιση της αναπνοης!

    3) Το κρανος χρησιμοποιειται με ενα Triumph Street Triple. Η χρηση περιλαμβανει απ'ολα. Απο κινηση μεσα στην πολη μεχρι ταξιδακια και γρηγορες βολτες. Δεν χρησιμοποιω ωτοασπιδες.

    4) Ποσο νερο ηπιες μωρη χαμουρα?

    Overall αν το βρεις παρτο. Εχει βγει και ο αντικαταστατης του (XR1100, κοιταξε το και αυτο) οποτε το χιλιαρι πρεπει να το βρεις σχετικα φθηνα!





    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  5. #5
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556

    Re: Re: Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μαλακία ερώτηση.

    Αν δεν φοράει γυαλιά δεν μπορεί ν' απαντήσει.

    Αν φοράει και το έχει, τι ν' απαντήσει;
    Είναι λίγο, αλλά μπορεί να το αγόρασε και τελικά να μη βολεύει ιδιαίτερα.
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  6. #6
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    Re: Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero


    1) Ποιό ή κράνος έχεις; Πόσο σου κόστισε; Αν θες, βάλε μια φωτογραφία του (από το internet).

    2) Είσαι ευχαριστημένος από το κράνος σου; Ποιά είναι τα μειονεκτήματα και ποιά τα πλεονεκτήματα του; Τι θα άλλαζες; Θα το πρότεινες σε κάποιον που φοράει γυαλιά;

    3) Με τι μηχανή το χρησιμοποιείς; Τι χρήση του κάνεις δηλαδή;

    4) Το ανέκδοτο με τη σαύρα το ξέρεις;

    1)shoei xr 1000 diabolic i.500ευρω πριν ερθει ακομα ελλαδα το πηρα.δεν θελω
    2)ναι.μειονεκτημα ο αεραγωγος στο στομα ειναι λιγο δυσχρειστος και η αεροτομη μπορει και να παει περιπατο αν το κακομεταχειριστεις τιλ ντεθ,το πιν λοκ μετα ειναι ενοχλητικο για σκυφτα μηχανακια και γι αυτο αλλαξανε τα πραματα αυτα στο 1100!!στα πλεονεκτηματα πολυ καλος εξαερισμος, ποιοτητα, βαψιμο, κατανομη βαρους.γυαλια δεν φοραω οποτε δεν εχω γνωμη.
    3)το εχω χρησιμοποιησει με φειζερ 600,παπι και τζιεςεξαρ 1000.καθε χρηση δλδ.
    4)θα σου απαντησω αν μου πεις πρωτα ποσο νερο ειπιες μωρη χαμουρα???
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    1)Caberg Konda.
    Είναι ανοιγόμενο, έχει ενσωματωμένα γυαλιά ηλίου, επιρρίνιο και υποσιάγωνο.
    Και ΌΛΑ ΑΥΤΑ 150 ευρώ. (Έχει και υποδοχή για blluetooth)
    Το κράνος πήγε μαμιώντας στα SHARP τεστ και βγήκε πέρυσι που έψαχνα για κράνος οπότε και έδεσε το γλυκό.

    2)Ως τώρα ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Το υποσιάγωνο δεν αφήνει τον παγωμένο αέρα να μου παγώσει τη μισή μούρη (πρώτη μου φορά που σε κρύο δε χρειάζεται να στουμπώνω κασκόλ κάτω από το πηγούνι μου...!!!),
    ήσυχο (σε σχέση με άλλα που είχα προηγούμενα)
    τα γυαλιά ηλίου είναι πολύ χρηστικά. Φοράω και γυαλιά μυωπίας (δεν έχω κάποιο θέμα , αλλά είναι και θέμα συνήθειας).
    Όλα μέσα αφαιρούμενα πλενόμενα.
    Ένας από τους λόγους που το διάλεξα από τα ανταγωνιστικά είναι ότι στο δικό μου κεφάλι απλά "ΚΟΥΜΠΩΣΕ"

    3)Παπάκι κυρίως με αρκετά εώς πολλά καθημερινά χιλιόμετρα εντός Αττικής. Βροχές, χιόνια, ζέστες... τα πάντα όλα (τα κοάλα τίποτα!). Επίσης έχει δοκιμαστεί και σε τουριστικούς ρυθμούς μέχρι Επίδαυρο.

    4)Αυτό με το νερό (Αλλά δε μετράω, το θυμήθηκα μόλις διάβασα την απάντηση)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	caberg-konda-helmet.jpg 
Προβολές:	721 
Μέγεθος:	11,0 KB 
ID:	237954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ξεκινησα με ace ανοιγομενο,μετα με premier και τα δυο για το σκουτερ (δεν τα προτεινω σε καμμια περιπτωση ουτε σε εχθρο μου) και μολις απεκτησα το πρωτο μου καλο κρανος ητο το xr1000.Τελειο σε ολα του,ειδικα σε εξαερισμο σε σχεση με τους κουβαδες που ειχα πριν,ηχομονωση θα την ηθελα λιγο πιο καλη για ταξιδι μιας και εκανα Αθηνα-Σερρες μετα απο μια βδομαδα χρησης του ωπου και μας αφησε χρονους το κρανος... ...ευτυχως δηλαδη που το ειχα γιατι αν ειχα πεσει στην πιστα με το premier (ετσι οπως επεσα ειδικα) δεν θα ημουν εδω τωρα να γραφω αυτο το "review".

    Eπειτα απεκτησα ενα ARAI RX7 CORSAIR το οποιο ηταν και το τελειοτερο κρανος που εβαλα σε αισθηση ποτε μου.Καταπληκτικο σε αισθηση,φοβερους αεραγωγους παραπανω φασαρια λογω των "αυτιων".Μετα απο παρα πολυ καλη συμβιωση σε διακοπες,βολτες,πιστα μας αφησε και αυτο χρονους (τι αλλο?),στην πιστα των Σερρων.Εκει η τουμπα ητο θεαματικη και εμοιαζα με πιλοτο που μολις ειχε εκτοξευθει απο το μαχητικο του μιας και πεταξα αρκετα ψηλα....οποτε και εκει καταπληκτικο σε προστασια εφοσον ειμαι ακομα εδω.

    Παμε τωρα στο τωρινο κρανος "ερωτας" με την πρωτη (και την δευτερη) ματια.


    1) SHOEI X-SPIRIT II,Αγορασμενο απο μαγαζι εν Ελλαδι σε πολυ πολυ πολυ καλη τιμη ,φωτο ακολουθει...

    2)Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με τον εξαερισμο του,την περιφερειακη ορατοτητα που σου προσφερει (ενα κλικ καλυτερη του ΑRAI) και την ποιοτητα του σε κουμπωματα και βαφη.Το μοναδικο μειονεκτημα που μπορω να βρω ειναι και το ιδιο με ολα τα κρανη (μαζι και του ARAI) με την αναγκη προσθηκης antifog pinlock για τα χνωτα,το οποιο σου κοβει πολυ ορατοτητα και το βραδυ παραμορφωνει ελαφρως στα φωτα των απεναντι οχηματων.Θα το πρότεινα σε κάποιον που φοράει γυαλιά να μαθει να χρησιμοποιει φακους επαφης για ευνοητους λογους.

    3) Με ενα Runner 125 σκουτερ και με GSXR 1000.

    4) Η σαυρα ξερει ΤΟ ανεκδοτο με τον Τσακ?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	shoei-x-spirit-2-kiyonari.jpg 
Προβολές:	723 
Μέγεθος:	116,9 KB 
ID:	237957
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269

    Shoei Raid II

    Kαλησπέρα κι απο μένα,

    χρησιμοποιώ δυο κράνοι ροτορικά (μια το ένα μια το άλλο περίπου) το πρώτο είναι ένα nolan (δεν θυμάμαι ποιο) των 200€ το οποίο είναι αρκετά μοντέρνο και δροσερό με τα γυαλιά ηλίου να μπαίνουν σχετικά άνετα.
    Το δεύτερο είναι ενα μαύρο Shoei Raid II με ανώτερη ποιότητα κατασκευής σαφώς μα με πιο ζεστό εσωτερικό (το καλοκαίρι δεν είμαι και πολύ ΟΚ και προτιμώ το Nolan).
    Το Shoei φαίνεται πιο ποιοτικό στο ταξίδι όπου η φασαρία και η αίσθηση εξαερισμού / ασφάλειας είναι ανώτερη.


    ΥΓ.Μπορείς να χτυπήσεις στο ισόγειο και να τα δοκιμάσεις...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	raid.jpg 
Προβολές:	697 
Μέγεθος:	13,6 KB 
ID:	237959

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    [B]
    Σε έψαχνε ο Λαχανάς σήμερα εσένα


    1) Xr1100, 350 από fc-moto (χωρίς γραφικά)
    2) Γενικά μου αρέσει. Μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής του, μου αρέσει που έρχεται από το εργοστασιο με pinlock οποτε δεν θολωνει με τπτ, καλη ορατοτητα, η ζελατινα κουμπωνει αεροστεγως και δεν περναει τπτ, έχει υποδοχή για ακουστικά. Δεν μου αρέσει που κάνει το κεφάλι σου να μοιαζει δυσαναλογα μεγαλυτερο απο το σωμα σου (fish bowl effect), και ότι μετα από πολυωρη χρηση με κουραζει και πρεπει οπωσδηποτε να κάνω ένα διαλειμμα τουλ 15 λεπτα κάθε 2ωρο.
    Όσο για τα γυαλιά, είναι ειδικά σχεδιασμένο για αυτό. Τα μαξιλαρακια του δημιουργουν ένα μικρο κενο σε κάθε πλευρα για να μπαινουν οι βραχίονες απο τα γυαλια. Πάρα πολυ ευκολο το βαλε βγαλε.
    3) Η μηχανή είναι γυμνό 600άρι, η χρήση του είναι πόλη και βόλτες. Μεγάλο ταξίδι δεν έχω πάει ακόμα.
    4) Σαύρες στο λύκειο λέγαμε αυτές που δεν βλεπονταν


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	shoei10_helmet_xr1100_black__74404_zoom.jpg 
Προβολές:	678 
Μέγεθος:	19,3 KB 
ID:	237963

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Ναι δεν ξέρω αν το "εργοστασιο" το δίνει με pinlock, πάντως όλα τα καταστηματα, στο ιντερνετ και στην Ελλαδα μαζί με pinlock το πουλάνε.
    Και όσους έχω ρωτήσει έχουν πάρει.
    Κάποιος σου έπαιξε μπινιά εσένα, γιατι απο fc το πηρες κι εσυ αν θυμαμαι καλα.

  12. #12
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.840

    Re: Ψιτ, εσύ! Τι κράνος φοράς; Είσαι ευχαριστημένος;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
    1) Ποιό ή κράνος έχεις; Πόσο σου κόστισε; Αν θες, βάλε μια φωτογραφία του (από το internet).
    Shoei XR1000: €500,00 (από Ελλάδα)
    Arai RX7 GP: €630,00 (από Αγγλία)
    2) Είσαι ευχαριστημένος από το κράνος σου; Ποιά είναι τα μειονεκτήματα και ποιά τα πλεονεκτήματα του; Τι θα άλλαζες; Θα το πρότεινες σε κάποιον που φοράει γυαλιά;
    Shoei XR1000: Απόλυτα ικανοποιημένος όταν το χρησιμοποιούσα με το Hornet, μου σπάει τα νεύρα το pinlock με το Daytona.
    Πολύ καλή εφαρμογή, καλή αεροδυναμική.
    Ο αερισμός του στο πρόσωπο είναι μηδαμινός.
    Θα μου άρεσε αν το εσωτερικό μπορούσε να αφαιρεθεί για το πλύσιμο αντί να παλεύω με ολόκληρο το κράνος.

    Arai RX7 GP: Αρκετά πιο θορυβώδες από το Shoei, δε με ικανοποιεί η ποιότητα συναρμολόγησής του, η ζελατίνα του και πιο συγκεκριμένα το κούμπωμά της, είναι γτπ.
    Το double D ring που έχει θα έπρεπε από την πλευρά των κρίκων να είναι λίγο πιο μακρύ.
    Παρά τα παραπάνω, είναι το μόνο που μου έκατσε στο κεφάλι (πλέον υπάρχει το XR1100 και το X-Spirit II που έχουν αλλάξει το εσωτερικό και δεν μου κάθοντε με τπτ!), η αεροδυναμική του δεν παίζεται, έχει αρκετά ποιοτικό εσωτερικό το οποίο αφαιρείται και πλένετε και γενικώς είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
    Άλλο θέμα που έχει είναι πως για να ανοίξεις αεραγωγό εν κίνηση και με γάντια πρέπει να έχεις χειρουργική ακρίβεια στις κινήσεις σου , έλεος ρε παιδιά του R&D της Arai, δε θέλει πολύ μυαλό να βάλετε καλύτερα/μεγαλύτερα/πιο εύχρηστα διακοπτάκια!!!
    Το καλύτερο σε σχέσει με αρκετά άλλα όμως είναι το ότι έχει αισθητά μεγαλύτερο οπτικό πεδίο και σαφώς καλύτερο αερισμό!
    3) Με τι μηχανή το χρησιμοποιείς; Τι χρήση του κάνεις δηλαδή;
    Shoei XR1000: με το Hornet ήταν μια χαρά, με το Daytona πρέπει να βγει το pinlock ή να πηγαίνεις όρθιος!
    Χρήση στον δρόμο καθημερινά, και παλαιότερα για ταξιδάκια και πίστα.

    Arai RX7 GP: με γυμνό και με ss είναι τέλειο, όμως δε το έχω ακόμα δοκιμάσει με το pinlock του.
    Χρήση, ταξιδάκια και πίστα.
    4) Το ανέκδοτο με τη σαύρα το ξέρεις;



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	krani.jpg 
Προβολές:	648 
Μέγεθος:	37,6 KB 
ID:	237964

  13. #13
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556

    Re: Shoei Raid II

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    ΥΓ.Μπορείς να χτυπήσεις στο ισόγειο και να τα δοκιμάσεις...

    Όχι τόσο απότομα ρε Κώστα, κόντεψα να φύγω από τη καρέκλα!
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  14. #14
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Ενα AIROH δωρο απο μαγαζι με το σκουτερ

    Πρεπει να εχει γυρο στα 160, ανοιγομενο, με ενσωματομαενα γιαλια ηλιου...
    ειναι απλα απαραδεκτο!

    Απο ποιοτητα νομιζεις οτι ειναι ψευτικο οταν το πιανεις, οι αεραγωγοι ειναι αθλιοι και δε μπορεις να το φορεσεις χωρις το κασκολακι ουτε το καλοκαιρι γιατι ο αερας ερχεται με πιεση σε δυο σημεια στο λαιμο και νομιζεις οτι σου πεταει καποιος νερο με πιεση σ'αυτα τα σημεια!

    το εχω οδηγησει για ενα χρονο περιπου με το σκουτερ και περιπου 2 εβδομαδες με τζι εσ αρ αλλα παει για αλλαγη!

    η σαυρα ηταν που καπνιζε...περιεργα;
    One with everything

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
    Ενα AIROH δωρο απο μαγαζι με το σκουτερ

    Πρεπει να εχει γυρο στα 160, ανοιγομενο, με ενσωματομαενα γιαλια ηλιου...
    ειναι απλα απαραδεκτο!

    Απο ποιοτητα νομιζεις οτι ειναι ψευτικο οταν το πιανεις, οι αεραγωγοι ειναι αθλιοι και δε μπορεις να το φορεσεις χωρις το κασκολακι ουτε το καλοκαιρι γιατι ο αερας ερχεται με πιεση σε δυο σημεια στο λαιμο και νομιζεις οτι σου πεταει καποιος νερο με πιεση σ'αυτα τα σημεια!

    το εχω οδηγησει για ενα χρονο περιπου με το σκουτερ και περιπου 2 εβδομαδες με τζι εσ αρ αλλα παει για αλλαγη!

    η σαυρα ηταν που καπνιζε...περιεργα;
    Ωχ, ομοιοπαθής; Προσωρινά φοράω το nolan της γυναίκας αλλά το ψάχνω και γώ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ψιτ εσυ με το cb 1300
    από gloum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 14:24
  2. ψιτ! κυριος!! τι ειναι ..
    από airamhag στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2007, 22:55
  3. Τι γλύκα που είσαι!!!
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 16:15
  4. ψιτ εσύ
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 23:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF