Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: Sos ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ σε προβλημα με Τροχαια!

  1. #1

    Exclamation Sos ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ σε προβλημα με Τροχαια!

    Σαββατο βραδυ εχω βγει ,με αυτοκινητο, εχω πιει 2-3 ποτα και με σταματανε στο αεροδρομιο για αλκοτεστ

    Πρωτο φυσιμα 0,33 η ενδειξη με το οριο 0,25

    (που αυτο ειναι 100 ευρω αμα το πληρωσεις μέσα σε 5 μερες και 5 ποντους στο διπλωμα)

    Μου λεει ο αστυνομικός αραξε λιγο και θα σε φωναξω.

    Περναει ενα τεταρτο...

    Δευτερο φυσιμα 0,47

    (700 ευρω προστιμο και 350 αμα το πληρωσεις σε 5 μερες και 3 μηνες κράτηση το διπλωμα!!!! )

    -λεω κατσε νερο ηπια στο μεσοδιαστημα που μας περασε οχι αλκοολ!

    ...μου λεει μπορει να συμβει και αλλες π@π@ιρες!


    ωραια τα μηχανακια τους δεν μπορω να πω αξιοπιστα!!!

    ωραια λεω να κανουμε και αλλη μετρηση ,μου λεει οχι δεν γινεται και μονο η 2η ισχυει μου κοβει την κλιση επι τοπου και οτι και να του ελεγα δεν καταλαβαινε!


    Τι κανουμε τωρα?

    Μενω Κορυδαλλο και η δουλεια μου ειναι στον Χολαργο ...χωρις διπλωμα μου κοβονται τα χερια!!!
    δεν εχω πως να παω!

    Η κλιση εχει παει στην τροχαια καλλιθεας καθως και το διπλωμα μου ειναι εκει.
    εχει κανεις κανα γνωστο τιποτα??

    Το μονο που βλεπω που μου εχει μεινει να κανω ειναι να σκασω τα 350 και να παω κλαφτω στον διοικητη μπας και μου το δωσει νωριτερα...

  2. #2
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω,αλλα η μοναδικη λυση ειναι να ΜΗΝ πινουμε οταν προκειται να οδηγησουμε.-
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider


    -λεω κατσε νερο ηπια στο μεσοδιαστημα που μας περασε οχι αλκοολ!

    ...μου λεει μπορει να συμβει και αλλες π@π@ιρες!



    Δεν είναι αναγκαστικά βλακείες αυτά που σου είπαν. Το σώμα δεν είναι μπουκάλι.. με το που πίνεις ένα ποτό να μετριέται αυτόματα η ποσότητα οινοπνεύματος στο αίμα. Το πώς επεξεργάζεται το σώμα σου το αλκοόλ που δέχεται είναι πολύπλοκη διαδικασία και έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Μπορεί να είσαι πάνω από το όριο ακόμα και το επόμενο πρωί...

    Επειδή ξέρω ότι είμαι επιρρεπής, δεν παίρνω ποτέ μηχανάκι όταν βγαίνω.. στη θέση σου θα πλήρωνα και δε θα μιλούσα και καθόλου.
    safety doesn't happen by accident

  4. #4
    Πόσες φορές το έχουμε πει εδώ στο φόρουμ βρε παιδιά;
    ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΜΥΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ.
    Το αλκοτέστ είναι τίποτα μπροστά στα μύρια όσα μπορεί να μας συμβούν όταν έχουμε πιεί.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω,αλλα η μοναδικη λυση ειναι να ΜΗΝ πινουμε οταν προκειται να οδηγησουμε.-
    Αυτο το ξερω και πιστεψε τωρα το καταλαβα πολυ καλυτερα!!

    Το παραδεχομαι οτι ειχα πιει... αλλα δεν ειχα πιει τοσο!!! η 2 η 3 ποτα ηταν οχι παραπάνω

    το 0,47 δεν ειναι για 2 με 3 ποτα αλλα για πολυ παραπανω!

    ενταξει δηλαδη να πληρωσω την μαλακια μου αλλα οχι και ετσι!

    και το θεμα ειναι για το ποσο αξιοπιστα ειναι τελικα αυτα τα μηχανακια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αν έχεις κρατήσει και το χαρτάκι της 1ης μέτρησης μπορείς να αμφισβητήσεις την αξιοπιστία του μηχανήματος.
    Γενικά να ξέρεις ότι αυτά τα μηχανάκια έχουν μεγάλες διακυμάνσεις και αν έχεις στα χέρια σου 2 μετρήσεις χρονικά κοντά και με μεγάλη διαφορά στο αποτέλεσμα, μια γάτα δικηγόρος κάνει πάρτυ και ακυρώνει τα πάντα. Μόνο η μέτρηση αίματος μετά από αιμοληψία θεωρείται ακλόνητη...

    Αν όμως δεν έχεις τα στοιχεία όμως να το αμφισβητήσεις, τότε μάλλον έπαιξες κι έχασες...

  7. #7
    ...μονο την κλιση εχω η οποια γραφει κανονικα και τις 2 μετησεις και λεει και το χρονικο διαστημα στο οποιο εγιναν

    0,33mg/h και μετα απο 10 λεπτα 0.47mg/h


    λες και σε μενα το αλκοολ ανεβαινει απο μονο του ...χωρις να πιω κατι!

  8. #8
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Ενάμισι ποτό το πολύ όταν οδηγούμε.

    Εκτός ότι είσαι μέσα στα όρια , είσαι και σίγουρος για την ασφάλεια σου…….

    Τουλάχιστον προσωπικά όταν οδηγώ ούτε καν που σκέπτομαι να πιω τρία ποτά
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.481

    Re: Sos ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ σε προβλημα με Τροχαια!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Μενω Κορυδαλλο...
    Κάτι ειναι κι αυτό



  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ...μονο την κλιση εχω η οποια γραφει κανονικα και τις 2 μετησεις και λεει και το χρονικο διαστημα στο οποιο εγιναν

    0,33mg/h και μετα απο 10 λεπτα 0.47mg/h


    λες και σε μενα το αλκοολ ανεβαινει απο μονο του ...χωρις να πιω κατι!

    Μπορούσες να ζητήσεις εξέταση αίματος σε κάποιο νοσοκομείο.
    Το αλκοόλ δρα με χίλιους δυο διαφορετικούς τρόπους, μη το ψάχνεις γιατί οι περπτώσεις είναι τόσες όσες και οι άνθρωποι που έχουν πιεί.
    Άδειο ή γεμάτο στομάχι, ψυχολογία, βαθμός απορρόφησης από τον κάθε οργανισμό και πάει λέγοντας.

  11. #11

    Re: Re: Sos ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ σε προβλημα με Τροχαια!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Κάτι ειναι κι αυτό



    ...ε τι να αλλαζω γειτονιες τωρα ...βολευει!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider


    Το παραδεχομαι οτι ειχα πιει... αλλα δεν ειχα πιει τοσο!!! η 2 η 3 ποτα ηταν οχι παραπάνω

    το 0,47 δεν ειναι για 2 με 3 ποτα αλλα για πολυ παραπανω!

    ενταξει δηλαδη να πληρωσω την μαλακια μου αλλα οχι και ετσι!

    και το θεμα ειναι για το ποσο αξιοπιστα ειναι τελικα αυτα τα μηχανακια.





    Δεν ξέρω άν φταίνε τα μηχανάκια της τροχαίας, αλλά δεν μου ακούγεται υπερβολικό το νούμερο!

    δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσα ποτα ήπιες, υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν το αποτέλεσμα της μέτρησης!

    Εγώ, πέρυσι τον Αύγουστο, έχοντας πιεί 5 μικρά ποτήρια μπίρας, σε διάστημα 4-5 ωρών, ( & πίνοντας το τελευταίο μισό ποτήρι λίγο πριν φύγω) έγραψα 0,57 στην πρώτη και 0,51 στη δεύτερη μέτρηση!!

    Έκανα τη μλκια και την πλήρωσα!( 700?, 9 πόντοι, 3 μηνες χωρίς δίπλωμα) ευτυχώς που δεν μου έτυχε κάτι χειρότερο (στο κάτω κάτω, τί μου φταίνε οι άλλοι?)



    Άν πιστευες πως δεν ήταν σωστή η μέτρηση, είχες το δικαίωμα να ζητήσεις να γίνει εξέταση αίματος (σε συνοδεύουν σε νοσοκομείο και γίνεται η αιματολογική εξέταση) επίσης άν έχεις κάποια αδιάσειστα επιχειρήματα, στο πίσω μέρος της κλήσης γράφει πως έχεις δικαίωμα μέσα σε 3 μέρες νομίζω, να κάνεις ένσταση !




    Συμπέρασμα : βγάλε κάρτα για το λεωφορείο!! θα σου χρειαστει!
    Δεν είμαστε Ζουλού, δεν είμαστε Παπούα.....είμαστε η άγρια φυλή των Lilipoua!!!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Μπορούσες να ζητήσεις ανάλυση αίματος σε κάποιο νοσοκομείο.
    Το αλκοόλ δρα με χίλιους δυο διαφορετικούς τρόπους, μη το ψάχνεις γιατί οι περπτώσεις είναι τόσες όσες και οι άνθρωποι που έχουν πιεί.
    Άδειο ή γεμάτο στομάχι, ψυχολογία, βαθμός απορρόφησης από τον κάθε οργανισμό και πάει λέγοντας.
    Ζηταγε μια ωραια κοπελια που ηταν διπλα ...που τους εκανε και τα γλυκα ματια και τις ελεγαν οτι αυτο γινεται μονο σε τροχαιο και υπαρχει και τραυματισμος!

    σιγα μην εκαναν σε μενα τη χαρη!!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua


    Εγώ, πέρυσι τον Αύγουστο, έχοντας πιεί 5 μικρά ποτήρια μπίρας, σε διάστημα 4-5 ωρών, ( & πίνοντας το τελευταίο μισό ποτήρι λίγο πριν φύγω) έγραψα 0,57 στην πρώτη και 0,51 στη δεύτερη μέτρηση!!
    μηπως ηταν τιποτα υποβρυχιακια αυτα τα μικρα ποτηρια μπυρας γιατι 0,57 και 0,51 πολυ μου ακουγεται!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Ζηταγε μια ωραια κοπελια που ηταν διπλα ...που τους εκανε και τα γλυκα ματια και τις ελεγαν οτι αυτο γινεται μονο σε τροχαιο και υπαρχει και τραυματισμος!

    σιγα μην εκαναν σε μενα τη χαρη!!




    Μάλλον βαριόντουσαν να τρέχουν!!

    όταν με είχαν σταματήσει, ένας τύπος παραδίπλα δεν δεχόταν το αποτέλεσμα της μέτρησης και απαίτησε αιματολογική εξέταση! Κάλεσαν ένα άλλο περιπολικό και άν θυμάμαι καλά και τον εισαγγελέα που είχε "βάρδια" και πήγαν στο νοσοκομείο!!
    Δεν είμαστε Ζουλού, δεν είμαστε Παπούα.....είμαστε η άγρια φυλή των Lilipoua!!!

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια! Πρόβλημα με το FI σε CBF-600
    από kokkios στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2010, 13:36
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2009, 14:32
  3. sos ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΕ XT '02
    από madgordons στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2007, 09:24
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2004, 08:36
  5. Μάγκες sos, θέλω τη βοήθεια σας.
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2004, 18:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF