Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Κλοπές στο Metro

  1. #1
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Ρε παιδιά, δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, μιας και εδώ λέμε λίγο-πολύ γενικά για κλοπές.

    Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω. Έξω απ το μετρό έχει τουλάχιστον 30-40 μηχανές, η μία δίπλα στην άλλη κ γενικά δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάποια κλοπή εκεί. Εσείς θα την αφήνατε; Κάθε φορά που την αφήνω, έχω αγωνία μέχρι να την ξαναδώ. Από μέτρα προστασίας έχουμε συναγερμό και immobiliser. Σκέφτομαι και για κουλούρα, απλά θα χρειάζεται υποχρεωτικά μετά να φέρω και τσάντα.
    ...

  2. #2
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Κλειδαρια δισκόφερνου
    Συναγερμός
    Immo
    Κουλούρα
    Κλείδωμα τιμόνι φυσικά
    Και αν μπορείς κουκούλα

    Θα κουβαλήσεις τσάντα για την κουλούρα και την κουκούλα, αλλά μετά μπορείς να την αφήσεις δεμένη πάνω στην μηχανή, κάτω από την κουκούλα.



    Εγώ αυτό θα έκανα


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    εμένα γιατί οι σταθμοί του μετρό μου φαίνονται ο παράδεισος των κλεφτών??
    κατι σαν τα σινεμά ας πουμε...

    στην Εθνική Άμυνα τα εχουν ξεσκισει τα αυτοκινητα ....

    βεβαια στο μετρο του Περιστερίου ειναι πιο πολυσύχναστο το μερος αλλα είσαι τοσο σιγουρος οτι σε περίπτωση που καποια θρασύτατα κλεφτρόνια φορτώσουν τη μηχανή κάποιος θα μιλήσει???
    και γενικα η περιοχή απο κλεφτρονια αλλο τιποτα...

    αν ειναι να το κανεις 100% κουλούρα....αν εχεις εμπορικη μηχανή θα προτεινα να μην το κανεις γενικά....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK


    ..Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω...

    Μη δίνετε ιδέες... μόνο ραντεβού που δεν έκλεισες..
    Εγώ δε θα το άφηνα εκεί.
    safety doesn't happen by accident

  5. #5
    Και πεταλο (ακριβο) και συνεγερμος και κλειδαρια δισκοφρενου ! Σιγα μην καθισει το κλεφτρονι να χασει 10' με την μηχανη σου , οταν μπορει να κλεψει του διπλανου που εχει μονο κλειδαρια δισκοφρενου ... Με κλειδαρια δισκοφρενου ειναι σαν να τους την χαριζεται...
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ , ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΝΤΡΕΤΑ !

  6. #6
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Κατάλαβα... Η ιδέα να πληρώσεις το κατιτίς σε κανα βενζινάδικο κ να στην προσέχουν αυτοί; Βέβαια αν τελικά στην κλέψουν οι τύποι δεν θα ξέρουν τίποτα, αλλά τέσπα! Με κόβω να κάνω κανονικά το δρομολόγιο μου κ να μην χρησιμοποιώ το μετρό!
    ...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Κατάλαβα... Η ιδέα να πληρώσεις το κατιτίς σε κανα βενζινάδικο κ να στην προσέχουν αυτοί; Βέβαια αν τελικά στην κλέψουν οι τύποι δεν θα ξέρουν τίποτα, αλλά τέσπα! Με κόβω να κάνω κανονικά το δρομολόγιο μου κ να μην χρησιμοποιώ το μετρό!
    αλήθεια γιατι θες να χρησιμοποιεις το μετρό??
    και αν επιθυμεις να χρησιμοποιησεις τις συγκοινωνιες δεν γινεται χωρις να παρεις τη μηχανη απο το σπιτι καθόλου?
    μενεις πολυ μακρια απο το μετρό?
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  8. #8
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Μένω Πετρούπολη και δουλεύω Δάφνη, πολύ κοντά στο μετρό. Απλά με το να κάνω καθημερινά αυτή την απόσταση κατάλαβα ότι θα φορτώσω την μηχανή με πάρα πολλά χιλιόμετρα! Δεν προλαβαίνω να κάνω το ένα service και πρέπει να κλείσω ραντεβού για το επόμενο, που λέει ο λόγος Το να πηγαίνω με συγκοινωνία απ το σπίτι μου μέχρι το μετρό είναι τουλάχιστον απαγορευτικό, καθώς το λεωφορείο μπορεί να κάνει και μία ώρα για απόσταση 10 λεπτών.
    ...

  9. #9
    μήπως ένα ποδήλατο θα βόλευε;

  10. #10
    Koντά στο μετρό του Αγ Αντωνίου έχει ένα πάρκιν (κοντά στην eurobank). Για ρώτα μια τιμή,
    νομίζω έχει κάποιες καλές χρεώσεις από τις 9 μέχρι τις 2 ή κάτι τέτοιο! Ρώτησε!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Ρε παιδιά, δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, μιας και εδώ λέμε λίγο-πολύ γενικά για κλοπές.

    Έχετε ακούσει γενικά για κλοπές από μετρό; Συγκεκριμένα θα με βόλευε απίστευτα να άφηνα την μηχανή στο μετρό αγ. αντώνη 9 με 5, τις ώρες που δουλεύω. Έξω απ το μετρό έχει τουλάχιστον 30-40 μηχανές, η μία δίπλα στην άλλη κ γενικά δεν έχω ακούσει να έχει γίνει κάποια κλοπή εκεί. Εσείς θα την αφήνατε; Κάθε φορά που την αφήνω, έχω αγωνία μέχρι να την ξαναδώ. Από μέτρα προστασίας έχουμε συναγερμό και immobiliser. Σκέφτομαι και για κουλούρα, απλά θα χρειάζεται υποχρεωτικά μετά να φέρω και τσάντα.
    ΟΥΤΕ συναγερμούς ουτε κουλούρες ουτε κλειδωνιές ΄ΤΙΠΟΤΑ...Πήγα σε pet αγόρασα μια

    δενδρογαλιά 2μιση μέτρα η λιμαρα και της εστειλα εκπαίδευση σε εκπαιδευτή ερπετών για να

    την μαθει να καθεται στα ........τιμόνια με το κεφάλι ορθιο !!!!! αμα θελουνε να πανε να μου την

    κλεψουνε .........

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    μήπως ένα ποδήλατο θα βόλευε;
    έχεις ανέβει με ποδήλατο στην Πέτρούπολη???
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Μένω Πετρούπολη και δουλεύω Δάφνη, πολύ κοντά στο μετρό. Απλά με το να κάνω καθημερινά αυτή την απόσταση κατάλαβα ότι θα φορτώσω την μηχανή με πάρα πολλά χιλιόμετρα! Δεν προλαβαίνω να κάνω το ένα service και πρέπει να κλείσω ραντεβού για το επόμενο, που λέει ο λόγος Το να πηγαίνω με συγκοινωνία απ το σπίτι μου μέχρι το μετρό είναι τουλάχιστον απαγορευτικό, καθώς το λεωφορείο μπορεί να κάνει και μία ώρα για απόσταση 10 λεπτών.
    την ξερω τη διαδρομη και οντως δεν ενδύκνειται για συγκοινωνιες...

    και εγώ αμφιταλαντευομουνα πολυ για αυτο το ζητημα καθως κανω από 30 το ελάχιστο μεχρι 60 χιλιομετρα καθημερινα στην πολη....με το οτι αυτο συνεπάγεται για λάστιχα, τακάκια και λοιπά....

    ελεγα να παρω ενα χρέπι παπι να κανω τη δουλεια μου αλλα σκεφτομουν κ την ασφάλεια...

    το μονο ισως που μπορεις να κανεις ειναι αυτο...να εχεις ενα φτηνο κινεζικο παπι για να το αφηνεις στο μετρο...θα σου κοστισει λιγότερο απο τα μετρα ασφάλειας ...λουκέτα, συναγερμους, κτλ...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    έχεις ανέβει με ποδήλατο στην Πέτρούπολη???
    Το κατεβασμα ομως θα ειναι πολυ ανετο και γληγορο!!!!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2008
    Μηνύματα
    24
    Δεν εχω ακουσει για κλοπες, αλλα ποτε δεν ξερεις - παντως εντος του metro υπαρχει σιγουρα θεμα....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2013, 11:50
  2. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 10:53
  4. 7 Χρονια Στο Θιβετ!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:26
  5. Χαμος στο wild thing!!!!!!!!!!!!!!!!!
    από BIKENEST στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF