Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Transalp 600 για 2700 ευρω

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2008
    Μηνύματα
    6

    Transalp 600 για 2700 ευρω

    Εκανα ενα ψαξιμο σημερα και βρηκα ενα transalp 600 μοντ'97-98 με 48000 χλμ για
    2700 ευρω. Ειναι καλη η τιμη πιστευετε; Η μαντρα δινει 6 μηνες εγγυηση.

  2. #2
    φιλε εγω εχω το 400..και ενω θελω να το αλλαξω γιατι θελω λιγο περισσοτερο γκαζακι,ξερω οτι δεν θα παθει τπτ ποτε αυτη η μηχανη...βεβαια δεν ξερω,τα 400 εχουν ιαπωνικες προδιαγραφες ολες,κυκλοφορησαν μονο σε ιαπωνια και ηρθαν μετα απο εκει ολες μεταχειρισμενες και ολοι λενε οτι ειναι σκυλια αθανατα..φιλος παλι με 400 αφιρι η μηχανη σαν καινουργια..600 εχω πετυχει αρκετες που φαινονται και ακουγονται ταλαιπωριμενες..η τιμη καλη ειναι παντως αν δεν εχει γρατσουνιες ξεθωριασμενα καπακια κτλπ..

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2008
    Μηνύματα
    6
    Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο μηχανακια. Αν μπορω να βρω 400αρι να το προτιμησω;

    Εχω διαβασει και αλλου οτι βρισκεις μονο εισαγωγης. Εχεις προβλημα να βρεις ανταλακτικα;

    Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω οταν θα το δω;

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από decoder
    Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο μηχανακια. Αν μπορω να βρω 400αρι να το προτιμησω;

    Εχω διαβασει και αλλου οτι βρισκεις μονο εισαγωγης. Εχεις προβλημα να βρεις ανταλακτικα;

    Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω οταν θα το δω;
    μία μικρή παρένθεση..νομίζω ότι το 400 είναι πιο παλιό..και αξίζει λογικά αρκετά λιγότερο..

  5. #5
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Αρχικά δημιουργήθηκε από decoder
    Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο μηχανακια. Αν μπορω να βρω 400αρι να το προτιμησω;

    Εχω διαβασει και αλλου οτι βρισκεις μονο εισαγωγης. Εχεις προβλημα να βρεις ανταλακτικα;

    Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω οταν θα το δω;

    στα παραεισαγωγης τα ανταλλακτικα ειναι παντα δυσκολοτερο στο να τα βρεις απο οτι στα μοντελα αντιπροσωπειας. Και πιο ακριβα γιατι τα φερνουν απο έξω. (δεν ξερω αν ισχυει παντα αλλά τουλάχιστον έτσι σου λένε)

    οταν το δεις προσεξε περισσοτερο το μοτερ. καπακια, φλατζες (φαινεται εαν εχει ανοιχτει).

    Βασικο ειναι να το βαλεις να δουλεψει και να το αφησεις να ζεσταθει αρκετα για να ακουσεις και να δεις αν λειτουργει το κυκλωμα ψυξης.

    Συνηθως αυτα πονανε ανμεσα στο V των κυλινδρων που περναει ενα σωληνακι με τα υγρα του ψυγειου. Δεσ μηπως εχει απωλειες απο εκει.


    Κατα τα αλλα, do not worry.



  6. #6
    δεν ειναι πιο παλιο το 400 φιλε..ταυτοχρονα εβγαινε..μεχρι και το 98...εμενα ειναι απο τα τελευταια...και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα..με ανταλλακτικα,κατι φερινκ που παραγκειλα καποτε καναν 2-3 βδομαδες επειδη λογικο να μην υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα(οπως επισης και για το 600)...απλα δεν εχει τη ροπη του 600...απο προβληματα αν παρεις απο τα τελευταια μοντελα 96+,να εισαι σιγουρος οτι δεν θα παρουσιασει τπτ...

Παρόμοια θέματα

  1. Manual για Transalp 600 1996
    από toyota στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 09:16
  2. Ερωτήσεις για ιδιοκτήτες MONO Transalp 600!
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2004, 20:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF