Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Patch Panels

  1. #1
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.037

    Patch Panels

    Ρε παιδια υπαρχουν patch panels που να εχουν θηλυκο (ετσι ωστε να μπαινει το βησματακι κατευθειαν) πισω αντι να χρειαζεται να ενωνω καλωδιακι καλωδιακι? Ειχαμε κατι τετοια στο πανεπιστημιο για τα Labs και τωρα πρεπει να μεταφερω ολο το Server rack σε αλλο δωματιο και δε θελω να φαω τη μιση μου ζωη με τα καλωδια. Ασε που δεν προλαβαινω να το κανω μεσα σε ενα ΣΚ και τη δευτερα να μπορει το γραφειο να δουλεψει.

    Ευχαριστω ρε παιδες

  2. #2
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.037
    Patch panel feed-through νομιζω λεγεται αλλα δε ξερω αν το πουλανε στην Ελλαδα.

  3. #3
    κατι τετοιο θες ?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	feed-through patch panels.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	12,5 KB 
ID:	320283

    ψαξε

    Δημουλας

    κατουμας

    καρακιτσης

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    check: PANDUIT CC688BL
    ΠΩΛΕΙΤΑΙ: ABUS GRANIT EXTREME 69

  5. #5
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    κατι τετοιο θες ?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	feed-through patch panels.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	12,5 KB 
ID:	320283

    ψαξε

    Δημουλας

    κατουμας

    καρακιτσης
    Αυτο ακριβως ψαχνω
    Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!

  6. #6
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από simeon Προβολή μηνύματος
    check: PANDUIT CC688BL
    Ευχαριστω πολυ!!

    Αλλα μαλλον δεν το εχει κανεις εδω....
    Μηπως εχετε καποιο αλλο μαγαζι κατα νου που μπορει να τα εμπορευεται?

  7. #7
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.037
    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρακαμψω τα patch panel και να ενωσω τα καλωδια κατευθειαν στα switches. Τα switches να μπουν ανα ενα και απο ενα spiral cable manager να βγαινουν τα 24 καλωδια για το καθε switch απο τη κατω μερια. Και οταν βρω τα feed through να τα βαλω.
    Τι λετε?

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρακαμψω τα patch panel και να ενωσω τα καλωδια κατευθειαν στα switches. Τα switches να μπουν ανα ενα και απο ενα spiral cable manager να βγαινουν τα 24 καλωδια για το καθε switch απο τη κατω μερια. Και οταν βρω τα feed through να τα βαλω.
    Τι λετε?
    λεμε οτι αυτες ειναι λυσεις στο ποδαρι και μονο για προσωρινη αντιμετωπιση καταστασεων πανικου.
    (ουτε και τα feed through PP )
    αν δεν εχεις χρονο, βαλε το δικτυο να παιξει οπως μπορεις και ΑΜΕΣΑ να σου βρουν χρονο και χρημα να κανετε σοβαρη δομημενη καλωδιωση τερματισμενη απο ανθρωπους που ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ .

  9. #9
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    http://www.alphatel.gr/

    τι τον θέλετε τον εξειδικευμένο τηλ/κο εξοπλισμό όταν δεν είστε ικανοί ούτε στο google να ψάξετε...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  10. #10
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Ζαννή αν χρειάζεσαι βοήθεια στον τερματισμό τον patch panels πες μου.

  11. #11
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.037
    Διακρινω μια ειρωνια στις απαντησεις... η οποια δεν χρειαζεται, μακαρι να κανω λαθος.
    Μπορει να μην εχω μεγαλη εμπειρια στο χωρο αλλα δε νομιζω οτι αυτο με κανει ανιδεο. Εχω πιεση χρονου και ενα project το οποιο δεν ειναι ενος ατομου και εχει πεσει ολο πανω μου. Τα καλωδια τελειωνουν με φισακι RJ45, Προσπαθω να μην εχει η εταιρια downtime και εψαχνα τροπο να το καταφερω. Ναι, ειμαι αγχωμενος και μπορει να πηρα καποιες αποφασεις οι οποιες να μην ηταν και πολυ σωστες.
    Thanks για τις απαντησεις!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    αυτο που σου ανεφερα ειναι CAT6 αν ρωτησεις καυκα (η σε αυτα τα μαγαζια που αναφερονται παραπανω) το αντοιστοιχο CAT5 λογικα θα βρεθει πολυ ποιο ευκολα(δεν εχω προχειρο τον κωδικο τωρα)
    ΠΩΛΕΙΤΑΙ: ABUS GRANIT EXTREME 69

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Διακρινω μια ειρωνια στις απαντησεις... η οποια δεν χρειαζεται, μακαρι να κανω λαθος.
    Μπορει να μην εχω μεγαλη εμπειρια στο χωρο αλλα δε νομιζω οτι αυτο με κανει ανιδεο. Εχω πιεση χρονου και ενα project το οποιο δεν ειναι ενος ατομου και εχει πεσει ολο πανω μου. Τα καλωδια τελειωνουν με φισακι RJ45, Προσπαθω να μην εχει η εταιρια downtime και εψαχνα τροπο να το καταφερω. Ναι, ειμαι αγχωμενος και μπορει να πηρα καποιες αποφασεις οι οποιες να μην ηταν και πολυ σωστες.
    Thanks για τις απαντησεις!!

    Δεν ειναι ειρωνια,ειναι αθωο πειραγματακι ,ετσι για να γινεται κουβεντα και να περναει η ωρα πραγμα συνηθισμενο στο φορουμ.

  14. #14
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    184
    Δεν ξέρω για πόσα καλώδια μιλάμε, αλλά αν δεν είναι μεγάλος ο αριθμός (πάνω από 48 πχ) και αφού είναι ήδη τερματισμένα, γιατί δεν βάζεις τα δίκτυα απευθείας στο/στα switches και τυχόν τηλέφωνα με μούφες RJ45-->RJ45 ή RJ45-->RJ11 που είναι πάμφθηνες, για να κάνεις τη δουλειά σου άμεσα?
    Αν θέλεις οποιαδήποτε πληροφορία για το πως και τι στείλε μου email. wthanasis@hotmail.com
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  15. #15
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρακαμψω τα patch panel και να ενωσω τα καλωδια κατευθειαν στα switches. Τα switches να μπουν ανα ενα και απο ενα spiral cable manager να βγαινουν τα 24 καλωδια για το καθε switch απο τη κατω μερια. Και οταν βρω τα feed through να τα βαλω.
    Τι λετε?
    Βρε Ζαννή δεν το είχα δει καθόλου το θέμα. Απαντάω αν και βασικά στον βρόντο μιας και θα την έχεις ήδη κάνει την δουλειά. για να σου φύγει το άγχος να σου πω ότι αν και είμαι πολύ υπέρ της δομημένης καλωδίωσης και παντού βάζω και ράκ και πατς πάνελ και καμπίνες, έχω 2 λογιστικά γραφεία που έκαναν μετακόμιση και ο καινούριος χώρος ήταν ανέτοιμος και αυτοί έπρεπε να δουλέψουν οπότε τα στήσαμε πρόχειρα κατευθείαν πάνω στα σουίτς. Ακόμα έτσι είναι κι έχουν περάσει 3 χρόνια.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Παρόμοια θέματα

  1. zitite panel
    από mac1 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2007, 18:45
  2. display panel.....
    από tassosrr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 23:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF