Σελίδα 48 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 3843444546474849505152535898 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 706 έως 720 από 2046

Θέμα: Habemus Papam

  1. #706
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    ki endo me taxi

    Το δεύτερο από το 1974 Ειδικό Δικαστήριο ξεκινά την προσεχή Τετάρτη, 25 Φεβρουαρίου με κατηγορούμενο τον πρώην υπουργό Οικονομικών Γιώργο Παπακωνσταντίνου, της κυβέρνησης Παπανδρέου, για την υπόθεση της λίστας Λαγκάρντ, την οποία είχε αποκαλύψει το "HOT DOC".

    Ο πρώην υπουργός Οικονομικών αντιμετωπίζει το κακουργηματικού χαρακτήρα αδίκημα της νόθευσης δημοσίου εγγράφου, με τις επιβαρυντικές διατάξεις του νόμου 1608/1950 για τους καταχραστές του Δημοσίου και το επίσης κακουργηματικού χαρακτήρα αδίκημα (λόγω των επιβαρυντικών διατάξεων του Ν. 1608/1950) της απόπειρας απιστίας.

    :a57:
    ανανήψαντας

  2. #707
    Έτσι για το χαβαλέ, αφού μιλήσαμε για "πετυχημένες" λαικές επαναστάσεις, πετυχημένη χώρα με κομμουνιστικό καθεστώς στην οποία ο λαός ευημερεί, ξέρετε; Γιατί εμένα δεν μου έρχεται κάτι. Και απορώ με την επιμονή τόσα χρόνια μετά τις απανωτές παταγώδεις αποτυχίες των φαινόμενων ως κομμουνιστικών καθεστώτων, γιατί ακόμα το θεωρούμε "ιδανικό".

  3. #708
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Έτσι για το χαβαλέ, αφού μιλήσαμε για "πετυχημένες" λαικές επαναστάσεις, πετυχημένη χώρα με κομμουνιστικό καθεστώς στην οποία ο λαός ευημερεί, ξέρετε; Γιατί εμένα δεν μου έρχεται κάτι. Και απορώ με την επιμονή τόσα χρόνια μετά τις απανωτές παταγώδεις αποτυχίες των φαινόμενων ως κομμουνιστικών καθεστώτων, γιατί ακόμα το θεωρούμε "ιδανικό".
    Αυτό ίσως θα έπρεπε να το ρωτήσεις στην Αν Γερμανία, την Γιουγκοσλαβία ή τους "Ρωσοπόντιους"
    Η Ελλάδα τέτοια επιλογή δεν είχε ποτέ.
    ανανήψαντας

  4. #709
    Ανατολική Γερμανία; Με την στάζι να σε "στάζει" φαρμάκι αν έκλανες στραβά, μάλιστα, ωραίο παράδειγμα κυρίαρχου λαού.
    Για τα άλλα δεν έχω σαφή εικόνα αλλά αυτός ο Τίτο που θυμάμαι μικρός δεν μου έκανε για πολύ κομουνιστής με τον λαό κυρίαρχο μάλλον πιο πολύ για φασίστας αλλά τι να πω, είμαι και εγκάθετος και εκπρόσωπος και αντιπρόσωπος. Συν το ότι αν ισχύουν τα όσα γράφει η γουικιπίντια για τον άνθρωπα ήταν και πολύ φίλος των ελλήνων. Πιό φίλος και από τον κεμάλ.

  5. #710
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ανατολική Γερμανία; Με την στάζι να σε "στάζει" φαρμάκι αν έκλανες στραβά, μάλιστα, ωραίο παράδειγμα κυρίαρχου λαού. .
    Εγώ σου είπα να ρωτήσεις αυτούς τώρα...
    Δεν σου είπα πως ήταν, τότε.

    Όταν είχα πάει εγώ όμως τότε.....
    -θα στα πω άλλη φορά-


    https://www.facebook.com/video.php?v=10153135493014940
    ανανήψαντας

  6. #711
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Αυτό ίσως θα έπρεπε να το ρωτήσεις στην Αν Γερμανία, την Γιουγκοσλαβία ή τους "Ρωσοπόντιους"
    Η Ελλάδα τέτοια επιλογή δεν είχε ποτέ.
    Ξέχασες την Β.ΚΟΡΕΑ...

  7. #712
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ σου είπα να ρωτήσεις αυτούς τώρα...
    Δεν σου είπα πως ήταν, τότε.

    Όταν είχα πάει εγώ όμως τότε.....
    -θα στα πω άλλη φορά-


    https://www.facebook.com/video.php?v=10153135493014940
    Τώρα εξηγούνται όλα...


    Από εκεί το πάθες ε?

  8. #713
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Οι τιμές των φαρμάκων δεν "κουρεύτηκαν" αυθαίρετα.
    Απλά μπήκαν κάποια "κριτήρια" τa οποία δεν επιτρέπουν την υπερτιμολόγηση.
    Πχ υπολογίζω τις 2 πιο χαμηλές τιμές στην ΕΕ και βγάζω το μέσω όρο.
    Η εταιρία κάποτε έλεγε φυσικά ότι, ναι ρε φίλε, οκ, αλλά βάλε μέσα και την τιμή Ελβετίας κι άρχιζε ο πόλεμος.
    Πόλεμος ζωής και θανάτου.
    Το ότι συνεχίζουν να πουλούν τα φάρμακα τους όμως είναι η απόδειξη ότι μάλλον δεν χάνουν.
    -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ΟΛΑ είναι καλά φτιαγμένα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα-
    Άρα λοιπόν κουρεύτηκε η μίζα και το ποσοστό κέρδους του εγχώριου κυκλώματος διακίνησης, το οποίο
    ουσιαστικά δεν έχει να κάνει με το φάρμακο αλλά με την διακίνησή του στην Ελλάδα κάτω από σκοτεινές συνθήκες μονοπωλίου.

  9. #714
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  10. #715
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  11. #716
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω ο άνθρωπος να μην νομίζει ότι κάποιος μπορεί να ψήφισε επειδή πίστεψε αυτά που λέγανε.

  12. #717
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω ο άνθρωπος να μην νομίζει ότι κάποιος μπορεί να ψήφισε επειδή πίστεψε αυτά που λέγανε.
    Αυτό διαφαίνεται ότι τουλάχιστον οι εσωκομματικοί τον πίστεψαν. Εύχομαι να μην αρχίσουν να την κάνουν ένας-ένας.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  13. #718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Όταν τα πετάς στα γρήγορα, ώρες ώρες για όποιον δε σε ξέρει είναι σα να στέκεσαι όρθιος δίπλα από το Σόιμπλε και να του χαϊδεύεις στοργικά το κεφάλι
    Δεν έχω καμμία διάθεση να χαιδέψω το κεφάλι κανενός, μιας και προσπαθώ να ακούω τι λένε. Οι Γερμανοί συνήθως αυτό που λένε το ΕΝΝΟΟΥΝ και ως καλβινιστές προτεστάντες πιστεύουν στην εξιλέωση μέσω της τιμωρίας. Οι Αγγλοι θα σου ρίξουν πόρτα μόλις καταλάβουν οτι τους δουλεύεις διατηρώντας το φλεγματικό χιούμορ. Οι Γάλλοι θα το παλέψουν χρεώνοντας περισσότερο, ενώ οι Αμερικάνοι θα σε κάνουν ρόμπα και δεν θα ξέρεις που να κρυφτείς. Τι διάλο, με ξένους δεν έχει δουλέψει κανείς?

    Εμείς ακολουθώντας αυτό το περίφημο μοντέλο της δεμένης ελληνικής οικογένειας που μεγαλώνει ανεύθυνους ευνουχισμένους προστατεύοντας τα βλαστάρια της από τις συνέπειες των πράξεων τους μεταθέτοντας την ευθύνη πάντα στους άλλους, ψάχνουμε τώρα μανούλες με την μορφή Ρώσων (τραγικό), είτε Κινέζων, είτε Αμερικάνων (!) , είτε σεισάχθειας, είτε διαγραφής επαχθούς χρέους που μάθαμε τι σημαίνει μαζί με την άλλη αγαπημένη λέξη που προφέρεται αργά και βασανιστικά τονίζοντας τα συριστικά και λαρυγγικά σύμφωνα, τα "τοκοχρεωλύσσσσια" (που ανάθεμα αν ξέρουν οι 9,5 στους 10 τι σημαίνουν).

    Sorry κιόλας αν τα λέω ωμά, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. Κατά την απουσία μου από εδώ, βαρέθηκα να βλέπω τον κάθε ένα που έγραφε "ρήξη" και "δραχμή" να τσιμπάει 100 likes στο facebook. Αν νομίζουμε οτι η μετάβαση από € σε GRD θα είναι κάτι του στύλ...από CBR1000RR θα οδηγάμε CBR600RR και θα έχουμε το κεφάλι ψηλά, εύχομαι να μην χρειαστεί να ανακαλύψουμε πόσα μπορεί ο άνθρωπος να υπομένει πριν φτάσει στα όρια του.

    Ίσως το πιο επίφοβο πρόβλημα αυτή τη στιγμή, είναι πως η μετάβαση απ΄τον κόσμο του Αρλεκιν στην πραγματικότητα (δεν μπορεί ο Γλέζος να θέλει ρήξη και ταυτόχρονα ο Στρατούλης να εγγυάται συντάξεις για πάντα) θα θεωρηθεί ως μια αποτυχία της κυβέρνησης και μπορεί να οδηγήσει στην πλήρη αποδόμηση των κομμάτων του δημοκρατικού τόξου. Και μετά ξέρουμε τι απομένει να έρθει ως άγγελος εξάγγελος που θα "εχει μόνο νέα ευχάριστα να πει", ναι?
    Τελευταία τροποποίηση από byron; 22/02/2015 στις 15:52.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #719
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Εμείς ακολουθώντας αυτό το περίφημο μοντέλο της δεμένης ελληνικής οικογένειας που μεγαλώνει ανεύθυνους ευνουχισμένους προστατεύοντας τα βλαστάρια της από τις συνέπειες των πράξεων τους μεταθέτοντας την ευθύνη πάντα στους άλλους, και ψάχνουμε τώρα μανούλες ?
    http://www.koutipandoras.gr/article/...stis-vryxelles

    Μανούλες υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα, στοργικές στοργικές και έτυμες ν ανοίξουν τα πλαδαρά τους μπούτια...
    ανανήψαντας

  15. #720
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Σε ένα 80% συμφωνώ με το Βύρωνα αλλά εγώ δεν πιστεύω στην ελεύθερη αγορά που αυτορυθμίζεται .
    Βασικά δεν έχω πει ούτε εγώ οτι πιστεύω. Η εποπτεία οφείλει να είναι στο κράτος, αλλά το κράτος δεν μπορεί να το παίζει businessman στις πλάτες των φορολογούμενων. Εξαιρούνται Υγεία, ΕΔ, και η υποχρεωτική εκπαίδευση όπου εκεί δεν χωράνε μαλακίες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Παρόμοια θέματα

  1. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF