Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 154

Θέμα: bmw.... s1000xr

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Και μένα ο τετρακυλινδρος μου πάει πολύ περισσότερο για τουρισμό και αντικειμενικά αφού δεν εχει κραδασμούς λειτουργεί ευχάριστα.Ομως ο in line 4 εχει κραδασμούς (συγκεκριμένα στο xr που οδήγησα στις 4-6000)και ποοολυ λειτουργικό θόρυβο.
    Αναμφισβήτητα το μηχανακι ειναι ενα υβρίδιο SS με καράτιμόνα.ΚΑι ειναι αρκετά γρηγορο.Αλλα ειναι προχειροφτιαγμένο κατα την γνώμη μου απο τους Γερμανούς.Και αυτό λόγω της βιασύνης τους να βγει άρον-άρον .στην παραγωγή για να χτυπήσουν το μουλτιστραντα.Εξεχασαν να εφαρμόσουν αυτό που αποδεδειγμένα ειναι το πεδίο δράσης τους.Να του δώσουν δλδ ,μεικτό/τουριστικό χαρακτήρα ,οπως εχουν κάνει στο gs και ετςι το xr ψάχνεται να βρει την ταυτότητα του,χωρίς να το καταφέρνει οπως το καταφέρνει το ντουκατι
    κουκουρουκουκου

  2. #137
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Ευτυχώς που αλλάξαν το χρωματισμό, γιατι πραγματικά βαρέθηκα να το βλέπω στον προηγούμενο

  3. #138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    το xr ψάχνεται να βρει την ταυτότητα του,χωρίς να το καταφέρνει οπως το καταφέρνει το ντουκατι
    Είσαι σίγουρος...;

    Το XR πλασάρεται ως ο "όρθιος πύραυλος" για αυτόν που θέλει τα "απόλυτα" γκάζια με μεγάλες δόσεις άνεσης. Στην γκάμα είναι στην σειρά S, σαφής τοποθέτηση. Μοτέρ και σασί σούπερσπορ, εργονομία παρεμφερής με gs. Αυτός που θέλει ήρεμα πράγματα, πιο άνετα, θα πάει σε άλλο όπως γράφεις, RT, RS, GS, Κ. Τα οποία επίσης έχουν σαφή ταυτότητα.

    Αλλά ξεχνάω ότι μιλώντας με βαμμένους κάθε είδους, άκρη δεν βγαίνει. Χωρίς να σε μειώνει αυτό σε κάτι.


    @σπαμοτρόλι στα λεφτά που κάνει, αν δεν θέλεις πραγματικά αυτό για αυτό που είναι, θα πας σε GS το οποίο είναι γνωστό στάτους σίμπολ. Ή στα άλλα αντίγραφα GS για τον ίδιο λόγο.

  4. #139
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    @σπαμοτρόλι στα λεφτά που κάνει, αν δεν θέλεις πραγματικά αυτό για αυτό που είναι, θα πας σε GS το οποίο είναι γνωστό στάτους σίμπολ. Ή στα άλλα αντίγραφα GS για τον ίδιο λόγο.
    Δε ξέρω πόσο έχει ακριβώς (16,5 - 18,5), αλλά αυτό που ξέρω δεν έχω δει ούτε ένα στο δρόμο, εκεί και η ειρωνία που προηγούμενου ποστ μου.
    Αυτό που πραγματικά κάνει όμως δεν είναι το μόνο στη κατηγορία πυραυλος εδάφους-εδαφους που το κάνει γιαυτό και μάλλον δεν υπάρχει

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Αυτό που πραγματικά κάνει όμως δεν είναι το μόνο στη κατηγορία πυραυλος εδάφους-εδαφους που το κάνει γιαυτό και μάλλον δεν υπάρχει
    δε προλαβαίνεις να τα δεις μάλλον. βλέπεις μόνο τα tracer που πάνε σιγά για να μην κουνάνε...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Δε ξέρω πόσο έχει ακριβώς (16,5 - 18,5), αλλά αυτό που ξέρω δεν έχω δει ούτε ένα στο δρόμο, εκεί και η ειρωνία που προηγούμενου ποστ μου.
    Αυτό που πραγματικά κάνει όμως δεν είναι το μόνο στη κατηγορία πυραυλος εδάφους-εδαφους που το κάνει γιαυτό και μάλλον δεν υπάρχει
    εδω ηρακλειο εχω δει 2-3...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Είσαι σίγουρος...;


    Αλλά ξεχνάω ότι μιλώντας με βαμμένους κάθε είδους, άκρη δεν βγαίνει. Χωρίς να σε μειώνει αυτό σε κάτι.
    Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καλα Εγω οταν ξεκιναω να παω για δοκιμη μοτοσυκλετας ,το κανω σαν πελατης με τον παρα στην τσεπη και οχι σαν φορουμακιας να παω να σκοτωσω τον χρονο μου ,με τον φραπε στο χερι .Εαν μου κανει ,μετα το τεστ ραιντ,προχωραω για τα περαιτερω.Η συγκεκριμενη μηχανη δεν μου κανει,γιατι εχει υπερτονισμενο το στοιχειο γκα-γκαν και το τουριστικο το εχει δευτερευον.Δεν μου επεσε το σαγωνι απο τα γκαζια της γιατι στo πεδιο των 3-7000 rpm που αποτελει το 80%της πραγματικης,καθημερινης ζωης μιας μηχανης ,δεν ηταν τιποτα περισσοτερο απο αυτο που ηδη καβαλαω και μαλιστα στο προγραμμα urban. Αντιθετα το r 1200 rs ηταν πολυ πιο μελετημενο σαν μηχανακι ,αλλα με θεση οδηγησης ακαταλληλη για εμενα
    κουκουρουκουκου

  8. #143
    μου την είπες τώρα, πάω να πιώ έναν καφέ ακόμα.

    Για τα λοιπά θα διαφωνήσουμε πάλι γιατί τα δυναμοδιαγράμματα και όλοι οι δημοσιογράφοι τα λένε διαφορετικά, αλλά ντάξει ούτε αυτοί έχουν λεφτά να την πάρουν "εκεί και τότε" οπότε είναι άκυροι σύμφωνα με τα γραμμένα.

    Όλα καλά λοιπόν.

  9. #144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    παλι κανεις λαθος.
    1) Δεν στην ειπα ,γιατι τυχαινει να σε γουσταρω
    2) εσυ μιλας για δημοσιογραφικες συγκρισεις του xr με το multi του 2015 ,στο οποιο ουτε καν εχω ανεβει επανω στατικα.
    Εγω αναφερομαι στο δικο μου pikeς peak 2014 με 147 ροδα
    κουκουρουκουκου

  10. #145
    Δεκτή η διόρθωση, με συγχωρείς που παρεξήγησα. Πραγματικά έχεις δίκιο στο ότι το XR σε εσένα δεν έχει να δώσει κίνητρο να αλλάξεις αυτό που έχεις γιατί είναι πολύ κοντινό/παρόμοιο. Δεν μπορεί κανείς όμως να παραβλέψει το ότι όλα σου τα μηχανάκια είναι φτιαγμένα σε ένα εργοστάσιο, σε ότι αφορά την αντικειμενικότητα σου ως πελάτη...

    Στον όποιο άλλο θεωρητικό αγοραστή που κοιτάει να ψωνίσει κάτι στην κατηγορία και δεν έχει κάτι σχετικό, το XR έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα σε σχέση με την Duc.
    Το ποιά θα βρει ο κάθε ένας, είναι καθαρά ζήτημα προτίμησης και γούστων.

    Εμένα το μόνο που με χάλασε στο ΧR ήταν το ότι δείχνει πολύ "πλαστικό" για τα λεφτά του, με πολλά βιδάκια που φαντάζομαι μετά από μερικές επισκέψεις στον γορίλα της Bmw θα δείχνουν γερασμένα/στραβοπατημένα. Αυτό το συγχωρείς σε κανένα F650, όχι σε τόσο ακριβό μοντέλο που θα όφειλε να είναι πιο "συμμαζεμένο" στις λεπτομέρειές του, όπως είναι τα crossκάτι χόντα και όπως είναι και η multi. Κατά τα λοιπά η Duc δεν μου κάνει για λόγους που δεν είναι απολύτως αντικειμενικοί αλλά έχουν να κάνουν με συνήθεια και προτίμηση (πχ ο ήχος του μοτέρ).

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορεί κανείς όμως να παραβλέψει το ότι όλα σου τα μηχανάκια είναι φτιαγμένα σε ένα εργοστάσιο, σε ότι αφορά την αντικειμενικότητα σου ως πελάτη...
    -Οχι ολα ......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9d4e7249e8bb66bbf851bc9f8046b0df.jpg 
Προβολές:	305 
Μέγεθος:	105,1 KB 
ID:	345758
    κουκουρουκουκου

  12. #147
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    -Οχι ολα ......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9d4e7249e8bb66bbf851bc9f8046b0df.jpg 
Προβολές:	305 
Μέγεθος:	105,1 KB 
ID:	345758
    Αυτα είναι. ......
    Οτι κινείται εκτελείται. .....

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    ..........γιατι τυχαινει να σε γουσταρω...........
    ίου ίου




    ποτέ δε σε ξεχνώ
    να-να-να να-να-να


    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #149
    Είχα την ευκαιρία να το βολτάρω και δεν είπα όχι. Και... Λίγο ξενέρωσα.

    Η θέση οδήγησης μου άρεσε. Στριτ, λίγο απλωτό τρίγωνο αναβάτη αλλά όχι ον-οφάδικο, σκληρή σέλα που ίσως να μην ενοχλήσει σε πολύωρο ταξίδι αλλά δεν είναι και σίγουρο. Τα πλαστικά μου φάνηκαν καλύτερα αυτή την φορά, ίσως από τα πρώτα μοντέλα που είχα δει πέρυσι να άλλαξαν κάτι.

    Στην πράξη... Τι κινητήρας. Τι κινητήρας. Ροπή από το μηδέν. Τράβηγμα. Κραδασμοί ναι (αυτό που λένε στις 5000) αλλά σε σχέση με το fazer είναι αστείοι, ήξερα τι να προσέξω αλλιώς θα έλεγα μεταξένιο μοτέρ, το οποίο στροφάρει κολασμένα. Φρένα... Λες και πέφτεις σε τοίχο. Η ανάρτηση άντε γειά, βρήκε γερό σαμαράκι στην έξοδο στροφής και εκεί που λέω αγοράσαμε χωραφάκι, δεν κατάλαβε το παραμικρό. Κιβώτιο βουτυρένιο. Ανάλαφρη αίσθηση λες και δεν έχει μάζα, πέφτει εκεί που του λες, όπως του λες και μένει εκεί μέχρι να του ξαναπείς. Ωραία ανεμοκάλυψη χωρίς στρόβιλους και φασαρία.

    Και τότε γιατί ξενέρωσα; Γιατί... δεν είχε ωραία αίσθηση σαν σύνολο. Ο ήχος του μοτέρ είναι λίγο νιάου νιάου, ακούγεται και η αντλία βενζίνης ΒΖΖΖΖΖΖΖΖ σπαστικά. Και τώρα πες το παραξενιά, αλλά ακόμα και με 6η, ψάχνεις την επόμενη σχέση. Ακούγεται διαρκώς να δουλεύει "πιεσμένα" λες και ζητάει αλλαγή να "ηρεμήσει", ακόμα και στο κατώτερο 1/3 του στροφομέτρου. Δεν έχει αυτή την βαρβατίλα που περιμένεις από 160 άλογα (τα οποία είναι πανταχού παρόντα και απίθανα ζωηρά). Κάτι δεν έπιασαν στο σύνολο. Δεν έχω αμφιβολία για το ότι έτσι και σε πετύχει επαρχιακό θα σου ράψει κουστούμι στα μέτρα σου ΟΤΙ και να καβαλάς. Δεν με έκανε να θέλω να το ξαναπάρω. Ίσως τις πιο νέες γενιές αναβατών αυτή η λίγο playstation αίσθηση να τις κερδίσει. Εγώ περίμενα ένα ψηλό fazer για να είμαι ειλικρινής και δεν το είχε τούτο. Ίσως να θέλει χρόνο στη σέλα του για να δείξει...;

  15. #150
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Είχα την ευκαιρία να το βολτάρω και δεν είπα όχι. Και... Λίγο ξενέρωσα.

    Η θέση οδήγησης μου άρεσε. Στριτ, λίγο απλωτό τρίγωνο αναβάτη αλλά όχι ον-οφάδικο, σκληρή σέλα που ίσως να μην ενοχλήσει σε πολύωρο ταξίδι αλλά δεν είναι και σίγουρο. Τα πλαστικά μου φάνηκαν καλύτερα αυτή την φορά, ίσως από τα πρώτα μοντέλα που είχα δει πέρυσι να άλλαξαν κάτι.

    Στην πράξη... Τι κινητήρας. Τι κινητήρας. Ροπή από το μηδέν. Τράβηγμα. Κραδασμοί ναι (αυτό που λένε στις 5000) αλλά σε σχέση με το fazer είναι αστείοι, ήξερα τι να προσέξω αλλιώς θα έλεγα μεταξένιο μοτέρ, το οποίο στροφάρει κολασμένα. Φρένα... Λες και πέφτεις σε τοίχο. Η ανάρτηση άντε γειά, βρήκε γερό σαμαράκι στην έξοδο στροφής και εκεί που λέω αγοράσαμε χωραφάκι, δεν κατάλαβε το παραμικρό. Κιβώτιο βουτυρένιο. Ανάλαφρη αίσθηση λες και δεν έχει μάζα, πέφτει εκεί που του λες, όπως του λες και μένει εκεί μέχρι να του ξαναπείς. Ωραία ανεμοκάλυψη χωρίς στρόβιλους και φασαρία.

    Και τότε γιατί ξενέρωσα; Γιατί... δεν είχε ωραία αίσθηση σαν σύνολο. Ο ήχος του μοτέρ είναι λίγο νιάου νιάου, ακούγεται και η αντλία βενζίνης ΒΖΖΖΖΖΖΖΖ σπαστικά. Και τώρα πες το παραξενιά, αλλά ακόμα και με 6η, ψάχνεις την επόμενη σχέση. Ακούγεται διαρκώς να δουλεύει "πιεσμένα" λες και ζητάει αλλαγή να "ηρεμήσει", ακόμα και στο κατώτερο 1/3 του στροφομέτρου. Δεν έχει αυτή την βαρβατίλα που περιμένεις από 160 άλογα (τα οποία είναι πανταχού παρόντα και απίθανα ζωηρά). Κάτι δεν έπιασαν στο σύνολο. Δεν έχω αμφιβολία για το ότι έτσι και σε πετύχει επαρχιακό θα σου ράψει κουστούμι στα μέτρα σου ΟΤΙ και να καβαλάς. Δεν με έκανε να θέλω να το ξαναπάρω. Ίσως τις πιο νέες γενιές αναβατών αυτή η λίγο playstation αίσθηση να τις κερδίσει. Εγώ περίμενα ένα ψηλό fazer για να είμαι ειλικρινής και δεν το είχε τούτο. Ίσως να θέλει χρόνο στη σέλα του για να δείξει...;
    Λίγο εσύ, λίγο ο Tai με το Africa, άντε να βγει κανείς να κράξει και τo 1290 και το Multistrada, με ξενερώνετε και θα αρχίσω να λιγουρεύομαι κάνα nx750x
    Τελευταία τροποποίηση από AristidisZ; 16/05/2016 στις 08:20.

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  3. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 15:59
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF