Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: περι συνεργειων ο λογος...

  1. #1

    περι συνεργειων ο λογος...

    ...και δη εξουσιοδοτημένα.


    λογο πως το φορουμ ειναι λιγο στα πεσμενα του τον τελευταιο καιρο και μονο ο πανοπτικος εχει μεινει να ρωταει μαλακιες, ας πιασουμε μια κουβεντουλα περι εξουσιοδοτημενων συνεργείων.


    λοιπον, εχω ενα χρεπι το οποιο απο την πρωτη μερα που το πηρα το πήγαινα σε ενα συγκεκριμενο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.

    ακολουθοντας λοιπον πιστα το σερβις μανιουαλ εκανα καονικα οτι οριζει ο κατασκευαστης, 18.000χλμ, 24.000 οπου εγινε ο ελεγχος βαλβιδων. κτλ στα 52.000 εγινε και αλαγη μπουζι μαζι με ριθμιση βαλβιδων και ολα κομπλε πληρωνωντας καθε φορα με τις τιμες της hondaς βεβαιως.

    Μετα απο πολυ κοπο καταφερα επιτελους να παω το μηχανακι σε εναν ανθρωπο τον οποιο εκτιμω και σεβομαι ως μαστορα και οχι μονο,

    για να μην πολυλογω, το θεμα ειναι πως ακομα και το ψευτοκαπακο της μηχανης ηταν οπως το εκλεισε ο ιδιος ο honda αυτοπροσωπος στην μακρινη Ιαπωνια χωρις καμια ενδειξη πως εχει ανοιχτει ουτε μια φορα.

    δλδ ουτε στα 24Κ ανοίχτηκε ποτε και ουτε στα 52Κ που υποτίθεται πως εγινε η ρύθμιση των βαλβιδων. και αντε να δεχτω ο αφελης πως όντως εχει γινει η ρυθμιση των βαλβιδων περσι, πως εξηγείται πως 5 απο τα 16 καπελοτα θελουν αλλαγη και πως 2 βαλβιδες ειναι πολυ εξω απο τα ορια του κατασκευαστη??
    και να τους τα σκας σε καθε σερβις 300αρες...
    τι να πω τα συμπερασματα δικα σας...

    εξουσιοδοτημενα και πουτσες μπλε αμα ο μαστορας δεν ασχολειται, βραστα!

    αυτα και περαστικά...

    τα σχολια δικα σας.

    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #2
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429

    Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ...και δη εξουσιοδοτημένα.


    λογο πως το φορουμ ειναι λιγο στα πεσμενα του τον τελευταιο καιρο και μονο ο πανοπτικος εχει μεινει να ρωταει μαλακιες, ας πιασουμε μια κουβεντουλα περι εξουσιοδοτημενων συνεργείων.


    λοιπον, εχω ενα χρεπι το οποιο απο την πρωτη μερα που το πηρα το πήγαινα σε ενα συγκεκριμενο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.

    ακολουθοντας λοιπον πιστα το σερβις μανιουαλ εκανα καονικα οτι οριζει ο κατασκευαστης, 18.000χλμ, 24.000 οπου εγινε ο ελεγχος βαλβιδων. κτλ στα 52.000 εγινε και αλαγη μπουζι μαζι με ριθμιση βαλβιδων και ολα κομπλε πληρωνωντας καθε φορα με τις τιμες της hondaς βεβαιως.

    Μετα απο πολυ κοπο καταφερα επιτελους να παω το μηχανακι σε εναν ανθρωπο τον οποιο εκτιμω και σεβομαι ως μαστορα και οχι μονο,

    για να μην πολυλογω, το θεμα ειναι πως ακομα και το ψευτοκαπακο της μηχανης ηταν οπως το εκλεισε ο ιδιος ο honda αυτοπροσωπος στην μακρινη Ιαπωνια χωρις καμια ενδειξη πως εχει ανοιχτει ουτε μια φορα.

    δλδ ουτε στα 24Κ ανοίχτηκε ποτε και ουτε στα 52Κ που υποτίθεται πως εγινε η ρύθμιση των βαλβιδων. και αντε να δεχτω ο αφελης πως όντως εχει γινει η ρυθμιση των βαλβιδων περσι, πως εξηγείται πως 5 απο τα 16 καπελοτα θελουν αλλαγη και πως 2 βαλβιδες ειναι πολυ εξω απο τα ορια του κατασκευαστη??
    και να τους τα σκας σε καθε σερβις 300αρες...
    τι να πω τα συμπερασματα δικα σας...

    εξουσιοδοτημενα και πουτσες μπλε αμα ο μαστορας δεν ασχολειται, βραστα!

    αυτα και περαστικά...

    τα σχολια δικα σας.

    άστα να πάνε. κάθε φορά που έχω service πάντως παίρνω άδεια από τη δουλειά και κάθομαι μπάστακας από πάνω από το μάστορα (να ναι καλά ο άνθρωπος - εξουσιοδοτημένος παρακαλώ ). Όλα τα service στην ώρα τους κατα γραμμα με το service book της Sutzuki ρύθμισμα στις 24000 βαλβίδες και το Bandit παίρνει μπροστά τσακμάκι και θερίζει κόσμο
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388

    Re: Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    και το Bandit παίρνει μπροστά τσακμάκι και θερίζει κόσμο

    Παναγίτσα μου....

  4. #4
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    αν δεν είσαι παρών στην εργασία και πάνω από το κεφάλι του να τον ζαλίζεις με ερωτήσεις δε γίνεται δουλειά...





    Ετοιμάσου τώρα να μας ζαλίσει ο πανόπτικος με το DΙY...που εν μέρη έχει δίκιο...

  5. #5
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429

    Re: Re: Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    Παναγίτσα μου....


    Γιατί ρε συ. Είναι παρεξηγημένο μηχανάκι μην το βλέπεις έτσι . Και καλό θα ήταν να μην το υποτιμάτε σε κανένα φανάρι γιατί μπορεί να σας κηδέψει
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  6. #6
    Η αληθεια ειναι οτι ημουν ορεξατος σημερα.

    Νομιζω εχει συζητηθει διεξοδικα το θεμα κ παλαιοτερα, δεν θυμαμαι που ομως :a13:

    Προσωπικα οοοοταν παω για βαλβιδες θα ζητησω ευγενικα να παρακολουθησω την εργασια -ταχα- για να μαθαινω κ να δω πως ειναι η μηχανη.
    Οπως ζηταω τα παλια μπουζιΑ -δηθεν- να τα αξιολογησω κλπ κλπ.

    Πιστευω ειναι ο μονος τροπος για να εισαι σιγουρος οτι θα γινει η δουλεια (δυστυχως οχι οτι θα γινει σωστα βεβαια...)



  7. #7

    Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ...και δη εξουσιοδοτημένα.


    λογο πως το φορουμ ειναι λιγο στα πεσμενα του τον τελευταιο καιρο και μονο ο πανοπτικος εχει μεινει να ρωταει μαλακιες, ας πιασουμε μια κουβεντουλα περι εξουσιοδοτημενων συνεργείων.


    λοιπον, εχω ενα χρεπι το οποιο απο την πρωτη μερα που το πηρα το πήγαινα σε ενα συγκεκριμενο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.

    ακολουθοντας λοιπον πιστα το σερβις μανιουαλ εκανα καονικα οτι οριζει ο κατασκευαστης, 18.000χλμ, 24.000 οπου εγινε ο ελεγχος βαλβιδων. κτλ στα 52.000 εγινε και αλαγη μπουζι μαζι με ριθμιση βαλβιδων και ολα κομπλε πληρωνωντας καθε φορα με τις τιμες της hondaς βεβαιως.

    Μετα απο πολυ κοπο καταφερα επιτελους να παω το μηχανακι σε εναν ανθρωπο τον οποιο εκτιμω και σεβομαι ως μαστορα και οχι μονο,

    για να μην πολυλογω, το θεμα ειναι πως ακομα και το ψευτοκαπακο της μηχανης ηταν οπως το εκλεισε ο ιδιος ο honda αυτοπροσωπος στην μακρινη Ιαπωνια χωρις καμια ενδειξη πως εχει ανοιχτει ουτε μια φορα.

    δλδ ουτε στα 24Κ ανοίχτηκε ποτε και ουτε στα 52Κ που υποτίθεται πως εγινε η ρύθμιση των βαλβιδων. και αντε να δεχτω ο αφελης πως όντως εχει γινει η ρυθμιση των βαλβιδων περσι, πως εξηγείται πως 5 απο τα 16 καπελοτα θελουν αλλαγη και πως 2 βαλβιδες ειναι πολυ εξω απο τα ορια του κατασκευαστη??
    και να τους τα σκας σε καθε σερβις 300αρες...
    τι να πω τα συμπερασματα δικα σας...

    εξουσιοδοτημενα και πουτσες μπλε αμα ο μαστορας δεν ασχολειται, βραστα!

    αυτα και περαστικά...

    τα σχολια δικα σας.

    μηπως ο δευτερος μαστορας που το πηγες ονομαζετε νικος?αυτος που σου εκανε δουλεια που ρυθμισε βαλβιδες.
    εγω το εχω πει και ας πει ο καθενας οτι νομιζει τα εξουσιοδητημενα συνεργεια ειναι γτπκ
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  8. #8
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307

    Re: Re: Re: Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    Και καλό θα ήταν να μην το υποτιμάτε σε κανένα φανάρι γιατί μπορεί να σας κηδέψει
    πέστα,πεστα να τα ακούν κάτι ιδιοκτήτες Vmax αυτα που νομίζουν ότι κάτι κάνουν με τα πατίνια τους...



  9. #9
    Απο που καταλαβες πως δεν εχει ξανανοιχτει; Τι θα επρεπε να εχει η φλαντζα Η;


    Γιατι θα έπρεπε να αντικατασταθουν όλα τα καπελώτα; Γιατι επιβαλεται να ειναι εκτός επιτρεπτων ανοχων ολες ή καμμια βαλβιδα;

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    Απο που καταλαβες πως δεν εχει ξανανοιχτει; Τι θα επρεπε να εχει η φλαντζα Η;


    Γιατι θα έπρεπε να αντικατασταθουν όλα τα καπελώτα; Γιατι επιβαλεται να ειναι εκτός επιτρεπτων ανοχων ολες ή καμμια βαλβιδα;
    Σταυρο το καπακι Η οταν ανοιχτει για πρωτη φορα μετα την τοποθετηση του στο εργοστασιο θα πρεπει να τοποθετηθεί φλατζοκολα οπως οριζει η honda στα 2 σημεια οπως δειχνει και η φωτο γιατι οσο και να σφηχτει θα δακριζει. το δικο μου καπακι δεν ειχε ιχνος απο φλατζοκολα.

    τα καπελωτα εαν ειναι οκ δεν τα αλλαζεις αλλα πες πως ηταν οκ πριν απο 16000χλμ και δεν χρειαστικε να τα αλλαξουν αλλα εφοσον οι βαλβιδες μετριθηκα πριν απο 16000 χλμ και βρεθηκαν μεσα στα επιτρεπτα ορια πως εξηγείται 2 βαλβιδες να ειναι πολυ εκτος οριων?? σε 16000χλμ μονο??
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  11. #11
    σορρυ ξεχασα την φωτο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kapaki.jpg 
Προβολές:	469 
Μέγεθος:	67,7 KB 
ID:	241915
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #12

    Re: Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    μηπως ο δευτερος μαστορας που το πηγες ονομαζετε νικος?αυτος που σου εκανε δουλεια που ρυθμισε βαλβιδες.
    εγω το εχω πει και ας πει ο καθενας οτι νομιζει τα εξουσιοδητημενα συνεργεια ειναι γτπκ
    οχι δεν λεγεται νικος αλλα δεν εχει νοημα πως λεγεται το θεμα ειναι πως ειναι σωστος μαστορας....
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116

    Re: Re: Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    οχι δεν λεγεται νικος αλλα δεν εχει νοημα πως λεγεται το θεμα ειναι πως ειναι σωστος μαστορας....
    Ναι, αλλά αν λέγεται Νίκος, γιόρταζε κιόλας πριν μερικές ημέρες.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Οσον αφορα τα εξουσιοδοτημενα: Ειχα παρει καποτε καινουριο Citroen. Καπου καπου εκανε ενα ψιλορεταρισμα στο ρελαντι. Ο lead-chief-mechanic-architect-engineer, PhD που ειχαν εκει μου ειπε χαρακτηριστικα: "μαλλον καποιος ιμαντας του aircondition δε δουλευει σωστα". 2 επισκεψεις που μου περασαν τα patch στον εγκεφαλο για να φτιαξει ο ιμαντας (επικος τροπος επισκευης ενος ιμαντα, ε; ), και τελικα το C4.2(patched) μου ειχε ακομα το ιδιο προβλημα. Δεν ξαναπατησα ποτε. Στα υποψιν, οι εγγυησεις ισχυουν ΠΑΝΤΑ αρκει το συνεργειο και κατ'επεκταση ο ιδιοκτητης να εχουν αποδειξεις αγορας απο αυθεντικα ανταλλακτικα.

    Οσον αφορα το fazer μου: Βρηκα επιτελους ενα μηχανικο της προκοπης που μου εκανε το μηχανακι να λειτουργει ωραια και δε βαριοταν να προσεχει τις λεπτομερειες. Και παω για λαδακι, και εχει αλλαξει την εταιρια που χρησιμοποιουσε (fuchs) με μια που δεν εχω ξανακουσει ποτε (champion αν θυμαμαι καλα). Απο τοτε το κιβωτιο μου κουδουνιζει αισχρα. Και ολα αυτα για να του πληρωσω τα ιδια λεφτα στο τελος της μερας. Τωρα παρεξηγεισαι η δεν παρεξηγεισαι, κυριε προεδρε;;

    ΥΓ: τα λαδια μου ειναι παντα 15-50...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  15. #15

    Re: Re: Re: Re: περι συνεργειων ο λογος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
    Ναι, αλλά αν λέγεται Νίκος, γιόρταζε κιόλας πριν μερικές ημέρες.
    Αξεπέραστο σχόλιο.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 12:45
  2. περι αγορας ο λογος...
    από adam_tsouk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2004, 13:25
  3. περί mp3 ο λόγος
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2004, 13:38
  4. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 23:24
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF