Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 50

Θέμα: σημερινο track day Μεγαρα

  1. #1
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504

    σημερινο track day Μεγαρα

    τοσο καιρο διαβαζω διαφορα παραπονα (σωστα η λαθος) απο τους αναβατες που συμμετεχουν στα διαφορα track days

    παραπονα για την πιστα για την διοργανωση κλπ κλπ που και εγω τα εχω δει να συμβαινουν και καλα κανουν και τα λενε μπας και αλλαξει τιποτα προς το καλυτερο για τις συνθηκες που επικρατουν.

    Σημερα σαν θεατης βρεθηκα στην πιστα των Μεγαρων. Ημουν στην κερκιδες σε καποια στιγμη και αραζα και εβλεπα οταν ενα παλληκαρι (που δεν γνωριζω) επεσε μπροστα μου πανω στην στροφη. Ευτυχως απο οτι φανηκε δεν ειχε τραυματισμο (μιας που σηκωθηκε και εβγαλε κρανος και πεπραταγε) και η μοτοσυκλετα του μαλλον εχει ψιλα τραυματα (μαλλον)

    Γυρισα το κεφαλι προς τα πιτς και βλεπω να εχουν σηκωσει κιτρινη σημαια (τουτεστιν πρωχορατε με προσοχη) παρολλα αυτα τους εβλεπα (τους υπολοιπους που συμμεταχαν) να μην δινουν την διαιουσα προσοχη και μονο λιγο πριν την στροφη που βλεπαν την μοτοσυκλετα πεσμενη την μιση στη πιστα την αλλη μιση στα χωματα κωβαν λιγο...

    Στο μεταξυ σηκωνετε καρο σημαια....παρατηρω το εξης : ΚΑΝΕΙΣ δεν βγηκε εξω....απορησα...δευτερη φορα καρο σημαια....τριτη και βγαινουν.....3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΡΟ ΣΗΜΑΙΑ?????????????????????????????????


    Λοιπον μαγκες και μαγκιτισες....

    για να λεμε μερικες φορες και τα πραγματα διαφορετικα...ενας ανθρωπος ενας μοτοσυκλετιστης επεσε....δεν ξερετε αν εχει χτυπησει η οχι....δεν ξερετε αν πχ εχουν χυθει λαδια στην στροφη πανω δε ξερετε τιποτα....βλεπετε 3 φορες καρο σημαια.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΤΕ??????

    ποιος φταιει για αυτο?????

    ρωταω δεν απανταω ουτε κρινω ..... γιατι εγω πρωσοπικα αν ημουν στην πιστα και περναγα και εβλεπα ανθρωπο κατω και μηχανη πεσμενη δεν ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΝ ΣΗΜΑΙΑ για να κανω το γυρολογιο μου να βρεθω στα πιτς να σηκωσω το χερακι μου να βγω εξω και να πω ΜΑΓΚΕΣ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΡΘΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ

    για πειτε μου λοιπον τωρα...ποιος φταιει????

    δεν κατηγορω κανεναν για κανεναν λογο ουτε τους συμμετεχοντες (που εχουν περασει τα πανδεινα τοσα χρονια για να βρεθουν σε σωστες συνθηκες ''προπονησης''-και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι μερικοι την εχουν δει κοντρα ποιος θα περασει ποιον τες πα δικο τους θεμα)ουτε τους διοργανωτες

    απλα κανω μια ερωτηση για το σκηνικο που εξελιχθηκε μπροστα μου

    τι γνωμη εχετε?

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lantz
    Εγγραφή
    26/01/2003
    Μηνύματα
    226
    I consume therefore I exist

  3. #3
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
    http://www.youtube.com/watch?v=KQuVtirRChs
    ναι ημουν διπλα στην αδελφη σου οταν το τραβαγε το βιντεακι...βασικα εσενα καμαρωναμε
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lantz
    Εγγραφή
    26/01/2003
    Μηνύματα
    226
    Και εγώ εσάς κοίταγα, γι'αυτό και δεν είδα καμία καρρώ σημαία.. :rotflmao:

    Θα ακολουθήσει και 2ο video με την συνέχεια μετά την πτώση του παιδιού..
    I consume therefore I exist

  5. #5
    βασικά το συγκεκριμένο σκηνικό δεν το έχω υπ'οψιν αλλά έγινε κάτι πολύ χειρότερο από αυτό που ανέφερες.
    έπεσε ένα gsxr στην Κ9 και εγώ ερχόμενος από την Κ6 είδα ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ, οπότε κόβω βγαίνω έξω (η Κ9 είναι αυτή που ξεκινάει στην έξοδο της πίστας μπροστά στα πιτς-ο θεός να τα κάνει) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ανθρώπους να συνεχίζουν...
    όταν ήταν να ξαναμπούμε μας σταμάτησε ένας αλυτάρχης και το ανέφερε εξαιρερικά τσαντισμένος και με κάθε δίκιο λέγοντας κιόλας ότι αυτό καταρχήν δείχνει έλλειψη σεβασμού σε συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
    κλασική απόδειξη ότι όσες πίστες και να γίνουν στην Ελλάδα ο κλασικός ο μαλάκας ο Ελληνάρας θα παραμείνει έτσι
    ότι να'ναι

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  6. #6
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    βασικά το συγκεκριμένο σκηνικό δεν το έχω υπ'οψιν αλλά έγινε κάτι πολύ χειρότερο από αυτό που ανέφερες.
    έπεσε ένα gsxr στην Κ9 και εγώ ερχόμενος από την Κ6 είδα ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ, οπότε κόβω βγαίνω έξω (η Κ9 είναι αυτή που ξεκινάει στην έξοδο της πίστας μπροστά στα πιτς-ο θεός να τα κάνει) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ανθρώπους να συνεχίζουν...
    όταν ήταν να ξαναμπούμε μας σταμάτησε ένας αλυτάρχης και το ανέφερε εξαιρερικά τσαντισμένος και με κάθε δίκιο λέγοντας κιόλας ότι αυτό καταρχήν δείχνει έλλειψη σεβασμού σε συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
    κλασική απόδειξη ότι όσες πίστες και να γίνουν στην Ελλάδα ο κλασικός ο μαλάκας ο Ελληνάρας θα παραμείνει έτσι
    ότι να'ναι
    προφανως θα λες για το μελος του φορουμ μας που ειχε μια ατυχη πτωση σημερα (με τζιξερ)

    το ιδιο εγινε ουσιαστικα δλδ...τι να πω ρε παιδια δεχωμαι οτι καποιοι δεν ειδαν την σημαια...ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ?????

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
    βασικά το συγκεκριμένο σκηνικό δεν το έχω υπ'οψιν αλλά έγινε κάτι πολύ χειρότερο από αυτό που ανέφερες.
    έπεσε ένα gsxr στην Κ9 και εγώ ερχόμενος από την Κ6 είδα ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ, οπότε κόβω βγαίνω έξω (η Κ9 είναι αυτή που ξεκινάει στην έξοδο της πίστας μπροστά στα πιτς-ο θεός να τα κάνει) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ανθρώπους να συνεχίζουν...
    όταν ήταν να ξαναμπούμε μας σταμάτησε ένας αλυτάρχης και το ανέφερε εξαιρερικά τσαντισμένος και με κάθε δίκιο λέγοντας κιόλας ότι αυτό καταρχήν δείχνει έλλειψη σεβασμού σε συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
    κλασική απόδειξη ότι όσες πίστες και να γίνουν στην Ελλάδα ο κλασικός ο μαλάκας ο Ελληνάρας θα παραμείνει έτσι
    ότι να'ναι
    εκεί φίλε μου, ο διοργανωτής τους εντοπίζει τους βγάζει μια μαύρη σημαία και στο σπίτι τους....

    ο κόσμος πλέον που ασχολείται με τρακντεις είναι πολύς... και είναι αφελές να νομίζουμε ότι όλοι εχουν πλήρη επίγνωση των κανόνων και των σημαιών (σε παλιότερο τρακντει, σε ενημέρωση αναβατών έγινε ερώτηση "υπάρχει κανείς που δεν ξέρει τι σημαίνει κίτρινη σημαία"? έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα όταν είδα πόσοι σήκωσαν χέρι...)

  8. #8
    ένα μπλέ ήταν
    τον είδα και μιλήσαμε λίγο στον τεχνικό έλεγχο στην αρχή (αν δεν κάνω λάθος αυτός πρέπει να ήταν)
    ελπίζω να είναι καλά
    πάντως η κόκκινη σημαία έβγαινε σε σημείο που προσωπικά το αποκλείω να μην την είδε κάποιος...
    απλά στ αρχ... τους

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    εκεί φίλε μου, ο διοργανωτής τους εντοπίζει τους βγάζει μια μαύρη σημαία και στο σπίτι τους....

    ο κόσμος πλέον που ασχολείται με τρακντεις είναι πολύς... και είναι αφελές να νομίζουμε ότι όλοι εχουν πλήρη επίγνωση των κανόνων και των σημαιών (σε παλιότερο τρακντει, σε ενημέρωση αναβατών έγινε ερώτηση "υπάρχει κανείς που δεν ξέρει τι σημαίνει κίτρινη σημαία"? έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα όταν είδα πόσοι σήκωσαν χέρι...)

    δικιο....σωστος...αλλα στο συγκεκριμενο που ειδα εγω...τους ειδα ολους να φρεναρουν στο ιδιο σημειο (εννοντας την πλειοψηφια αυτων με το ολους)και να πλαγιαζουν στο ιδιο σημειο (ακα ακολουθω τα μαθηματα που εκανα) δεν τους εκοψα να μπαινουν πρωτη φορα μεσα δεν δικαιολογιτε το σημερινο ηταν 30 ατομα πες τα 5 δεν ειδαν σημαια λογο προσηλωσης ισως οκ αλλα 10 δεν ειχαν ξαναμπει στην πιστα τα υπολοιπα???????και οταν βλεπω πολυεστερικα και τουμπανα και τελικα και και και αυτα τα ξερουν....και ειπα στο πρωτο μου ποστ οτι δε χρειαζετε να ξερω σημαιες χρωματα και μαγειρικη για να δω καποιον κατω και να συνεχιζω να περναω απο πανω του....

    με καταλαβενεις γιατι εθεσε το ερωτιμα μου το αρχικο...οτι υπαρχουν ασχετοι η ανημερωτοι λογο πρωτης επαφης η λαθος (η καθολου) πληροφορισης ειναι λογικο με τοσο κοσμο οπως σωστα το θετεις

    αλλα ας το δουμε λιγο....ανθρωπινα ΜΟΝΟ

    φταινε οι διωργανοτες για πολλα αλλα φταιμε και εμεις

    (υσ δεν ξερω κανεναν διοργανοτη δεν την λεω σε κανεναν απλα λιγο λογικη ρε παιδια αυτο)

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    εκεί φίλε μου, ο διοργανωτής τους εντοπίζει τους βγάζει μια μαύρη σημαία και στο σπίτι τους....

    ο κόσμος πλέον που ασχολείται με τρακντεις είναι πολύς... και είναι αφελές να νομίζουμε ότι όλοι εχουν πλήρη επίγνωση των κανόνων και των σημαιών (σε παλιότερο τρακντει, σε ενημέρωση αναβατών έγινε ερώτηση "υπάρχει κανείς που δεν ξέρει τι σημαίνει κίτρινη σημαία"? έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα όταν είδα πόσοι σήκωσαν χέρι...)

    δεν το κάνανε
    μάλιστα όταν μας σταμάτησε ο αλυτάρχης πριν ξαναμπούμε κάποιος μαλλον δεν κατάλαβε και έφυγε...
    πάντως ο αλυτάρχης το είπε ότι αν ξαναγίνει θα βγει έξω όποιος το κάνει, αν και αυτό έπρεπε να γίνει με τη μία
    ότι να'ναι λέμε

    http://www.youtube.com/watch?v=-IYCzbtYQBc&feature=related

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    δικιο....σωστος...αλλα στο συγκεκριμενο που ειδα εγω...τους ειδα ολους να φρεναρουν στο ιδιο σημειο (εννοντας την πλειοψηφια αυτων με το ολους)και να πλαγιαζουν στο ιδιο σημειο (ακα ακολουθω τα μαθηματα που εκανα) δεν τους εκοψα να μπαινουν πρωτη φορα μεσα δεν δικαιολογιτε το σημερινο ηταν 30 ατομα πες τα 5 δεν ειδαν σημαια λογο προσηλωσης ισως οκ αλλα 10 δεν ειχαν ξαναμπει στην πιστα τα υπολοιπα???????και οταν βλεπω πολυεστερικα και τουμπανα και τελικα και και και αυτα τα ξερουν....και ειπα στο πρωτο μου ποστ οτι δε χρειαζετε να ξερω σημαιες χρωματα και μαγειρικη για να δω καποιον κατω και να συνεχιζω να περναω απο πανω του....

    με καταλαβενεις γιατι εθεσε το ερωτιμα μου το αρχικο...οτι υπαρχουν ασχετοι η ανημερωτοι λογο πρωτης επαφης η λαθος (η καθολου) πληροφορισης ειναι λογικο με τοσο κοσμο οπως σωστα το θετεις

    αλλα ας το δουμε λιγο....ανθρωπινα ΜΟΝΟ

    φταινε οι διωργανοτες για πολλα αλλα φταιμε και εμεις

    (υσ δεν ξερω κανεναν διοργανοτη δεν την λεω σε κανεναν απλα λιγο λογικη ρε παιδια αυτο)
    δεν διαφωνούμε κάπου

    Απλά επιμένω, είμαστε πολλοί πλέον και χωρίς αυστηρό έλεγχο θα γίνουμε αγέλη.
    Για αυτούς που είναι στα @@ τους, μαύρη σημαία.... Οι διοργανωτές θα πρέπει να αρχίσουν να δείχνουν αυστηρότητα... ακόμα και στο "σορρυ λάθος, δεν τη πρόσεξα τη σημαία". Next time ...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lantz
    Εγγραφή
    26/01/2003
    Μηνύματα
    226
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
    Και εγώ εσάς κοίταγα, γι'αυτό και δεν είδα καμία καρρώ σημαία.. :rotflmao:

    Θα ακολουθήσει και 2ο video με την συνέχεια μετά την πτώση του παιδιού..
    Και το 2ο...

    http://www.youtube.com/watch?v=S-OMfLKwsXk
    I consume therefore I exist

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    το βρηκα....ολα οκ τωρα...δεν φταιει κανεις....το ξωτικο των μεγαρων την εκανε την δουλεια (με προσοχη τα τελευταια δευτερα(08 και μετα) εκει...στο χωμα...οποιος δεν αντεχει να μην δει)

    http://www.youtube.com/watch?v=EJHMCz8a0C4






    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    το βρηκα....ολα οκ τωρα...δεν φταιει κανεις....το ξωτικο των μεγαρων την εκανε την δουλεια (με προσοχη τα τελευταια δευτερα(08 και μετα) εκει...στο χωμα...οποιος δεν αντεχει να μην δει)

    http://www.youtube.com/watch?v=EJHMCz8a0C4





    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ps:Δεν αντεξα τελικα Ευη ...γελασα...
    Keep spamming!!!:a13:

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ps:Δεν αντεξα τελικα Ευη ...γελασα...
    και για γελια και για κλαμματα ειναι



    παντως κανεις δε ξερει τι ειναι αυτο που τρεχει
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Track Day, Μεγαρα 6/7-03-2006
    από Daemon στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2006, 00:38
  2. track day Μέγαρα 4/11/2005
    από Tigas στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 08:08
  3. track day Μεγαρα 21/22-05-05
    από Valentino_Ptossi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 14:00
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 12:26
  5. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 22:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF