Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Θέλω την γώμη σας για αγορά scooter...

  1. #1

    Θέλω την γώμη σας για αγορά scooter...

    Γεια σας παιδιά...

    Είμαι νέο μέλος και σύτομα ελπίζω να έχω κι εγώ το δικό μου scooter...

    Θέλω να αγοράσω ένα scooter για την δουλειά μου και θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας για ποιά επιλογή να κάνω....

    Τα πράγματα έχουν ως εξής:
    - Δίπλωμα οδήγησης θα ξεκινήσω να πάρω σε λίγες μέρες...
    - Δεν έχω ξαναοδηγήσει scooter. Θα είναι το πρώτο μου....
    - Είμαι από Πάτρα και πρόκειται να ξεκινήσω μια δουλειά ως τεχνικός και θα πρέπει να πηγαίνω όπου υπάρχουν βλάβες.
    - Κυρίως θα κινούμαι μέσα στο κέντρο.
    - Θα κουβαλάω μαζί μου και έναν εγραλειοφόρο.
    - Το βάρος μου είναι περίπου 130 κιλά. (Ξέρω! Θέλω δίαιτα...)

    Εγώ ζητάω τα εξής:
    - Να είναι αξιόπιστο και να μην το τρέχω στα συνεργεία γιατί θα είναι το εργαλείο της δουλειάς μου
    - Να μπορεί να με κουβαλήσει χωρίς να αγκομαχάει...
    - Να μην είναι πανάκριβο. Σκέφτομαι να διαθέσω γύρω στα 2.000 - 2.500 ?.
    - Σκέφτομαι και την επιλογή του μεταχειρισμένου αλλά και του καινούριου αρκεί να κυμαίνεται στο παραπάνω εύρος τιμών.

    Περιμένω να μου πείτε τις πολύτιμες συμβουλές σας για την επιλογή μου αλλά και οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα μου φανεί χρήσιμο για να κάνω την σωστή επιλογή.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο και τις συμβουλές σας...

  2. #2

    Re: Θέλω την γώμη σας για αγορά scooter...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από scooteristas
    Γεια σας παιδιά...

    Είμαι νέο μέλος και σύτομα ελπίζω να έχω κι εγώ το δικό μου scooter...

    Θέλω να αγοράσω ένα scooter για την δουλειά μου και θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας για ποιά επιλογή να κάνω....

    Τα πράγματα έχουν ως εξής:
    - Δίπλωμα οδήγησης θα ξεκινήσω να πάρω σε λίγες μέρες...
    - Δεν έχω ξαναοδηγήσει scooter. Θα είναι το πρώτο μου....
    - Είμαι από Πάτρα και πρόκειται να ξεκινήσω μια δουλειά ως τεχνικός και θα πρέπει να πηγαίνω όπου υπάρχουν βλάβες.
    - Κυρίως θα κινούμαι μέσα στο κέντρο.
    - Θα κουβαλάω μαζί μου και έναν εγραλειοφόρο.
    - Το βάρος μου είναι περίπου 130 κιλά. (Ξέρω! Θέλω δίαιτα...)

    Εγώ ζητάω τα εξής:
    - Να είναι αξιόπιστο και να μην το τρέχω στα συνεργεία γιατί θα είναι το εργαλείο της δουλειάς μου
    - Να μπορεί να με κουβαλήσει χωρίς να αγκομαχάει...
    - Να μην είναι πανάκριβο. Σκέφτομαι να διαθέσω γύρω στα 2.000 - 2.500 ?.
    - Σκέφτομαι και την επιλογή του μεταχειρισμένου αλλά και του καινούριου αρκεί να κυμαίνεται στο παραπάνω εύρος τιμών.

    Περιμένω να μου πείτε τις πολύτιμες συμβουλές σας για την επιλογή μου αλλά και οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα μου φανεί χρήσιμο για να κάνω την σωστή επιλογή.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο και τις συμβουλές σας...
    http://www.kymco.gr/product.asp?catid=1080

    απο τις καλυτερες προτασεις. με τιμη αγορας γυρω στα 1.900 ευρω. πολυ δυνατο χωρις προβληματα και αρκετα οικονομικο
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  3. #3

    Re: Re: Θέλω την γώμη σας για αγορά scooter...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
    http://www.kymco.gr/product.asp?catid=1080

    απο τις καλυτερες προτασεις. με τιμη αγορας γυρω στα 1.900 ευρω. πολυ δυνατο χωρις προβληματα και αρκετα οικονομικο
    Δεν θα πολυσυμφωνήσω με το παιδί . Τα Kymco έχουν ακουστεί καλά αλλα κυρίως στην κατηγορία των παπιών , στην κατηγορία των scooter είναι μεν γερά αλλα δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα ,φυσικα βεβαια ειναι οικονομικα και στην αγορα και στα service του και στα ανταλακτικα του . Κυρίως δεν συμφωνώ για τα κυβικά του . Το παιδί πιο πάνω μας ειπε οτι είναι αρκετά κιλά (αδερφέ καλά κάνεις !! Πρέπει να ζούμε την ζωή όπως μας αρέσει , την δίαιτα που λές μόνο για λόγους υγείας σκέψου την ) αλλα θέλει και λόγο δουλειάς να κουβαλάει και μια εργαλειοθήκη η οποία και αυτήν θα είναι κάποια κιλά . Εγώ είμαι υπέρ της αγοράς του Sym Joyride 200 Injection . Με αυτό έχεις και παραπάνο δύναμη , είναι και πολύ πιο άνετο και θα φοράς πάνω τα εργαλεία σου άρχοντας . Άλλο ένα κατ εμέ θετικό είναι οτι στα ποδια του οδηγου υπαρχει πολυς μεγαλος χωρος για να μπορεις να κουβαλας και αλλα πραγματα κατι που τα τελευταια χρονια πολλες εταιριες δεν το κανουν και βαζουν το ντεποζιτο εκει ... Άσε που είναι σκυλιά τα sym , κακα σκυλια που ψοφο δεν εχουν . Ο νονός μου έχει ένα κοντα 6 χρονια δεν του εχει βγαλει τιποτα , καλυπτοντας άπειρα χιλιομετρα ... (το παιρνω και εγω συνεχεια) το service του φτηνο και μια φορα που αλλαξε κατι πλαστικα επειδη του επεσε κατω ηταν πολυ φτηνα , αλίμονο σε εμάς που έχουμε Gillera .. Γκρρ !! Το συγκεκριμενο καινουριο κανει γυρω στα 3.000 μπορει να ειναι λιγο πιο πανω απο αυτα που σκεφτεσαι αλλα δεν θα τα δωσεις αργοτερα ... Και πιστεψε με θα το ευχαριστηθεις ..

    Υ.Γ : Ααα και κατα την γνωμη μου μην παρεις μεταχειρισμενο σκουτερ μονο εαν εισαι σιγουρος για το ατομο που το παιρνεις ... Τα σκουτερ τα φοβαμαι πολυ απο δευτερο χερι ...

    Βεβαια ας ακουσουμε και αλλες γνωμες για να μαθουμεεε !

    Οτι και αν παρεις σου ευχομαι να το χαρεις και να σου βγει διαμαντι ! Αντε και καλες δουλειεςςς ! Περναω και απο Πατρα θα σε πετυχω !

  4. #4

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/02/2008
    Μηνύματα
    14
    για δες και εδω

    http://scooterclubhellas.gr/

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    δες ΕΔΩ
    To Honda δεν πάει λίγο ψηλά όμως για το bughet του παιδιού ;

Παρόμοια θέματα

  1. την βοηθεια σας για αγορα κρανους !
    από alkis1990 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2012, 12:14
  2. Θελω Βοηθεια Για Αγορα Scooter !
    από Aloyreos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2011, 06:35
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2011, 20:53
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2009, 20:30
  5. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 06:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF