Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 131

Θέμα: Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484

    Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

    Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

    και δεν ειναι μονο αθηναιοι αλλα απο ολες τις μεγαλες πολεις αλλα στην προκειμενη περιπτωση Αθηναιοι.
    και δεν λεω ΙΧδες γιατι εγω ειμαι μηχανοβιος αλλα γιατι το μεγαλυτερο ποσοστο των μοτοσυκλετιστων που επισκεπτονται την επαρχια και τους επαρχιακους δρομους πανε πολυ προσεκτικα σε αντιθεση με τους αντιστοιχους ιχδες.

    λοιπον η ιστοριε εκτυλιθηκε σημερα το μεσημερι κι ενω ετοιμαζομουν να παρω το καραβι για την ηπειρωτικη ελλαδα.

    Ε εγω Α αδελφος

    Ε 13.30 αδελφε παμε γιατι θα χασω το καραβι
    Α ναι ναι φευγουμε
    Ε επειδη βιαζομαστε να οδηγησω εγω τη μηχανη (που την ξερω και καλυτερα)
    Α οχι οχι δεν πειραζει

    μετα απο 100 μετρα κι εχοντας εμεις στοπ πριν ακριβως την διασταυρωση βλεπουμε ενα αυτοκινητο να μπαινει χωρις να αφηνει περιθωριο σε εμας στον μολις 2 μετρα δρομο (οδηγουσε σαν αγγλος κι οχι σαν ελληνας)
    ο αδελφος συνιθησμενος απο τα διπλα abs δισκοφρενα του (το μονο δικο μου δεν εχει) παταει με οση δυναμη το μπροστινο, αφου ετσι οπως τον ειδε να μπαινει εκανε την σελα καφε, κι ενω δεν ειχαμε φτασει καν στη νοητη προεκταση του στοπ ωστε να σταματησουμε.
    η μηχανη με την καυτη ασφαλτο παει να κανει κατι σε εντο αλλα λογο της οχι μεγαλης ταχυτητας αποφασιζει να παει προς τα αριστερα αφηνωντας τον οδηγο αδελφο μου δεξια μπρουμυτα σερνομενο εγω απο πισω με το σακ βουαγιαζ χιαστι πισω να κανω μια κινηση γονατισματος ζειμπεκικου αφηνοντας ενα μικρο τμημα δερματος κατω ενω ο αδελφος 3 τμηματα (ομου αγκωνα γονατου) .η μηχανη αφηνε το ενα φλας κι απεκτησε κατι γρατσουνιες.
    και οι 3 δεν ειχαμε περασει την προεκταση του στοπ.
    Σηκωνομαι κι αφου βλεπω το αδελφο μου που ειναι καλα ακολουθει ο παρακατω διαλογος

    Ο οδηγος Θ1 θειτσα 1 Θ2 θειτσα 2 (συνεπιβατησες)

    Ε πας καλα?????κατεβα να δεις πως μπηκες στην στροφη
    Ο παιδια τρεχατε
    Ε ?????? κατεβα και δες που εισαι
    Θ1 τρεχατε πολυ
    Θ2 ε αφου ειστε καλα
    Ο να φορατε κρανος
    Ε γιατι επειδη υπαρχουν κατι μ@λ@κες σαν κ εσενα????
    Ο Θ1 Θ2 παιδια να μην τρεχετε
    Ε πως τρεχαμε κοιτα να δεις που ημασταν και που πεσαμε σε 1 μετρο μεσα
    Ο καλα καλα να προσεχετε γεια σας
    Θ1 παιδια απο εδω ειστε???
    Ε ????????????
    ο αδελφος μου καθ ολη την διαρκεια εξυμνουσε τα θεια αφου ειχαμε παει και το πρωι στην εκκλησια.

    τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης

    εστω να δεχτω οτι ετρεχα επρεπε να μας σκοτωσουν??
    επειδη ο δρομος που σε εκινο το σημειο ειναι οντως στενος και δεν τυπαρχει ορατοτητα πρεπει ο καθενας να μπαινει κλειστα (στενος δρομος = μονοδρομος )?????νεος κοκ ιχ???
    εαν φωναζα αστυνομια θα νοπυ ελεγαν οτι παραβιασαμε στοπ αφου δεν προλαβαμε καν να φτασουμε στο υψος του ???
    εφοσον δεν υπηρχε συγκρουση με το οχημα την ζημια της μηχανης μου την πληρωνω εγω,η κανω μυνηση και αν την κερδισω σε 25 χρονια.μηπως καλυτερα να σκαγαμε πανω/???

    για την καλυτερη κατανοηση σας θα στειλω και σχεδιαγραμματα

  2. #2
    Τσομολοκο Το avatar του/της eiffel
    Εγγραφή
    23/07/2008
    Μηνύματα
    29
    Αν δεν υπαρχουν μαρτυρες το μονο αποτελεσματικο που μπορεις να κανεις ειναι αυτοδικια η οποια σε προειδοποιώ ειναι παρανομη. Προσωπικα προσπθω να ηρεμησω σε τετοιες περιπτωσεις για να μην κανω καμια μλκια, που εχω κανει αλλες φορες και δοξα το θεο δεν το χω πληρωσει. Περαστικα και στους δυο και στη μηχανη σου...
    Μηχανη και ξερο ψωμι...!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484

    ιχδες

    να ενα προχειρο σχεδιαγραμμα

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    υποψιν οτι σε νορμαλ συνθηκε θα περναγαμε και οι 2 , ισα ισα αλλα θα περναγαμε

    και επισης ενα ευχαριστω στον καπετανιο που αφου με ειδε μου εδωσε ολα τα απαραιτητα ιατρικα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	παρολιγο.jpg 
Προβολές:	1199 
Μέγεθος:	19,8 KB 
ID:	170298

  5. #5
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas

    Ο να φορατε κρανος
    Ε γιατι επειδη υπαρχουν κατι μ@λ@κες σαν κ εσενα????

    τωρα που ειδες οτι σε καθε στροφη σε περιμενει "ο Δικος σου Μαλακας" καλα ειναι να φορεσεις κρανος...



    το κεφαλι δεν στο σιαζουν οι ασφαλιστικες...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    εχεις δικιο σε αυτο συνηθως φοραω κρανος αλλα για να ειμαι ειλικρινης τις περισσοτερες φορες για τα 300 ευρω και απαραιτητως στα ταξιδια.αλλα οταν προκειται για 1000 μετρα και καλοκαιρι κι οταν πας μεχρι το λιμανι ....ε δεν το μπορω για να ειναι ειλικρινης

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
    εχεις δικιο σε αυτο συνηθως φοραω κρανος αλλα για να ειμαι ειλικρινης τις περισσοτερες φορες για τα 300 ευρω και απαραιτητως στα ταξιδια.αλλα οταν προκειται για 1000 μετρα και καλοκαιρι κι οταν πας μεχρι το λιμανι ....ε δεν το μπορω για να ειναι ειλικρινης
    να το μπορέσεις ακόμα και για 100 μέτρα

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
    αλλα οταν προκειται για 1000 μετρα και καλοκαιρι κι οταν πας μεχρι το λιμανι ....ε δεν το μπορω για να ειναι ειλικρινης
    Ο τελικός προορισμός σας ήταν το πλοίο ή είχατε κράνη και δερμάτινα στις βαλίτσες? Απλή απορία.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    σε καταλαβενω φιλε μου....και εμενα περσι πηγε να με φαει ενας μ@λ@κ@ς γερος με μια μερσεντα του καποτε....γιατι χαζεβε,εχασε την στροφη,και οταν το πηρε χαμπαρι αποφασισε να στριψει πανω μου! και οταν πηγα να μιλησω με εβρισε κιολας! απο τοτε οταν βλεπω πινακιδα στο νησι να αρχιζει απο Υ απο Ι
    κλπ που εχουν στο νομο αττικης σαν να βλεπω κοκκινο πανι...και με την πρωτη μ@λ@κια που θα κανουν....αρχιζει το γλεντι! περα απο αυτο ομως η αληθεια ειναι οτι οι ιχδες της μεγαλουπολης τραβανε οπου πανε και την νωοτροπια οτι εμεις ξερουμε να οδηγαμε και τα ''βλαχαδερα'' εδω που ηρθαμε οχι....αλλα αν τους βγαλουν τα φαναρια...τελος...δεν ξερουν που πανε τα 4...

    ιχδες...αν ειναι να 'ρθετε στα νησια μας...τα αυτοκινητα στο.....γκαραζ σας η οπου αλλου....:a37: :a37: :a37: :a37: :a37:




















    .

  10. #10

    Re: Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
    Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια
    ..........................
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Και γαμω τους τιτλους

    Πλακα τελος.Δεν κινδυνευεις μονο απο τους αθηναιους, ολοι ειναι ετοιμοι για να πεσουν πανω σου, οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ..
    Παντα ορθιος και παντα να ΠΡΟΒΛΕΠΕΙΣ την μαλακια.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  11. #11

    Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

    Που να δεις τους Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιους στην Αθήνα πως οδηγάνε...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  12. #12
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851

    Re: Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Που να δεις τους Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιους στην Αθήνα πως οδηγάνε...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  13. #13
    Αυτό με τους Αθηναίους ΙΧηδές είναι μεγάλο πρόβλημα!!! Εδώ στη βοιωτία έξω από τη Θήβα στο δρόμο για Λιβαδιά έχει ένα κομμάτι φαρδύ που χωράνε τρία αυτοκίνητα δίπλα δίπλα σε κάθε ρευμα και οι αθηναίοι οδηγούν ΠΑΝΤΑ πάνω στη διαχωριστική γραμμή!!! Τους αναβείς το φλας ότι θες να προσπεράσεις και κάνουν αριστερά αντί για δεξια!!!
    αν δε δεν έχει γραμμές γιατί ο δρόμος είναι υπό κατασκευή πάνε σαν Άγγλοι!!!

  14. #14
    Μια ερώτηση! Το αντιθετο το εχετε αντιμετωπισει στην Αθηνα να δειτε τι ωραια που ειναι; Επαρχιωτες στην Αθηνα! Που δεν μπορουν να κατσουν σωστα σε μια γραμμη ρευματος ! μη πω για το φλας που μαλλον δεν ξερουν τι ειναι και τι κανει!

    και κατι αλλο δεν μαρεσει το Αθηναιος Θεσαλονικιος εχει Αθηναικες πινακιδες (ΑΜΑΝ: ο μπαμπης ο σουγιας)

    Και κατι αλλο εφοσον ξέρεις οτι εκει ο δρομος ειναι στενος (συγνωμη αλλα θα γεινω Θ1) επρεπε για μενα να το περιμενεις οτι ενδεχεται 1 στο 1.000.000.000.000.000.000 να πεταχτει καποιος! και να πηγαινεις ποιο σιγα! δες τη γραφω στην υπογραφη μου κατω!

    Η Αθηνα εχει καλους οδηγους και κακους αλλα και η επαρχια το ιδιο! θες να μου πεις οτι στην επαρχια δεν τρεχουν και ειναι ολοι καλοι οδηγοι και νομιμοι! δε νομιζω! Στο μονο που καταλαβαινω και ειμαι μαζι σου οτι αρκετοι οδηγοι (το δεχομαι της αθηνας) επειδη ειναι μονοδρομος απαλαγμενος απο κινηση νομιζουν οτι ειναι μονοι στο δρομο !!! αυτο ειναι που συμβαινει! πως λυνεται ; δεν ξερω ! αλλα οταν στην Αθηνα ζει η μιση Ελλαδα το ποσοστο κακων οδηγων θα ειναι μεγαλο !

    Φιλικα
    Παναγιωτης
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2009
    Μηνύματα
    24
    Προσωπικα δε συμφωνω με αυτην την νοοτροπια. Απεναντιας την θεωρω αρκετα κομπλεξικο. Εχει να κανει με την οδικη παιδεια και μυαλο του καθενα.

    Κρητικος 45αρης οδηγος ΙΧ:
    Ανηψιος: Ρε θειο ελα πιο δεξια να περασει η μηχανη εχει μπλεξει απο πισω μας και τυρανιεται.
    Θειος: Ε ας περασει...
    Ανηψιος: Ε ελα λιγο ακρη να τον βοηθησεις θα τον σκτωσεις εκει που καθεσαι αν ερθει κανεις απο την αλλη.
    Θειος: εγω θα τον σκοτωσω, να μην καβαλαγε τη μαλακια να μη σκοτωθει.

    Αγροτης πεταγεται απο το πουθενα στον δρομο πισω απο τις ελιες χωρις να κοιταξει (στα @@ρια του τρακτερ εχει) καρφωνεται πανω του η μηχανη με 200χλμ.
    Αγροτης: Ε το κολοπαιδο ετρεχε!
    Ενω αν δεν ετρεχε θα κοιταζε πριν βγει.

    Χαλκιδα: Κρανος = αδερφη μαλλον ετσι τα μαθανε τα παιδια εκει. (αυτο ισχυει και για ολη την ελλαδα περα απο Αθηνα που ειτε φοβο κλησης ειτε για τους δικους τους λογους το φορανε, και ας ειναι για καποιους μαλακες)

    Προσωπικα ενας οδηγος που καθημερινα τριβεται αναμεσα σε χιλιαδες αυτοκινητα και με διασταυρωση ανα 50μ. ειναι μακραν καλυτερος απο τους υπολοιπους που συναντανε τον μπαρμπα τους 2 φορες τη μερα στη πλατεια του χωριου.

    Και κατι ακομη για τους γαματους οδηγους της επαρχιας. Ειστε η μονη περιπτωση που εχω ακουσει να γινεται μετοπικη με παπακια. Φυσικα ακρανωτοι και εννοειται οι περισσοτεροι 6 μετρα κατω απο τη γη.

    Συμφωνουμε βεβαια στο οτι οταν η Αθηναιοι πανε καπου εκτος αθηνας και δε πιτσιρικαδες δε ξερω λογο της απλας λογο των πολυ λιγων οχηματων γυρω τους ξαφνικα νομιζουνε πως ειναι μονοι τους (βεβαια αυτο ωρες ωρες το νομιζουνε και μεσα στο χαος της Αθηνας) αλλα και εσεις οταν ερχεστε αθηνα ή σας πετυχαινω σε κατι δρομους λιγο στριφτερους με λιγη κινηση δε πατε πισω.

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οι 6 πόλεις σταθμοί στην ζωή του άντρα .
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2010, 21:52
  2. ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II
    από bikas στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2009, 19:25
  3. 3ήμερο οδοιπορικό στην ΗΠΕΙΡΟ
    από THEOD στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2008, 05:46
  4. ένα απο τα καλά του να ζείς στην επαρχία...
    από TOMASKTM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2007, 00:39
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF