Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Εντελώς αρχάριος και άπειρος

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2023
    Μηνύματα
    7

    Εντελώς αρχάριος και άπειρος

    Πολύ καλημέρα σε όλους!!! Παρατηρώ ότι υπάρχετε πάρα πολλοί έμπειροι μηχανοβιοι στο φόρουμ αυτό...τι θα προτείνατε λοιπόν σαν πρώτη μηχανή σε έναν άπειρο οδηγό που η μόνη εμπειρία που έχω είναι με ένα σκούτερ sym symphon 125??? Ο λόγος που θέλω μηχανή είναι κυρίως για να μάθω οδηγηση με συμπλέκτη και για να συνηθίσω τον όγκο ενός μεγαλύτερου οχήματος...το σχέδιο που έχω στο μυαλό μου είναι να πάρω για αρχή μια μηχανή που να οδηγείται με α2 (στα 300 κυβικά) να την κρατήσω κάνα 2 χρόνια να μάθω να οδηγώ καλά και έπειτα με απεριόριστο να προχωρήσω στην αγορά μιας πιο μεγάλης μηχανής...
    Έχω λοιπόν στο μυαλό κάτι σε στυλ σαν τα παλιά dr...να είναι με λίγα λόγια κάτι ελαφρύ και ευκολοδηγητο και μέσα στην Αθήνα (αφού θα πουλήσω το σκουτερακι). Και το βασικό που θέλω να αναφέρω...διαθέτω μέχρι 3μιση χιλιάρικα και ψάχνω για μεταχειρισμένο...
    Συγγνώμη που σας κούρασα, απλά είμαι παντελώς άσχετος από μοντέλα και τέτοια και χρειάζομαι ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ τα φώτα σας!!!
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Βάλε κάνα πεντακοσαρικο ακόμα και πάρε καινούργιο 250-300,ναχεις και εγγύηση και ABS,μιας και είσαι αρχάριος,μην μπλέξεις με μεταχειρισμένα χρεπια.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2023
    Μηνύματα
    7
    Αδερφέ έχεις να προτείνεις μοντέλο στα λεφτά που λες?? Ευχαριστώ πολύ!!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/02/2023
    Μηνύματα
    13
    Sym NH-T 300 η το Voge 300DS για λιγο υψος!

    H το Voge 300AC. Βασικα εχεις πολλες επιλογες σε καινουρια αν διαθετεις 3-4 χιλιαρικα. Τσεκαρε και CFMOTO και Benelli.

    Γυρνα αντιπροσωπειες και κατσε πανω τους στατικα. Δες πως πατας κατω με τη μηχανη ορθια. Ασε το σταντ το πλαινο οπως ειναι, απλα φερτες στην ορθια θεση και δες πως πατας κατω και πως φτανεις το τιμονι.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2023
    Μηνύματα
    7
    Αρχηγέ πες με και περίεργο αλλά στα κυβικά αυτά οι συγκεκριμένες μάρκες δεν με εντυπωσιάζουν...Παρ ότι το σκούτερ που έχω είναι συμ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... Είμαι λίγο περίεργος

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/02/2023
    Μηνύματα
    13
    Μολις προσεξα οτι ψαχνεις μεταχειρα, τωρα η ψαλιδα ανοιγει πολυυυυυ

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2023
    Μηνύματα
    7
    Ωραία!!! Τί προτείνεις?? Απο κλασσικές μάρκες...(Kawasaki, Honda, Yamaha...) Μ αρέσουν οι μηχανές στυλ σαν αυτές που μου είπατε σε κατηγορία.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Στο budget σου σε αυτά τα κυβικά δεν θα βρεις κάτι δυστυχώς στις μάρκες που αναφέρεις, εκτός αν μιλάμε για μηχανές άνω των 20 ετών με ότι αυτό συνεπάγεται και για την ασφάλεια (έλλειψη abs) και τα μαζεματα που θα θέλει, ενώ πιθανά να είναι και καρμπυρατεράτη αντί injection

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2023
    Μηνύματα
    7
    Κατάλαβα...με κόβω κατευθείαν με το απεριόριστο μήπως βρω κάτι μεταχειρισμένο σε περισσότερα κυβικά... όπως fmx που μ έχουν προτείνει.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thanrouf2000 Προβολή μηνύματος
    Κατάλαβα...με κόβω κατευθείαν με το απεριόριστο μήπως βρω κάτι μεταχειρισμένο σε περισσότερα κυβικά... όπως fmx που μ έχουν προτείνει.
    Το FMX το οδηγάς με Α2 κανονικά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2023
    Μηνύματα
    7
    Όντως??? Μια χαρά τότε...για κάνα τέτοιο με κόβω... εύκολο είναι για πρώτο??

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    402
    Το να θες να πάρεις μια μέτρια μοτοσυκλέτα 15ετίας σε σχέση με κάτι καινούργιο με όλη την τεχνολογία ασφάλειας στα ίδια χρήματα με ξεπερνάει σαν λογική.

  13. #13
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Το να θες να πάρεις μια μέτρια μοτοσυκλέτα 15ετίας σε σχέση με κάτι καινούργιο με όλη την τεχνολογία ασφάλειας στα ίδια χρήματα με ξεπερνάει σαν λογική.
    Και μενα,αλλα δεν εχουμε ολοι το ιδιο σκεπτικο στο κεφαλι μας.Προφανως ο φιλος μας ΔΕΝ θελει με τιποτα κινεζικο μηχανακι,για τους λογους που ο ιδιος ξερει.Ας παρει κατι αλλο σε μεταχειρισμενο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Εγώ θα σταθώ ξανά στο θέμα abs: μην πάρεις κάτι χωρίς, είτε καινούριο είτε μτχ.

  15. #15
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Αν δεν του αρέσει τι νόημα θα έχει;
    Προσοχή, έλεγχος από μηχανικό και βλέπεις.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέος και άπειρος
    από arisgoku στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2017, 18:40
  2. επιλογη μηχανης-καινουργιος και απειρος ως οδηγος μηχανης
    από lefteris89 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2014, 06:00
  3. Αρχάριος και αγορά
    από ddragon στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2014, 19:12
  4. Νεος και απειρος(Καλως ηρθα)
    από jiraiya στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2010, 14:05
  5. Αρχάριος και R6
    από Cycloholic στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 19:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF