Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Service 50.000χλμ Fazer

  1. #1
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768

    Service 50.000χλμ Fazer

    Μολις μπηκε η μικρη μου για σερβις των 50.000

    Μεσα σε αυτα που θα γινουν μου ειπε κατι για γρασαρισματα μπροστινου συστηματος και οτι θελει αλλαγη λαδιων στο πιρουνι μπροστα.... δεν εχει καποια φθορα η αναρτηση και στη λειτουργικοτητα της πρεπει οπωσδηποτε να γινει αυτο?


    Sorry ειμαι λιγο ασχετος

  2. #2
    Ε δεν θα ήταν κακό. Θα διαβάζει πολύ καλύτερα τον δρόμο μετά.

  3. #3
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ε δεν θα ήταν κακό. Θα διαβάζει πολύ καλύτερα τον δρόμο μετά.
    Α ωραια.... θα χαμηλωσω και ενα ποντο μπροστα μαζι με ολο το πακετο... ελπιζω να την καταλαβω τη βελτιωση

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Α ωραια.... θα χαμηλωσω και ενα ποντο μπροστα μαζι με ολο το πακετο... ελπιζω να την καταλαβω τη βελτιωση
    Τι ακριβως βελτιωση περιμενεις με -1 ποντο;
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως βελτιωση περιμενεις με -1 ποντο;
    Κοιτα: Συμφωνα με διαφορα μεηλ που σκανε στο mailbox μου, ο +1 ποντος κοστιζει παρα πολυ. Οποτε μαλλον ο -1 ποντος θα του βγαλει τα λεφτα για τις διακοπες του...
    :rotflmao:
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  6. #6
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RizlaPlusPlus Προβολή μηνύματος
    Κοιτα: Συμφωνα με διαφορα μεηλ που σκανε στο mailbox μου, ο +1 ποντος κοστιζει παρα πολυ. Οποτε μαλλον ο -1 ποντος θα του βγαλει τα λεφτα για τις διακοπες του...
    :rotflmao:
    Ναι φυσικα.... προτιμησα τη Βουδαπεστη απο το να δωσω λεφτα για ελατηρια και πισω αναρτηση. Τωρα εσυ τι ακριβως βρισκεις αστειο μονο εσυ ξερεις... μαλλον το σπιτι σου εχει πολλους καθρεπτες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως βελτιωση περιμενεις με -1 ποντο;
    Το θεμα εχει να κανει με τη σταση σωματος πιο πολυ. Εχει αλλαχτει το τιμονι και εχει μπει απο fz1 θελω να χαμηλωσει λιγο ακομα, απλα λιγο και ισως δω βελτιωμενη συμπεριφορα. Καπου εχει συζητηθει εδω μεσα αυτο ή στο fazer club

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Μολις μπηκε η μικρη μου για σερβις των 50.000

    Μεσα σε αυτα που θα γινουν μου ειπε κατι για γρασαρισματα μπροστινου συστηματος και οτι θελει αλλαγη λαδιων στο πιρουνι μπροστα.... δεν εχει καποια φθορα η αναρτηση και στη λειτουργικοτητα της πρεπει οπωσδηποτε να γινει αυτο?


    Sorry ειμαι λιγο ασχετος
    Ειμαι της λογικης,αν δε χαλασει δεν το πειραζω,γιατι μετα θα χαλασει.

    Σιγα μην καταλαβεις διαφορα με τον ενα ποντο.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Σιγα μην καταλαβεις διαφορα με τον ενα ποντο.
    Κι όμως. Δεν είναι καθόλου λίγα τα 10 χιλιοστά. Θα έχει αισθητή διαφορά στο "βούτηγμα".
    Think faster than you ride

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Κι όμως. Δεν είναι καθόλου λίγα τα 10 χιλιοστά. Θα έχει αισθητή διαφορά στο "βούτηγμα".
    Στον δρομο η στη πιστα?

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ειμαι της λογικης,αν δε χαλασει δεν το πειραζω,γιατι μετα θα χαλασει.

    Σιγα μην καταλαβεις διαφορα με τον ενα ποντο.
    Πάνο προφανώς δεν έχεις δει λάδια μπροστινού μετά έστω 20,000 χλμ, πόσο μάλλον 50,000 χλμ.

    Και διαφορά κάνει το χαμήλωμα, μεγάλη.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πάνο προφανώς δεν έχεις δει λάδια μπροστινού μετά έστω 20,000 χλμ, πόσο μάλλον 50,000 χλμ.

    Και διαφορά κάνει το χαμήλωμα, μεγάλη.
    Μπορει να εχετε δικιο.Εγω που δεν το φτανω στα ορια δεν το πολυκαταλαβαινω.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Το θεμα εχει να κανει με τη σταση σωματος πιο πολυ. Εχει αλλαχτει το τιμονι και εχει μπει απο fz1 θελω να χαμηλωσει λιγο ακομα, απλα λιγο και ισως δω βελτιωμενη συμπεριφορα. Καπου εχει συζητηθει εδω μεσα αυτο ή στο fazer club
    Αν μιλας για ανεση μονο, πριν οτιδηποτε με τους ποντους, δες και τις “παραπλευρες αλλαγες" που προκαλει το χαμηλωμα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #13
    Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως αλλάζει η γεωμετρία στο πιο γρήγορο και στο πιο νευρικό, όσο αφορά το χαμήλωμα μπροστά.
    Δεν είναι μόνο θέμα άνεσης, ''τα χέρια μου είναι ψηλά....α για κάτσε να χαμηλώσω το μπροστινό''.
    Θα σου πρότεινα να ψάξεις για χαμηλότερο τιμόνι και να μην πειράξεις τίποτε άλλο.

  14. #14
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πάνο προφανώς δεν έχεις δει λάδια μπροστινού μετά έστω 20,000 χλμ, πόσο μάλλον 50,000 χλμ.

    Και διαφορά κάνει το χαμήλωμα, μεγάλη.
    Τα ειδα και δε το πιστευα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Αν μιλας για ανεση μονο, πριν οτιδηποτε με τους ποντους, δες και τις “παραπλευρες αλλαγες" που προκαλει το χαμηλωμα....
    Δηλαδη? Διαφωτισε με αν ειναι ευκολο... που θα εχω θεματα?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως αλλάζει η γεωμετρία στο πιο γρήγορο και στο πιο νευρικό, όσο αφορά το χαμήλωμα μπροστά.
    Δεν είναι μόνο θέμα άνεσης, ''τα χέρια μου είναι ψηλά....α για κάτσε να χαμηλώσω το μπροστινό''.
    Θα σου πρότεινα να ψάξεις για χαμηλότερο τιμόνι και να μην πειράξεις τίποτε άλλο.
    Ναι φιλε μου οντως ετσι εγινε και με διευκολυνε στην εισοδο της στροφης πολυ. Φοραω ηδη, οπως εγραψα πιο πανω, τιμονι απο το 1000 το Fazer που ειναι ισιο τελειως και ξεμπερδεψα, εχασα λιγο μοχλο αλλα κερδισα στη θεση. Σκληρύναμε τερμα και τη πισω εργοστασιακη που ηταν στο 3. Σε μια βολτα που εκανα νοτια ειδα πιο σιγουρια στο "πατημα"

  15. #15
    Σόρρυ αλλά μάλλον η αυθυποβολή σε έκανε να δεις "σιγουριά" στο πάτημα... Με 10mm χαμηλωμένη μούρη ,μια αλλαγή τεράστια για τα δεδομένα γεωμετρίας μοτό, κέρδισες σε ευελιξία εις βάρος της σταθερότητας. Μάλιστα πολλοί χομπίστες αγωνιζόμενοι τοποθετούν προεκτάσεις στα πιρούνια για να σηκώσουν το εμπρός μέρος 10-15 χιλιοστά προτιμούν την σταθερότητα μέσα και στην έξοδο της στροφής παρά το αστραπιαίο turn-in.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. voitheia gia service 50.000xlm f650 gs 2002
    από R1watcher στο forum BMW
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2011, 12:31
  2. TDM 900 service 50.000Km
    από adagio στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2009, 08:34
  3. 50.000χλμ απολογισμός (CBF-600)
    από el_hymador στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2008, 12:07
  4. CBF-250 service 12.000χλμ
    από Nrgman στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 11:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF