Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Γνωμη για αγορα μηχανης.. Προβληματισμος-Ανωμαλια

  1. #1

    Γνωμη για αγορα μηχανης.. Προβληματισμος-Ανωμαλια

    Και λεω ανωμαλια γιατι εχω ανωμαλες βλεψεις - επιθυμιες κτλ κτλ...
    Δηλ...
    Ειχα 2 παπια , σκουτερ 200ρι , CB400 sf , kle 400 , bros , xr 125 , ninja 250 ...
    κοινως εχω μια Α εμπειρία σε μηχανακια και εχω οδηγησει σχεδον ολα τα ηδη ...
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΜΩΣ...
    Τιμη.. γυρω στα 4-5000
    Μηχανες ...Ψηνομαι ...

    GSXR 600 k5 kai meta...
    CBR 600rr
    R6 2003+

    Varadero 650
    .........

    Ζω κεντρο Αθήνα αλλα παω που και που Κορινθο.. δλδ καθε ΣΚ ....
    Μου αρεσει η ταχυτητα .... δεν παω σε πιστα.... δεν το παιζω οδηγος αγωνων αλλα στο φαναρι στηνομαι αν λαχει ...
    Μου αρεσει η ανεση και να πηγαινω οπου θελω...Γιαυτο και εβαλα το varadero στην λιστα...
    Το κλε μου αρεσε γιαυτο επειδη ειχε ανεση χαμηλη καταναλωση και το ανεβαζα και σε μια πλατεια ας πουμε ...

    Ερωτησεις : Ποιο αξιοπιστο απο τα 3 μηχανακια ποιο ειναι ...σε θεματα βλαβων και τιμης ανταλλακτικων ...
    Ποιο εχει την καλυτερη καταναλωση ..ας πουμε αυτα τα μηχανακια τι μεσο ορο στο περιπου εχουν καταναλωση...

    Το varadero ειναι καλυτερο μηχανακι απο vstrom ? Εχω ακουσει πολλα κακα για Vstrom ...
    Θα βαζω και δευτερο ατομο πανω καποιες φορες αλλα οχι συνεχεια..αξιζει λοιπον να διαλεξω με αυτο το κριτηριο η οχι ? Συνηθως στην μηχανη ειμαι μονος μου...ταξιδι δεν θα παω ποτε με δευτερο ατομο...

    Και αλλες ερωτησεις που θα κανω στην πορεια..παρακαλω αν γινετε απαντηστε αντικειμενικα και οχι με "οπαδικες" απαντησεις...ευχαριστω..

    Π.Σ το vararedo τι διαφορες εχει σε μκ1 μκ2 μκ3 ?
    The Devil is Back ...

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Varadero 650???????????????????????????????????????????????????????????????????????

  3. #3
    Δεν εβγαινε 650? καποιος μου ειχε πει οτι εβγαινε 125 , 650 , 1000... σορρυ αν εκανα λαθος...Αν ειναι 1000ρι δεν με συμφερει μαλλον...
    The Devil is Back ...

  4. #4
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    αδερφε εσυ θες v-strom





    σοβαρα τωρα τα 3 πρωτα και το
    βαρκαντερο τζουνιορ πως τα ταιριαξες
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  5. #5
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Varadero 650???????????????????????????????????????????????????????????????????????


    και εγω νομιζω οτι το ειχε βγαλει ενα φεγγαρι
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  6. #6
    To vstrom δεν μου αρεσει εμφανισιακα..σαν να στενευει η μασκα του μπροστα και με χαλαει ...τελος παντων αφου εφαγα την απορριψη για βαραντερο ας παμε στα αλλα...γνωμες..
    The Devil is Back ...

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Όχι ρε φίλε,μόνο 1000 είναι το Varadero..τώρα εκείνο το 125ρι που έβγαινε με το ίδιο όνομα δεν το αναφέρω καν...Σόρρυ αλλά επειδή κόβω καγκουροκατάσταση θες ένα supersport για να περνά τον χρόνο του στην Αθήνα και να κατεβαίνεις μέχρι Κόρινθο που είναι 80χλμ απόσταση;;; Ταπεινή μου γνώμη ότι κινείσαι σε λάθος μονοπάτια...

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
    και εγω νομιζω οτι το ειχε βγαλει ενα φεγγαρι
    Εγώ varadero 650 δεν έχω δει ή ακούσει να κυκλοφορεί πάντως...μόνο 1000 και το τσουτσέκι το 125

  9. #9
    FZ6 fazer
    και εξηγώ
    1.Κινητήρα από R6 κομμένο
    2.Στην πόλη περνάει από όπου περνάνε τα παπιά
    3.Κάνεις άνετα ένα ταξίδι.
    4.Παίρνει αρκετό φόρτωμα για ένα ΣΚ και για παραπάνω αν χρειαστεί
    5.Είναι στα λεφτά που θέλεις

    Γενικά θα σε βολέψει και στο φανάρι θα αφήσεις πολλούς πίσω.98 άλογα δεν τα λες λίγα.
    Αρκετά αξιόπιστο χωρίς ακριβά προβλήματα.
    Γενικά είναι μία μηχανή που δεν θα την βαρεθείς εύκολα και δεν θα σε κουράσει στην καθημερινή χρήση.

  10. #10
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Νομίζω πως το Fazer σε πολύ σβέλτους ρυθμούς έχει ένα θεματάκι με την κατανάλωση...επειδή τον ενδιαφέρει το αναφέρω...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Παληκαρι εσυ εισαι για Versys k exei βγει κ αξιοπιστο ........ απλα μη παρεις κανα street k ξενερωσεις που ειναι μονο για ασφαλτο .........
    Ωραιο το Versys τα κανει ολα..........
    love will save the planet,hate is a good start.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Νομίζω πως το Fazer σε πολύ σβέλτους ρυθμούς έχει ένα θεματάκι με την κατανάλωση...επειδή τον ενδιαφέρει το αναφέρω...
    Εμένα μου βγάζει περίπου 230-250 μέσα στην πόλη με αρκετό στύψιμο του γκαζιού και έχω δει και 300 σε ταξίδι που δεν είχα και τους πιο ήρεμους ρυθμούς.Αν είναι σωστά ρυθμισμένο και δεν έχει θέμα κανένα TPS(τα ελαττωματικά αλλάζονται δωρεάν) είναι πολύ οικονομικό και σίγουρα οικονομικότερο από αυτά που λέει ότι θέλει.
    Εγώ έχω μοντέλο 2004 με 50.000χλμ και μία χαρά είναι και από κατανάλωση και από γκάζι!!!!!

  13. #13
    Ευχαριστω για τις απαντησεις...
    Ουτε το φειζερ ουτε το βερσυς μου αρεσει σαν μηχανακι..εμφανησιακα εννοω μην παρεξηγηθω...
    αυτο που ειπες ομως οτι πηγαινει μονο σε ασφαλτο ειναι ενα θεματακι...γιαυτο ψιλογουσταρα ενα varadero η κατι παρομοιο...αλλα ειμαι γουσταρω το μηχανακι να ειναι ποιο σπορ...το φειζερ ειναι αλλα δεν μου αρεσει εμφανησιακα...αλλο που θα μου αρεσε ηταν ενα z750 η hornet..αλλα προτιμω κατι σε αυτα τα 3 μηχανακια που ειπα στην αρχη..τι να πω..
    Δυσκολα τα πραγματα..
    Τεστ ride κανει κανενας να οδηγησω ?? με μεταχειρα? η πρεπει να το αγορασεις για να παιξει ..
    The Devil is Back ...

  14. #14
    To v-strom τι καταναλωση εχει ? σαν μηχανακι τι λεει ? γιατι καπου διαβασα καιει λαδια σπαει μοτερ κτλπ.... ???
    The Devil is Back ...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Chris1983gr
    To v-strom τι καταναλωση εχει ? σαν μηχανακι τι λεει ? γιατι καπου διαβασα καιει λαδια σπαει μοτερ κτλπ.... ???
    Ναι και μετά το παίρνουν οι εξωγήινοι.
    Είπαμε είναι χρέπι αλλά όχι και τόσο χρέπι
    Μία χαρά μηχανή είναι.Αν σου αρέσει πάρ΄το.
    Ρίξε και καμία ματιά στο CBF 600S
    Και μή νομίζεις ότι αν πάρεις on off θα πηγαίνεις και στα κατσάβραχα.Ασφάλτινα λάστιχα φοράνε οπότε δεν είναι για πολλά πολλά
    Άσε που αν θες να καβαλάς πεζοδρόμια ότι και να πάρεις θα έχεις πρόβλημα μετά από λίγο.Μόνο τα enduro δεν έχουν τέτοιο θέμα και τα SM

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF