Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 73

Θέμα: αγορα hypermotrd 1100 2007

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν θα σας πω ότι μου είπε τ παλικάρι για τα έξοδα που τ έχει τοσο καιρο!
    Ασφάλεια 6 μηνες 90ευρο
    τέλη 130 ευρο
    Σερβις ανα 5.000χλμ λάδια κτλπ 50 ευρο όχι κτλπ... Μόνο λάδια 50€στην καλύτερη κ φίλτρο
    Μεγάλο σερβις 10.000χλμ ΟΧΙ σε ducati άλλα σ άλλο μαστορα 200-300
    Λάστιχα βγάζουν αλλο ενα χρόνοαρχίζω κ τραβάω τις κωλοτριχες μου... Λάστιχα με το χρόνο, όχι με χλμ... Κάτι λάθος έχω μάθει όλα αυτά τα χρόνια. Κοίτα μόνο μη σε κοροϊδέψει κ βγάλουν 11μηνο αντί για χρόνο
    Εκανε Σερβισ ανάρτηση αλυσίδα ιμάντες! 8α μ βγάλει σιγουρα 10.000χλμ για αλλάγημε καις! 10.000χλμ για αλλαγή αλυσίδας σερβισαρισμενης??? Οι ιμάντες υποτίθεται ότι θα είχαν γίνει στο σέρβις στον άλλον μάστορα κι ΌΧΙ ducati... Κ δεν αλλάζονται κάθε 10.000
    Βενξίνη 6-9 κατανάλωση ανάλογα κ τ χερι (200 χλμ περίπου αυτονομία )
    θελει αλλαγη συμπλέκτη στο τελος τς Σεζον !Δεν ξερω ποσο κάνει.αρχίζω τα ναρκωτικά... Ρε φιλαράκι, αλήθεια τώρα... Είσαι άσχετος, παραδεξου το, δεν είναι κακό, όλοι έχουμε φάει φόλες λίγο πολύ κ μάθαμε... Τι είναι το τέλος της σεζόν που θα χρειαστεί δίσκους? Αν είναι κλασμένοι στις 45. 000χλμ τότε ή έχει γυρίσει κοντερ ή του έχει πιει το αίμα στην σούζα! Σου μιλάω εκ πείρας, το αντίστοιχο σε ΚΤΜ, το 950 το sm, του γαμησα τα ράμματα σε σούζες κ έβγαλαν οι δίσκοι 55.000χλμ
    8α γινει αλλαγη μπουζι τακάκια πριν τν ανταλλαγή!
    Αυτα ! Τ μηχανάκη τ οδήγησα ξάνα 20 λέπτα μέσα στ πόλη ! Δέν μ φάνηκε Κατι ΤΡΟΜΕΡΟ ! Ειίναι ελαφρύ χώρας παντου χωρίς καθρλεφτες βέβαια! Ροπη απο χαμηλα σε βοηθάει κάπως αν κ μ τρόμαξε λίγο! Ο συμπλέκτης Με κούρασε ΠΑΡΑ πολύ (άλλα μ τν αλλαγή θα γίνει πιο ελαφρύς! )ρώτα πριν την αγορά ΣΕ Ducati πόσο κοστίζει η αλλαγή με την εργασία κ παζάρεψε το στην τιμή... Η μηχανή θέλει δίσκους άμεσα, όχι στο τέλος της σεζόν. Κόψτου το 300αρι στην καλύτερη
    θα ξανα γίνει πάλι βόλτα και θα ΑΠΟΦΑΣΊΣΕσω !! 90% θα τ πάρω! ευχαριστω!!!
    You're killing me!!!
    Καλορίζικο

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Για τους παραπίσω σε σχέση με τα ακριβά κ φθηνά αναλώσιμα, τους νεοπλουτους κλπ

    Όταν βλέπω κόσμο, φίλους να βάζουν μεταχειρισμένα ελαστικά 4ετιας με 60€ γιατί "κοίτα έχουν ψωμί ακόμη στην μέση κ στις άκρες είναι απάτητα" γελάω...
    Άλλοι καιροί, αλλιώς έμαθα.

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Οι δίσκοι του Ducati δεν έχουν καμία σχέση με του ktm,το πιο πιθανόν είναι να πηγαίνει για δεύτερη αλλαγή σε αυτά τα χιλιόμετρα..όσοι τα δουλεύουν πόλη στις 20000χλμ συνήθως είναι για αλλαγή..Στις 45000χλμ που έχει αυτό μπορεί να θέλει σετ με καλάθι, πλάκα πίεσης, μεταλλικούς κ σιδερένιους,ελατήρια κτλ,..
    Τελευταία τροποποίηση από dorso; 15/03/2020 στις 04:01.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να κοστίζει ετησίως αυτό το διμπουρδελο και τι θέλει από λάδια, ξύδια, μύδια και λοιπά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι CRF δεν θα είναι. Τώρα για πάρκινγκ και βενζίνες και άλλα τέτοια αστεία το αφήνω ασχολίαστο.

    Είναι από τα πιο διασκεδαστικα μηχανακια που έχω οδηγήσει και είναι η χαρά μικρών και μεγάλων "παιδιών".

  5. #50
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Το μηχανακι ειναι πρωτα γουστο μετα αναγκη. Αν πηγαιναμε με τη λογικη θα ειχαμε μονο παπια που θα καλυπταν το 99% της χρησης που ζηταμε.
    Αλλα επειδη σε βλεπω ψημενο και η ζωη ειναι μικρη, μην το κουραζεις, τσιμπα το και καλες βολτες!

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    962
    Οι δίσκοι να θέλουν αλλαγή στης 45κ είναι πολύ φυσιολογικό, όπως είπαν και παραπάνω, κατά πάσα πιθανότητα, είναι η 2η αλλαγή.
    Ξηροκαμπανο γαρ.

    Εγώ θέλω να σταθώ λίγο σε κάτι άλλο που είπε το παιδί..
    Είπες ότι σε κούρασε ο συμπλέκτης.
    Αυτό δεν ξερω αν θα το συνηθίσεις ποτέ.
    Για να μαλακώσει, πρέπει να αλλάξεις το slave cylinder με έναν της oberon η κάποιας άλλης εταιρίας.
    Υπολόγισε 100 -150€.
    Υπάρχουν και κάποιες άλλες πατέντες που μπορείς να κάνεις αντι για την αλλαγή του slave cylinder, αλλά πρέπει να πιάνουν λίγο τα χέρια σου.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/01/2019
    Μηνύματα
    24
    Ρε φίλε για να οδηγήσεις μηχανή πρέπει να είσαι και μηχανικος???Εγω γουστάρω να οδηγώ!!!
    Λαστιχα ειναι του 2019 και εγω ξέρω οτι βγάζοθν 2 χρονια !
    Αν ήξερα τα πάντα δν θα έκανα εδω ποστ!! έκανα τ ποστ για να μ πείτε εσείς που έχετε γνώσεις παραπάνω δν ή8ελα να σε σκοτώσω Συγνώμη !
    Μου είπε ότι Εκανε Σερβισ ανάρτηση αλυσίδα ιμάντες!
    Προφανώς και θα πάμε σ μάστορα να μ Πει !!! Και σίγουρα ότι ειναι η θα τ κάνει αυτος η δν δν προχωράμε !!!

  8. #53
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tasos1989 Προβολή μηνύματος
    ...
    Μεγάλο σερβις 10.000χλμ ΟΧΙ σε ducati άλλα σ άλλο μαστορα 200-300
    ...
    Το γεγονός ότι ένα Ducati κάνει service σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο, δεν αυξάνει κάπως το ρίσκο σωστής συντήρησης; Απ' όσο θυμάμαι, λέγεται ότι το δεσμοδρομικό σύστημα θέλει ιδιαίτερες γνώσεις και προσοχή. Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο ο μάστορας να είναι γνώσης και προσεκτικός, αλλά πιο πιθανό θεωρώ ο προηγούμενος κάτοχος να προσπαθούσε απλά να γλιτώσει χρήματα.

    Αν είσαι γνωστής, μπορείς να γλιτώσεις κάποια χρήματα από τη συντήρηση μοτοσυκλετών, καθώς κι αν βρεις πραγματικά γνώστη μηχανικό. Διαφορετικά, ακολουθείς την ασφαλή, αλλά ακριβή οδό της αντιπροσωπείας. Έχει γραφτεί πολλάκις στο forum ότι ένας από τους λόγους που τα Ducati θεωρούνται ζημιάρικα, είναι επειδή οι κάτοχοι δεν ξοδεύουν τα απαραίτητα χρήματα για την επιμελή συντήρηση και καταλήγουν είτε χωρίς τακτικά service, είτε σε service από άσχετους μηχανικούς ως προς τις ιδιαιτερότητές τους.

    Όπως έγραψα και νωρίτερα, είμαι της άποψης να το πάρεις, αλλά μόνο αν το κάνεις συνειδητοποιημένα ως προς το κόστος συντήρησης και χρήσης.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 15/03/2020 στις 14:43.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Πηγαινε σε ενα εξουσιοδοτημενο ducati ,οπου επι πληρωμη θα εχεις τεχνικο ελεγχο ,το καταγεγραμμενο ιστορικο της μοτοσυκλετας και λεπτομερες σχεδιαγραμμα/κοστος εργασιας-ανταλακτικων.Η μεγαλυτερη πληγη σε τετοια μηχανακια που δεν τα εχει δει ηλιος η βροχη ,ειναι τα χρυσα χερακια του ιδιοκτητη που πιανουν ,η στην καλυτερη ,ο μη εξουσιοδοτημενος φτηνος ''μαστορας-καστορας'' και οι πατεντες -στολιδια του.
    κουκουρουκουκου

  10. #55
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    τα διβαλβιδα δεν ειναι πυρηνικη φυσικη,εχουν απλη συντηρηση και η αλλαγη υμαντων ειναι παιχνιδι για καποιον που εχει γνωσεις..
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ο ιδιοκτήτης για να βάλει τα χρυσά του τα χεράκια σε μηχανάκια που κόστιζαν 15.000€, 90%ήξερε τι έκανε κ το έκανε επειδή γούσταρε με service manual στο ένα χέρι κ δυναμοκλειδο στο άλλο κι όχι δεν είχε τα φράγκα να το πάει συνεργείο.
    Το αντίθετο συμβαίνει με τα συνεργεία. Για λόγους χιλιοειπωμενους εδώ μέσα, δε θα δοθεί η ίδια προσοχή με τον μερακλή ιδιοκτήτη. Ιδιαίτερα δε εάν ο ιδιοκτήτης είναι κ της λογικής βάλε ότι ανταλλακτικό να είναι αρκεί να μη πληρώσω πολλά

  12. #57
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Ο ιδιοκτήτης για να βάλει τα χρυσά του τα χεράκια σε μηχανάκια που κόστιζαν 15.000€, 90%ήξερε τι έκανε κ το έκανε επειδή γούσταρε με service manual στο ένα χέρι κ δυναμοκλειδο στο άλλο κι όχι δεν είχε τα φράγκα να το πάει συνεργείο.
    Το αντίθετο συμβαίνει με τα συνεργεία. Για λόγους χιλιοειπωμενους εδώ μέσα, δε θα δοθεί η ίδια προσοχή με τον μερακλή ιδιοκτήτη. Ιδιαίτερα δε εάν ο ιδιοκτήτης είναι κ της λογικής βάλε ότι ανταλλακτικό να είναι αρκεί να μη πληρώσω πολλά
    δεν υπαρχει χρυσος κανονας...υπαρχουν ιδιοκτητες που κανουν δουλεια καλυτερη απο τον καλυτερο εξουσιοδοτημενο. Υπαρχουν και ιδιοκτητες που βαζουν τα χερακια τους επειδη δεν εχουν λεφτα και τα κανουν ολα π@#τανα, ειδικα αν μιλαμε για μηχανακια με χαμηλο μεσο ορο ηλικιας αναβατη, δηλαδη, τα περισσοτερα μεταχειρισμενα αυτη τη στιγμη στο καρ. Μηχανακια απο μερακλειδες ιδιοκτητες σπανια μπαινουν αγγελιες, φευγουν εσωτερικα. Βεβαια τα μηχανακια σιδερα ειναι, και βιασμενα, μια χαρα τσουλανε. Τα περισσοτερα βεβαια μηχανακια εχουν επεμβασεις απο ιδιοκτητες που απλα αγορασαν φτηνα αλλα δεν ειχαν να δωσουν για σωστο σερβις, οποτε εκαναν τσαπατσουλιες οπως οπως μονοι τους...

    Το ιδιο βεβαια ισχυει και για τα συνεργια, αλλα σε καθε περιπτωση, καλυτερα ενα μηχανακι απο τσαπατσουλικο συνεργειο, παρα απο τσαπατσουλη ιδιοκτητη.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Ο ιδιοκτήτης για να βάλει τα χρυσά του τα χεράκια σε μηχανάκια που κόστιζαν 15.000€, 90%ήξερε τι έκανε κ το έκανε επειδή γούσταρε με service manual στο ένα χέρι κ δυναμοκλειδο στο άλλο κι όχι δεν είχε τα φράγκα να το πάει συνεργείο.
    Το αντίθετο συμβαίνει με τα συνεργεία. Για λόγους χιλιοειπωμενους εδώ μέσα, δε θα δοθεί η ίδια προσοχή με τον μερακλή ιδιοκτήτη. Ιδιαίτερα δε εάν ο ιδιοκτήτης είναι κ της λογικής βάλε ότι ανταλλακτικό να είναι αρκεί να μη πληρώσω πολλά
    Ειμαι σιγουρος οτι εαν πουλαγες μηχανακι στο car ,ζητωντας 15000 ,θα εγραφες στην αγγελια οτι '' στο μηχανακι,επειδη γουσταρα , εχει γινει συντηρηση απο τα χρυσα μου τα χερακια μακρυα απο εξουσιοδοτημενους .
    Τελευταία τροποποίηση από Johny the Fox; 15/03/2020 στις 20:20.
    κουκουρουκουκου

  14. #59
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Ειμαι σιγουρος οτι εαν πουλαγες μηχανακι ζητωντας 15000 στο car ,θα εγραφες στην αγγελια οτι '' στο μηχανακι,επειδη γουσταρα , εχει γινει συντηρηση απο τα χρυσα μου τα χερακια μακρυα απο εξουσιοδοτημενους .

    πλεον εχει γινει μοδα αυτο...επισης εχει πολλα μηχανακια με πολλες ωρες πριονισματος πανω τους και επειδη εχουν ''ωρες δουλειας'' ζητανε κατι 10αρικα για κατι ρημαδια

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Το κλασικό πρόβλημα στην τρόμπα νερού στα lc8.
    Την πρώτη φορά το πάω σε εξουσιοδότημενο.
    40€μου λέει έλα αύριο να το πάρεις.
    Μια χαρά σκέφτομαι, μπορει να είναι μπρδλα τα κτμ αλλά τουλάχιστον φτιάχνονται φθηνά...
    Σε 15.000 χλμ ξανά το ίδιο πρόβλημα...

    Έχω ψαχτει όμως από τότε. Αμερικανικό φόρουμ, water pump overhauling λέει...
    Πέρνω την λίστα του αμερικανου κ πάω αντιπροσωπεία.
    100€ μόνο τα ανταλλακτικά
    Wtf...
    Κάθομαι κ το φτιάχνω όπως το περιγράφει ο τύπος...
    Την τρόμπα την άνοιξα ξανά για οπτικό ελεγχο 40.000χλμ μετά κ απλά την ξαναεκλεισα.
    Ο εξουσιοδότημενος μου είχε αλλάξει μόνο ένα κομμάτι (part) ίσα ίσα για να μην χάνει. Κ ήθελε πελατακι.

    Κατά τ άλλα είναι θέμα ανθρώπου. Αν το έχεις, σίγουρα κάνεις καλύτερη δουλειά απ τον μέσο συνεργείατζη που θέλει να σε ξεπετάξει κ να πληρωθεί, γεμιζοντας φλατζόκολλες το σύμπαν.

    Ανάγνωσμα τώρα που καθόμαστε στο σπίτι
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...B1%CE%BA%CE%B9

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά cbr 1100 xx
    από HexDec στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2020, 08:59
  2. ΑΓΟΡΑ FAZER 1000 2007
    από dimitrisd96 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2019, 10:30
  3. αγορα νεου κρανους x-spirit,xr-1100 η shark RSI?
    από dimkin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2010, 08:30
  4. Vstrom 2007 αγορα για πειτε?
    από ak2 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2009, 10:02
  5. Multistrada 1100 και 1100s 2007
    από thePrince στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2006, 15:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF