Σελίδα 28 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 182324252627282930313233 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 546

Θέμα: Νέα Daytona (by Zontes) X310 και R310

  1. #406
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Aυτο δεν εχω δει πουθενα

    https://www.sym.gr/model/nh-t125/

    και στο μιλανο στην εκθεση...θα εχει και το 200αρι !
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-jcv0MmfcQ

    ερχεται τον γεναρη σε ιδια τιμη....... με το παπι...

  2. #407
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Είδα σήμερα ένα Zontes 310 στην on - off έκδοση παρκαρισμένο και μέτρησα... 13 κουμπιά πάνω στο τιμόνι!

    Δε θέλω να είμαι συντηρητικός μπάρμπας... αλλά αν χαλάσει κάτι απ' όλα αυτά, τι γίνεται;

  3. #408
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    καπου στο σπιτι σου θα εχεις κανα κουτι με κουμπια σε περιπτωση αναγκης...βελονα και κλωστη θες μονο !

  4. #409
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Είδα σήμερα ένα Zontes 310 στην on - off έκδοση παρκαρισμένο και μέτρησα... 13 κουμπιά πάνω στο τιμόνι!

    Δε θέλω να είμαι συντηρητικός μπάρμπας... αλλά αν χαλάσει κάτι απ' όλα αυτά, τι γίνεται;
    Σιγά σιγά τα ωα, θα έχεις άλλα 12. Νούμερο καλύτερο φυσικά αν είσαι προληπτικός.

    Όλα τα έχουν προβλέψει οι Κινέζοι.

  5. #410
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Θα τολμήσω να πω ότι εάν το μοντέλο έχει τεχνική υποστήριξη απ την αντιπροσωπεία, αν χαλάσει ένα κουμπί απ τα 13, θα συμφέρει απλά να αλλάξεις όλο το πακέτο πχ αριστερο γκριπ αντί να ψυριζεις το ένα κουμπί κ η τιμή θα είναι της πλάκας

  6. #411
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Θα τολμήσω να πω ότι εάν το μοντέλο έχει τεχνική υποστήριξη απ την αντιπροσωπεία, αν χαλάσει ένα κουμπί απ τα 13, θα συμφέρει απλά να αλλάξεις όλο το πακέτο πχ αριστερο γκριπ αντί να ψυριζεις το ένα κουμπί κ η τιμή θα είναι της πλάκας
    Αρκεί να μην πας π.χ. σε 4 χρόνια από σήμερα, που θα έχει φέρει άλλο φασόν μοτό ο αντιπρόσωπος, και για το παλιό του τότε , ωχουυυ, ποιός ζει ποιός πεθαίνει...

    Ας πούμε, για modenas Kriss 1 , βρήσκεις ανόρθωση σήμερα στον αντιπρόσωπο;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #412
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    138
    ΑΝ δεν βρεις θα βαλεις απο αλλο παπι.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  8. #413
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αρκεί να μην πας π.χ. σε 4 χρόνια από σήμερα, που θα έχει φέρει άλλο φασόν μοτό ο αντιπρόσωπος, και για το παλιό του τότε , ωχουυυ, ποιός ζει ποιός πεθαίνει...

    Ας πούμε, για modenas Kriss 1 , βρήσκεις ανόρθωση σήμερα στον αντιπρόσωπο;
    το συγκεκριμενο (ZONTES) δεν ειναι φασον το daytona που εχει κολημενο επανω δεν ισχυει.
    Τα ζοντες βγαινουν απο την ΤΑΥΟ που ερχεται μεσω γκορκολη ΣΑΝ αντιπροσωπο.
    Στο σαιτ που ειδα και διαβασα περι τινος προκειτε......ξεφευγει απο τα δεδομενατου ''κακου'' κινεζικου παντως

  9. #414
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    το συγκεκριμενο (ZONTES) δεν ειναι φασον το daytona που εχει κολημενο επανω δεν ισχυει.
    Τα ζοντες βγαινουν απο την ΤΑΥΟ που ερχεται μεσω γκορκολη ΣΑΝ αντιπροσωπο.
    Στο σαιτ που ειδα και διαβασα περι τινος προκειτε......ξεφευγει απο τα δεδομενατου ''κακου'' κινεζικου παντως
    Φασον είναι και μάλιστα ακριβό κιόλας.
    Και τα παπιά του εδώ εισαγωγέα, η dayang τα φτιάχνει και εδώ πωλούνται ως daytona (ή καλύτερα, DIE TORA, να ξεμπερδευουμε).

    Και ξεφεύγει από τα δεδομένα του κακού Κινέζικου. Αυτό να λέγεται.
    Αν εξαιρέσεις ότι σχεδόν όλοι αναφέρουν (με το καλημέρα για την ακρίβεια), διαρροή νερού, διαρροή λαδιού, μιλανε για το γνωστό θέμα με το τζόγο στο τιμόνι, αναφέρουν ότι σβήνουν στα καλά καθούμενα, για πλαστικά που λιώνουν - κυριολεκτικά όμως λιώνουν - κατά τα άλλα είναι σούπερ. Όχι μόνο είναι σούπερ αλλά έχουν και ΓΑΜΏ τις πΧοιότητες.

  10. #415
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Φασον είναι και μάλιστα ακριβό κιόλας.
    Και τα παπιά του εδώ εισαγωγέα, η dayang τα φτιάχνει και εδώ πωλούνται ως daytona (ή καλύτερα, DIE TORA, να ξεμπερδευουμε).

    Και ξεφεύγει από τα δεδομένα του κακού Κινέζικου. Αυτό να λέγεται.
    Αν εξαιρέσεις ότι σχεδόν όλοι αναφέρουν (με το καλημέρα για την ακρίβεια), διαρροή νερού, διαρροή λαδιού, μιλανε για το γνωστό θέμα με το τζόγο στο τιμόνι, αναφέρουν ότι σβήνουν στα καλά καθούμενα, για πλαστικά που λιώνουν - κυριολεκτικά όμως λιώνουν - κατά τα άλλα είναι σούπερ. Όχι μόνο είναι σούπερ αλλά έχουν και ΓΑΜΏ τις πΧοιότητες.
    Δεν συμφωνω οσον αφορα το φασον....η εταιρια βγαζει αυτα..και μονο αυτα..και δεν βγαζει καμια αλλη εταιρια το συγκεκριμενο
    αυτο λεγεται φασον.
    Τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα σιγουρα θα υπαρξουν και αστοχιες υλικου.
    Εαν κατσεις και διαβασεις ολα τα ποστ...κανεις και εγγραφη...να δεις τι ακριβως γινεται στο φορουμ θα δεις οτι το να λεμε (βαζω και μενα μεσα ) επιγραματικα κατι ειναι αδικο..γιατι απο τα προβληματα που αναφερονται...στην ουσια μιλαμε για μικροπραγματα το ''χανει παραφλου'' π.χ διορθωθηκε με αλλαγη κολαρου.
    Οποιος θελει μπορει να τα διαβασει εκτενεστερα...Εγω βλεπω μια πολυ φιλοτιμη προσπαθεια και εκτος ελλαδος που κυκλοφορει και πιο παλαιοτερα πλεον τα χλμ ειναι πιο πολλα...χωρις προβληματα (ουσιας)
    Δεν θα πω για ευρωπαικα μοντελα που εχουν καποια θεματα...σιγουρα ομως και τα ιαπωνικα εχουν κατα καιρους βγαλει ζημιες και θεματα!
    Τελος θα ξαναπω για να μην παρεξηγουμαι..
    Οτι δικυκλο βγαινει πλεον απο μερια κινας-ασιας και κυκλοφορει..μακροπροθεσμα κανει καλο για τις τσεπες ολων μας.
    Ειτε με παντρειες ...ειτε με κεφαλαια...ειτε με ιδια μεσα και χρηματα...το μελλον ερχεται απο 'κει.

  11. #416
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Ότι οι Κινέζοι θα κυριαρχήσουν (αν δεν γίνει κάνας παγκόσμιος πόλεμος...) στις μοτοσυκλέτες την επόμενη 5ετία/10ετία είναι βέβαιο - τουλάχιστον στις "λαϊκές" μοτοσυκλέτες και αυτό δεν είναι σώνει και καλά κακό για μας.

    Το πραγματικό πρόβλημα θα είναι... μην απαγορευτεί από τους αγάμητους γραφειοκράτες της ΕΕ να κυκλοφορούν ΟΛΕΣ οι μοτοσυκλέτες έτσι κι αλλιώς!

    Απ' όλες πάντως τις κινέζικες μοτοσυκλέτες που έχουν έρθει εδώ, πιο πειστικές είναι οι Benelli (είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη δική μου BN 251 ως τώρα), καλές και συνεχώς εξελισσόμενες φαίνονται στο μάτι και οι CF-Moto (κάθε νέο μοντέλο που έρχεται δείχνει καλύτερο από τα παλιότερα). Οι Zontes προσωπικά δε με πείθουν παρά την εμπορική τους επιτυχία... πολλή "πλαστικούρα" για τα γούστα μου.

  12. #417
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Φασον είναι και μάλιστα ακριβό κιόλας.
    Και τα παπιά του εδώ εισαγωγέα, η dayang τα φτιάχνει και εδώ πωλούνται ως daytona (ή καλύτερα, DIE TORA, να ξεμπερδευουμε).

    Και ξεφεύγει από τα δεδομένα του κακού Κινέζικου. Αυτό να λέγεται.
    Αν εξαιρέσεις ότι σχεδόν όλοι αναφέρουν (με το καλημέρα για την ακρίβεια), διαρροή νερού, διαρροή λαδιού, μιλανε για το γνωστό θέμα με το τζόγο στο τιμόνι, αναφέρουν ότι σβήνουν στα καλά καθούμενα, για πλαστικά που λιώνουν - κυριολεκτικά όμως λιώνουν - κατά τα άλλα είναι σούπερ. Όχι μόνο είναι σούπερ αλλά έχουν και ΓΑΜΏ τις πΧοιότητες.
    Δεν είναι φασον.. Zontes είναι η μάρκα κ έτσι πωλείται σε όλη την Ευρώπη.. Απλώς ο εισαγωγέας στην Ελλάδα κοτσαρε κ το Daytona..

  13. #418
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Ότι οι Κινέζοι θα κυριαρχήσουν (αν δεν γίνει κάνας παγκόσμιος πόλεμος...) στις μοτοσυκλέτες την επόμενη 5ετία/10ετία είναι βέβαιο - τουλάχιστον στις "λαϊκές" μοτοσυκλέτες και αυτό δεν είναι σώνει και καλά κακό για μας.

    Το πραγματικό πρόβλημα θα είναι... μην απαγορευτεί από τους αγάμητους γραφειοκράτες της ΕΕ να κυκλοφορούν ΟΛΕΣ οι μοτοσυκλέτες έτσι κι αλλιώς!

    Απ' όλες πάντως τις κινέζικες μοτοσυκλέτες που έχουν έρθει εδώ, πιο πειστικές είναι οι Benelli (είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη δική μου BN 251 ως τώρα), καλές και συνεχώς εξελισσόμενες φαίνονται στο μάτι και οι CF-Moto (κάθε νέο μοντέλο που έρχεται δείχνει καλύτερο από τα παλιότερα). Οι Zontes προσωπικά δε με πείθουν παρά την εμπορική τους επιτυχία... πολλή "πλαστικούρα" για τα γούστα μου.
    Και γω με το TRK X είμαι πολύ ευχαριστημένος.. Μάλιστα διάβασα ότι η Zen one racing από βδομάδα θα παρουσιασει project μείωσης 15 κιλών της μότο κ αύξησης 10-12 αλόγων.. Θα μιλάμε για μια άλλη μηχανή..Πολύ πιο κ@υλιαρα..
    Για το zontes συμφωνώ.. Πολύ πλαστικού ρα.. Τίμιο βέβαια για όλα αυτά που δίνει..

  14. #419
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    H δημοσιογραφια στα χειρότερα της...

    https://scooternet.gr/news/%ce%b5%ce...4%ce%b5%cf%81/

    Μου άρεσε ο εκεί που λέει "Η είδηση αυτή γίνεται σημαντική κυρίως αν η κινεζική μητρική εταιρία, η Tayo, δώσει στα μελλοντικά της σκούτερ την ίδια προσοχή που έδωσε στις μοτοσυκλέτες της Zontes (που στην Ελλάδα πωλούνται σαν Daytona-Zontes). Σε αυτή την περίπτωση, τα πράγματα θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον".

    Τι είναι τουτοι ρε??? Για ποια προσοχή μιλάνε? Μιλάνε και για ΥΨΗΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΉΣ κιόλας...
    Ρε πουστη μου, έλεος δλδ.
    Στο φόρουμ αυτό που βλέπεις είναι διαρροές νερού - λαδιού στα 1000 χλμ, διακόπτες που ξεθωριαζουν, πλαστικά που λιώνουν , σβησιματα στα καλά καθούμενα και διάφορα άλλα ευχάριστα.

    Όλα αυτά μαρτυρούν προχειρότητα και β' διαλογής υλικά. Δεκτό σε ένα βαθμό μιας και το κόστος είναι χαμηλό.
    Αλλά από αυτό μέχρι να δουλεύει η προπαγάνδα περί προσεγμένης ποιότητας, πάει πολύ...

    Να βγει το μεροκάματο, δε λέω. Αλλά να μη γράφουν τέτοιες παπαριες. Καλές και χρυσές οι διαφημίσεις, να κρατάμε όμως και τα προσχήματα.

    Να δεχτείς βρε αδερφέ το Value For Money, φθηνό είναι, παραχωρήσεις γίνονται. Αλλά να μιλάς για υψηλή ποιότητα;;; Μιλάμε για τελειωμένη ξεφτίλα.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 09/12/2019 στις 20:02.

  15. #420
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    H δημοσιογραφια στα χειρότερα της...

    https://scooternet.gr/news/%ce%b5%ce...4%ce%b5%cf%81/

    Μου άρεσε ο εκεί που λέει "Η είδηση αυτή γίνεται σημαντική κυρίως αν η κινεζική μητρική εταιρία, η Tayo, δώσει στα μελλοντικά της σκούτερ την ίδια προσοχή που έδωσε στις μοτοσυκλέτες της Zontes (που στην Ελλάδα πωλούνται σαν Daytona-Zontes). Σε αυτή την περίπτωση, τα πράγματα θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον".

    Τι είναι τουτοι ρε??? Για ποια προσοχή μιλάνε? Μιλάνε και για ΥΨΗΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΉΣ κιόλας...
    Ρε πουστη μου, έλεος δλδ.
    Στο φόρουμ αυτό που βλέπεις είναι διαρροές νερού - λαδιού στα 1000 χλμ, διακόπτες που ξεθωριαζουν, πλαστικά που λιώνουμε, σβησιματα στα καλά καθούμενα και διάφορα άλλα ευχάριστα.


    Όλα αυτά μαρτυρούν προχειρότητα και β' διαλογής υλικά. Δεκτό σε ένα βαθμό μιας και το κόστος είναι χαμηλό.
    Αλλά από αυτό μέχρι να δουλεύει η προπαγάνδα περί προσεγμένης ποιότητας, πάει πολύ...

    Να βγει το μεροκάματο, δε λέω. Αλλά να μη γράφουν τέτοιες παπαριες. Καλές και χρυσές οι διαφημίσεις, να κρατάμε όμως και τα προσχήματα.

    Να δεχτείς βρε αδερφέ το Value For Money, φθηνό είναι, παραχωρήσεις γίνονται. Αλλά να μιλάς για υψηλή ποιότητα;;; Μιλάμε για τελειωμένη ξεφτίλα. Ο ΠΑΤΟΣ της δημοσιογραφιας.

    αυτα δηλαδη που εβλεπες σε αρκετες ευρωπαικες ακομα και κατι λιγα χρονια πριν με πολλαπλασια τιμη.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

Παρόμοια θέματα

  1. νέα Daytona 675
    από giuzer στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2012, 19:06
  2. Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 14:08
  3. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF