Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 89 από 89

Θέμα: Λίγη βοήθεια και κουβέντα εν μέσω καραντίνας!

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Θα έπαθε DDOS το σέρβερ

    Προλάβαν άλλοι

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    https://www.car.gr/24953222-kawasaki-er-6-n


    κάτι άλλες κατέβηκαν ...

  3. #78
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/24953222-kawasaki-er-6-n


    κάτι άλλες κατέβηκαν ...
    Το ανταλλάζει με "versus 650-vestrom 650-Tdm 900". Γνώστης.
    Life begins at 45°.

  4. #79
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Κακάσχημο είναι το καημένο
    porca miseria.

  5. #80
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    * επικίνδυνα αυτά τα post ... άρχισα να παζαρεύω με τον εαυτό μου και να ψάχνω για gsxs 750
    https://www.youtube.com/watch?v=Ki13yUl_Rfc λες..?
    εμένα μου επανήλθε ο αρχικός ντουβρουτζάς για το γυμνο 1000
    φτυχως δεν εχουμε λεφτα γιατι θα τραβαγαμε τα βυζά μας τωρα!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    φιλαράκι ,εναν καλό προσεκτικό ελεγχο σε ΔΙΚΟ σου εμπιστο μηχανικό ...
    και καλορίζικο....κάνε κ λίγα παζάρια κ εισαι ....αρχοντας (δεν την ξέρω την μηχανή )
    https://www.facebook.com/marketplace...6310235056741/

    (σε αυτά τα χρήματα ...ουτε παπάκι δεκαετίας δεν παιρνεις ....βλέπε τυχαία αγγελία )
    https://www.car.gr/26427796
    το πρώτο λέγεται ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ...και πάς με την κοπελιά σου 200χλμ σερί εκδρομή
    το δεύτερο λέγεται ....παπάκι ....και πάς 20χλμ κ εχει πρόβλημα η μέση σου απο την ανάρτηση τού παπιού ...
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 11/04/2020 στις 00:25.

  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    φιλαράκι ,εναν καλό προσεκτικό ελεγχο σε ΔΙΚΟ σου εμπιστο μηχανικό ...
    και καλορίζικο....κάνε κ λίγα παζάρια κ εισαι ....αρχοντας (δεν την ξέρω την μηχανή )
    https://www.facebook.com/marketplace...6310235056741/

    (σε αυτά τα χρήματα ...ουτε παπάκι δεκαετίας δεν παιρνεις ....βλέπε τυχαία αγγελία )
    https://www.car.gr/26427796
    το πρώτο λέγεται ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ...και πάς με την κοπελιά σου 200χλμ σερί εκδρομή
    το δεύτερο λέγεται ....παπάκι ....και πάς 20χλμ κ εχει πρόβλημα η μέση σου απο την ανάρτηση τού παπιού ...
    Καλησπερα καλησπερα, δικό μου μηχανικό οπωσήποτε καθώς επίσης και έναν πιο έμπειρο αναβάτη από εμένα μαζί (ώστε να την οδηγήσουμε και οι 2).
    Κοίτα να δεις τι παίρνεις με 1800-2000 ευρώ, και μετά σου λένε γιατί ξεκινάς με 600. Ναι δυστυχώς όταν για το Duke 390 θέλω 3500 έτσι είναι τα πράγματα,
    ή για το crypton X που έβαλες..βέβαια να μου πεις το ένα έχει πάνω τεχνολογία του 2010 και μετά και το άλλο του 2004-5. Ωστόσο ναι το CBF είναι μηχανή που θα τα κάνεις όλα.
    Δεν σας κρύβω ότι το έψαξα αρκετά το συγκεκριμένο και ειδικά η έκδοση με το ABS είναι μια χαρά. Άραγε, αν υπάρχει κάποιος που το έχει οδηγήσει, σε όγκο πως είναι; πχ μεγαλύτερο ή μικρότερο
    από Translap και Vstrom ? Επίσης αυτό που είδα και με παραξένεψε (οκ μικρό το κακό βέβαια), δεν έχει δείκτη βενζίνης. Ρε Χόντα, τι φάση δλδ ? :P

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PapaDDoS Προβολή μηνύματος
    Επίσης αυτό που είδα και με παραξένεψε (οκ μικρό το κακό βέβαια), δεν έχει δείκτη βενζίνης.
    Σιγά την έλλειψη. Κοιτάς τα χιλιόμετρα που έβαλες βενζίνη, και προγραμματίζεις ανάλογα που θα χρειαστείς πάλι. Από τα πιο ΑΧΡΗΣΤΑ-ΑΝΟΥΣΙΑ όργανα ever, και τζάμπα πολυπλοκότητα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #84
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σιγά την έλλειψη. Κοιτάς τα χιλιόμετρα που έβαλες βενζίνη, και προγραμματίζεις ανάλογα που θα χρειαστείς πάλι. Από τα πιο ΑΧΡΗΣΤΑ-ΑΝΟΥΣΙΑ όργανα ever, και τζάμπα πολυπλοκότητα.
    γνωμη σου και πάσο.
    μερικά εκατομμύρια δικυκλιστών ανα την υφήλιο, έχουμε διαφορετική.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #85
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σιγά την έλλειψη. Κοιτάς τα χιλιόμετρα που έβαλες βενζίνη, και προγραμματίζεις ανάλογα που θα χρειαστείς πάλι. Από τα πιο ΑΧΡΗΣΤΑ-ΑΝΟΥΣΙΑ όργανα ever, και τζάμπα πολυπλοκότητα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    γνωμη σου και πάσο.
    μερικά εκατομμύρια δικυκλιστών ανα την υφήλιο, έχουμε διαφορετική.
    Ναι και εμένα θα μου άρεσε η αλήθεια είναι, πιστεύω δεν θα τους έκανε και τόσο κόπο να το βάλουν :P
    Τα χλμ οκ υπολογίζονται αλλά γιατί να κάνω εγώ το κόπο αντί για τη μηχανή;

  11. #86
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2020
    Μηνύματα
    1
    Επαναφέρω λίγο το τόπικ καθώς ψάχνω και εγώ για πρώτη μηχανή με τα ίδια κριτήρια. (1.73μ, 80κιλά, 0 εμπειρία σε μηχανή, 30 χρονών, μετακίνηση κυρίως στην πόλη αλλά και τα σκ θεσ/νικη-Χαλκιδική).
    Η μόνη διαφορά είναι πως έχω μεγαλύτερο budget. Κοιτούσα για τα daytona zontes να πω την αλήθεια (X310 ή T310) για καινούριο αλλά μετά είδα πως υπάρχει το mt 03 με +1200€ (καινούριο στα 5200€).
    Θεωρώ πως θα μπορούσα να δώσω αυτά τα λεφτά + ξεχωριστά να αγοράσω εξοπλισμό (500-600€ είναι καλά να υπολογίζω για εξοπλισμό?)

    Ποια η γνώμη σας για το mt 03 2020' και γιατί δεν βλέπω να το προτείνουν πουθενά ως πρώτη μηχανή?

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  12. #87
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Οτι καλυτερο στα 300cc και το μποι σου ειναι μια χαρα για το εν λογω μοντελο
    Δεν υπαρχουν πολλα να σου πει καποιος εκτος απο τα καλοριζικα

  13. #88
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tttnew Προβολή μηνύματος
    Επαναφέρω λίγο το τόπικ καθώς ψάχνω και εγώ για πρώτη μηχανή με τα ίδια κριτήρια. (1.73μ, 80κιλά, 0 εμπειρία σε μηχανή, 30 χρονών, μετακίνηση κυρίως στην πόλη αλλά και τα σκ θεσ/νικη-Χαλκιδική).
    Η μόνη διαφορά είναι πως έχω μεγαλύτερο budget. Κοιτούσα για τα daytona zontes να πω την αλήθεια (X310 ή T310) για καινούριο αλλά μετά είδα πως υπάρχει το mt 03 με +1200€ (καινούριο στα 5200€).
    Θεωρώ πως θα μπορούσα να δώσω αυτά τα λεφτά + ξεχωριστά να αγοράσω εξοπλισμό (500-600€ είναι καλά να υπολογίζω για εξοπλισμό?)

    Ποια η γνώμη σας για το mt 03 2020' και γιατί δεν βλέπω να το προτείνουν πουθενά ως πρώτη μηχανή?

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τίμιο για τα λεφτά του. Οδηγικά άψογο και εύκολο και δύναμη αρκετή (εάν ξέρεις τι να περιμένεις από 320cc)
    Περίεργη η θέση του κουμπιού της κόρνας και του πεντάλ του πίσω φρένου.
    Μικρό μέγεθος και ύψος (δεν κάνει για τα δικά μου κιλά-ύψος) , αλλά για 1.73 μάλλον κουτί θα σου έρθει.
    Εάν μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με ένα γυμνό και δεν σου χρειάζεται κάτι πιο "adventure" με σχάρες-βαλίτσες είναι από τις καλύτερες επιλογές.

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tttnew Προβολή μηνύματος
    Επαναφέρω λίγο το τόπικ καθώς ψάχνω και εγώ για πρώτη μηχανή με τα ίδια κριτήρια. (1.73μ, 80κιλά, 0 εμπειρία σε μηχανή, 30 χρονών, μετακίνηση κυρίως στην πόλη αλλά και τα σκ θεσ/νικη-Χαλκιδική).
    Η μόνη διαφορά είναι πως έχω μεγαλύτερο budget. Κοιτούσα για τα daytona zontes να πω την αλήθεια (X310 ή T310) για καινούριο αλλά μετά είδα πως υπάρχει το mt 03 με +1200€ (καινούριο στα 5200€).
    Θεωρώ πως θα μπορούσα να δώσω αυτά τα λεφτά + ξεχωριστά να αγοράσω εξοπλισμό (500-600€ είναι καλά να υπολογίζω για εξοπλισμό?)

    Ποια η γνώμη σας για το mt 03 2020' και γιατί δεν βλέπω να το προτείνουν πουθενά ως πρώτη μηχανή?

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Από τη στιγμή που στο ραντάρ σου είναι και κάποια Κινέζικα, δες τα VOGE. Κλάσεις ανώτερα από τα σουργελα - για μένα πάντα - tsontes ενώ η εισαγωγική που τα φέρνει ( μοτορτρεντ) επίσης ουδεμία σχέση με την απαράδεκτη εισαγωγική των τσόντες.
    Τι να λέμε τώρα, η motortrend καλύπτει, ειδικά στα μηχανικά, ακόμα τα kymco spike που κυκλοφόρησαν πριν μια 20ετια.

    Ας πάει όποιος είναι γενναίος να βρει ανταλλακτικά για κάποιο παπί της modenas στον εισαγωγέα.
    Και αν βρει, εγώ θα τον κεράσω 10 μπύρες (τις πράσινες).
    Μπορεί τα modenas να μην εισάγονται πλέον μιας και δεν είναι συμβατά με τις νορμες Ε4, Ε5, όμως η μάρκα υπάρχει κανονικά.
    Παρόλα αυτά, η εισαγωγική δεν υποστηρίζει ούτε τα xcite που ήρθαν πριν 8-10 χρόνια...

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Λίγη βοήθεια και στο 4 παρακαλώ!
    από due στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 07:54
  2. xj900 λαδι και φιλτρο αλλαγη λιγη βοηθεια
    από eXJey στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2009, 22:46
  3. To χτυπησα λιγο.... Λιγη βοηθεια;
    από Ταξιδευτής στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 10:56
  4. Πατρα - Ορεστιαδα με Ζ750. Λιγη βοηθεια?
    από megatim στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 10:23
  5. Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί στα νομικά είμαι σκάρτος!
    από mastouri στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF