Σελίδα 7 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    νομιζω οτι το θετεις αρκετα σωστα.καπως ετσι ειναι η' πρεπει να ειναι.
    παντως σε κουβεντα με γνωστη της ADAC μου ειπε πως τετοια περιστατικα (διαγραφης/αλλαγης πακετου) συμβαινουν εαν προκειται για ζημια στο ιδιο οχημα συνεχως,εαν το οχημα ειναι διαφορετικο δεν εμπιπτει στην κατηγορια ασυμφορο συμβολαιο...οποτε κ συνεχιζει.
    Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο το τελευταιο που λες μιας κ ασφαλιζεται ο οδηγος κ οχι το οχημα..... οπερ κ σημαινει καλυπτω τον σπυρακο για οσα οχηματα εχει/οδηγαει αλλα αν ειναι ζημιογονος, ραους......

  2. #92
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο το τελευταιο που λες μιας κ ασφαλιζεται ο οδηγος κ οχι το οχημα..... οπερ κ σημαινει καλυπτω τον σπυρακο για οσα οχηματα εχει/οδηγαει αλλα αν ειναι ζημιογονος, ραους......
    το ρωτησα κ αυτο κ μου ειπε οτι ειχε 3 διαφορετικα γεγονοτα (μοτο,τουτου κ εργασιας τουτου) κ τον καλυψαν πληρως χωρις συνεπειες,στην δε γυναικα του ομως που καλεσε 2 φορες για το ιδιο οχημα εφαγε ακυρο!

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Εμένα μου υποβιβασανε την συνδρομή με κάλυψη μόνο στην Γερμανία , πράγμα που δεν με βολεύει. Μετά από επικοινωνία δεν δέχονταν να συνεχίσω στην plus που είναι για όλη την Ευρώπη... Οπότε άντε γεια με τους κολωγερμαναραδες
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Εμένα μου υποβιβασανε την συνδρομή με κάλυψη μόνο στην Γερμανία , πράγμα που δεν με βολεύει. Μετά από επικοινωνία δεν δέχονταν να συνεχίσω στην plus που είναι για όλη την Ευρώπη... Οπότε άντε γεια με τους κολωγερμαναραδες

    δεν σου ειπαν τον λογο?ειχες συνεχομενα περιστατικα με οχημα η' μονο ενα?
    εχει ενδιαφερον να μας πεις ωστε να μαθουμε περισσοτερα για το συμβαινει...

  5. #95
    Έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα....καμιά ιδιωτική εταιρία δεν δουλεύει για την ψυχή της μάνας της (και ειδικά εκείνες που έχουνε ένα φανταχτερό όνομα)..... Δηλαδή ο διαχωρισμός σε καλούς και κακούς πελάτες ισοδυναμεί με το πληρώνω και δεν σε καλώ ποτέ (πρακτικά μου είσαι άχρηστη υπηρεσία), ή πληρώνω σε καλώ, αλλά μετά έχουνε μονομερός το δικαίωμα να σε υποβαθμίζουνε-διόχνουνε..... Καλωσήρθε η νέα τάξη πραγμάτων..... Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει.....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Οπως ακριβώς τα λες balafoutre...

    Από το 2009 εώς σήμερα τους έχω καλέσει 5 φορές... Για τα δυο μου αυτοκίνητα και μια φορά για την μηχανή. Ολα εντός αττικης.
    Με ενημέρωσαν με γράμμα ότι με υποβιβαζουν στην απλή υπηρεσία με κάλυψη μόνο για Γερμανία. Δυστυχώς το κάνουν αυτόματα αν βλέπουν ότι δεν τους συμφέρει , είναι στους όρους του συμβολαίου.
    Μετά από επικοινωνία δεν θέλησαν να μου επαναφέρουν την συνδρομή στο plus , έτσι και εγω τους χαιρέτησα....

    Θα μπορούσα να γίνω πονηρός και να κάνω μια νεα αίτηση στο όνομα της γυναίκας μου αλλά πλέον δεν γουστάρω παρτίδες με adac...

    Αυτά...
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Οπως ακριβώς τα λες balafoutre...

    Από το 2009 εώς σήμερα τους έχω καλέσει 5 φορές... Για τα δυο μου αυτοκίνητα και μια φορά για την μηχανή. Ολα εντός αττικης.
    Με ενημέρωσαν με γράμμα ότι με υποβιβαζουν στην απλή υπηρεσία με κάλυψη μόνο για Γερμανία. Δυστυχώς το κάνουν αυτόματα αν βλέπουν ότι δεν τους συμφέρει , είναι στους όρους του συμβολαίου.
    Μετά από επικοινωνία δεν θέλησαν να μου επαναφέρουν την συνδρομή στο plus , έτσι και εγω τους χαιρέτησα....

    Θα μπορούσα να γίνω πονηρός και να κάνω μια νεα αίτηση στο όνομα της γυναίκας μου αλλά πλέον δεν γουστάρω παρτίδες με adac...

    Αυτά...
    επειδη θεωρω οτι εχεις καλη εμπειρια επι του θεματος (5 φορες λες) αν θες πες μας κ για την εξυπηρετηση που ειχες,δλδ ηταν μονο μεταφορα η΄σου εδωσαν κ νοικιαζομενο οχημα πχ? κτλ..κτλ
    παντως δεν εισαι χαμενος πιστυεω,εσυ μεσα σε 4 χρονια εδωσες 400 ευρω για 5 μεταφορες οι οποιες εαν δεν ειχες οδικη θα σου κοστιζαν παραπανω,

  8. #98
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Οπως ακριβώς τα λες balafoutre...

    Από το 2009 εώς σήμερα τους έχω καλέσει 5 φορές... Για τα δυο μου αυτοκίνητα και μια φορά για την μηχανή. Ολα εντός αττικης.
    Με ενημέρωσαν με γράμμα ότι με υποβιβαζουν στην απλή υπηρεσία με κάλυψη μόνο για Γερμανία. Δυστυχώς το κάνουν αυτόματα αν βλέπουν ότι δεν τους συμφέρει , είναι στους όρους του συμβολαίου.
    Μετά από επικοινωνία δεν θέλησαν να μου επαναφέρουν την συνδρομή στο plus , έτσι και εγω τους χαιρέτησα....

    Θα μπορούσα να γίνω πονηρός και να κάνω μια νεα αίτηση στο όνομα της γυναίκας μου αλλά πλέον δεν γουστάρω παρτίδες με adac...

    Αυτά...
    Μια από τα ίδια και εγώ + πολλά
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  9. #99
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Αντιστοιχη υπηρεσια ειναι κι αυτη http://www.ttbank.gr/userfiles/bbee6...t_voitheia.pdf.

    Μονο για την Ελλαδα ομως.
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    επειδη θεωρω οτι εχεις καλη εμπειρια επι του θεματος (5 φορες λες) αν θες πες μας κ για την εξυπηρετηση που ειχες,δλδ ηταν μονο μεταφορα η΄σου εδωσαν κ νοικιαζομενο οχημα πχ? κτλ..κτλ
    παντως δεν εισαι χαμενος πιστυεω,εσυ μεσα σε 4 χρονια εδωσες 400 ευρω για 5 μεταφορες οι οποιες εαν δεν ειχες οδικη θα σου κοστιζαν παραπανω,
    Οχι δεν ζήτησα ποτέ αυτοκίνητο αντικατάστασης ούτε καμία άλλη παροχή... Απλή μεταφορά στο συνεργείο.ολα εντός αττικης.

    Από εξυπηρέτηση ήταν αψογοι δεν μπορώ να πω. Γι αυτό και τους προτιμούσα. Τώρα Mondial αλλά στο όχημα...
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  11. #101
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Άσχετο με την οδική βοήθεια αλλά σχετικό με την ADAC...τς, τς, τς, κάνουν τέτοιες απατεωνιές οι καθωσπρέπει Γερμανοί;

    http://auto.in.gr/news/world/article/?aid=1231288798

  12. #102
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2012
    Μηνύματα
    112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Άσχετο με την οδική βοήθεια αλλά σχετικό με την ADAC...τς, τς, τς, κάνουν τέτοιες απατεωνιές οι καθωσπρέπει Γερμανοί;

    http://auto.in.gr/news/world/article/?aid=1231288798
    Κανονικά και με το "νόμο"...
    Μόνη διαφορά ότι εκεί άμα γίνουν αποκαλύψεις "πέφτουν κεφάλια" εδώ είναι εχέγγυο για ψηλότερα αξιώματα.
    / ΒΣ

  13. #103
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Αντιστοιχη υπηρεσια ειναι κι αυτη http://www.ttbank.gr/userfiles/bbee6...t_voitheia.pdf.

    Μονο για την Ελλαδα ομως.
    ρυμουλκούμενο καλύπτει;

  14. #104
    Νέο μέλος Το avatar του/της vf34
    Εγγραφή
    03/02/2010
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Αντιστοιχη υπηρεσια ειναι κι αυτη http://www.ttbank.gr/userfiles/bbee6...t_voitheia.pdf.

    Μονο για την Ελλαδα ομως.
    Ακριβως ετσι! Ειμαι χρηστης της οδικης βοηθειας του ταχυδρομικου ταμιευτηριου και ειναι οπως το περιγραφει: ασφαλιζεται ο οδηγος και όχι το οχημα και αρα οτι και να οδηγεις εισαι ασφαλισμενος. 2 φορες που τους χρειαστηκα ηταν παντα αμεσα παρων και χωρις πολλες πολλες ερωτησεις και γραφειοκρατιες οπως θα περιμενε καποιος.

    Τιμη 72€ το χρονο και καλυπτει Ελλαδα παντου (όχι εξωτερικο)

    Μια πολυ καλη και αξιοπιστη εναλλακτικη αν δεν σε ενδιαφερει το εξωτερικο...

  15. #105
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vf34 Προβολή μηνύματος
    Ακριβως ετσι! Ειμαι χρηστης της οδικης βοηθειας του ταχυδρομικου ταμιευτηριου και ειναι οπως το περιγραφει: ασφαλιζεται ο οδηγος και όχι το οχημα και αρα οτι και να οδηγεις εισαι ασφαλισμενος. 2 φορες που τους χρειαστηκα ηταν παντα αμεσα παρων και χωρις πολλες πολλες ερωτησεις και γραφειοκρατιες οπως θα περιμενε καποιος.

    Τιμη 72€ το χρονο και καλυπτει Ελλαδα παντου (όχι εξωτερικο)

    Μια πολυ καλη και αξιοπιστη εναλλακτικη αν δεν σε ενδιαφερει το εξωτερικο...
    Μεταφορά ή/και επαναπατρισμό ρυμουλκούμενου καλύπτει;

Σελίδα 7 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF