Σελίδα 8 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 187

Θέμα: Οδική βοήθεια ADAC

  1. #106
    Νέο μέλος Το avatar του/της vf34
    Εγγραφή
    03/02/2010
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Μεταφορά ή/και επαναπατρισμό ρυμουλκούμενου καλύπτει;
    Δε γνωρίζω για ρυμουλκούμενο, δεν είχα και ποτέ...

    Αλλά με ένα απλό τηλεφωνηματάκι στο ταχυδρομείο της πόλης σου μπορείς να λύσεις τις όποιες απορίες...

    Από επαρχιακή πόλη είμαι και παρ'όλα αυτά οι υπάλληλοι στο ταχυδρομείο και γνώστες και εξυπηρετικοί ήταν!!

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της magi
    Εγγραφή
    03/05/2014
    Μηνύματα
    163

    ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

    ADAC Oi ποιο μεγαλη απατεωνες οδικης βοηθειας τις ευρωπης.2 φορες που την χρειαστηκα σαν εγγεγραμενο επισημο μελος και ως κατοικος γερμανιας και οχι ελλαδος με καταεκλεψαν εκτος απο την συνδρομη μου που την κραταγαν απο τον γερμανικο μισθο μου.Η μαφια των συμβεβλημενων γερμανικων συνεργειων τις ADAC σε διαφορους τοπικους σταθμους ειναι τεραστια.Ενα περιστατικο μονο.Θα περιγραψω.Oδηγω στον Α-72 ΓΕΡΜΑΝΙΑ απο την πολη PLAUEN με πορεια CHEMNITZ.130 χιλμ στο κοντερ ακριβως το επιτρεπομενο οριο στην αριστερη λωριδα.Ενας Πολωνος κανει αποτομη αλλαγη λωριδας απο δεξια στα αριστερα επανω μου και με πετα στις μπαρες.Εγω σωζομαι τελευταια στιγμη αλλα η μοτο παθαινη ζημια.Ερχετε η στρασε πολιτσαι και η πυροσβεστικη να σκουπιση και κατοπιν η περιφημη ADAC.H πολιτσαι μου δινη αμμασα δικηο.Ερχετε η ωρα να μεταφερω την μοτο που σταζε λαδακι απο ρωγμη στο καρτερ.Μου λεει ο τυπος που θα την παμε?λεω στο σπιτι μου στο πλαουεν αποσταση γυρω στα 30κμ επιστροφη,οχι μου λεει δεν γινετε διοτι δεν ειναι κοντα και θα λερωσουμε την αουτομπαν με λαδι.οκ του λεω ας την παμε στο σταθμο σου(ενα τυπικο συνεργειο συμβεμβλημενο μετην ADAC οπως και ο ιδιοκτητης με τα χρωματα τις εταιρειας.Οταν φτασαμε διεπυστωσα οτι η διαδρομη ηταν 10κμ περισσοτερη απο αυτη του να με γυριση σπιτη μου.Στον ιδιο αουτομπαν.ΔΕΝ ΛΕΡΩΣΑΜΕ?Ωραια ωσ εδω.Αφου μου λεει οταν φτασαμε οτι αυριο θελω και 150 ευρω να στην φερω στο τοπικο σου συνεργειο.Η πρωτη πατατα βραστη που τρωω.Ε αφου δεν ειχα αλλη επιλογη το εκανα.Την Αλλη ημερα ομως ειδα οτι η μοτο ηταν ψειρισμενη απο διαφορα αντικειμενα της.Η δευτερη πατατα την εφαγα σε μορφη πουρε.Ευτυχως ο Πολωνος σαν υπαιτιος μεσω ασφαλειας μου αγορασε αλλη μοτο.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8717_104385479575150_100000110953219_105684_3546065_n Συρραφή.jpg 
Προβολές:	459 
Μέγεθος:	51,4 KB 
ID:	315860Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8717_104385479575150_100000110953219_105684_3546065_n Συρραφή.jpg 
Προβολές:	459 
Μέγεθος:	51,4 KB 
ID:	315860

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Τις προάλλες έμεινα με το σκούτερ στην Αθήνα και κάλεσα την ADAC που είμαι μέλος και με εξυπηρέτησαν κανονικά. Μου έκανε εντύπωση πως αυτή τη φορά ήρθε να με μαζέψει αυτοκίνητο της INTERAMERICAN και όχι της ΕΛΠΑ.
    Μάκης


  4. #109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vf34 Προβολή μηνύματος
    Ακριβως ετσι! Ειμαι χρηστης της οδικης βοηθειας του ταχυδρομικου ταμιευτηριου και ειναι οπως το περιγραφει: ασφαλιζεται ο οδηγος και όχι το οχημα και αρα οτι και να οδηγεις εισαι ασφαλισμενος. 2 φορες που τους χρειαστηκα ηταν παντα αμεσα παρων και χωρις πολλες πολλες ερωτησεις και γραφειοκρατιες οπως θα περιμενε καποιος.

    Τιμη 72€ το χρονο και καλυπτει Ελλαδα παντου (όχι εξωτερικο)
    Τι έγινε;
    Δεν δουλεύει το λινκ. βγάζει κατευθείαν στη eurobank.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  5. #110
    Νέο μέλος Το avatar του/της vf34
    Εγγραφή
    03/02/2010
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stergios69 Προβολή μηνύματος
    Τι έγινε;
    Δεν δουλεύει το λινκ. βγάζει κατευθείαν στη eurobank.
    Μάλλον λόγω της συγχώνευσης θα γίνονται αλλαγές στα website τους....

    Όπως και να έχει λεπτομέρειες επίσημες μπορείς να βρεις με ένα εύκολο googling, όπως και στον παρακάτω σύνδεσμο:

    http://www.postinsurance.eu/products/post-boitheia

  6. #111
    Η adac είναι μονόδρομος για όσους ταξιδεύουν Ευρώπη και Βαλκάνια ,

    για Ελλάδα του ΤΤ , που είναι ταξιδιωτική είναι μια χαρά .

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Εμένα μου υποβιβασανε την συνδρομή με κάλυψη μόνο στην Γερμανία , πράγμα που δεν με βολεύει. Μετά από επικοινωνία δεν δέχονταν να συνεχίσω στην plus που είναι για όλη την Ευρώπη... Οπότε άντε γεια με τους κολωγερμαναραδες
    Κι εμένα μου στείλανε συστημένη επιστολή με την οποία με ενημερώνουν πως αφαιρούν το PLUS για την Ευρώπη λόγω πολλών βλαβών. Δικαιολογίες. Χρειάστικα στα 4 χρόνια 2 φορές την οδική βοήθεια.
    Το κάνουν γενικά και όχι μόνο σε εμάς τους Έλληνες απ' ότι έψαξα στο ιντερνετ.
    Μάκης


  8. #113
    Όταν λες το κάνουν γενικά ,

    εννοείς σε αυτούς που έχουν χρησιμοποιήσει την οδική πάνω από 2 ( 3, 4 .... ) φορές ?

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Όταν λες το κάνουν γενικά ,

    εννοείς σε αυτούς που έχουν χρησιμοποιήσει την οδική πάνω από 2 ( 3, 4 .... ) φορές ?
    Ναι.
    Βρήκα κάποιον Γερμανό που είχε ένα σκαραβαίο και έμεινε δυο φορές στο εξάμηνο και τον στείλανε αδιάβαστο.
    Μάκης


  10. #115
    ok !!

    Πάντως αυτό ισχύει σαν όρος και στις Ελληνικές εταιρείες που παρέχουν οδική βοήθεια και ας ασφαλίζουν μόνο το (ένα) όχημα .
    Βέβαια δεν το εφαρμόζουν για όλους ή πάντα .

  11. #116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vf34 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον λόγω της συγχώνευσης θα γίνονται αλλαγές στα website τους....

    Όπως και να έχει λεπτομέρειες επίσημες μπορείς να βρεις με ένα εύκολο googling, όπως και στον παρακάτω σύνδεσμο:

    http://www.postinsurance.eu/products/post-boitheia
    Γελάει ο κόσμος...
    Πήγα στο τοπικό ΕΛΤΑ αλλά και στο ταμιευτήριο και δεν έχουν ακούσει για τέτοιου είδους προιον...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  12. #117
    Καλα και μενα εδω στο χωριο δεν τους εχει ερθει η online συνδεση στα ΕΛΤΑ. Παντως εχω δει και εγω σε ΕΛΤΑ της Πατρας το διαφημιστικο φυλλαδιο.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  13. #118
    Νέο μέλος Το avatar του/της vf34
    Εγγραφή
    03/02/2010
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stergios69 Προβολή μηνύματος
    Γελάει ο κόσμος...
    Πήγα στο τοπικό ΕΛΤΑ αλλά και στο ταμιευτήριο και δεν έχουν ακούσει για τέτοιου είδους προιον...
    χαχαχαχαχ, κατάλαβα..μηδέν!!
    φαντάζομαι ουτε ίντερνετ έχουν για να το διαπιστώσουν ε;; τι να πω...ό,τι και να πω θα είναι λίγο!

  14. #119
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Έμεινε η γυναίκα από μπαταρία. Το κατάλαβε όταν ήταν να φύγει από τη δουλειά για να πάρει τον μικρό από τον παιδικό σταθμό και να έρθουν σπίτι.

    Κάλεσε την ADAC, της είπαν πως θα είναι εκεί σε μισή ώρα. Τους είπε πως θα πρέπει να πάει να πάρει τον μικρό και της απάντησαν πως θα δουν τι μπορούν να κάνουν και πως αν δεν προλάβουν να είναι εκεί εγκαίρως της καλύπτουν έως 30€ για ταξί έτσι ώστε να προλάβει να πάρει τον μικρό.

    Τελικά έφτασαν εγκαίρως το έβαλαν μπροστά με καλώδια και όλα ok.

    Ένα χρόνο πριν είχε χρειαστεί αλλαγή ρεζέρβας και η εξυπηρέτηση ήταν του ίδιου επιπέδου, εξαιρετική.

  15. #120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Έμεινε η γυναίκα από μπαταρία. Το κατάλαβε όταν ήταν να φύγει από τη δουλειά για να πάρει τον μικρό από τον παιδικό σταθμό και να έρθουν σπίτι.

    Κάλεσε την ADAC, της είπαν πως θα είναι εκεί σε μισή ώρα. Τους είπε πως θα πρέπει να πάει να πάρει τον μικρό και της απάντησαν πως θα δουν τι μπορούν να κάνουν και πως αν δεν προλάβουν να είναι εκεί εγκαίρως της καλύπτουν έως 30€ για ταξί έτσι ώστε να προλάβει να πάρει τον μικρό.

    Τελικά έφτασαν εγκαίρως το έβαλαν μπροστά με καλώδια και όλα ok.

    Ένα χρόνο πριν είχε χρειαστεί αλλαγή ρεζέρβας και η εξυπηρέτηση ήταν του ίδιου επιπέδου, εξαιρετική.
    μένει να δούμε αν θα σε ανανεώσουν ή όχι.....
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 8 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
    από zolotas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 00:09
  2. Οδική βοήθεια Ducati
    από skous στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 11:51
  3. Οδική βοήθεια
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 14:05
  4. Οδικη Βοηθεια??
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF