Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 45

Θέμα: setting your body before braking

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Αρα επανερχόμαστε σε αυτό που λέγαμε και την άλλη φορα.
    Πόσο γρήγορα είναι αυτό το γρήγορα ώστε να μη φτάνουν οι τεχνικές του Code και να χρειάζονται οι τεχνικές του Μαρκεζ.

    IMHO αυτό το γρήγορα είναι παααααρα πολύ γρήγορα, και μαγκιά του φυσικα οποιου το καταφέρνει, αλλά πιστεύω ότι μιλάμε για παρα πολύ μικρό ποσοστό αναβατών οι οποίοι «τερμάτισαν» το συμβατικό τρόπο κι επειδη θέλουν να πάνε ακόμα πιο γρήγορα χρειάζεται να υιοθετήσουν τις τεχνικές που συζηταμε ώστε να τα καταφέρουν.
    Χμ...Ειναι ομως έτσι ; Σε μια συνέντευξή του ο KC λεει πως η δική του μέθοδος ειναι η πιο advanced γιατι πρέπει να ορισεις νωρίς την ταχύτητα εισόδου στη στροφή ,άρα πιο δύσκολο απο το trail braking που εχεις τη δυνατότητα να την μεταβαλεις κατα το δοκούν. Σε μια άγνωστη διαδρομή αισθάνομαι πιο άνετα ξέροντας οτι εχω τον έλεγχο της ταχύτητας άρα και της τροχιάς εισόδου στις στροφές .
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Και για του λόγου το αληθές , εδω και το απόσπασμα απ'την συνεντευξη:

    "Regardless of which style may be “best”, when you look at the list of critical judgments and coordination needed by a rider to skillfully execute quick and accurate straight-up braking entries, I’m not convinced trailing is more advanced. In terms of judgment and skills, it may be the other way round."
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #18
    Υπάρχει και άλλος τρόπος:

    Πλησιάζοντας τη στροφή, βγάζεις το μισό κωλομέρι αλλά ο κορμός είναι στην ευθεία με τα δύο γόνατα κολλημένα στο ντεπόζιτο. Φρενάρεις δυνατά, και μόλις δώσεις κλίση κρεμάς κορμό κι ανοίγεις εσωτερικό γόνατο.
    Έτσι, και έχεις κάπου να στηριχτείς στα πολλά φρένα πέρα από τα χέρια, και έχεις έτοιμο το σώμα από νωρίς.
    Think faster than you ride

  4. #19
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Χμ...Ειναι ομως έτσι ; Σε μια συνέντευξή του ο KC λεει πως η δική του μέθοδος ειναι η πιο advanced γιατι πρέπει να ορισεις νωρίς την ταχύτητα εισόδου στη στροφή ,άρα πιο δύσκολο απο το trail braking που εχεις τη δυνατότητα να την μεταβαλεις κατα το δοκούν. Σε μια άγνωστη διαδρομή αισθάνομαι πιο άνετα ξέροντας οτι εχω τον έλεγχο της ταχύτητας άρα και της τροχιάς εισόδου στις στροφές .
    Μάλιστα...
    Άρα πού καταλήγουμε?

    Οι τεχνικές του Code είναι για το μουσείο, από τη στιγμή που ούτε αρκετά απλές είναι ώστε να εφαρμόζονται από θνητούς (δε νιώθεις άνετα όπως είπες να τις εφαρμόζεις σε άγνωστες διαδρομές κλπ), αλλά και ούτε αρκετά χρήσιμες στα πολύ ψηλά λέβελ των παγκόσμιων γιατί δεν μπορούν να κινηθούν όσο γρήγορα θα ήθελαν.

    Αν για εμάς είναι πολύπλοκες και για το Ρόσι "λίγες", τότε μάλλον δεν έχουν καμία χρησιμότητα.

    Δεν το λέω ειρωνικά.
    Μπορεί να είναι κι έτσι.
    Δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος που εξακολουθούν να τις διδάσκουν Χούντρες, CSS και λοιπά σχολεία βέβαια.

    ΥΓ. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο Code κάτι έπρεπε να βρει να πει, οπότε και είπε αυτό που παρέθεσες. Απομονώνει ένα κομμάτι ("In terms of judgement and skills...." ) και βάζει κι ένα "may be the other way around". Δεν ξέρω ποιά είναι η ερώτηση που του έκαναν, αλλά δε μου κάνει εντύπωση που δε γύρισε να πει "Ναι σόρρυ, τα δικά μου είναι απλά και τα άλλα είναι πολύπλοκα". Πρέπει να παινέψει και το σπιτάκι του (και κάποιες φορές το να λες ότι αυτά που διδάσκεις εσύ είναι δύσκολα και ζόρικα πουλάει περισσότερο από το να τα πεις απλά κι εύκολα) γιατί κάπως πρέπει να γεμίσει το ψυγείο του κι αυτός.
    Γενικώς, άσχετα με το πόσο ψηλά μπορεί να έχω κάποιον για το έργο του, είτε λέγεται Code είτε Ρόσι είτε ο θεός ο ίδιος, τα λεγόμενα του σε συνεντέυξεις δεν τα παίρνω και πολύ στα σοβαρά.
    Εν ολίγοις, μπορεί στα βιβλία σου και στα έργα σου να είσαι άψογος, αλλά στις συνεντεύξεις να λες και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα και να τραβάει και πελάτες στο μαγαζί

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει και άλλος τρόπος:

    Πλησιάζοντας τη στροφή, βγάζεις το μισό κωλομέρι αλλά ο κορμός είναι στην ευθεία με τα δύο γόνατα κολλημένα στο ντεπόζιτο. Φρενάρεις δυνατά, και μόλις δώσεις κλίση κρεμάς κορμό κι ανοίγεις εσωτερικό γόνατο.
    Έτσι, και έχεις κάπου να στηριχτείς στα πολλά φρένα πέρα από τα χέρια, και έχεις έτοιμο το σώμα από νωρίς.
    Αυτο ακριβώς εκανε ο Miller σε μια συγκεκριμένη στροφή! Υπάρχει ενα γαμάτο βιντεακι στη σελίδα της parmac,το εχω ποσταρει κι εδω μεσα ,κάπου.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα...
    Άρα πού καταλήγουμε?

    Οι τεχνικές του Code είναι για το μουσείο, από τη στιγμή που ούτε αρκετά απλές είναι ώστε να εφαρμόζονται από θνητούς (δε νιώθεις άνετα όπως είπες να τις εφαρμόζεις σε άγνωστες διαδρομές κλπ), αλλά και ούτε αρκετά χρήσιμες στα πολύ ψηλά λέβελ των παγκόσμιων γιατί δεν μπορούν να κινηθούν όσο γρήγορα θα ήθελαν.

    Αν για εμάς είναι πολύπλοκες και για το Ρόσι "λίγες", τότε μάλλον δεν έχουν καμία χρησιμότητα.

    Δεν το λέω ειρωνικά.
    Μπορεί να είναι κι έτσι.
    Δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος που εξακολουθούν να τις διδάσκουν Χούντρες, CSS και λοιπά σχολεία βέβαια.

    ΥΓ. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο Code κάτι έπρεπε να βρει να πει, οπότε και είπε αυτό που παρέθεσες. Απομονώνει ένα κομμάτι ("In terms of judgement and skills...." ) και βάζει κι ένα "may be the other way around". Δεν ξέρω ποιά είναι η ερώτηση που του έκαναν, αλλά δε μου κάνει εντύπωση που δε γύρισε να πει "Ναι σόρρυ, τα δικά μου είναι απλά και τα άλλα είναι πολύπλοκα". Πρέπει να παινέψει και το σπιτάκι του (και κάποιες φορές το να λες ότι αυτά που διδάσκεις εσύ είναι δύσκολα και ζόρικα πουλάει περισσότερο από το να τα πεις απλά κι εύκολα) γιατί κάπως πρέπει να γεμίσει το ψυγείο του κι αυτός.
    Γενικώς, άσχετα με το πόσο ψηλά μπορεί να έχω κάποιον για το έργο του, είτε λέγεται Code είτε Ρόσι είτε ο θεός ο ίδιος, τα λεγόμενα του σε συνεντέυξεις δεν τα παίρνω και πολύ στα σοβαρά.
    Εν ολίγοις, μπορεί στα βιβλία σου και στα έργα σου να είσαι άψογος, αλλά στις συνεντεύξεις να λες και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα και να τραβάει και πελάτες στο μαγαζί
    Όλα έχουν να κάνουν με την "ταχύτητα" του καθενός ,εν τελει: going slow ,you can get away with a lot of mistakes/bad habbits. Οταν στενεύουν τα περιθώρια ,ανεβάζεις ρυθμό , πρέπει να μιμηθεις αυτο που αποδεδειγμένα δουλεύει -> αγωνιζόμενοι ,για να μπορείς να εισαι όσο πιο "ασφαλής" γινεται .
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #22
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Όλα έχουν να κάνουν με την "ταχύτητα" του καθενός ,εν τελει: going slow ,you can get away with a lot of mistakes/bad habbits.
    Συμφωνώ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Οταν στενεύουν τα περιθώρια ,ανεβάζεις ρυθμό , πρέπει να μιμηθεις αυτο που αποδεδειγμένα δουλεύει -> αγωνιζόμενοι ,για να μπορείς να εισαι όσο πιο "ασφαλής" γινεται .
    Διαφωνώ.
    Δεν είναι μόνο αυτά που κάνουν οι αγωνιζόμενοι τα μόνα που αποδεδειγμένα δουλεύουν.

    Αλλά δε θα τα χαλάσουμε κιόλα

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ.



    Διαφωνώ.
    Δεν είναι μόνο αυτά που κάνουν οι αγωνιζόμενοι τα μόνα που αποδεδειγμένα δουλεύουν.

    Αλλά δε θα τα χαλάσουμε κιόλα
    δεν σε καταλαβαίνω, είναι η αλήθεια αλλά οκ. εννοείται πως δεν θα τα χαλάσουμε, αν ήταν να τα χαλούσαμε, δεν θα μιλούσαμε εξ αρχής.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    ...
    Διαφωνώ.
    Δεν είναι μόνο αυτά που κάνουν οι αγωνιζόμενοι τα μόνα που αποδεδειγμένα δουλεύουν.

    ...
    Αν διαφωνείς, πρέπει να πεις και την άποψή σου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    δεν σε καταλαβαίνω, είναι η αλήθεια αλλά οκ. εννοείται πως δεν θα τα χαλάσουμε, αν ήταν να τα χαλούσαμε, δεν θα μιλούσαμε εξ αρχής.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν διαφωνείς, πρέπει να πεις και την άποψή σου.
    Ευχαρίστως και να την πω, απλά νομίζω την είπα και πιο πριν.

    Σίγουρα αυτά που κάνουν οι αγωνιζόμενοι δουλεύουν. Θα ήμουν τρελός να πω το αντίθετο.
    Αλλά δεν είναι τα μόνα που δουλεύουν.
    Ίσως είναι τα μόνα που δουλεύουν για αυτούς και για τόσο υψηλά λέβελ. Αλλά όπως είπα και πριν, τα τόσο υψηλά λέβελ αφορούν ελάχιστους.
    Δεν μπορώ να πω ότι δε δουλεύει για όλους τους υπόλοιπους το "φρενάρω-αμολάω τα φρένα-πλαγιάζω-ανοίγω γκάζι" επειδή ο Ρόσι κι ο Μαρκέζ τα κάνουν όλα αυτά ταυτόχρονα ή με διαφορετική σειρά ή ανάβοντας και τσιγάρο.

    Κι αυτά που μαθαίνεις στο πρώτο λέβελ ενός σχολείου αποδεδειγμένα δουλεύουν αλλά απέχουν έτη φωτός από αυτά που κάνουν οι παγκόσμιοι (και λογικό είναι γιατί έτη φωτός απέχεις κι εσύ από τους παγκόσμιους).

    Το ότι όσο ανεβαίνει η ταχύτητα λιγοστεύουν τα πράγματα που δουλεύουν, το είπαμε και πριν. Και συμφωνήσαμε νομίζω ότι το πόσο "γρήγορα" είναι το αρκετά "γρήγορα" ώστε να χρειαστούν αυτά, είναι κάτι που ο καθένας μας το εννοεί διαφορετικά.
    Αν πηγαίνεις με 20 στην ευθεία δουλεύει και το "τσιγάρο/σταυροπόδι".
    Αν πηγαίνεις με 300 και ξύνεις αυτιά μπορεί να δουλεύει μόνο η τεχνική του Μαρκέζ.
    Επειδή οι περισσότεροι από εμάς ανήκουν κάπου ανάμεσα στα δύο άκρα, θεωρώ ότι η χρυσή τομή βρίσκεται στις τεχνικές που διδάσκουν Χούντρας, CSS κλπ.
    Το ότι μπορεί να μη δουλεύουν/αρκούν για το Ρόσι, δε σημαίνει ότι δε δουλεύουν/αρκούν για όλους του υπόλοιπους.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ευχαρίστως και να την πω, απλά νομίζω την είπα και πιο πριν.

    Σίγουρα αυτά που κάνουν οι αγωνιζόμενοι δουλεύουν. Θα ήμουν τρελός να πω το αντίθετο.
    Αλλά δεν είναι τα μόνα που δουλεύουν.
    Ίσως είναι τα μόνα που δουλεύουν για αυτούς και για τόσο υψηλά λέβελ. Αλλά όπως είπα και πριν, τα τόσο υψηλά λέβελ αφορούν ελάχιστους.
    Δεν μπορώ να πω ότι δε δουλεύει για όλους τους υπόλοιπους το "φρενάρω-αμολάω τα φρένα-πλαγιάζω-ανοίγω γκάζι" επειδή ο Ρόσι κι ο Μαρκέζ τα κάνουν όλα αυτά ταυτόχρονα ή με διαφορετική σειρά ή ανάβοντας και τσιγάρο.

    Κι αυτά που μαθαίνεις στο πρώτο λέβελ ενός σχολείου αποδεδειγμένα δουλεύουν αλλά απέχουν έτη φωτός από αυτά που κάνουν οι παγκόσμιοι (και λογικό είναι γιατί έτη φωτός απέχεις κι εσύ από τους παγκόσμιους).

    Το ότι όσο ανεβαίνει η ταχύτητα λιγοστεύουν τα πράγματα που δουλεύουν, το είπαμε και πριν. Και συμφωνήσαμε νομίζω ότι το πόσο "γρήγορα" είναι το αρκετά "γρήγορα" ώστε να χρειαστούν αυτά, είναι κάτι που ο καθένας μας το εννοεί διαφορετικά.
    Αν πηγαίνεις με 20 στην ευθεία δουλεύει και το "τσιγάρο/σταυροπόδι".
    Αν πηγαίνεις με 300 και ξύνεις αυτιά μπορεί να δουλεύει μόνο η τεχνική του Μαρκέζ.
    Επειδή οι περισσότεροι από εμάς ανήκουν κάπου ανάμεσα στα δύο άκρα, θεωρώ ότι η χρυσή τομή βρίσκεται στις τεχνικές που διδάσκουν Χούντρας, CSS κλπ.
    Το ότι μπορεί να μη δουλεύουν/αρκούν για το Ρόσι, δε σημαίνει ότι δε δουλεύουν/αρκούν για όλους του υπόλοιπους.
    έχουμε μπει σε loop mode νομίζω
    άρα going "slowly", you can get away with mistakes/bad habits που αν προσπαθήσεις να τα κάνεις πηγαίνοντας "πιο γρήγορα" θα σε δαγκώσουν άρα πρέπει να μιμηθείς τους καλύτερους οι οποίοι κάνουν ότι αποδεδειγμένα δουλεύει , αν θες να πας "πιο γρήγορα" βέβαια


    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #27
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    έχουμε μπει σε loop mode νομίζω
    άρα going "slowly", you can get away with mistakes/bad habits που αν προσπαθήσεις να τα κάνεις πηγαίνοντας "πιο γρήγορα" θα σε δαγκώσουν άρα πρέπει να μιμηθείς τους καλύτερους οι οποίοι κάνουν ότι αποδεδειγμένα δουλεύει , αν θες να πας "πιο γρήγορα" βέβαια


    Αν θες να ξεπεράσεις το Μαρκέζ όμως (why not?), θα πρέπει να επινοήσεις μια καινούρια μέθοδο, γιατί αν στρίβεις με 320 εκεί που ο Μαρκέζ στρίβει με 280, και η δική του τεχνική είναι mistake/bad habbit που αν προσπαθήσεις να την κάνεις πηγαίνοντας πιο γρήγορα θα σε δαγκώσει

    Φτάσε λοιπόν πρώτα στα επίπεδα που να μη σου αρκεί ο Μαρκέζ, και μετά ακολούθησε κάτι άλλο.
    Φτάσε πρώτα στα επίπεδα που να μη σου αρκεί ο Code, και μετά ακολούθησε κάτι άλλο.

    Και πάει λέγοντας.

    Αν πας να τα μπουρδουκλώσεις από την αρχή μάλλον σε κακό θα σου βγει.



  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Αν θες να ξεπεράσεις το Μαρκέζ όμως (why not?), θα πρέπει να επινοήσεις μια καινούρια μέθοδο, γιατί αν στρίβεις με 320 εκεί που ο Μαρκέζ στρίβει με 280, και η δική του τεχνική είναι mistake/bad habbit που αν προσπαθήσεις να την κάνεις πηγαίνοντας πιο γρήγορα θα σε δαγκώσει

    Φτάσε λοιπόν πρώτα στα επίπεδα που να μη σου αρκεί ο Μαρκέζ, και μετά ακολούθησε κάτι άλλο.
    Φτάσε πρώτα στα επίπεδα που να μη σου αρκεί ο Code, και μετά ακολούθησε κάτι άλλο.

    Και πάει λέγοντας.

    Αν πας να τα μπουρδουκλώσεις από την αρχή μάλλον σε κακό θα σου βγει.


    όχι ρε Πάνο δεν υπάρχει "κάτι άλλο",με την υπάρχουσα τεχνολογία τουλάχιστον.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #29
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    όχι ρε Πάνο δεν υπάρχει "κάτι άλλο",με την υπάρχουσα τεχνολογία τουλάχιστον.
    Δεν ήταν αυτό το point μου Γιώργο και το ξέρεις.

    Το point μου είναι αυτό που έγραψα από το πρώτο μου ποστ.
    Κάθε πράγμα στον καιρό του, και κάθε τεχνική ανάλογα το λέβελ εκάστου.

    Τέσπα, όντως έχουμε μπει σε loop οπότε...

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Δεν ήταν αυτό το point μου Γιώργο και το ξέρεις.

    Το point μου είναι αυτό που έγραψα από το πρώτο μου ποστ.
    Κάθε πράγμα στον καιρό του, και κάθε τεχνική ανάλογα το λέβελ εκάστου.

    Τέσπα, όντως έχουμε μπει σε loop οπότε...
    νομίζω ότι το βασικό σημείο "διαφωνίας" μας είναι αυτό:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Στιγμιότυπο οθόνης (255)_edited.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	50,4 KB 
ID:	401598

    οπότε κλείνει εδώ αυτό,πάμε γι'άλλα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP set-up report - Malaysia
    από RapidShade στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 14:50
  2. every body in house say yea
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 18:52
  3. Body Sushi
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2004, 16:37
  4. Who were u in your past life?
    από KAS77 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 14:02
  5. Men's life before & after marriage
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 11:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF