Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Αγορας μηχανης on/off

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    12

    Αγορας μηχανης on/off

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε ολους. Θα ήθελα την βοήθεια σας πουλησα πρόσφατα ενα ktm duke 690 2009 και θέλω να πάω σε ενα on/off κοντά στα 800 αλλά αν βρεθεί κάτι καλό ίσως και 1000. Τώρα είμαι αναμεσα σε μερικά αλλά στα μισά δεν έχει service στις Κυκλάδες που είμαι και αυτό με προβληματίζει αρκετά. Γενικά είμαι αναμεσα σε μεταχειρισμένα παντα bmw gs800 / triumph tiger 800 / tiger 800 xc / honda crossrunner 800 το v strom δεν μου αρέσει καθόλου. Τι προτείνεται εσείς ? ( σχετικα με τα tiger έχω διαβάσει οτι είναι καλες μηχανές αλλά έχουν κάποια μικροπροβλήματα ) διαθετω μέχρι 9500-10000 αν είναι καλη περιπτωση μόνο.

    Ευχαριστώ για την βοήθεια σας

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Μεταχειρισμένο η καινουριο;; Γιατί σε μεταχειρισμένο θα πάρεις τούμπανο!!


    Επίσης με 10000 δεν βρίσκεις Vstrom... Ούτε καινουριο ούτε μεταχειρισμένο... Χαχαχα
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    διαθετω μέχρι 9500-10000 αν είναι καλη περιπτωση μόνο.
    με τόσα μόνο καλή περίπτωση θα είναι! με τόσα παιρνεις και καινουργιο!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ολες αυτες που λες θελουνε τον μαστορακο τους.

    Αν δεν υπαρχει εκει κοντα,δεν θα ητανε ασχημη ιδεα να κοιτας κατα κει που ανατελει ο ηλιος.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    12
    Για καινούργιομπορω να ππάω μονο honda η yamaha που έχω εξουσιοδοτημένο σέρβις εδώ που είμαι . Αλλιως πάω σε μεταχειρισμένα αλλά με λιγα χιλιομετρα έχω βρει tiger xc 2014 με 6000 στα 8500-9000 αλλά φοβάμαι το θέμα αξιοπιστίας / κοστους χρήσης αν βγάλει κανένα πρόβλημα όπως η μίζα

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    12
    Το κακό είναι ότι απο ιάπωνα μου αρέσει τοafrica το καινούργιο αλλα πάει εκτός budget!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    GS 800 F 5000$-6000$ βρίσκεις ελαφρώς μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση και έκλεισες,τέλος.Τα υπόλοιπα $ που σου μένουν καλοφάγωτα στα γούστα
    και στο budget σου να ήταν η AFRICάνα θα σου πρότεινα να κυκλοφορήσει κάνα χρόνο πρώτα και βλέπουμε.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    GS 800 F 5000$-6000$ βρίσκεις ελαφρώς μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση και έκλεισες,τέλος.Τα υπόλοιπα $ που σου μένουν καλοφάγωτα στα γούστα
    και στο budget σου να ήταν η AFRICάνα θα σου πρότεινα να κυκλοφορήσει κάνα χρόνο πρώτα και βλέπουμε.
    Σε αυτά τα λεφτά βλέπω ότι έχει μηχανές με 25000+ χιλιομετρα και μοντλεά του 2008 θα ήθελα να πάω σεκάτι πιο καινούργιο και με λιγότερα χιλιόμετρα αλλά δεν βρήσκω στο car κάτι .

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Υπαρχουν εξιδικευμενα σερβς για μπεμπες στις κυκλαδες;;;..μην τρελαθουμέεεε...εδω ολοκληρη αθηνα και ο μονος πραγματικα μη κλεφτης και καλο συνεργειο για γερμανιδες βρισκεται στο γερακα....

    Ακου φιλε επειδη και εγω καταγομαι απο κυκλαδες και τα εχω δει...

    Πηγαινε και συζητησε με το τοπικο μαγαζι συνεργειο του νησιου που ζεις να συ πει τι μπορεινα υποστηριξει...συνηθως τα ντοπια μαστορια εχουν εμπειρια σε γιαπωνεζικα και οχι ευρωπαικα ον οφ..

    Οποτε..κοιτα να συζητησεις για τρανσαλπ 700.....γιαμαχα χτ 600...κλε 500 , αφρικα 750 ολα παμθηνα μεταχειρισμενα γυρω στα 3-5 χιλιαρικα, εδω που τα λεμε δεν χρειαζεσαι κατι αλλο στα ξερονησια, οσο πιο ελαφρυ τοσο καλυτερο για σενα, αντε στην καλυτερη περιπτωση ενα ncx 750...

    Mην παρασυρθεις απο το μαρκετινγκ με τα απειρα ηλεκτρονικα καλουδια γιατι σε κακοτραχαλα εδαφη η τσεπη ποναει ασε δεν την ταλαιπωρια να τα φερνεις αθηνα..

    Νησι σημαινει απλοτητα μηχανης και αξιοπιστια...για τα νευρα σου βασικα και οχι για την τσεπη σου...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Πάντως στην Μυτιλήνη, που ειναι και μεγάλο νησί...τα στέλνουν στην Χιο....με το Φέρι...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Υπαρχουν εξιδικευμενα σερβς για μπεμπες στις κυκλαδες;;;..μην τρελαθουμέεεε...εδω ολοκληρη αθηνα και ο μονος πραγματικα μη κλεφτης και καλο συνεργειο για γερμανιδες βρισκεται στο γερακα....

    Ακου φιλε επειδη και εγω καταγομαι απο κυκλαδες και τα εχω δει...

    Πηγαινε και συζητησε με το τοπικο μαγαζι συνεργειο του νησιου που ζεις να συ πει τι μπορεινα υποστηριξει...συνηθως τα ντοπια μαστορια εχουν εμπειρια σε γιαπωνεζικα και οχι ευρωπαικα ον οφ..

    Οποτε..κοιτα να συζητησεις για τρανσαλπ 700.....γιαμαχα χτ 600...κλε 500 , αφρικα 750 ολα παμθηνα μεταχειρισμενα γυρω στα 3-5 χιλιαρικα, εδω που τα λεμε δεν χρειαζεσαι κατι αλλο στα ξερονησια, οσο πιο ελαφρυ τοσο καλυτερο για σενα, αντε στην καλυτερη περιπτωση ενα ncx 750...

    Mην παρασυρθεις απο το μαρκετινγκ με τα απειρα ηλεκτρονικα καλουδια γιατι σε κακοτραχαλα εδαφη η τσεπη ποναει ασε δεν την ταλαιπωρια να τα φερνεις αθηνα..

    Νησι σημαινει απλοτητα μηχανης και αξιοπιστια...για τα νευρα σου βασικα και οχι για την τσεπη σου...
    Δεν έχει service ούτε bmw / ktm / triumph / έχει yamaha / honda / suzuki / kawasaki ο μάστορας μου είπε θα την βρούμε την άκρη ότι και να πάρεις εκτός αν χρειαστεί να μπεί σε διαγνωστικό για κάτι πιό σοβαρό.

    Φίλε μου αν πήγαινα με την λογική δεν θα έπαρνα κανένα από αυτά που λές θα έπαιρνα ένα παπί και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο. Αλλα μου αρέσουν οι μεγάλες μηχανές και ίσως καταφέρνω και κάνω και κανένα ταξίδι, τα μοντέλα που λές είναι βολικά αλλά πολύ παλιά και αδιάφορα πλέον στα μάτια μου (οπως και να το κάνουμε αν δεν σου λέει κάτι στην εικόνα το μηχανάκι δε το παίρνεις). Φαντάσου ότι έδωσα ένα ktm duke 690 του 2009 και θέλω να πάω σε κάτι πιο καινούργιο. Το honda ncx 750 είναιμια καλή μηχανη "αθάνατη" αλλά αδιάφορη......

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    TRANSALP 700

  13. #13
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.274
    Από αυτά που ανέφερες Crossrunner δαγκωτό.Άψογη ποιότητα κατασκευής,πιο πάνω από τα 'ρηχά CBX-NC κλπ,γραμμικό μοτέρ σε όλο το φάσμα στροφών και Ανατολίτικη αξιοπιστία.
    Και βεβαίως με 10.000 παίρνεις κούτα το Tracer.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    το duke ποιος στο εφτιαχνε?? αυτος θα σου φτιαχνει και το επομενο...

    πως θα αλλαζει λαδια φιλτρα και μπουζι?? δεν ειναι και μαθηματικα... εδω το κανουμε πολλα ατομα απο εδω μεσα που δεν ειμαστε μαστορια... αυτος που το σπουδασε κιολας δεν θα το κανει.. αυτο για το διαγνωστικο σωστο, δεν μπορω να πω κατι...
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    ...
    Και βεβαίως με 10.000 παίρνεις κούτα το Tracer.
    Αυτό!!!Aν πραγματικά σκέφτεσαι να πάρεις εργαλείο στο νησί και είσαι διατεθειμένος να φτάσεις στα λεφτά που αναφέρεις... Καλοτάξιδο..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Αξιόπιστης Μηχανής On-Off.
    από Richter στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2013, 14:38
  2. Τιμόνι αλουμινίου για mega ON-OFF
    από zeli στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 10:25
  3. τελικά αυτό το on-off μπαινει χώμα?
    από PQC στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 07:36
  4. Μεγα On-off..........!!!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 11:10
  5. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF