Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 84

Θέμα: cbr 400 nc29 ηλεκτρικο προβλημα

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της honda maniac
    Εγγραφή
    17/02/2014
    Μηνύματα
    41

    cbr 400 nc29 ηλεκτρικο προβλημα

    Γεια χαρα σε ολα τα παιδια του φορουμ.Πριν λιγες μερες αγορασα ενα cbr 400 cull arm,μου αρεσουν αυτα τα μοτο δεκαετια 90 και πισω made in japan εχουν αλλη αισθηση κ αλλη ποιοτητα.Στο θεμα τωρα,το μηχανακι ηταν σε ακινησια 2 χρονια κατα τα λεγομενα του πρωην ιδιοκτητη,βαλε 4 νασε μεσα,Ξεκιναω λοιπον να δω αν φερνει ρευμα στα μπουζι τπτ,τα πηνια που ελυσα φαινοντουσαν καθαρα,δοκιμασα αλλον ανωρθοτη τα ιδια,ακομα δεν εχω δοκιμασει ηλεκτρονικη,ξερει καποιος που ειχε/εχει το συγκεκριμενο μοτο αν του εχει συμβει κατι αναλογο,εχω ακουσει για το μοντελο αυτο οτι βγαζει τετοιου ειδους θεματα,ευχαριστω!

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ηλεκτρονικη μυριζει...

  3. #3
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Ειχα το προηγουμενο NC23 και ειχα μονιμως προβλημα με τα φισακια που πανε ανορθωτη (ο οποιος ειναι ευαισθητος και χωρις ψυκτρες, τον ειχα αλλαξει μια φορα ,αλλα τις επομενες φορες αποδειχτηκε οτι εφταιγε το φισακι του και αγορασα τσαμπα τον 3ο) και φισακια κεντρικης ασφαλειας.
    Καθαρισε τα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πριν πας για αλλαγη ηλεκτρονικης.
    Ελεγψε και ταση μπαταριας (ακινητο 13v και σε λειτουργια 15+v)
    Καλου-κακου κολλα και μια ψυκτρα για cpu πανω στον ανορθωτη (των φρονιμων τα παιδια...)

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.664
    Σε παλιο και παρατημενο μηχανακι μπορέι να φταίει οτιδηποτε (από κολλημενο kill switch μεχρι οξειδωμενες επαφες ασφαλειοθήκης)...

    Βαλε μια φορτισμενη μπαταρία και ξεκίνα από μπροστα προς τα πίσω (μπουζί, πίπα, καλώδιο, πολλαπλασιαστή, ηλεκτρονική κ.λ.π.) αφού πρωτα βεβαιωθείς για το ΟΚ σε κεντρικό διακόπτη, kill switch, ασφαλειες κ.λ.π.
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της honda maniac
    Εγγραφή
    17/02/2014
    Μηνύματα
    41
    Ευχαριστω παιδια για τις προτασεις,εχω δοκιμασει με αλλη μπαταρια απο ενα varadero που εχω,καθος η δικια του ειναι τελειος νεκρη,εχω καθαρισει ολες τις φυσες οσο μπορουσα τσεκαρα για αφαλιες δεν εχει καμενες,το run/off μιζαρει μονο οταν ειναι στο run o διακοπτης,ενας φιλος μου ειπε οτi θα επρεπε να μιζαρει και στο off,εγω δοκιμασα στο xlv 650 του πατερα μου 01 μοντ,και ουτε αυτο μιζαρε στο off,(απο οτι καταλαβατε εχουμε καμποσα honda στην οικογενεια)εχω επισης δοκιμασει και αλλο πολαπλασιαστη αλλα τιποτα,πινια που εβγαλα φαινονταν σαν καινουρια και κανουν κυκλομα απο οτι ειδαμε με ενα πολυμετρο,σημερα εχω στα χερια μου 1 ηλεκτρονικη απο ενα φιλο που μου πε οτι δουλευει θα δοκιμασω και το βραδυ τα ξανα λεμε χαιρετω προς το παρον

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Αν ειναι η ηλεκτρονικη οπως ειπα
    Τι κερδιζω???

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.664
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αν ειναι η ηλεκτρονικη οπως ειπα
    Τι κερδιζω???
    Το βραβείο του κακιασμενου ζηλιαρη...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Το βραβείο του κακιασμενου ζηλιαρη...
    Σεβομαι την ηλικια σου παππουλη....

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της honda maniac
    Εγγραφή
    17/02/2014
    Μηνύματα
    41
    Τιποτα ακομα αλαξα και την ηλεκτρονικη,εχω καθαρισει ολες τις φυσες θα με τρελανει στο τελος!Υποψιαζομαι το run/off αν και στο run μιζαρει δεν ξερω τι να πω θα το βαλω πανω στη φυσα του run/off του varadero που απο οτι ειδα ειναι ιδιες,και αν παρει μπροστα παει να πει οτι δεν ειναι εκει το θεμα,οποιος βρει τι ειναι κερδιζει μια βολτα ενα Honda της αρεσκιας του απο τα 14 που εχω.

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μεχρι που εχεις ρευμα?
    Απο καυσιμο στελνει κανονικα?
    Οταν μιζαρεις εχεις ρευμα στα μπουζι?

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της honda maniac
    Εγγραφή
    17/02/2014
    Μηνύματα
    41
    Μιζαρει κανονικα το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ρευμα στα μπουζι,η τρομπα βενζινης δεν δουλευει οταν μιζαρω αλλα αμα της δωσω απ ευθειας απο μπαταρια δουλευει,εχω αποκλησει ηλεκτρονικη κ πηνια,φυσες εχουν κασθαριστει,πολαπλασιαστης δεν ειναι εχω δοκιμασει και με αλλον αυριο θα μου φυγει η περιεργια του run/off.

  12. #12
    Αν έχει διακόπτη στο stand , τσέκαρε και εκεί μπας και ...

  13. #13
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Oκ καθαρισες τις φυσες αλλα ελεγξες αν φερνουν ρευμα? Και ακομα ποιο σημαντικο...κανουν επαφη μεταξυ τους οταν τις συνδεεις? (Ειμαι παθων για αυτο επιμενω...)

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της honda maniac
    Εγγραφή
    17/02/2014
    Μηνύματα
    41
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	121118_919483_c.jpg 
Προβολές:	148 
Μέγεθος:	19,0 KB 
ID:	310112 Aυτη ειναι η κυρια που με ταλαιπωρει που θα μου παει θα τα βρουμε πιστευω

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της honda maniac
    Εγγραφή
    17/02/2014
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Oκ καθαρισες τις φυσες αλλα ελεγξες αν φερνουν ρευμα? Και ακομα ποιο σημαντικο...κανουν επαφη μεταξυ τους οταν τις συνδεεις? (Ειμαι παθων για αυτο επιμενω...)
    Να πω την αληθεια απο ηλεκτρικα δεν πολυκατεχω,τα πηνεια δειχνουν οτι κανουν κυκλομα,μιζαρει,αλλα δεν εχω σπινθηρα,ο διακοπτης δουλευει,τωρα δεν ξερω αν το run/off ειναι αλλη γραμμη απο το μπουτον της μιζας,παντος οταν ειναι στο off δεν μιζαρει τι να πω.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cbr 400 Nc29 πρόβλημα με το καρμπυλατέρ!?
    από johnny_gjk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2007, 12:38
  2. S.O.S ηλεκτρικο προβλημα
    από wolfman13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:22
  3. Διακενα βαλβιδων Help ! (CBR 400 AERO μοντ. 1986)
    από Stayros2 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 14:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF