Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 72

Θέμα: Κλειδωμα κουλούρας, πάνω σε άλλη κουλούρα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Για την κοπελιά: ο διάλογος είναι η μόνη λύση για σένα γιατί και οι δύο είστε παράνομοι πάνω στο πεζοδρόμιο. Κατανοητό ότι είχες το σημείο σου, και στο πήρε αλλά δεν μπορείς να διεκδικήσεις κάτι νόμιμα. Φυσικά α δεν βγεί άκρη, μπορείς να το παίξεις οποίος προλάβει, αλλιώς αλλάζεις σημείο. Το σκηνικό με το λουκέτο πιο πάνω, εσένα δεν σε βοηθάει γιατί πολύ απλά θα βάλει αύριο λουκέτο σε σένα.

    Για το λουκέτο: ο φίλος έγραψε ότι πρώτα του μίλησε ( σωστή κίνηση) και ο άλλος εκτός του ότι ήταν παράνομος λόγο πεζοδρομίου, ήταν και μη συζητήσιμος. Μπορούσε κάθε μέρα να παίρνει τροχαία και να έχει το πρόστιμο του. Προτίμησε άλλο τρόπο (δεν λέω ότι ήταν ο σωστος) , δεν έκανε ζημιά, τελικά είχε αποτέλεσμα, βασικό ότι δεν τον είδε ο ιδιοκτήτης της μηχανής γιατί μετά πάει αλλού. Για τον φίλο που λέει ότι θα του κατέβαζε την βιτρίνα ... Ποιανού βιτρίνα και γιατί; Επειδή είσαι μάλλον σίγουρος ότι αυτός το έκανε; Να φωνάξεις Αστυνομία στην πόρτα του με ότι νόμιμο προβλέπεται, τι εννοείς. Ότι κάποιος έβαλε λουκέτο στην μηχανή σου και μάλλον είναι αυτός που σε έκανε παρατήρηση προχθές αλλά δεν τον είδες και δεν μπορείς να το αποδείξεις, την ώρα που έχεις το μηχανάκι σου πάνω στο πεζοδρόμιο;

  2. #17
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Όλοι μας συνηθίζουμε σε καταστάσεις που μας έχουν βολέψει και μας ενοχλεί το ξεβόλεμα από τρίτους. Δυστυχώς σε δημόσιο χώρο δε μπορείς να αξιώσεις δικαίωμα θέσης, πόσο μάλλον παράνομα στο πεζοδρόμιο, ακόμα κι αν η κουλούρα σου είναι εκεί 10 χρόνια. Το συζητάς ευγενικά κι αν δε συμφωνήσει ο άλλος, υποχωρείς επίσης ευγενικά και παρκάρεις όπου βρίσκεις θέση.

    Με την πρακτική του vaska διαφωνώ. Συζητάς μία, συζητάς δύο και τέλος καλείς τροχαία. Τρεις γραμμές στο autoexec.bat...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Με την πρακτική του vaska διαφωνώ. Συζητάς μία, συζητάς δύο και τέλος καλείς τροχαία. Τρεις γραμμές στο autoexec.bat...
    Δεν μου αρέσουν οι διαμεσολαβητές για να βρεθεί λύση και να γίνει το σωστό ούτε είμαι από κείνους που γυρίζουν την πλάτη στο πρόβλημα. Δεν λέω ότι αυτό είναι το σωστό αλλά έτσι λειτουργώ εγώ.
    Πήγα νόμιμα κι έχουν περάσει 6 χρόνια από την ημέρα που μία κ@ριόλα γειτόνισσα μας γέμισε τα αυτοκίνητα πιτσιλιές από χρώμα γιατί ήθελε να βάψει τα κάγκελα στο μπαλκόνι της και ακόμα αργεί η λύση δια της νόμιμης οδού.

    Λουκέτο κ@ριόλη και να δεις αν ξαναβάζεις το ρδέλο σου σε σημείο που ενοχλεί.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dorous Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά.

    Χρειάζομαι τα φώτα σας σ' ένα θέμα. Παρκάρω εδώ και 7 χρόνια το μηχανάκι μου, κάτω από το σπίτι μου και το κλειδώνω με κουλούρα η οποία είναι μόνιμα στο δέντρο (Χωρίς να το ενοχλεί). Εδώ και ένα μήνα έχει έρθει καινούριος γείτονας στην πολυκατοικία (αγόραστής). Εδώ και 3 μέρες "τσαμπουκά" έχει βάλει δύο δικές του κουλούρες πάνω από τη δικιά μου και μου έχει πάρει φυσικά τη θέση που πάρκαρα τόσα χρόνια. Φυσικά τα έχω πάρει...Τι μου προτείνετε; Πώς να το χειριστώ το θέμα; Είμαι γυναίκα και δεν θέλω να τσακωθώ...
    Πώς σου φαίνεται να βρίσκεις καφάσια στο δρόμο απο καβατζωμένες θέσεις?

    Για μένα δεν έχει νόημα ούτε η συζήτηση.
    Όποιος προλάβει πρόλαβε είναι το δίκαιο (που και αυτό παράνομο είναι).

    Μπορείς να του θέσεις το θέμα όποιος προλάβει πρόλαβε και αν διαφωνήσει αρχίζεις τις καταγγελίες όποτε το βάζει ώστε στο τέλος να μη το βάζει κανείς σας.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Γενικοτερα παιζουν συχνα παρατημενες κουλουρες οποτε δεν ειναι δειγμα πιασιματος θεσης

  6. #21
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dorous Προβολή μηνύματος
    Απ' όσο ξέρω υπάρχει "άγραφος νόμος" που λέει δεν βάζουμε την κουλούρα μας εκεί που υπάρχει ήδη άλλη. Οκ. Δεν μου ανήκει προφανώς ούτε το δέντρο, ούτε το πεζοδρόμιο ή η θέση πάρκινγκ. Αλλά...
    Να ξέρεις ότι αυτός δεν είναι και πολύ γερός σαν νόμος.
    Στην πολυκατοικία που μένω υπάρχουν αρκετά μηχανάκια που κλειδώνονται στις νερατζιές του πεζοδρομίου.
    Κανείς μας δεν καβατζώνει θέση και κανείς ποτέ δεν έχει πει κουβέντα στον άλλον σε στυλ "ρε συ,μου πήρες τη θέση".
    Όποιος βρίσκει κενό,βαζει το μηχανάκι του.
    Και δεν έχουμε και μανούρες απο τους υπόλοιπους ενοικους με τα αμάξια,που ως επι τω πλείστον βρίσκουν εύκολα να παρκάρουν.
    Μπορείς μεν να δοκιμάσεις να του μιλήσεις αλλά μην περιμένεις θαύματα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Γενικοτερα παιζουν συχνα παρατημενες κουλουρες οποτε δεν ειναι δειγμα πιασιματος θεσης
    κουλούρα περασμένη σε κουλούρα για προέκταση.
    Οντως για κάποιο λόγο παίζουν πολλές παρατημένες.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #22
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Πώς σου φαίνεται να βρίσκεις καφάσια στο δρόμο απο καβατζωμένες θέσεις?.....

    Πολύ μ' αρέσει.....που κάποιοι καλοί άνθρωποι, σκέφτονται, πώς είναι κρίμα να ψάχνω γύρω-γύρω για μιά άδεια θέση, μόλις
    μάλιστα εμφανιστούν (που πάντα πετάγονται μόλις ακούσουν τον θόρυβο από τα καφάσια που σπρώχνω εμπρός-πίσω) τους
    ευχαριστώ και δεν ξεχναω να τους τονίσω, τι θα τους κοστίσει μια πιθανή ζημια στ' αυτοκίνητό μου.....
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    εγω δεν εχω καταλάβει ακομα γιατι ο αλλος εβαλε κουλουρες αφου μηχανη δεν εχει (?) και γιατι την ενοχλουν. χωραει 50 κουλουρες ενα δεντρο. ποιο το προβλημα στο να παρκαρει πάλι εκει.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εγω δεν εχω καταλάβει ακομα γιατι ο αλλος εβαλε κουλουρες αφου μηχανη δεν εχει (?) και γιατι την ενοχλουν. χωραει 50 κουλουρες ενα δεντρο. ποιο το προβλημα στο να παρκαρει πάλι εκει.
    Πρέπει να εχει μηχανή ,αλλά έχει ρίξει 2 κουλούρες καραβίσιες (τα ακάθαρμα ) αντί για μια και καπακώνει την παλιά μικρή κουλουρίτσα που βρίσκεται απο κάτω.

  10. #25
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εγω δεν εχω καταλάβει ακομα γιατι ο αλλος εβαλε κουλουρες αφου μηχανη δεν εχει (?) και γιατι την ενοχλουν. χωραει 50 κουλουρες ενα δεντρο. ποιο το προβλημα στο να παρκαρει πάλι εκει.
    Προφανώς βάζει και μοτοσακό πριν από εκείνη κι επαληθεύεται ο Κηλαηδόνης. Θα κοιμηθώ νωρίς κλπ.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Προφανώς βάζει και μοτοσακό πριν από εκείνη κι επαληθεύεται ο Κηλαηδόνης. Θα κοιμηθώ νωρίς κλπ.
    δεν βλέπω κατι κακο αν ειναι έτσι. προφανώς το δεντρο αυτο ειναι σε sweet spot και θέλει και αυτος να παρκάρει εκει οποτε οποιος προλάβει.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πολύ μ' αρέσει.....που κάποιοι καλοί άνθρωποι, σκέφτονται, πώς είναι κρίμα να ψάχνω γύρω-γύρω για μιά άδεια θέση, μόλις
    μάλιστα εμφανιστούν (που πάντα πετάγονται μόλις ακούσουν τον θόρυβο από τα καφάσια που σπρώχνω εμπρός-πίσω) τους
    ευχαριστώ και δεν ξεχναω να τους τονίσω, τι θα τους κοστίσει μια πιθανή ζημια στ' αυτοκίνητό μου.....
    ===============================================================
    εγω τα χτυπαω με το αυτοκινητο οταν βρεθω σε τετοια φαση....εχω ενα παλιο ουτως η αλλως και δεν με νοιαζει και σιγα την ζημια
    βεβαια βγαινω μετα εξαλλος εξω και φωναζω για αυτους που βαζουν μεσα στην μεση του δρομου τα καφασια και λεω θα καλεσω την αστυνομια...ουδεις να παρατηρει βεβαια..καθως κοταρες ειναι οταν ξερουν την κοτσανα τους ...και ακουν για αστυνομια !

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Οντως για κάποιο λόγο παίζουν πολλές παρατημένες.
    Να σε πω γιατί. Παθών βλέπεις...
    Αυτές οι κινέζικες κουλούρες του 10ευρου είναι ΓΤΠΚ.
    Ειδικά έξω που βρέχονται είναι θέμα χρόνου η κλειδαριά να παραδώσει πνεύμα και να μπλοκάρει. Οπότε αν δεν έχεις εργαλεία να την κόψεις (ή αν δεν είσαι τυχερός όπως εγώ να κλαδέψουν το δέντρο και να μπορεί να βγει από την κορυφή του) το 99% τις παρατάει

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Να του αφησεις ενα σημειωμα:

    "Αυτο ειναι το δεντρο μου και το κατουραω εδω και αρκετα χρονια. Μην κατουρας το δεντρο μου, βρες καποιο αλλο -Γαβ!"


    ... και το κινητο σου στο τελος για να βρειτε ακρη τηλεφωνικως γι'αρχη!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Κόψτε το γ@μοδεντρο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ασελγειστε πανω σε ενα Vtr 1000 '98..
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 14:00
  2. Γυναίκα Πάνω σε Μηχανή (Ποιος είναι ο φονιάς)
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 20:44
  3. Χρωμα βαφης πανω σε μηχανη
    από ea6gka στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2005, 00:53
  4. Σκουτερακι πανω σε περιπολικο!!
    από GTZ750 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2005, 17:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF